Rozrywka

Środy z Orange – nowy spot

Stella Widomska Stella Widomska
20 października 2015
Środy z Orange – nowy spot

Pamiętacie o naszym projekcie i dwóch biletach do kina w cenie jednego? Zapraszamy Was w każdą środę do Multikina. Pamiętajcie tylko, żeby wysłać wcześniej SMS’a o treści FILM pod numer 241. Zwrotnie dostaniecie od nas kod do pokazania w kasie i drugi bilet w prezencie. A jeśli wybieracie się na Środy z Orange już jutro, to zobaczycie nasz nowy spot. Za jego kreację odpowiada Publicis, a postprodukcją zajęło się Studio Chimney.

 


Sieć

Wyniki aukcji LTE – wylicytowaliśmy 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 w paśmie 2600 MHz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 października 2015
Wyniki aukcji LTE – wylicytowaliśmy 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 w paśmie 2600 MHz

Wreszcie dobiegła końca aukcja LTE. Przed chwilą UKE podał oficjalne wyniki. Dla nas to dobre wiadomości. Poniżej komunikat poaukcyjny.

Orange Polska wylicytował na aukcji przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dwa bloki po 5 MHz w paśmie 800 MHz i trzy bloki po 5 MHz w paśmie 2600 MHz, za które zapłacimy 3,168 mld zł. Dzięki nim będziemy mogli świadczyć usługi mobilnego internetu w technologii LTE na terenie całej Polski. Jesteśmy przekonani, że proces przyznawania częstotliwości przebiegnie bez zakłóceń. Jesteśmy gotowi do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnego współdzielenia częstotliwości w ramach obowiązujących regulacji.

- Wylicytowanie przez Orange Polska częstotliwości jest dobrą wiadomością dla firmy i jej klientów, zwłaszcza tych mieszkających na mniej zaludnionych terenach. Dzięki pasmu 800 MHz trafimy do nich z najszybszym, mobilnym internetem w technologii LTE. Chcemy wykorzystywać przyznane pasmo jak najszybciej - powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Orange Polska od początku aukcji był zdeterminowany i skupiony na licytacji pasma 800 MHz. Pozyskanie tej częstotliwości było niezbędne aby skutecznie realizować naszą strategię rozwoju, konkurować z innymi operatorami oraz zmniejszyć dysproporcje w posiadaniu pasma. Dotychczas Orange Polska miał najmniejsze zasoby widma, wykorzystywanego do szybkiego internetu LTE.

Cena za uzyskane częstotliwości 800 MHz jest wysoka, ale uzyskane zasoby częstotliwości mają dużą wartość dla firmy i umożliwiają jej dalszy rozwój. Finansowo Orange Polska jest stabilną spółką, przygotowaną na taki wydatek, który jest konieczny i przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

Jak wstępnie zapowiadaliśmy Orange Polska jest gotowy do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnej współpracy.

ef0fe5425fe4804fb76b84d7971fb4078fe


Odpowiedzialny biznes

Historia, która stoi za tym zdjęciem

Piotr Domański Piotr Domański
17 października 2015
Historia, która stoi za tym zdjęciem

Widziałem, że to zdjęcie wzbudziło w Was sporo pozytywnych emocji. Kilka seniorek w chustach, uczących się wspólnie obsługi komputera, nie jest czymś, na co można często trafić w internecie. Dlatego chciałbym opowiedzieć, w jakich okolicznościach zostało zrobione to zdjęcie. Zdjęcie najpierw pojawiło się na profilu Fundacji Orange na Facebooku. Spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem, ale po jakimś czasie zostało ono znalezione przez Wojtka Jabczyńskiego, który umieścił je na profilu na Twitterze. A potem na Facebooku.

b753595702ebe4b52166b47178ba44fec0b

Jest sobie Pracownia Orange. Multimedialna świetlica dla mieszkańców małych miast i wsi, którą pomaga prowadzić nasza Fundacja. W Dubiczach Cerkiewnych, małej miejscowości leżącej tuż obok Białowieży. Tam, 12 grudnia zeszłego roku zostały zorganizowane warsztaty komputerowe w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans 50+. Jak widać na zdjęciu, w spotkaniu brały udział głównie Panie. W internecie szukały ciekawostek z regionu, ale spotkanie miało też drugi cel – pokazać jak działa internet. I mam nadzieję, że się udało.

W tym momencie w całej Polsce działa ponad 50 pracowni Orange, które organizują spotkania i warsztaty dla mieszkańców. Dlatego, choć to zdjęcie jest tylko jedno, to można by podobne wykonać w wielu już istniejących w całej Polsce pracowni Orange. Do końca października ekipa programu Pracownie Orange założy kolejnych 27 po to, żeby jeszcze więcej seniorów mogło poznawać internęt i ułatwiać sobie dzięki niemu życie.

Scroll to Top