Rozrywka

Serce i Rozum znowu w akcji!

Stella Widomska Stella Widomska
01 października 2015
Serce i Rozum znowu w akcji!

Od dziś nowa kampania z Sercem i Rozumem. Tym razem nasza para bohaterów pokaże Wam internet szybszy niż okamgnienie. Przekonajcie się sami!

31a9ce150f758ce4b7ca3dda26d71c13056

Nasz spot wyreżyserował Tomasz Bagiński, który w 2002 roku był nominowany do Oscara za krótki film animowany „Katedra”. Za kreację odpowiada Publicis. Produkcja spotu to FilmProdukcja. Jego postprodukcją zajął się Platige, a media kupił dom mediowy Initiative Media. Spot zobaczycie w telewizji. Kampania pojawi się też w kinach, internecie i na tablicach reklamowych.

Nie wiem czy wiecie, ale nasi niezwykli bohaterowie zdobyli już wiele nagród  m.in. Webstar Creative, KTR, Golden Arrow, Złote Orły oraz Grand Prix Effie Awards i Złote Effie w kategorii telekomunikacja. Są z nami już od pięciu lat, a na swoim profilu na Facebooku zgromadzili aż 2,3 mln fanów!


Bezpieczeństwo

Wiemy, co nam grozi

Michał Rosiak Michał Rosiak
01 października 2015
Wiemy, co nam grozi

- Duże firmy doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia bezpieczeństwa w IT. Nie bez powodu ich przedstawiciele pytani o to, co kojarzy im się z bezpieczeństwem prowadzenia biznesu na pierwszym miejscu wymieniają bezpieczeństwo danych - tak Tomasz Matuła, dyrektor Infrastruktury IT i Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Orange Polska (czyli szef szefa szefa mojego szefa :) ) podsumował wynik pierwszego z drugiej edycji raportów Orange Insights, przeprowadzonych przez ICAN Research na zlecenie Orange Polska. Tym razem tematem badania było postrzeganie bezpieczeństwa IT w dużych przedsiębiorstwach. Wnioski? Mimo wszystko chyba krzepiące. Bo o ile wciąż nie wszystkim wychodzi, to przynajmniej wiedzą, co im nie wychodzi.

84 procent respondentów ocenia, iż bezpieczeństwo IT to kluczowy obszar dla zapewnienia ciągłości działania firmy. Dla ponad połowy zagrożeniem są cyber-przestępcy oraz nadużycia ze strony pracowników. Z drugiej strony  86 proc. badanych twierdzi, że w kwestii bezpieczeństwa swoich sieci radzą sobie dobrze i muszę przyznać, że to akurat paradoksalnie mnie niepokoi. Słyszeliście żart, że nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani? Czy zatem nie ma sieci bezpiecznych, są tylko źle monitorowane? Tym bardziej, że przy tak optymistycznych statystykach 61 proc. dużych firm twierdzi, że problemem jest dla nich bezpieczeństwo danych, umieszczonych w internecie. Szkoda tylko, że świadomość bezpieczeństwa kończy się, gdy przychodzi czas, by sięgnąć do kasy - u połowa spośród tych respondentów, którzy zgodzili sie udostępnić wewnętrzne dane, nie wydaje na bezpieczeństwo więcej niż 10 procent budżetu... Zgoda - inwestycje w odwieczną wojnę z cyber-przestępcami mogą pożerać budżet bez końca, ale zawsze można skorzystać ze sprzętu i doświadczenia innych.


Odpowiedzialny biznes

Jutro wystartuje najszybszy internet – widzimy się na Periscope

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 września 2015
Jutro wystartuje najszybszy internet – widzimy się na Periscope

Niespełna miesiąc temu założyłem konto rzecznika na Twitterze i przyznam szczerze, spodobało mi się. Dlatego idę krok dalej. Jutro zawitam na Periscope, abyście mogli zobaczyć konferencję dla mediów, na której przedstawimy szczegóły nowej oferty stacjonarnego internetu, który wykorzystuje technologię światłowodową. Będziemy rozmawiać o setkach mega na sekundę. Podamy miasta gdzie w pierwszej kolejności zaproponujemy takie możliwości oraz ceny i pakiety usług. Ruszamy o godz. 11.30. Zapraszam na Periscope, nie tylko dziennikarzy. Będzie naprawdę ciekawie.

20c0606eb3c5c8c3316247d563611b91a15

Scroll to Top