Odpowiedzialny biznes

Stadion Narodowy w Wąchocku

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
17 stycznia 2012
Stadion Narodowy w Wąchocku

Na początek zagadka. Kiedy najbardziej potrzebny jest dach?

A- Kiedy pada i jest zimno a nawet mroźno?

B - Kiedy jest ciepło?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć np. na Stadionie Narodowym, który jako jedyny w Polsce tego typu obiekt ma dach, który się zamyka. Po co się zamyka? Po to, żeby w razie brzydkiej pogody zebrani kibice czy też widzowie mogli komfortowo oglądać mecze, inne zawody czy też koncerty. Jak się okazuje  - brzydka pogoda według tej definicji to deszcz, ale już nie mróz i śnieg. Bo gdy temperatura spada poniżej 0 stopni to dach nie będzie zamykany. Gdyby więc podczas planowanego Superpucharu czyli meczu Legii Warszawa z Wisła Kraków temperatura spadła np. do -20 będziemy marznąć, a gdy podczas meczu z Portugalią będzie już tylko minus 10 stopni i do tego śnieżna zadymka to też będziemy marznąć. Dla pocieszenia w ramach rozgrzewki będzie można rzucać się śniegiem, który spadnie podczas meczu. Najlepiej rzucajmy na boisko, bo skoro stadion ma podgrzewaną murawę to szybciej się roztopi.

Kiedyś modne były kawały o Wąchocku - że jest tam najdłuższy most bo zbudowany wzdłuż rzeki, że ma siedem mostów, bo za siódmym razem natrafiono na rzekę, etc.  Może ktoś wymyśli kawał o tym jak w Wąchocku wybudowano stadion, np. z otwieranym dachem ... W końcu jest się z czego śmiać

Ci, którzy nie chca czekać do wiosny na zamknięcie dachu zapraszam poniżej na film o zasuwaniu dach na Stadionie Narodowym.

 


Rozrywka

Zapobiegliwe Serce i Rozum

Tomasz Owsianko Tomasz Owsianko
16 stycznia 2012
Zapobiegliwe Serce i Rozum

Choinka rozebrana, marzanna utopiona, słoninka dla sikorek uszykowana, czyli te kilka rzeczy, które trzeba załatwić, zanim usiądziemy w fotelu i do końca maja będziemy za darmo korzystali z oferty VOD w FunPacku HD.

Właśnie o tym mówi nowa kampania z udziałem Serca i Rozumu, która pokazuje trochę inną stronę oferty TP. Nie ceny czy prędkości, ale dodatkową korzyść przy zakupie FunPacka HD - czyli pakiet filmów VOD do zobaczenia za darmo.

Jeśli chodzi o media społecznościowe, w tej reklamie po raz pierwszy umieściliśmy animację po spocie, która ma zachęcić do przejścia na nasz fanpage na facebook'u - oczywiście z polem adnotacji, która może nas bezpośrednio przenieść na naszą stronę.

Od razu tłumaczę też dlaczego flaga w spocie jest czerwona, a nie biało-czerwona. Flaga Polski jest chroniona ustawą, dlatego musieliśmy dać flagę jednolitego koloru. Decyzja wahała się pomiędzy białym i czerwonym a decyzję podjęliśmy w oparciu o najskuteczniejszą metodę selekcji - rzucaliśmy monetą ;)


Odpowiedzialny biznes

Sport to Ty

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
16 stycznia 2012
Sport to Ty

Do regularnego uprawiania sportu nie są nam potrzebne ani drogie karnety, ani specjalistyczna odzież, ani idealna pogoda. Udowodniło to ponad 1000 uczestników Biegu Chomiczówki (15 km) i ponad  700 w Biegu o Puchar Bielan (5 km), które odbywały się w temperaturze poniżej 0ºC. Ale to tylko suche liczby, które nie oddadzą tego, jak szerokie spektrum ludzi cieszy się bieganiem. Wśród uczestników były osoby w każdym wieku, kobiety i mężczyźni, dzieci, zawodnicy klubów i amatorzy. Ktoś biegł pchając jednocześnie wózek z dzieckiem, niektórzy biegli w parach, inni w grupach znajomych. Na mecie czekała na nich gorąca herbata i specjalne koce, ale tutaj nikt na zimno nie narzekał.

Biegać można przecież z łatwością przez cały rok - wystarczy odpowiednio się ubrać. Na tułów kilka warstw, np. koszulka i gruba bluzka, a na wierzch kurtka, która będzie chronić od wiatru. Na nogi najlepsze są legginsy, ewentualnie dodatkowo ortalionowe spodnie. Rzeczy, które bezpośrednio przylegają do ciała, nie powinny być wykonane z bawełny. Ten materiał wsiąka pot, który następnie może chłodzić ciało. Tak radzą wszystkie serwisy sportowe, natomiast z własnego doświadczenia wiem, że bawełniane t-shirty i kalesony również się sprawdzają - naprawdę jeszcze nigdy w nich nie zmarzłem.

To również zasługa organizmu człowieka, który w trakcie biegu wytwarza ciepło. Dlatego powinniśmy się ubierać tak, jakby za oknem było 10 stopni więcej, niż jest w rzeczywistości. Ponieważ 40% ciepła ucieka przez głowę, niezbędna jest czapka. Szyję chronimy albo bluzą z wysokim kołnierzem, albo szalikiem. Na dłonie wsuwamy rękawiczki. Bardzo często spotykam osoby, które rezygnują z biegania, twierdząc, że nie mają odpowiednich butów. Tymczasem nie istnieją buty, które są w pełni nieprzemakalne, dlatego można biegać w jednych przez cały rok. Mało tego - nasze stopy są w ciągłym ruchu, dlatego nigdy nie zmarzną. Jedna para grubych skarpet w zupełności wystarczy.

Kiedy zawodnicy wspomnianych na początku biegów docierali na metę, dało się dostrzec wiele różnic między nimi: od wieku, przez poziom zaawansowania aż po stopień zmęczenia. Tyle tylko, że wszystkie te różnice przyćmiła jedna wspólna cecha - taka fajna, szczera radość po przekroczeniu mety, której w żaden sposób nie można udać. I tak to właśnie jest z tym bieganiem, ale i z każdym innym sportem - choć czasami ciężko się podnieść spod telewizora, to kiedy już się przełamiemy, pobiegniemy od drzewa do drzewa i zasmakujemy w uczuciu zmęczenia, to będziemy chcieli do niego wracać. Wkrótce potem okaże się, że wieńczące trasę drzewo leży już zbyt blisko. I wtedy na własnej skórze przekonamy się, jak taka spontaniczna radość wygląda.

P.S. Nieustannie w całej Polsce organizowane są biegi na przeróżnych dystansach, w których każdy może wziąć udział. Terminarz znajdziecie m.in. na portalu maratonypolskie.pl.

Scroll to Top