Odpowiedzialny biznes

Spokojnych Świąt

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 kwietnia 2011
Spokojnych Świąt

Wreszcie mamy Święta! Pół Warszawy już wyjechało i ja niedługo ruszę do rodzinnej Zielonej Góry. Życzę Wam wszystkim te dni, aby były spokojne, rodzinne i pozwoliły odpocząć. A swoją drogą to znów mam nadzieję, że żaden dziennikarz nie zapyta mnie w poniedziałek ile SMS-ów i MMS-ów wysłali klienci Orange ...Ta piękna kartka świąteczna poniżej, przyszła do mnie od jednej z naszych agencji i przy okazji pomaga potrzebującym dzieciom. Zrobiła ją 6-letnia Ania z Wioski SOS.

Święta1.JPG


Oferta

Ufomesy, czyli pięć za pięć

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 kwietnia 2011
Ufomesy, czyli pięć za pięć

W komentarzach pytaliście o Ufomesy, teraz już mogę oficjalnie potwierdzić, że wystartowały. Promocja jest prosta. Z każde pięć wysłanych SMS-ów do dowolnej sieci komórkowej w Polsce, otrzymacie kolejnych pięć za free, również do wszystkich sieci. Bonus możecie wykorzystać przez 24 godziny. Dzienny limit to 75 bezpłatnych SMS-ów. Promocję włączycie wysyłając SMS o treści START pod numer 510 i doładowując następnie konto za minimum 10 zł. Pamiętajcie, że bonusy będą przyznawane tylko wtedy, gdy ostatnie doładowanie to minimum 10 zł. Jeśli doładujecie konto niższą kwotą, to promocja nie zostanie wyłączona, ale bonusy nie będą przyznawane. Sprawdzianie stanu wykorzystania przyznanych wiadomości to SMS o treści ILE pod numer 510; a dostępnych w danym dniu SMS o treści LIMIT pod numer 510. Koszt wszystkich SMS na numer 510 jest zgodny z Waszymi taryfami. Promocja dostępna dla użytkowników taryf One, POP i Go.


Odpowiedzialny biznes

Ile CO2 produkuje kilo bananów?

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
22 kwietnia 2011
Ile CO2 produkuje kilo bananów?

Raz do roku przypada Światowy Dzień Ziemi. Tak się złożyło, że to właśnie dziś. Celem tej akcji jest promowanie w społeczeństwach proekologicznych postaw i uświadamianie, jak duży wpływ na ekosferę wywiera człowiek. Nie wiem, czy firma GE mocno angażuje się w dzisiejsze obchody, ale sądzę, że przygotowana przez nich wizualizacja "How much CO2 is created by..." może być tu całkiem pomocna.

Przyznam, że aplikacja jest dość zabawna. Dowiedziałem się dzięki niej m.in., że jedno wesele na 300 gości produkuje 85 ton CO2 (powiem o tym moim znajomym, którzy za tydzień biorą ślub, na pewno się ucieszą), ale już używanie przez rok wyszukiwarki internetowej (przy średniej 20 wyszukań dziennie) generuje tylko 1,4 kg. Nawiguje się po niej wygodnie - użytkownik może posegregować wyniki według wielkości emisji i kategorii tematycznych, może także ściągnąć program na swój własny komputer.

Do współpracy przy projekcie GE zaprosiło Davida McCandlessa, jednego z najlepszych na świecie speców od ikonografik (tutaj możecie obejrzeć jego prezentację podczas konferencji TED w 2010 roku), co zaowocowało w sumie niezłym efektem. Swoją drogą to nie pierwsza wizualizacja przygotowana przez tę firmę - na tej stronie znajdziecie ich więcej.

No cóż, różnie można patrzeć na kwestię globalnego ocieplenia - jedni mówią, że to bzdura, inni, że bardzo poważny problem. Co by jednak nie sądzić o skali zagrożenia, taka wizualizacja jest na pewno jedną z przyjemniejszych form analizy zagadnienia.

***

Ponieważ jest to nasz ostatni wpis na blogu przed Wielkanocą, to w imieniu całego zespołu przekazuję Wam serdeczne życzenia spokojnych Świąt. Niech ten czas da Wam wytchnienie - i fizycznie, i duchowo.

PS. Aha, pierwsza osoba, która w komentarzu odpowie na pytanie z tytułu posta dostanie ode mnie niespodziankę ;)

Scroll to Top