;

Oferta

Smartfony realme taniej w niedzielę (7)

Ewa Wróbel

15 kwietnia 2022

Smartfony realme taniej w niedzielę
7

Dobra informacja na weekend. Polecam śledzić naszą stronę w najbliższą niedzielę. Będziemy mieli dla Was wyjątkową ofertę na wybrane smartfony realme. Obniżymy cenę 4 modeli w ofercie bez abonamentu:

 • realme GT Master Edition 5G 6/128GB za 1149 zł (taniej o 350 zł),
 • realme C11 2021 2/32GB za 312 zł (taniej o 157 zł),
 • realme C21 4/64GB za 504 zł (taniej o 95 zł),
 • realme 8i 4/64GB za 765 zł (taniej o 134 zł).

Test realme GT Master Edition 5G znajdziecie tutaj.

Warto będzie się śpieszyć, bo liczba smartfonów ograniczona. Powodzenia!


Udostępnij: Smartfony realme taniej w niedzielę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:59 16-04-2022
  Uważam że Orange powinno do minimum ograniczyć sprzedaż oraz promocje smartfonów oraz wszystkich pozostałych urządzeń marek, które pozostały i sprzedają się na rosyjskim rynku. Chcą, niech się sprzedają, ale.......my Polacy powinniśmy pokazać tym producentom gdzie ich miejsce.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 21:24 16-04-2022
   Popieram!!! Poza tym promowanie zakupów w WIELKĄ NIEDZIELĘ??? Oj nieładnie orange, nieładnie... Żeby wam się to czkawką nie odbiło za takie lewackie "promocje"...
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 23:37 16-04-2022
    Jak Cię lubię @emitelek i szanuję i BARDZO często się z Tobą zgadzam, tak teraz lekko Cię "zgnębię". Wiesz że w tym kraju są ateiści (jak ja) i takie wydarzenia jak święta są tylko tradycją kulturową bez żadnych duchowych przeżyć? Jestem lewactwem? Bo? Pracuję w poniedziałek, więc niedziela byłaby dla mnie dobrym wyborem na czas zakupów. Tym bardziej że jak znam życie to system jest automatyczny a obsługa tych zakupów i tak odbędzie się dopiero we wtorek i nikt dodatkowo pracować w niedziele nie będzie. Powiem Ci że gdyby GT ME mieściłby się w moim 1000 złotowym budżecie to minutę po północy robiłbym zakup. I absolutnie nie przeszkadzałoby mi że dla chrześcijan to święto. Mają wybór, mogą nie kupować a skupić się na swoich religijnych potrzebach.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 15:20 19-04-2022
     No może mnie poniosło lekko... ;) Masz wiele racji... Grunt, żeby się nawzajem szanować i będzie ok. :D Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, jak pomyślę o Tobie w modlitwach o nawrócenie - poważnie, bez żartów!... Pozdrawiam :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 21:15 19-04-2022
      Temat morze......religia, polityka, lepiej ich nie poruszać na tym telekomunikacyjnym forum ?
      Odpowiedz
      • komentarz
       mike278 04:30 20-04-2022
       Toteż nie poruszam (staram się ;) ) Aczkolwiek ukontentowanym jestem postawą @emitelek. ;) Bez urazy mam nadzieję? Spokojnego dzionka i oby do zobaczenia kiedyś (chociaż w to już wątpię bo zloty w niepamięć odeszły już niestety).
       Odpowiedz
       • komentarz
        mike278 08:32 20-04-2022
        A i czekam na podobną promocję co ten GT ME (kwotę), tylko tym razem na refurbished Xiaomi 10T 5G. I już się w kolejce ustawiam :P ba nawet pierwszy chyba raz pochwalę Orange RE ;)
        Odpowiedz

;

Inne

Spokojnych Świąt Wielkanocnych (7)

Wojtek Jabczyński

15 kwietnia 2022

Spokojnych Świąt Wielkanocnych
7

Drodzy czytelnicy,

w imieniu całej redakcji bloga Orange Polska, życzę Wam spokojnych i pogodnych Świąt. Szczególnie teraz, proszę pamiętajmy o naszych bliskich i tych, których gościmy w naszym kraju. Dbajmy o siebie i innych. Najlepszego.

Udostępnij: Spokojnych Świąt Wielkanocnych
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 10:21 15-04-2022
  Dziękujemy i wzajemnie Zdrowych i Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla całego zespołu oraz czytelników bloga! :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 20:21 15-04-2022
  Dziękujemy Wam również życzę Spokojnych i zdrowych Świąt wielkanocnych dla Was i Waszych bliskich.Dla całego zespołu oraz i czytelników bloga.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 21:42 15-04-2022
   Również życzę zdrowych spokojnych Świąt Wielkiej Nocy zespołowi blogu oraz czytelnikom.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Staś 12:01 16-04-2022
  Święta, święta, a paczuszki darmuszki brak aby do babci zadzwonić. No nic, może na majówkę ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 17:44 16-04-2022
  Wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych. Zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Chociaż święta te znów są inne.....pandemia Covid za nami, ale to co dzieje się w Ukrainie sprawia że święta te są ponownie "inne". Bezbronni cywile, gwałty, ofiary w dzieciach....dlaczego? Za co giną niewinne dzieci? Co one komu zrobiły? Przykre jest również to że tak wiele jeszcze firm zostało na rosyjskim rynku i wykorzystuje obecnie niszę po konkurencji. Drogie Orange może tak warto "przykręcić" sprzedaż smartfonów niektórych producentów którzy zostali na rosyjskim rynku? Uważam że my Polacy powinniśmy wprowadzić "embargo" na producentów którzy zostali w rosji. Owszem w kraju tym mieszkają też miliony niewinnych obywateli, obywateli przeciwnych tej wojnie, ale.....tylko w ten sposób możemy "zatrzymać" politykę rOSJI.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 21:28 16-04-2022
   Jesteś WIELKI!!! Popieram w 100%!!! Życzę Ci spokojnych i radosnych świąt razem z rodzinką ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 22:32 16-04-2022
  Ja także składam wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych:)
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Raport CERT Orange Polska – to już 8. raz! (1)

Michał Rosiak

14 kwietnia 2022

Raport CERT Orange Polska – to już 8. raz!
1

Osiem lat historii… Tryliony zdarzeń w sieci, niezliczona ilość ewoluujących zagrożeń, wreszcie #CyberTarcza, pomagająca nam stawić im czoła. Setki zapełnionych stron, mnóstwo analiz i wiedzy, którą nasi eksperci regularnie dzielą się internautami. Mam przyjemność i zaszczyt być częścią ekipy, tworzącej Raport CERT Orange Polska od pierwszej edycji. Pamiętacie, jak wyglądał krajobraz cyberzagrożeń w 2014 roku?

WinSpy, Emotet, NotCompatible.C (ten ostatni na komórki z Androidem). Poza Emotetem, który w śladowych ilościach wciąż pojawia się w naszej sieci, ciężko mi wspomnieć pozostałe. 100 tysięcy ataków DDoS rocznie? Najwyższy 93 Gbps? Oj chciałoby się mieć teraz takie liczby jak przy publikacji pierwszego Raportu (jego okładkę wspominamy jako ilustrację do tego materiału) 🙂 W 2016 przeszło 1,5 tysiąca ataków zanotowaliśmy… jednego dnia, a maksymalny sięgnął 476 gigabitów na sekundę.

Raport CERT Orange Polska – historia zagrożeń i naszego rozwoju

Nie będę teraz przechodził przez całą historię cyberzagrożeń w ciągu ośmiu lat, gdy publikujemy Raport CERT Orange Polska. Zawsze możecie spróbować sami, wszystkie edycje znajdziecie na stronie CERTu. Jeśli choć trochę interesujecie się temat, polecam przyjrzenie się choćby tytułom rozdziałów. Raport CERT Orange Polska to nie tylko ciekawe udokumentowanie rozwoju cyberzagrożeń w naszym kraju i na świecie. To także – rany, to brzmi jak strasznie przegadany marketingowy slogan… – dowód na to, jak nasza CERTowa ekipa się rozwijała. Nie tylko w aspekcie doświadczenia, wyposażenia i narzędzi, ale także warsztatu pisarskiego. Jak dziś pamiętam mojego ówczesnego przełożonego, wpadającego z rozwianym włosem do mojego pokoju w biurze dwa dni przed publikacją Raportu 2014 z plikiem wydruków i przerażonym „na-wpół-okrzykiem”:

– Rosiu! To jest jakiś koszmar! To trzeba napisać od nowa!

Nasze spojrzenie na bezpieczeństwo w sieci

Aż takiej tragedii nie było, ale czasami perfekcjonizm całkiem się przydaje (nawet kosztem nieprzespanej nocy). Warto jednak zwrócić uwagę, że to był dla nas wszystkich debiut. Nikt nie wiedział, jak naszą twórczość przyjmie rynek, biorąc pod uwagę, że przed nami było już koleżeństwo z CERT Polska. Trochę nerwowo czekaliśmy na reakcję mediów i odetchnęliśmy z ulgą, gdy okazało się, że rynek z radością przyjął kolejne tego typu wydawnictwo. Co więcej, z roku na rok zainteresowanie rośnie, a media chętnie informują o premierach kolejnych edycji, przygotowaniem których zajmuje się spory sztab fachowców, nie tylko w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci.

Skąd się bierze to zainteresowanie? Poza treścią oczywiście? Chyba trochę z tego, że nasze spojrzenie na cyberbezpieczeństwo ma swoją specyfikę. Patrzymy na nie z punktu widzenia ISP/operatora telekomunikacyjnego, po części też w odniesieniu do klientów biznesowych. Jesteśmy też operatorem, odpowiedzialny za sporą część ruchu w odniesieniu do całego kraju. No i inwestującym w cyberbezpieczeństwo od 25 lat!

Ćwierć wieku dla Was

Aż się nie chce wierzyć, ale ówczesna Telekomunikacja Polska przewidziała istotną rolę bezpieczeństwa w internecie wtedy, gdy części z moich kolegów z zespołu nie było jeszcze w planach 😉 Internet był dobrem luksusowym, z wysoko ustawioną barierą wejścia. Bez nienawiści, bez mediów społecznościowych, pełen ludzi, którzy po prostu lubili bezinteresowanie pomagać innym. Serio, naprawdę tak było! Przyznam Wam szczerze, że trochę za tym tęsknię, ale z drugiej strony – stało się, a skoro jeździmy już samochodami, nie będziemy przecież wracać na konie?

Dlatego w kolejnych latach możecie się spodziewać następnych raportów, a w międzyczasie zaglądajcie na Bloga, na stronę CERT Orange Polska i na naszego Twittera. Tam o zagrożeniach przeczytać częściej, niż raz na rok 🙂 i będziecie wiedzieli, jak na nie zareagować. A na koniec, w czerwcu kolejnego roku, zasiądziecie w fotelu, otworzycie komputer/tablet i przeczytacie, co się działo przez poprzednie 365 dni.

Bądźcie bezpieczni – nie tylko wtedy, gdy wychodzi raport! A jeśli doczytaliście do końca – w nagrodę 😉 dla Was bezpośredni link do najnowszej edycji: Raport CERT Orange Polska 2021!

Udostępnij: Raport CERT Orange Polska – to już 8. raz!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:02 14-04-2022
  Ja Cię podziwiam Michale. Gdybym pracował w takiej branży/dziale gdzie tylko z każdej strony mowa o bezpieczeństwie, cyberatakach, etc....to nie wiem czy dałbym radę ? Szacun!
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej