Odpowiedzialny biznes

Skąd się wziął OBT?

Marek Wajda Marek Wajda
18 lipca 2013
Skąd się wziął OBT?

Już w najbliższą sobotę pierwsza z cyklu konferencji Orange Blog Talks – social. Skąd pomysł na te spotkania i co dalej?

Najpierw blogował rzecznik, a pod koniec 2009 r powstała cała platforma pasjonatów. Nasz blog.orange.pl został całkiem przychylnie przyjęty przez blogosferę (dzięki Artur za pierwszy artykuł;) Oprócz prezentowania tematów dotyczących firmy, usług, produktów, szybko zaczęliśmy współpracę z blogosferą. Były i duże projektu - pierwszy wywiad wideo z Maćkiem Budzichem (wtedy obaj byliśmy szczuplejsi ;), później cykl Tomka Sulewskiego „Tydzień w 20 minut”, wywiady z cyklu „Blogowisko” czy ostatnio „Webmagiel”, ale też bieżące uczestniczenie w życiu b(v)logosfery (np. reportaż nagrania charytatywnego audiobooka - kapitalny pomysł Paweł! czy też wspieranie mediafunLAB). Po prostu zawsze czuliśmy się częścią rozwijającej b(v)logsfery.

6ea649b42b87f4dc211979251b66f46bfad

Ale samo opisywanie b(v)logosfery przestało nam wystarczać ;) Widzimy, że powstaje mnóstwo nowych i świetnych blogów, ale zanim się przebiją natrafiają na prozaiczne czasami problemy związane choćby z prawem autorskim, czy pozycjonowaniem. Obojętnie jaką tematyką zajmują się b(v)logerzy, ich problemy często są zbliżone. Postanowiliśmy więc zorganizować cykl konferencji tematycznych, poświęconych konkretnym tematom, które pomogłyby blogującym – zarówno tym, którzy dopiero zaczynają, jak i tym z „mainstreamu” ;). Zaczęliśmy nad tym prace na początku roku - i wtedy przyszli do nas Kasia i Krystian z agencji Citybell Consulting ze świetnym pomysłem, który idealnie wpasował się w nasze plany. Ich ogromne doświadczenie przy Blog Forum Gdańsk przekonało nas i uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie razem zrobić nie tylko małe, specjalistyczne konferencje, ale cykl dużych wydarzeń poświęconych różnym sferom b(v)logosfery. Takie branżowe spotkania pozwolą na bardziej merytoryczne dyskusje i jest szansa na to, że konferencja nie zamieni się w spotkanie towarzyskie, ale uczestnicy bardziej rozwiną swoje blogi i vlogi i wkrótce przebiją się do ścisłej czołówki. A później to już wywiady, wizyty w zakładach pracy i miliardowe kontrakty reklamowe ;)

Co zrozumiałe na starcie wzięliśmy na tapetę obszar „social” - dla zainteresowanych social media/ marketingiem i technologiami. Ilość chętnych pozytywnie nas zaskoczyła – przepraszam od razu wszystkich, których zgłoszenia musieliśmy odrzucić, mam jednak nadzieję, że spotkamy się na kolejnych Orange Blog Talks.

Do zobaczenia w sobotę!


Odpowiedzialny biznes

Aplikacje na wakacje część II

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
17 lipca 2013
Aplikacje na wakacje część II

Kilka dni temu pisałam o małym niezbędniku, który możecie mieć w swoim telefonie i korzystać z niego podczas urlopu. Dziś chciałabym dołożyć do tego kolejne część informacji o aplikacjach na wakacje. Mam nadzieje, że te dwa materiały będą dla Was pigułką informacji, z której wybierzecie coś dla siebie. 3a622241b8deab814f2a3e343bf021ace68

Z myślą o naszych pociechach i ich kreatywnych pomysłów chce Wam powiedzieć o (dla mnie najważniejszą) usłudze Gdzie jest dziecko. Dzięki niej możesz szybko sprawdzić, czy Twoje dziecko jest jeszcze w szkole, czy już w drodze do domu, a może gdzieś zupełnie indziej. Aplikacja ta nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.

d66a10b54fe3269d8e560abe7da7e075d82Aby dać rodzinom, które wyjeżdżają na wakacje większe poczucie bezpieczeństwa o osoby starsze, chore lub niepełnosprawne Orange przygotował usługę Telefoniczna Opieka. Specjalny, stacjonarny aparat telefoniczny oraz współpracujący z nim przenośny przycisk pozwalają szybko wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Po naciśnięciu specjalnego czerwonego przycisku alarmowego następuje automatyczne i bezpłatne połączenie z Centrum Operacyjno-Alarmowym. Przenośny przycisk SOS działa w promieniu do 50 metrów od aparatu.

Każdy, kto chce wiedzieć więcej niezależnie od tego, w którym miejscy się znajduje może skorzystać z aplikacji Orange World. Jest to aplikacja, dająca możliwość nieograniczonego surfowania w telefonie i dostęp do najświeższych wiadomości z kraju i ze świata oraz do użytecznych aplikacji, m.in. rozkładów jazdy pociągów, prognozy pogody, kursów walut, programu TV, notowań giełdowych, informacji sportowych i wielu innych.

Chciałabym Wam również przypomnieć, że dla użytkowników smartfonów jest do pobrania darmowa aplikacja Mój Orange, która zapewni szybki i wygodny dostęp do najważniejszych funkcjonalności zarządzania kontem on-line. Aplikacja umożliwia dostęp do m.in. sprawdzania stanu konta i pakietów dodatkowych, możliwości instalacji dedykowanych aplikacji Orange, obejrzenie ostatnich faktur i płatności.

091d80c0aca464555259f72a37d393c235eDodatkowo warto pomyśleć o Ubezpieczeniu dla siebie i swoich najbliższych, które zapewni pełen komfort oraz bezpieczeństwo w momencie nieprzewidzianego zdarzenia. Usługa została przygotowana w trzech wariantach, o których przeczytacie tutaj.

Co sadzicie o tych aplikacja? Czy korzystacie już z nich?


Oferta

Weź udział w wakacyjnym konkursie z Poleceniem Zapłaty

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
17 lipca 2013
Weź udział w wakacyjnym konkursie z Poleceniem Zapłaty

Czy ktoś ma ochotę umilić sobie czas wakacyjny wygraną w konkursie? :) Już teraz Ci, którzy nie boją się wyzwań i chcą się sprawdzić, mogą stać się właścicielem super telefonu Samsunga Galaxy S4 lub praktycznego koszyka pikniowego idealnego na letnie wyprawy za miasto. Wystarczy kreatywnie pobudzic swoją wyobraźnię i dokończyć zdanie „Zamiast robić przelewy…”  :-) Na stronie orange.pl znajdziecie warunki udziału w tym konkursie. Zachęcam wszystkich do uruchomienia usługi Polecenie Zapłaty, która jest nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim wygodna, bo zdejmuje z Waszych głów kolejny obowiązek. Czas urlopów to najlepsza pora, by ułatwić sobie życie :-) I my dajemy Wam taką możliwość. Ja już włączyłam Polecenie Zapłaty, a Wy?:)

531ea11a9a1d43fe29263cb55dfea29ebfe

Scroll to Top