;

Odpowiedzialny biznes

Stalking – kiedy i gdzie szukać pomocy? (2)

Monika Kulik

12 grudnia 2017

Stalking – kiedy i gdzie szukać pomocy?
2

Jakiś czas temu Michał Rosiak pisał na blogu o stalkingu i technicznych sposobach radzenia sobie z nękaniem. Dziś w wywiadzie z Martą  Wojtas, psycholożką, ekspertką ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę rozmawiam o innych aspektach tego zjawiska.

psycholożka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

* Czym jest stalking? Czy wiemy jaka jest skala tego zjawiska?

Stalking to uporczywe nękanie, którego dopuszcza się określona osoba bądź osoby, naruszając cudzą prywatność oraz wywołując u ofiary poczucie zagrożenia oraz inne szkody osobiste. Stalking może mieć różne formy zaczynając od uporczywych prób kontaktu za pomocą internetu, telefonu ale też może mieć wymiar nachodzenia czy śledzenia danej osoby. Nie znamy dokładnej skali tego zjawiska. Możemy przypuszczać, że popularność takiego medium jak internet dała sprawcom nowe możliwości podążania i naprzykrzania się swoim ofiarom.

* Kiedy możemy uznać, że jesteśmy ofiarami stalkingu?

Ofiarą stalkingu staje się osoba, która pomimo iż wyraźnie zaznaczyła, że nie życzy sobie kontaktu, nadal otrzymuje od kogoś niechciane wpisy, połączenia online czy telefoniczne, sms’y, wie o tym że ktoś obserwuje ją w rzeczywistości w formie jawnej lub ukrytej, nachodzi ją i narzuca swoją obecność. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że aby zakwalifikować zachowanie jako stalking musi mieć ono uporczywy charakter, czy pojawiać się regularnie i często przez określony czas. Stalkingiem nigdy nie są pojedyncze formy kontaktu z daną osobą, nawet jeśli zawierają znamiona przestępstwa np. groźby karalne. Stalking może się też wiązać z przemocą fizyczną i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ofiary.

* Jak się zachować w takiej sytuacji? Jak reagować? Kiedy?

Kiedy zdarza się sytuacja, w której mamy poczucie, że ktoś nas nęka warto przede wszystkim wyraźnie zakomunikować tej osobie, że nie życzymy sobie z nią kontaktu. Jeśli zachowanie tej osoby się nie zmieni ważne jest, aby zabezpieczyć dowody tego, co się zdarza czyli np. nie kasować sms’ów, zrobić zrzuty ekranu wpisów, które pojawiają się online, wydrukować billing połączeń telefonu komórkowego, zapisywać w jaki sposób i kiedy osoba próbowała się z nami kontaktować osobiście. Warto też pomyśleć o tym, czy są inni świadkowie nękania, gdyż zeznania takich osób mogą być istotne dla organów ścigania.

* Czy sami możemy coś zrobić i czy powinniśmy?

Jeśli stalking przydarza się nam warto zadbać o to, abyśmy jak najczęściej przebywali w towarzystwie innych osób. To może pozytywnie wpływać na nasze poczucie bezpieczeństwa. Ponadto obecność świadków w chwilach prób nawiązania kontaktu przez sprawcę może być istotna z punktu widzenia późniejszej interwencji prawnej. Warto pamiętać, że w sytuacji, kiedy czujemy niepokój w relacji z osobą, która nam się narzuca pomimo iż sobie tego nie życzymy, mamy prawo reagować i możemy liczyć na wsparcie telefoniczne, online i bezpośrednie.

* Jaki skutki psychologiczne wywołuje stalking?

Ofiara nękania zazwyczaj znajduje się w trudnej sytuacji psychologicznej. Może przeżywać poczucie zagrożenia, które może się utrzymywać przez dłuższy czas i zaburzać codzienne funkcjonowanie. Może mieć poczucie bezradności i braku kontroli nas sytuacją. Takie okoliczności wpływają na poczucie bezpieczeństwa i samoocenę osoby, która doświadcza nękania. Zdarza się, że trudności emocjonalne ofiary prowadzą do myśli lub prób samobójczych i mogą zakończyć się tragicznie, jeśli zjawiska w porę nie uda się przerwać i nie zostanie udzielona odpowiednia pomoc.

* Gdzie możemy szukać pomocy? Także psychologicznej ?

Ofiary stalkingu mogą potrzebować pomocy specjalisty, który będzie w stanie udzielić im wsparcia, ale także będzie im towarzyszył w procesie wyrażania i radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Osoby dorosłe mogą poszukiwać pomocy w różnych placówkach np. Ośrodkach Interwencji Kryzysowej oraz poradniach specjalizujących się w pomocy terapeutycznej. Kiedy ofiarą stalkingu staje się dziecko ważne jest aby w oddziaływania włączona była np. szkoła oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Warto dodać, że w każdej sytuacji tego typu ważne jest aby ofiara odbyła przynajmniej jedno spotkanie z psychologiem, który oceni stopień wpływu tego co się zdarzyło na jej emocje i funkcjonowanie w życiu.

Dzieci i młodzież mogą otrzymać pomoc w bezpłatnym Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, czynnym codziennie od 12-22, a od stycznia 2018 od 12.00-2.00. Rodzice, których dziecko doświadcza podobnej sytuacji uzyskają wsparcie pod bezpłatnym numerem 800 100 100, w Telefonie dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci (czynny pn-pt w godzinach 12-15). Jeśli stalking dotyczy internetu i nowych technologii dzieci i młodzież z Warszawy oraz okolic mogą uzyskać pomoc bezpośrednią w Poradni Dziecko w Sieci, którą prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Więcej szczegółów oraz kontakt dostępny jest pod linkiem: http://fdds.pl/oferta/pomoc-bezposrednia/. Osoby dorosłe mogą skontaktować się z telefonem zaufania dla osób dorosłych 116 123.

* Co na to prawo?

Stalking jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku doprowadzenia ofiary do śmierci samobójczej – do lat 10. W kodeksie postępowania karnego dotyczy artykułu 190a. Jest to przestępstwo ścigane na wniosek poszkodowanego, więc każdą taką sytuację możemy zgłosić organom ścigania. Dokonując zgłoszenia policji warto przedłożyć wszystkie dowody, które udało nam się zgromadzić, gdyż mogą one potwierdzić uporczywy i ciągły charakter tego zjawiska. Szkody osobiste w postaci trudności i zaburzeń emocjonalnych można udokumentować odpowiednią opinią psychologiczną po konsultacjach ze specjalistą.

Dziękuję za rozmowę.

Orange Polska jest partnerem technologicznym i finansowym Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz infolinii 800 100 100.

Udostępnij: Stalking – kiedy i gdzie szukać pomocy?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  robert 14:37 12-12-2017
  Bardzo dobra inicjatywa, gratulacje!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 23:58 19-12-2017
  Brawo za promowanie ???
  Odpowiedz

;

Obsługa i Relacje z Klientami

Nie trzeba papieru, żeby podpisać umowę z Orange (25)

Wojtek Jabczyński

11 grudnia 2017

Nie trzeba papieru, żeby podpisać umowę z Orange
25

Przychodzicie do salonu, wybieracie ofertę, umowę podpisujecie na tablecie i zanim wrócicie do domu jest już w formie pliku w formacie pdf na skrzynce e-mail. Szybko i wygodnie. Da się? Oczywiście. Dokładnie tak to wygląda w naszym salonie przy ul. Okrzei 34 w Warszawie, przy skrzyżowaniu z ulicą Targową. Dzisiaj rozpoczęliśmy w nim testy rozwiązania, w którym „pozbyliśmy się” papieru. Jak dobrze się orientuję, to pierwsze takie rozwiązanie wśród operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Taka możliwość dotyczy na razie zawierania umów abonamentowych na usługi mobilne (postpaid), zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych, a także internet mobilny oraz  domowy 4G.

Zespół salonu Orange przy ulicy Okrzei 34.

Jeśli pilot pójdzie dobrze, taka możliwość pojawi się w innych salonach i na większą ilość usług. Przetestowałem jak wygląda taki proces w realu. Wspólnie z doradcą wybrałem ofertę, ustaliłem warunki i wszystko zostało wpisane do systemu. Na tablecie złożyłem podpis. To wszystko. Oczywiście, jeśli klient tego chce w każdej chwili na jego żądanie możemy umowę dodatkowo wydrukować. Testy testami, ale postanowiliśmy też nagrodzić pierwszych klientów, którzy dziś zdecydowali się podpisać umowy w formie „bezpapierowej”. Trzy pierwsze osoby dostały pół roku abonamentu za darmo, a kolejne siedem 3 miesiące gratis. Osobiście jest wielkim zwolennikiem elektronicznych umów. Technologia poszła do przodu. Po co przetrzymywać w domu segregatory dokumentów, instrukcji, regulaminów i umów. Skoro można wysłać do Urzędu Skarbowego swoje zeznanie podatkowe w formie elektronicznej, to czemu nie zawierać tak umów.

Udostępnij: Nie trzeba papieru, żeby podpisać umowę z Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:07 11-12-2017
  O super, mam już autograf Wojtka ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 11:11 11-12-2017
  A ja będąc technologicznym nawiedzencem mówię nie. Przynajmniej dopóki nie dowiem jakie są zabezpieczenia przeciwko możliwości zmiany w zapisie. I zanim Piotrze napiszesz cokolwiek, miałem nawet na papierze przekręt z nieuczciwym sprzedawcą. Wtedy pomógł mi Wojtek (powtórnie dziękuję) i fakt że miałem papier na którym dało się udowodnić zmiany.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 11:16 11-12-2017
   Jakiś bug na blogach jest, przed chwilą były że artykuł opublikował Piotruś, teraz już Wojtuś :) Wpis konkursowy w II odsłonie konkursu Huawei oddałem, teraz znikł, ech :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 11:26 11-12-2017
    pablo_ck, żadnego buga nie ma. Wpis Wojtka, nawet przez niego podpisany ;-). A jak podpisujesz jako "kamikaze" przy komentarzach na blogu, to nie dziw się, że moderujący może czuć się zdziwiony.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 11:33 11-12-2017
     To czemu nawet mike278 zwraca się w komentarzu do Ciebie ;p Ja widziałem Ciebie jako autora wpisu, no ale.....może zmęczenie bierze już górę. Czytam regulamin...część osób mnie zna i zidentyfikuje mnie po nicku, więc zmieniłem swój nick ;p
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 11:46 11-12-2017
      No pewnie, że było mnie widać ;-) Ale to nie był bug na stronie, tylko błąd przy wrzucaniu wpisu ;-)
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 11:57 11-12-2017
       Czyli nie muszę jeszcze iść do okulisty, ale....coś ostatnio gorzej widzę, więc...też się czasem mogę pomylić ;p
       Odpowiedz
      • komentarz
       mike278 12:12 11-12-2017
       Panowie Wy mi tu nie sprzeczac się kto jest kto ;) Tylko pisać mi na temat jakie zabezpieczenia przeciwko zmianom są wprowadzone :) bo moja paranoja ma pożywkę. :) Piotrze a wiadomo coś z moimi mailami (czas na odrobinę prywaty ;) )
       Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:28 11-12-2017
  A przy okazji tematu autorów. Kto jest autorem wpisu o 4k i konkursu netflixowego bo nie wiem kogo poprosić o rozwiazanie. :) (Stella,Zbyszek?)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:54 11-12-2017
   Nie trafiłeś. Kasia Barys ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 13:15 11-12-2017
    Me zdziwienie wielkim jest. ;) Klasycznym Yodą mówiąc. :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 13:20 11-12-2017
  Czy od umowy podpisanej elektronicznie można odstąpić? Bo ciężko ją przeczytać.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 20:19 11-12-2017
   Jak ktoś w ogóle czyta umowę w salonie, to jak najbardziej jakieś rozwiązanie można wypracować. Jestem zwolennikiem załatwiania wszystkiego przez internet i polecam wszystkim. Nie ma odwrotu od zmian i nikt się nie obroni przed CyberTechniką.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 20:38 11-12-2017
    Oszczędzamy papier i co za tym idzie - środowisko.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotrekk85 17:56 12-12-2017
     Czyli sugerujesz, że większość osób podpisuje umowę w ciemno?
     Odpowiedz
     • komentarz
      Ron 17:24 13-12-2017
      Nie oszukujmy się, bo tak jest.
      Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrekk85 10:50 13-12-2017
   Chyba się nie doczekam odpowiedzi...
   Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 15:53 11-12-2017
  Dobry ruch. Robiłem to w UK. Kto chce ma papier, kto chce plik. Tam nawet bez podpisu klient sam zaznaczał wszelkie zgody.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 22:44 11-12-2017
  No no brzmi ciekawie i tak nowocześnie. Jak to się zwykło mówić "papier wszystko przyjmie" zobaczymy jak z tabletami ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  sokolowiak 23:41 12-12-2017
  W Holandii także w taki sposób podpisuje się umowy w salonie, czy u kuriera. Co ciekawe, oferty tylko SIM można zakupić podpisując umowę przelewem na kwotę 1 centa. Wtedy karta SIM przychodzi zwykłą pocztą w ciągu 2-3 dni. Potem sami ją aktywujemy przez internet. Myślę, że Orange i nad tym powinien się zastanowić. Gratuluję pomysłu!
  Odpowiedz
 • komentarz
  SaCik 12:15 14-12-2017
  ORANGE NA KARTĘ Pakiet: Rozmowy i SMSy bez limitu + GB kosztuje 25 zł / 31 dni Pakiet: Rozmowy i SMSy bez limitu kosztuje 30 zł / 31 dni Czy będzie obniżka pakietu bez GB do 20 zł? Z góry dzięki za odpowiedź.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matt55 00:10 15-12-2017
  To bardzo dobry pomysł! Znów Orange pionierem nowatorskich rozwiązań, a to niewątpliwie na miarę 2017 roku. Oby w praktyce sprawdziło się, na pewno godne uwagi oraz uznania. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 09:46 17-12-2017
  No ! Nareszcie xD wprowadzacie to chyba jako ostatni :p ;) ale lepiej później niż później xD Dobry ruch . . . W Orange !
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:27 10-12-2018
   Nie, wręcz przeciwnie, jako pierwsi.
   Odpowiedz
 • komentarz
  bez prawa głosu 12:25 22-02-2018
  Nie trzeba papieru, potrzeba dostępu do konta online, tylko, że nie dajecie takiej możliwości - każecie podać numer telefonu i oddzwonicie i załatwicie przedłużenie umowy. ale jest PROBLEM: jestem osobą niemą i nie mogę rozmawiać! utrudniacie dostęp niepełnosprawnym do Waszych usług! wkurzony na wasze innowacje - klient bez prawa głosu.
  Odpowiedz

;

Inne

Druga szansa na wygranie Huawei Mate 10 lite (209)

Piotr Domański

11 grudnia 2017

Druga szansa na wygranie Huawei Mate 10 lite
209

Znamy już zwycięzcę pierwszego Huawei Mate 10 lite. Gratulacje! Wybór był trudny, a wiele odpowiedzi zasługiwało na nagrodę. Teraz czas na drugą odsłonę konkursu i drugą szansę by zgarnąć tego świetnego smartfona. Tym razem skupimy się na jednej z najciekawszych elementów budowy Huawei Mate 10 lite – podwójny aparat do selfie. Dzięki temu można je wykonać z efektem głębi. A to nie jest przecież jedyna jego możliwość.

Kolejne zadanie związane jest z tą unikatową cechą Huawei Mate 10 lite: napiszcie nam o jakich 3 rzeczach Waszym zdaniem należy pamiętać przy robieniu selfie. Tym razem, by wyrównać szanse tych, który nie najlepiej czują się w grafice i montażu wideo, ale świetnie w pisaniu w odpowiedziach nie mogą znaleźć się żadne zdjęcia, grafiki czy filmy. Oceniamy wyłącznie tekst, ograniczony do 280 znaków. By niebyło niedomówień – ze spacjami. Na odpowiedzi czekamy do 13 grudnia do godziny 23:59, tradycyjnie w komentarzach poniżej.

Regulamin znajdziecie pod tym linkiem.

Aktualizacja [15.12.2017, 10:00]

Trzy rzeczy są już pewne. Przy selfie potrzebne jest odpowiednie światło, uśmiech i wyczyszczone tło (ewentualnie odpowiedni kąt robienia zdjęcia). Pisaliście o tym w większości komentarzy. Teraz już zapewne, ani Wy, ani my o tym nie zapomnimy. Mała komisja konkursowa zdecydowała, że w takiej sytuacji wygrać powinna odpowiedź lepomije z 13:49, dodana 13 grudnia. Gratulacje!

Choć sam w komisji nie jestem, chciałbym także zwrócić Waszą uwagę na odpowiedź użytkownika Sabrina, dodaną pod sam koniec konkursu 13 grudnia o 23:57. Świetny 😉

Zapraszam Was już na trzecią odsłonę konkursu. Tym razem do wygrania będzie Huawei Mate 10 Pro! Startujemy w poniedziałek 😉 A dla fanów wersji lite mam wiadomość: „bądźcie czujni, niedługo będziemy coś dla Was mieli”. Nie na blogu, ale powinniście być zadowoleni.

 

Udostępnij: Druga szansa na wygranie Huawei Mate 10 lite
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  kamikaze 10:30 11-12-2017
  Trzeba pamiętać o "pogodzie ducha", czyli uśmiechu, dobrym oświetleniu i fajnym tle - te trzy "rady" sprawią że każde selfie będzie udane i będzie cieszyć znajomych na portalach społecznościowych.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czerwo76 12:36 11-12-2017
  Światło zastane czy sztuczne, jesteśmy sami czy z grupą, i dbamy o bezpieczeństwo w trakcie robienia zdjęcia. Warto przeżyć po zrobieniu selfie. A trudno nie wspinać się na maszt dla lepszego efektu foty. Wiedząc że Huawei Mate 10 z podwójnym aparatem przednim pobudza wyobraźnię.
  Odpowiedz
 • komentarz
  matt 12:43 11-12-2017
  Koleżanki dostrzegą nieperfekcyjny makijaż, rodzice jak bardzo w nocy imprezowałeś, a policja twoje ostatnie zdziwienie, gdy spadasz z klifu. Selfie może być zagrożeniem dla zdrowia i relacji z najbliższymi. Pamiętaj o tym i zawsze uśmiechaj się, skoro masz taki super smartfon!
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:43 11-12-2017
  3 główne zasady selfie: 1. Żadnych "dziubków" 2. Żadnych "dziubków" 3. Żadnych durnych "dziubków".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robert N 12:49 11-12-2017
  Moje trzy złote zasady: 1) Porządek w pokoju – nie ma nic gorszego od bałaganu na drugim planie; 2) Zadbaj o odpowiednie światło – bez niego zdjęcia często są zbyt ciemne i rozmazane; 3) Uśmiechnij się i zaraź innych swoją pozytywną energią!
  Odpowiedz
 • komentarz
  matt 13:00 11-12-2017
  Przy podwójnym aparacie można uzyskać rozmycie tła. Teraz rady: 1) Jeśli wysyłasz selfie z imprezy do kolegów użyj normalnego trybu, 2) rodzicom rozmyj tło, niech się łudzą, że studiujesz, 3) do dziewczyny lepiej sprawdź kto stoi obok! A potem dostosuj tryb, na wszelki wypadek.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 13:12 11-12-2017
  1 . Przy robieni selfie należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie bo wiele osób przy tym straciło życie . 2 . Tło i niezłe widoki . 3 .Super poza .
  Odpowiedz
 • komentarz
  jack be 13:21 11-12-2017
  1.Spojrzenie - oczy mają zaczarować. 2.Światło - decydujemy co pokazać,a co ukryć. 3.Nie wychylamy się - tak by weszło w nawyk (dla amatorów selfie za wszelką cenę)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dziadova 13:59 11-12-2017
  1. Obiektyw czasem pokaże sporo poza Twoją twarzą. Upewnij się, że na drugim planie pies sąsiada nie ,,siedzi" Ci na głowie (albo gorzej ;) 2. Lustereczko powiedz przecie... Albo nie mów ;) Uwaga na to, co odbija się w lśniących powierzchniach 3. Dziubek? Nie, uśmieeeech!
  Odpowiedz
 • komentarz
  BrakNicka 14:00 11-12-2017
  1. Wybierając tło pamiętać o tym, że lustro lubi być „mistrzem drugiego planu” i może nomen-omen obnażyć fakt, iż obchodzimy akurat Dzień Bez Majtek 2. Że aby uzyskać zacny efekt bokeh użyć długiej ogniskowej i przysłony 2.0 3. By uśmiechnąć się... LUB tradycyjnie wyzwolić migawkę
  Odpowiedz
 • komentarz
  tykwer 15:19 11-12-2017
  Że „głębi spojrzenia” nie wyznacza idealny bokeh, lecz „to coś” w oczach; że życie jest piękne i najważniejsze, a doskonałe selfie to kompromis pomiędzy zapierającym dech w piersiach widoczkiem w tle, a instyktem samozachowawczym i że ważniejsze od fotki i tak są zawsze emocje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MePlay 15:39 11-12-2017
  Po pierwsze-pomysł. Kto by chciał ciągle oglądać jedne i te same autoportrety? Po drugie-światłocień. Uznanie wśród znajomych za artystyczne ujęcie to duży prestiż. Po trzecie-uważaj na mistrzów drugiego planu. Podwójny aparat Mate 10 Lite może uchwycić twój bałagan w pokoju!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Z@czarowan@ 16:19 11-12-2017
  1.Skorzystaj z aplikacji ułatwiających robienie selfie. To nic nie kosztuje, a obudzi w tobie artystę. 2.Zamiast nudnych filtrów ze Snapchata użyj swoich umiejętności i wykonaj niebanalny makijaż. 3.Zwróć uwagę na swoją minę. Uśmiechnięta buzia wywoła dużo więcej lajków.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 16:54 11-12-2017
  Dobre selfie to dobre światło-ze światlem nie  pod swiatło,uważać na światłocień,unikać lampy błyskowej.Drugi plan-zero bałaganu,ale od tego efekt rozmycia.Różnorodność, by nie wyglądać jak figura woskowa,uśmiech bez dziubka.Aparat trzymac lekko pod kątem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mareq 17:51 11-12-2017
  Trzy cechy Huawei Mate 10 lite przy robieniu selfie: 1. pozuj aby słońce padało na Twoje lice - po co ? przecież Huawei Mate 10 jest świetny i ma super obiektyw :) 2. staraj się aby uśmiech był piękny - po co ? przecież Huawei Mate 10 ma świetną optykę i pokaże Twoje roześmiane oczy :) 3. piękne tło doda selfie blasku - po co ? przecież Huawei Mate 10 ma taką głębie, że obraz będzie pełny czasu i Twoich emocji :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nicramik 19:24 11-12-2017
  Nie ważne jakbyś się starał z gówna bicza nie ukręcisz. Więc primo. Jasny aparat przedni. Po drugie. Dwa podwójne aparaty by uzyskać efekt rozmycia tła (bokeh). Po trzecie. Przednia lampa błyskowa do poprawy słabych warunków oświetleniowych. Huawei Mate 10 lite wszystko to ma.
  Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 20:10 11-12-2017
  Selfie jest nowe i nikt nie wie jak je robić. Numer 3: Pamiętaj o otoczeniu - mistrz drugiego planu czai sie w wszędzie. Numer 2: Selfiestick albo nic - nie próbuj, rób, albo nie rób, nie ma prób. Numer 1: Rób selfie by udostępnić je światu. Dziel sie tym co uważasz za ważne.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mcio 20:36 11-12-2017
  Robiąc selfie powinniśmy kliknąć na obraz w telefonie żeby złapać ostrość, znajdować się w jakimś ciekawym otoczeniu, ale przede wszystkim - uśmiechnąć się!
  Odpowiedz
 • komentarz
  NekRaJ 20:38 11-12-2017
  3: Odpowiednie osoby - każdy z nas wie kto to taki :) 2: Odpowiednie miejsce - uważasz, że jest dobre? To właśnie takie jest. Do dzieła. 1:Odpowiedni sprzęt - dobre selfie musi być wysokiej jakości. A jaki sprzęt robi selfie wysokiej jakości? Może taki z dwoma aparatami ;).
  Odpowiedz
 • komentarz
  jack be 20:52 11-12-2017
  Dobre selfie to też ładna twarz: 1.okład plastrów ogórka 2.picie soku z marchwi 3.gimnastyka twarzy ....... :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  NajReK 21:30 11-12-2017
  Raz - Aparat telefonu skierowany na facjatę, Dwa - paluch na migawce i Trzy - dobra mina do złej gry ;) Zastanówcie się. Robisz tak dopóki nie pojawi się coś wartego udostępnienia. A potem share and fame - publikacja i chwała.
  Odpowiedz
 • komentarz
  JenKaR 21:36 11-12-2017
  DJeden: dwa dobre aparaty - do zrobienia selfie, Dwa: duży wyświetlacz wysokiej jakości - do sprawdzenia selfie, Trzy: szybki internet 4G - do udostępnienia selfie. Zaraz? Huawei Mate 10 Lite to wszystko ma? Cóż za przypadek. ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mariola 21:53 11-12-2017
  Jedna, charakterystyczna mina ? po prostu się uśmiechnij! To zawsze działa! Po drugie: Uważaj na mistrzów drugiego planu! W końcu to twoje zdjęcie I najważniejsze: Bądź sobą, pokaż że kochasz się takim jakim jesteś, wykrzycz własne "Ja" całemu światu ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  sly 23:07 11-12-2017
  Najważniejszy jest dobry humor, uśmiech mojej żony, córki i mój oraz przede wszystkim to coś... czyli ten super telefonik Huawei Mate 10 lite :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  xianaari 09:37 12-12-2017
  3 rzeczy: Po pierwsze dziubek, bez niego selfie nie istnieje, po drugie naturalnie głupie miny, ewentualnie uśmiechnięte mordki. I na końcu dobre oświetlenie, które jest niezbędnym elementem selfie :) bo bez światła nic nie będzie widać, a trzeba się pokazać :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  zgrEDEK 09:46 12-12-2017
  1. Masz MATE- co już daje +40% do "zajebistości" zdjęcia. 2. Patrz, masz podwójny aparat-więc zawsze wszędzie wszystko wyjdzie idealnie (kolejne +50%). 3. Postałe 10% to Ty i twój refleks -zdążysz zrobić zdjęcie z kuzynem szympansem w ZOO czy tylko z ochroną? :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  rysiob 10:00 12-12-2017
  Robiąc selfie pamiętaj o radach mistrzyni tego sportu: Kim Kardashian. Po pierwsze, zadbaj o niesamowite oświetlenie. Po drugie, podbródek opuść w dół, kamerę skieruj ku górze. Po trzecie, umiejętnie kadruj!
  Odpowiedz
 • komentarz
  nolbi 10:16 12-12-2017
  Aby selfie było odlotowe, zwróć do aparatu swoją głowę, przodem oczami za plecami z ładnymi widokami a zdjęcie napełnij twarzy swoimi emocjami.
  Odpowiedz
 • komentarz
  karaluh 10:24 12-12-2017
  Najważniejsze w robieniu selfie jest po pierwsze robiący selfie, po drugie bohater drugiego planu a po trzecie zdziwiona mina po dokładnym obejrzeniu zdjęcia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krtof 10:42 12-12-2017
  Dobre selfie to Squinching, delikatnie zmruż oczy - ale nie za mocno, delikatnie się uśmiechnij - pamiętaj, szeroki uśmiech wcale nie sprawi, że będziemy wyglądać bardziej atrakcyjnie.Wybierz swój lepszy profil - ustawienie się do zdjęcia odpowiednim profilem potrafi zdziałać cuda, broda do góry - nieważne, z której strony robione jest zdjęcie. Zapomnij o "dzióbku" - posyłanie "dzióbków" prosto w obiektyw aparatu nie sprawi, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bartolomeo 10:43 12-12-2017
  Aby wykonać dobre selfie należy: - patrzeć się w obiektyw aparatu (inaczej dziwnie to wygląda) - zadbać o dobre oświetlenie, najlepiej naturalne, czyli słońce (raczej żaden smartfon nie zrobi dobrego zdjęcia przednim aparatem przy sztucznym lub słabym oświetleniu) - oczywiście uśmiech (ponura twarz nie pasuje do upamiętnienia danej chwili) Mam nadzieję, że pomogłem :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   bingo 10:50 12-12-2017
   pierdoła
   Odpowiedz
  • komentarz
   AK 11:02 12-12-2017
   Sekret idealnych selfie to Squinching :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  PaniKa. 11:11 12-12-2017
  Zrobić selfie idealne To zadanie niebanalne Ubierz ładną sukieneczkę T-shirt albo i bluzeczkę Uśmiech miły- bez przesady By nie było masakrady Oświetlenie odpowiednie I niektórym mina zrzednie A gdy selfie te zobaczą Serca im wręcz zakołaczą No i od tej pory wszędzie Selfie idealne będzie!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czapa 11:34 12-12-2017
  Moim zdaniem trzeba pamiętać o jakości wykonania zdjęcia, dodaniu jakiegoś ciekawego efektu i oczywiście uśmiechu :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  arek 11:40 12-12-2017
  Trzy warunki dobrego selfie: 1. Umyte włosy 2. Uśmiechnięta buzia 3. Sprawdzenie czy nie stoi za nami teściowa
  Odpowiedz
 • komentarz
  G'kar 11:41 12-12-2017
  1 - Pamiętaj że to TY będziesz na selfie więc na pewno wyjdzie doskonałe. 2 - Gdziekolwiek je zrobisz, sobie czy z przyjaciółmi lub rodziną- dzięki podwójnemu aparatowi selfie będzie niepowtarzalne. 3 - Robiąc zdjęcie nie zapomnij powiedzieć "MATE".
  Odpowiedz
 • komentarz
  jaro 12:05 12-12-2017
  obiekt fotografowany,warunki atmosferyczne i operator, który umie uchwycić chwilę..
  Odpowiedz
 • komentarz
  mirjaga 12:17 12-12-2017
  3 rzeczy o których należy pamiętać przy selfie to: aparat Huawei Mate 10 lite, siebie lub grupa ludzi aby wyjść na zdjęciu oraz stabilność ręki
  Odpowiedz
 • komentarz
  eMQu 12:39 12-12-2017
  1. Ucięcie ramienia tak, by nie było widać, że selfie to selfie. 2. Nie ucięta głowa żadnej z osób fotografowanych, trzeba się ściaśniać! 3. Odpowiedni background bo 50% sukcesu to dobrze dobrane tło:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 12:44 12-12-2017
  Po pierwsze klimatyczne tło po drugie śliczny uśmiech po trzecie upewnienie się że nasze idealne przemyślane i "przypadkowe" pozycję ciała nie są zagrożone przez osoby trzecie
  Odpowiedz
 • komentarz
  Radek 13:27 12-12-2017
  Pierwszą podstawową rzeczą jest odpowiednio jasne miejsce, drugą nie robić zdjęcia pod światło / słońce, trzecią jak najstabilniej trzymać telefon w ręku / uchwycie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 13:53 12-12-2017
  1. Po pierwsze trzeba mieć telefon 2. Po drugie trzeba włączyć aparat 3. Po trzecie trzeba zrobić zdjęcie :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  brtk1989 14:25 12-12-2017
  O dobrym tle, oraz wyglądzie, a trzecią cechę czyli całą resztę zrobi za nas aparat do selfie w huawei Mate 10 Lite :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Staszek 14:28 12-12-2017
  Przy robieniu selfie najwazniejsza jest piekna sceneria, ktora sprawi ze wszyscy dostrzega szczegóły krajobrazu nas otaczajacego. Druga rzecz to szczery uśmiech, który pokaże, że jesteśmy bardzo zadowoleni ( a przy tym atrakcyjni ;p) a ostatnia rzecz to konkretny smartfon, ktory oprocz swietnego aparatu z przodu, bedzie posiadal doswietlajaca diode, dodając tym smaku i perfekcyjnej jakości tego zdjecia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Stefan007 14:51 12-12-2017
  1) sceneria/tlo 2) uśmiech 3) adresat
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 14:54 12-12-2017
  Przykład-świnki 3. Oddal się na tyle, by kadr wypełniał je wszystkie, jest grubo i wypełniają cały kadr, nasz szerokokątny obiektyw sobie poradzi. Na 1 plan ustaw świnkę w najlepszym odcieniu różu (super odwzorowanie koloru). Przypudruj naszą piękność (aparat ostry jak żyleta).
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 15:04 12-12-2017
  Jest słońce, upalne lato a może piłeś? Zrób zdjęcie w czarno bieli – unikniesz czerwonej facjaty niczym Hellboy. Zdjęcie zrób z góry – lepsza łysina niż 2 podbródek. Zrób zdjęcie z atrakcyjną koleżanką, jest duża szansa, że nikt Cię nie zauważy i to ona przykuje główną uwagę.
  Odpowiedz
 • komentarz
  adi 15:17 12-12-2017
  Trzeba wytknąć język, pokazać zęby i puknąć się w czoło. pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  De Mobil 16:07 12-12-2017
  Żeby zrobić dobre selfie trzeba: 1. Wybrać dobry kadr, na 5,9 cala będzie go dobrze widać. 2. Uważać na cień swojego ślicznego aparatu. 3. Pstrykać nie martwić się. Dzięki dwum obiektywom zawsze można rozmyć tło i... owo.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 16:15 12-12-2017
  1. Aby obok była piękna dziewczyna/przystojny chłopak. 2. Cudowny widok w tle, np. lazurowe morze, egzotyczna budowla. 3. Najważniejsze: dobry aparat (a najlepiej baaardzo dobry, np. taki jak w Mate 10 lite) - kiepski może zepsuć selfie nawet z miss świata na rajskiej wyspie ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 16:16 12-12-2017
  Nigdy nie rób selfie,gdy źródło światła masz za plecami. Wtedy Twoja twarz będzie ciemna i niewyraźna. Zasada jest prosta: jasna twarz, ciemniejsze tło. Dobrze, aby światło sztuczne było rozproszone. Inaczej Twoje selfie może wyglądać jak zdjęcie z przesłuchania na prokuraturze.Jeśli robisz zdjęcie w ciągu dnia i jest naprawdę słoneczny dzień, warto abyś stanął w półcieniu,a jeśli robisz zdjęcie w mocno nasłonecznionym pokoju, przysłoń okno firanką. Ostre światło wyostrza rysy twarzy!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Elmer 16:26 12-12-2017
  Po pierwsze - szczery uśmiech Po drugie - dobre, najlepiej dzienne oświetlenie Po trzecie - uważajmy na tło, zwłaszcza na lustra za nami?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 17:17 12-12-2017
  Selfie? Tylko w windzie. Woliński i Instagram nie mogą się mylić! Intymność - drzwi zamknięte, lustra -można poprawić co nieco by lepiej wyglądać i oświetlenie, na tyle dobre by zrobić zdjęcie, na tyle słabe by ukryć wady. Podwójny (bokeh) i ostry aparat szerokokątny robią swoje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 17:18 12-12-2017
  1. Czysty obiektyw! 2. Uśmiech od ucha do ucha :) 3. Atrakcyjne tło.
  Odpowiedz
 • komentarz
  requ73 17:51 12-12-2017
  Do zrobienia świetnego selfie potrzebujemy aparatu podwójnego, łagodnego podświetlenia przedniego, a także trybu portretowego bo bez tego wszystkiego selfie jest do niczego. Huawei Mate 10 Lite to daje, więc wyślę Wam selfie jak go dostanę :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  ErB 19:26 12-12-2017
  Podstawa fantastycznego selfie to: - tło, które podkreśli tą przepiękną osobę na pierwszym planie - odpowiednia poza, która z nawet martwej natury zrobi boga - przepiękny obiekt- boskie ciało, które do cudów świata będzie należało.
  Odpowiedz
 • komentarz
  NiceGirl 19:48 12-12-2017
  Perfekcyjna Pani Selfie radzi: po prostu bądź sobą i nie udawaj, że jesteś miss/mister obrazka; traktuj wszelkiego rodzaju filtry jako wisienkę na torcie i zbytnio ich nie nadużywaj; uśmiechnij się i pokaż światu, że jesteś jedyna/jedyny w swoim rodzaju- Carpe diem!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin39 20:21 12-12-2017
  Przy selfie mają być wszyscy uśmiechnięci i być razem w kadrze :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Paolaxa 20:29 12-12-2017
  Idealne selfie? Bez dziubka, naturalny uśmiech! Tło, zdjęcia w toalecie nie robią wrażenia! Ty, pokaż się z najlepszej strony! Przede wszystkim zdjęcie ma podobać się TOBIE!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Edmund 20:46 12-12-2017
  Uważaj, żeby: 1. Bohater drugiego planu nie przebił bohatera pierwszego planu :) 2. Twoja twarz nie stała się źródłem nowych memów w internecie :) 3. Ograniczyć ilość selfie do niezbędnego minimum a pozostały czas poświęcić na kontakt z bliskimi :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  nartywodne 20:47 12-12-2017
  Pamiętaj, że sam efekt bokeh można dopracować PO FAKCIE, więc skup się tylko na tym, by złapać ujęcie we właściwej chwili. O przyciskaniu migawki też możesz zapomnieć, bo wystarczy ją wyzwolić uśmiechem no i trzeba pamiętać, że pod wodą selfie sobie nie strzelisz tym modelem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wosiu 23:22 12-12-2017
  Trzeba pamiętać o dobrym dzióbku, zwariowanej minie i bananowym uśmiechu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  AnkaG 23:30 12-12-2017
  1) WYCZUCIE CHWILI - trzeba intuicyjnie wyczuć, że selfie wykonane tu i teraz będzie dobre; 2) POMYSŁ - jeśli nie chce się utknąć w banalności, powielać innych i utonąć w setkach twarzy, by być "tą jedyną" twarzą; 3) SMARTFONA - bez tego ciężko o jakiekolwiek zdjęcie ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marrta0212 23:38 12-12-2017
  Selfie bez BOKEH to jak naleśnik bez dżemu. Nawet przy słabym tle- którym nie chcemy się chwalić - zdjęcia wyjdą idealne. Masz zmarszczki-nie problem!zawsze możesz „wygładzić się” trybem piękna. I już twarz jak z okładki :-) chcesz więcej Fame’u jednym klikiem udostępniasz na Insta i już jesteś Star :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  demondd 00:41 13-12-2017
  Aby zrobić przyzwoicie wyglądające selfie trzeba pamiętać o: -oświetleniu ponieważ zdjęcie nie może byc zbytnio prześwietlone ani za ciemne -stabilnym trzymaniu urządzenia, dzieki temu selfie będzie ostre bez zbędnych szumów -miejscu w którym je robimy bo od tego zależy czy będzie ono ciekawie wyglądalo.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 01:00 13-12-2017
  Dobre światło,uśmiech i naturalność,do tego podwójny aparat do selfie z obiektywem 13Mpix i przysloną F2.0 odpowiadający za renderowanie,pomocniczy 2Mpix wychwytujacy głębię obrazu,oraz efekt rozmycia tła-wszystko to sprawi,że selfie będzie perfekcyjne.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Popak 04:57 13-12-2017
  Profesor Jarząbek wyjaśnia: Drogi komórkowcu do zdrowego Selfie potrzebujesz: łyżkę pozytywnego przekazu, łyżeczkę nietuzinkowego krajobrazu oraz szczyptę swojej nie rozgrymaszonej buźki! Oto gotowa recepta na zdrowego Selfiaka Nie trzeba konsultować się z lekarzem lub farmaceutą
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 07:27 13-12-2017
  Trzy: seria zdjęć pozwala wybrać najlepsze - cykaj serię. Dwa: selfie to selfie najważniejsza jesteś ty - rób dobrą minę do dobrej gry. Jeden: nie bój się kasować - sztuka wymaga treningu - prób i błędów. Praktyka czyni mistrza. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Smart 07:36 13-12-2017
  3: spontaniczność - selfie to nie sztuka, nie ma zasad - trzeba chwytać chwile. 2: chwile są ulotne jak fotka - więc rób ich jak najwięcej. 1: i najważniejsza zasada po prostu rób - czy się to komuś podoba czy nie - ty jesteś twórcą - twórz.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Justynkam 07:48 13-12-2017
  3: nastrój - kobieta zmienną jest - potrzebny jest nastrój. 2: jak już jest nastrój trzeba spontaniczności - nie czekaj na odpowiednią chwilę - może właśnie mija. 1: selfie powstało do dzielenia się, nie do szuflady - udostępniaj więc jak najwięcej. Nie czekaj na jakiś cud - selfie do zrobienia masz właśnie tu. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  cinkow11 08:34 13-12-2017
  1. Trzeba pamiętać o smartphonie Huawei na którym funkcja upiększania zrobi resztę efektów ;) 2. Zebrać do zdjęcia wszystkich bliskich co by się cieszyć w grupie 3. Wstawić fotkę na wszystkie możliwe portale społecznościowe z hashtagiem #madewithHuawei :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dejv 08:39 13-12-2017
  Do selfie pięknego potrzeba nam telefonu niebywałego. Dwa aparaty podstawą, tryb bokeh zabawą, a w dużej ciemności efekt łagodnej jasności pozwoli nam zrobić selfie super jakości.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bogdann00 09:04 13-12-2017
  Żeby zrobić dobre selfie potrzebujesz dobrego aparatu, lampy i modelki!? NIE!!! Wystarczysz Ty i Huawei Mate 10 lite, bo dobry aparat (a nawet 4) i lampę już ma! Takie to proste!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Burza 09:55 13-12-2017
  bezpieczeństwo by nikt i nic nie ucierpiało, odległość bo tło też ważne no i by była komunikacja obiektu z osobą oglądającą :) czyli z głową ludzie z głową :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 10:10 13-12-2017
  Nigdy nie robić gdy źródło światła jest za plecami,obiektyw delikatnie ponad linia brwi,najlepiej robić selfie w naturalnym oświetleniu i nie używać lampy blyskowej, jeśli musisz używać światła sztucznego postaraj się aby było rozproszone
  Odpowiedz
 • komentarz
  Chris 11:08 13-12-2017
  3. Robimy selfie przednim aparatem aby widzieć co znajduje się w kadrze. 2. Przy słabym oświetleniu używamy flesza i tylnego aparatu. Chyba, że mamy flesz z przodu, tak jak Huawei Mate. 1. Włączamy samowyzwalacz lub używamy pilota/selfie stick aby stabilnie trzymać telefon.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marudny 12:32 13-12-2017
  Przy robieniu selfie koniecznie trzeba pamiętać o BUDzie: 1. Bezpieczeństwie - by to selfie nie było ostatnim w życiu 2. Uśmiechu na twarzy - by na zdjęcia patrzyło się z przyjemnością 3. Dobrym świetle - by nie wyglądać na zdjęciu jak zombie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michu100 12:33 13-12-2017
  Najważniejsze jest by mieć dobry aparat w telefonie, uśmiech na twarzy i dobry humor
  Odpowiedz
 • komentarz
  Puding 12:34 13-12-2017
  1. Sensowne, oryginalne tło 2. Porządny przedni aparat, żeby nikt nie powiedział, że zdjęcie zrobione ziemniakiem. 3. Stabilna ręka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Distrub 12:35 13-12-2017
  Trzeba pamiętać o : 1. O pokazaniu marki owocowego fona 2. Dobrym fonie 3. Świetle na facjate
  Odpowiedz
 • komentarz
  AnettaAnette 12:49 13-12-2017
  Nie od dziś wiadomo,że najważniejsze do idealnego selfie jest odpowiednia postawa :) Jeśli będziemy przygarbieni,skuleni nawet najlepszy makijaż czy strój nie pomoże i zdjęcie będzie złe :) Trzeba się wyprostować ! Wtedy wyglądamy na szczuplejsze niż jesteśmy :P Druga ważna rzecz to światło byśmy mogły pokazać wszystkie atuty oraz młodzieńczy blask :) I oczywście.. uśmiech ! jeszcze żadne selfie nie wyszło ładnie bez uśmiechu :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  kur24 12:49 13-12-2017
  Zapierające dech tło podkręcające maksymalnie efekt + naturalny, szczery uśmiech mówiący ,,Kocham życie!" + wyeliminowanie mistrzów drugiego planu, którzy mogliby wbić się w kadr, przystawiając palcami rogi = Selfie ,,Perfekcja"
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ewaneska 12:52 13-12-2017
  Żeby selfie wyszło zacne, trzeba światło dobrać jasne, Uśmiech wielki jak maczeta, a wnet znajdziesz dziś faceta, No i najważniejsze słowo - musi tam być wyjątkowo! Blaski, tęcze i neony, będą sypać się pokłony :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bogusia 12:55 13-12-2017
  Pierwsza ważna sprawa - selfie to nie dyplomacja, a fajna zabawa! Uśmiech czy też głupia mina, i nikt o Tobie nie zapomina. Druga ważna zasada - niechaj promień słońca na pięknym tle pada! Trzecia istotna rzecz - wszelkim dzióbkom, bałaganowi, filtrom mówię precz!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 12:55 13-12-2017
  Kochajcie się :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  abyabyaby 12:57 13-12-2017
  Aparat dedykowany selfie ( np. Huawei Mate 10 lite ), fantastyczny nastrój ( by rysy twarzy, spojrzenie i uśmiech wyrażały to, iż w duszy aktualnie grają fanfary, więc warto to uwiecznić ) i genialne tło stawiające kropkę nad ,,i" w stwierdzeniu ,,Idealne selfie".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Paweł 13:00 13-12-2017
  Dobre selfie to trzy słowa: wybór, szansa, zachwyt. Wybierz telefon z dobrym aparatem. Daj sobie szansę, by w tle była rzeczywistość eksponująca Twoje "Ja". Pstryknij i wzbudź zachwyt swoją osobą, która na pierwszy plan wysuwa uśmiech, potem spojrzenie, a na koniec swój świat.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jaromir 13:01 13-12-2017
  Najważniejsze, to mieć pomysł na siebie i na to, żeby zachęcić widza Naszym selfie, czyli np selfie podczas stania na jednej ręce (jeśli ktoś to potrafi, zdziała wiele ;-p). Druga ważna rzecz to raczej dobry aparat, musi być Nas świetnie widać! A po trzecie przydała by się dłuuuga ręka ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Simunqa 13:03 13-12-2017
  1. Przede wszystkim o dobrym oświetleniu, słońce słońce i jeszcze raz słońce - natura nade wszystko ;) 2. Co nie mniej ważne od oświetlenia, to nasze dobre samopoczucie i uśmiech do aparatu - lepszy jest od makijażu! 3. No i oczywiście trzeba zadbać, żeby nikogo niechcianego nie było na drugim planie. Musisz być w centrum uwagi!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Agnieszande 13:07 13-12-2017
  Aby selfie było dobre, trzeba pamiętać o: 1. Dobrym ustawieniu (kadr/światło) 2. Uśmiechu :) To podstawa dobrego zdjęcia! Wychodzimy wtedy naturalnie. 3. Podstawą jest też dobry przedni aparat do selfie - HUAWEI MATE 10 LITE taki właśnie ma! :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 13:10 13-12-2017
  Zawsze tylko piękny krajobraz, jeszcze lepszy uśmiech pokazujący zadowolenie z własnych czynów i oczywiście selfie stick by pokazać szerszą perspektywę własnego szczęścia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia D. 13:11 13-12-2017
  Jeśli jest się kobietą, warto najpierw sprawdzić makijaż, by nie wyglądać jak panda i rozejrzeć się czy w pobliżu nie ma żartownisiów, którzy zawalczą o tytuł ,,Mistrz drugiego planu" oraz obejrzeć się do tyłu, by mieć pewność, że nie ma tam nic, czego nie chcielibyśmy pokazać.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gusia 13:13 13-12-2017
  Dobre selfie... po pierwsze i najważniejsze to my :) bez modela, czyli nas ;) zdjęcie przestaje mieć znaczenie. Więc wpraw się w dobry nastrój, poczuj się pięknie i pstrykaj. Drugą ważną kwestią to odpowiednie tło. Rozejrzyj się czy dookoła noe znajdują się elementy, które noe uatrakcyjnią wizualnie zdjęcia. 3 ważną kwestią jest ustawienie aparatu. Pamiętaj, że aparat zniekształca obraz. Trzymaj go powyżej lini wzroku i delikatnie przechyl do siebie. Unikniesz niechcianego powiększenia części twarzy np: nosa :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mitreboca 13:15 13-12-2017
  1. Sztywna ręka 2. Zniewalający uśmiech 3. Czarujące spojrzenie Resztą zajmie się Huawei Mate 10 lite
  Odpowiedz
 • komentarz
  Poeta 13:23 13-12-2017
  Trzeba to robic z głowa nie byle bylo dobrze wiedziec czy to co poza nami jest wazne i nie robic przesadnie minek
  Odpowiedz
 • komentarz
  MariuszKrzyzanowski 13:24 13-12-2017
  Kadruj z głową - niech się zmieści się w kadrze! Baw się emocjami - uśmiechaj, dziubkuj, puszczaj oko, to Twoja chwila! Zadbaj także o tło - warto wiedzieć, co ma się za plecami! Ale przede wszystkim bądź sobą, bądź naturalny, łam schematy!
  Odpowiedz
 • komentarz
  lordvaldek 13:26 13-12-2017
  Po pierwsze Nie bądź selfie, bądź z rodziną, przyjaciółmi. Niech zdjęcie będzie uwiecznieniem chwili. Patrząc na zdjęcie chcę się przenieść w tamto miejsce, czuć zapach, atmosferę chwili i miejsca. Niech zdjęcie nie będzie ostatnim w twoim życiu, bądź bezpieczny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  guci444 13:32 13-12-2017
  Strzeliłem selfie w salonie Orange i od razu je udostępniłem. Okazało się, że moja babcia, która podpisywała umowę wstała z fotela i pojawiła się w tle, więc myślę, że należy pilnować ruchu za plecami, wybrać aparat do selfie i nigdy, przenigdy nie udostępniać przed obejrzeniem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Brygi 13:35 13-12-2017
  Trzy "ZŁOTE ZASADY" udanego selfie, to: 1) dobra mina (nawet do złej gry) 2) silny chwyt (a w razie czego kijek - przedłużenie ręki, gdyż nikt z nas nie jest Inspektorem Gadżet) 3) zawsze pamiętać o włączeniu trybu upiększającego ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  XXX 111 13:39 13-12-2017
  Aby zrobić dobre selfie nie wystarczy dobra kamerka i fajny krajobraz. Bardzo dużo zależy od naszej twarzy, jej mimiki. A właściwie 90 %sukcesu to nasz wyraz twarzy. Więc jak powinna wyglądać nasza buźka ? Mam kilka rady. Pierwsza musimy mieć oczy szeroko otwarte. Zasada jest prosta telefon musimy trzymać blisko twarzy, obiektyw powinien znajdować sie pod brwiami. Zasada druga warto robić zdjęcia z profilu. Czasy kiedy autoportrety były w modzie odeszły już do lamusa :) ( ja osobiście preferuje lewy profil ) Zasada numer trzy jest chyba wszystkim znana, ale często zapominana to po prostu szczery uśmiech ( żadnych dzióbków !) Zresztą usmiech powinien nam towarzyszyć nie tylko na zdjęciach, ale w każdej chwili życia. To tylko moje rady, każdy jest inny i każdy powinien odkryć własny pomysł na sukces, a to co opisałem to tylko mała sugestia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MirellaP 13:42 13-12-2017
  Siostro i bracie, ja w selfie temacie, gdy fonem sobie fejsa klikacie, to się uśmiechacie, wtedy lepiej wyglądacie. Jeśli dystans do siebie macie, to się na legalu wygłupiacie i od razu fejm na dzieli macie! Ale choć YOLO to Twój styl życia, to kiedy robisz selfie ryzyka unikaj!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ulcia 13:48 13-12-2017
  Super selfie? Prosta sprawa! Piękny uśmiech to podstawa! Sytuacja! Choć też ważna... W dalszym planie, gdy Huawei pokazuje co potrafi aktualnie :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  lepomije 13:49 13-12-2017
  Gdy reżyserem ,,Selfie" jest Radosny Człowiek, scenarzystą Wspaniała Chwila, scenografem Interesujące Tło, a produkcję powierzymy Perfekcyjnemu Aparatowi to zasługuje na Oscara w kategorii Całokształt.
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 11:07 15-12-2017
   Gratulacje
   Odpowiedz
   • komentarz
    lepomije 11:29 15-12-2017
    Wielkie dzięki! :-) Mam gdzieś odesłać dane osobowe czy czekać na maila od Orange?
    Odpowiedz
   • komentarz
    lepomije 11:36 15-12-2017
    Już wiem z regulaminu. Zaraz odeślę :-)
    Odpowiedz
  • komentarz
   Smartel 11:09 15-12-2017
   Pomysł fajny, gratuluję, chociaż w regulaminowe 3 punkty, o których należy pamiętać, to nie pasuje nie w 5, ni w 10 ;) Ja się doliczam czterech.
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:44 15-12-2017
   Gratuluję :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    lepomije 10:39 16-12-2017
    Dzięki wielkie :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ciastek 13:52 13-12-2017
  1. Bądźcie sobą, zdjęcia, to jedne z najpiękniejszych pamiątek poza wspomnieniami, nie ma miejsca na sztuczność. 2. Uchwyćcie siebie i bliskich, kiedyś może ich zabraknąć, a Wy będziecie mogli na nich patrzeć. 3. Zwiedzajcie świat, do odważnych on należy! Utrwalcie go w kadrach!
  Odpowiedz
 • komentarz
  DUDI 13:56 13-12-2017
  Z pewnością zapomnijmy o robieniu "dziubka", robimy delikatny uśmiech, nie otwieramy szeroko oczu, delikatnie obracamy twarz na nasz lepszy profil.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mga 13:57 13-12-2017
  1.Zapomnij człeku-o wieku;)Czy jesteś dzieciak,młodziak,dorosły czy bardzo lub bardzo bardzo dojrzały-NIGDY na zabawę z selfie-nie jesteś za stary!2.Zaproś zwierzaka do selfiaka;)To dopiero będzie super efekt i zabawa!3.Nie bądź pusty w środku;)Huawei "łapie" głębię!:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 14:00 13-12-2017
  Głowa do góry , pupcia do tyłu i wielki szeroki uśmiech !
  Odpowiedz
 • komentarz
  agagunia22 14:07 13-12-2017
  Jedna z wazniejszych rzeczą przy robieniu selfiakow zaraz po minie pt "jestem boska" jest czyste tło. Uwierzcie mi paczka tamponów lub brudne pranie na tle najlepszego ujęcia psuje nawet najlepszy efekt. A trzecia najwazniejsza to nie zapominanie o uwiecznieniu na zdjeciu nie tylko siebie ale i swoich przyjaciol.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 14:08 13-12-2017
  Robiąc selfie należy pamiętać o dobrym wyglądzie pijąc sok pomarańczowy na rajskiej wyspie Galapagos wśród palm i krajobrazu pstryk, wspólnie z żoną uśmiechając się być tyłem w stronę dużego połkolistego słońca pstryk oraz jeść i pić romantyczną kolację z żoną na widok szumu oceanu i zapachu wiatru niosącego delikatny powiew palm kokosowych i wanilii..pstryk
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateuszb1 14:10 13-12-2017
  3 zasady dobrego zdjęcia. Dobre światło, uśmiech na twarzy, i osoby z którymi lubimy robić selfi
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jack43 14:12 13-12-2017
  Zrobienie dobrego zdjęcia typu selfie nie jest rzeczą wcale skomplikowaną jaka może się wydawać starszemu pokoleniu. Aby zdjęcie wyszło idealnie i abyśmy później zebrali mnóstwo like- ów na Facebooku czy innym portalu musimy zastosować się do kilku reguł fotograficznych :) Rzeczą bardzo istotną, a często zapominaną jest dobre oświetlenie, czyli po prostu światło. Najlepiej oczywiście jak jest naturalne, ale nie zawsze jest to możliwe :(. Aby mieć dobre świtało i co za tym idzie fajne zdjęcie musisz ustawić się tak, aby padało ono na twarz od przodu. W innym wypadku wyjedzie ci zdjęcie jak z horroru. Zasada druga, jeśli robisz zdjęcie w pomieszczeniu, swoim pokoju to pamiętaj aby uporządkować tło. Kiepsko wygląda selfie jeśli w tle widać porozrzucane części garderoby. Zasada trzecia odpowiedni kąt telefonu, kiepsko wyglądają zdjęcia centralnie naszej twarzy. Lepszą zasadą jest zastosowanie profilu. Myślę, że tych kilka zabiegów, urozmaici nasze zdjęcia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kryptolog 14:22 13-12-2017
  Żeby nie zasłonić obiektywu, żeby dobrze wypaść, żeby nie spaść w przepaść.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pumernikiel che Huawei :) 14:25 13-12-2017
  Najlepsze rady na zrobienie zabawnego i będącego w pamięci (nie tylko telefonu) selfie jest: Po pierwsze bycie prawdziwym, orginalnym, nie wzorowanie się na gwiazdach, blogerach. nie powielanie ich mimiki, ale bycie sobą. Jednym słowem zdjęcia na spontanie wychodzą najlepiej. Zasada druga: nasza mimika. Nie oznacza to, aby na każdym zdjęciu towarzyszył nam uśmiech, tylko na dobraniu odpowiednich emocji do zdjęcia, nastroju. Nie wstydźmy się ukazywać wszystkich emocji. Lepsza twarz poważna, pasująca do klimatu niż sztuczny uśmiech czy dzióbek. Zasada trzecia: Nawet najlepszy fotograf i najlepsza sceneria nie dadzą dobrego zdjęcia bez dobrego telefonu. Nie oszukujmy się, taka jest prawda. Więc jeśli chcemy zdobywać like na portalach to musimy zainwestować trochę pieniędzy. A i bym zapomniał zawsze przeglądajmy zdjęcie przed wstawieniem i uważajmy na mistrzów drugiego planu. Dziękuję
  Odpowiedz
 • komentarz
  FitDariusz 14:30 13-12-2017
  Trzeba znaleźć dobre oświetlenie, aby stworzyć iluzję lepszej rzeźby. Następnie robimy napinkę na maxa, ale z otwartymi dłońmi udając, że się nie napięliśmy. Mimo wysiłku robimy wszystko by uśmiechnąć się lekko, ale naturalnie. I na Instagram z hasztagiem #noflex ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rysiek 14:38 13-12-2017
  Trzy ważne rzeczy to po pierwsze najważniejsze jest ułożenie naszej twarzy uśmiech, ładne tło czyli należy zwrócić uwagę na gwiazdy drugiego planu oraz ustawienie się do zdjęcia odpowiednim profilem potrafi zdziałać cuda.Nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Dlatego najlepiej pomóc sobie różnymi aplikacjami dostępnymi na Android'a czy iOS'a, które upiększają zdjęcia. Można bawić się filtrami, poprawiać kolorystykę zdjęcia, dodawać różne efekty, jednak należy uważać, aby nie przesadzić. Czasami ukrycie jednej niedoskonałości kończy się tym, że zdjęcie wygląda gorzej niż na początku. Tutaj musicie kierować się osobistym wyczuciem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Daniello 14:55 13-12-2017
  Do zrobienia idealnego selfie potrzebne jest: 1. Worek w kolorze czarnym (by oczywiście zasłaniał naszą "piękną buźkę") 2. Czarne tło (by nie było nic widać) 3. Ostatnie ale nie na końcu to światło, pod żadnym pozorem nie możesz mieć oświetlonej twarzy! Toż to zbrodnia jest! :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Extra strzała 14:56 13-12-2017
  Witam. Selfie to czynność, którą wykonuje chyba każdy z nas, lecz żeby selfie dobrze wyszło należy : ustawić dobre oświetlenie, kiedy światło będzie nie odpowiednie, twarz może wyjść zamazana. Po drugie, urządzenie którym wykonujemy selfie musi mieć odpowiednie parametry. Mówię tu oczywiście o aparacie. Najlepiej aby telefon miał z przodu przynajmniej 8 MPIX, nie wspominając o tym, że wspaniały telefon Huawei Mate 10 Lite ma 13 MPIX, sprawia to ze zdjęcia na pewno będą extra !!! Po trzecie zdjęć nie możemy udawać, że jesteśmy radośni, nic na siłę, w selfie uśmiech musi być szczery a mimika twarzy radosna, wtedy możemy mieć satysfakcję z bardzo dobrze zrobionego zdjęcia. :DDD Dzięki temu selfie na pewno się uda !!! :D Ps. Pozdrawiam cały zespół Orange :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zbigniew 15:00 13-12-2017
  Po pierwsze nie selfie zdobi człowieka lecz człowiek uśmiechnięty w zdjęciu zaklęty. Po drugie nie mówi się do selfikowego obrazu bo zdjęcie wyjdzie tak bez wyrazu. Po trzecie oryginalne tło to podstawa przekazu jest ono niczym rama obrazu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Joanna 15:03 13-12-2017
  carpe diem z Huawei Mate 10 lite to banan na twarzy, błysk w oku, dobre oświetlenie a dla podrasowania japki dobra głębia tła
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zorro 15:04 13-12-2017
  Pierwsze skrzypce gra aparat wysokiej klasy który posiada Huawei. Drugie skrzypce ważne aby być w Sieci Orange bo jest najlepsza i przyjazna dla każdego. Trzecie skrzypce konieczny uśmiech od ucha do ucha.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nihilus 15:22 13-12-2017
  Po pierwsze primo trzeba pamiętać żeby unikać bohaterów drugiego planu, po drugie primo trzeba pamiętać żeby był włączony na przedni aparat, po trzecie primo należy zadbać żeby na zdjęciu były z nami osoby na których nam zależy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MaryLou 15:42 13-12-2017
  Idealne selfie? Nic prostszego! 1. Szczery, szeroki uśmiech to podstawa! 2. Wygłupiaj się! "Dziubki" są tandetne, ale z grupą znajomych to co innego! Nie bój się zrobić zabawną minę :) 3. Zadbaj o estetyczne tło. Nikt nie lubi podziwiać twojego bałaganu w pokoju ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  KM 15:43 13-12-2017
  Po pierwsze brak dzióbka , dzióbki wyglądają jak tyłek pawiana. Naturalny uśmiech jest najlepszy. Po drugie zadbaj o tło, nikt nie chce oglądać selfie w WC czy bałaganu. Po trzecie spontaniczność i zachowanie zasad bezpieczeństwa zrób slefie zabawne ale się nie zabij ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  makrela 15:48 13-12-2017
  Są trzy niepisane zasady pstrykania selfików :) 1.Przed rozpoczęciem takiego "selfiefun" zmień zapis plików na "karta pamięci" (32 GB min) 2.Wykonaj 1500100900 słodkich zdjęć (później jakieś się wybierze) I najtrudniejsze ... ------》 3.Zapytaj męża /chłopaka na którym wyszłaś najpiękniej i dlaczego nie wszystkich ? ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  lofo 15:51 13-12-2017
  1) dzióbek 2) modna miejscówka 3) bohater trzeciego planu. A tak na poważnie 1) pomysł - taki żebyśmy się za kilka lat nie wstydzili 2) wykonanie - takie aby kiedyś powiedzieć "dobra robota" 3) emocje - tak aby było co wspominać
  Odpowiedz
 • komentarz
  Think3r 15:57 13-12-2017
  Robiąc selfie pamiętaj o: -Kolorystycznie dobranym tle, które dobrze współgra z naszą obecną aparycją. -Dodatkach, które podkreślą nasz styl, aktualny humor i osobowość - np. okulary przeciwsłoneczne, czy biżuteria. -Odpowiednim kącie, takim w którym wyglądamy najkorzystniej.
  Odpowiedz
 • komentarz
  sandritta 16:07 13-12-2017
  Czas na selfie! Idealnie! Z huawei'em to banalne! Podwójny aparat gotowy Efekt głębi odlotowy! Funkcja bokeh też włączona Z makijażem uproszczona! Tak więc selfie idealne Z huawei'em wykonalne!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dawid 16:07 13-12-2017
  1) Leć/jedź do miejsca, w którym jeszcze nie byłeś i odwiedź okoliczną wioskę. 2) Znajdź kogoś miejscowego i przekonaj go, że jedyne czego dziś pragnie, to selfie z Tobą! 3) Miej setki selfie z miejscowymi, bo przecież to ludzie i związane z nimi historie tworzą wspomnienia :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  ChillVibes 16:15 13-12-2017
  1. Selfie powinno być spontaninczne, dlatego nie myśl nad nim zbyt długo - zrelaksuj się 2. Bądź sobą i uśmiechaj się tak pięknie jak robisz to na codzień :) 3. Używaj nautralnego światła, gdyż ludzie najlpiej odbierają zdjęcia przy takim oświetleniu, co potwierdzają naukowcy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarco 16:22 13-12-2017
  Selfie prawidłowe to oczy skerowane w nos, usta otwarte szeroko jezyk na bok a włosy lekko potargene lub równo poczesane, jak kto woli. Takie selfi będzie sie podobało każdemu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  miro 16:24 13-12-2017
  Przy robieniu selfie należy pamiętać o: szybkości migawki, prędkość światła, dobrym nastroju.
  Odpowiedz
 • komentarz
  gladiat8r 16:57 13-12-2017
  Po 1 primo nie~wstrząśnięci (chodzi o telefon), po 2 primoo nie zmieszani (najlepiej uśmiechnięci :) i po 3 primooo selfimoo nie bawmy się w agenta 00siedem tylko bądzmy sobą ;) cyk selfie i na fejsa jedziem...
  Odpowiedz
 • komentarz
  UltraBoost 17:10 13-12-2017
  1.Skieruj telefon lekko obok zamiast na przeciwko swojej twarzy - dzięki temu osiągniesz ciekawe kąty, często używane przez modelki. 2.Wolno obracaj się podczas sesji, aby znaleźć najpełniejsze oświetlenie. 3. Zachowuj się natutalnie, sztuczna mimika dostaje mniej lajków.
  Odpowiedz
 • komentarz
  czemusiedem 17:13 13-12-2017
  KOSMICZNIE dobre selfie zrobimy pokazując swój WSZECHŚWIAT z najlepszej strony. Będzie takie, jeśli użyjemy specjalnego aparatu, w tle pokażemy coś tak ciekawego jak świąteczna oferta ORANGE, a w jego EPICENTRUM znajdzie się nasz jasny niczym SŁOŃCE uśmiech.
  Odpowiedz
 • komentarz
  C2H5OH 17:30 13-12-2017
  Podczas robienia selfie pamiętaj o : a) schludnym wyglądzie - czujemy się wtedy pewniejsi siebie, co widać na zdjęciu, b) delikatnym filtrze, który tylko lekko uwydatni nasze atuty, nie zmieniając fotografi w nienaturalną, c) pełnym oświetleniu, aby wszystko było dobrze widoczne.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tomusi 17:35 13-12-2017
  Robiąc perfekcyjne selfie należy wziąć pod uwagę multum czynników, czego nauczyła mnie moja narzeczona. Lecz jeśli trzeba wybrać trzy najistotniejsze to pierwszą z nich jest dobranie odpowiedniego światła, bez tego ani rusz. Drugą jest wyglądanie świeżo, nie możemy robić selfie zmęczeni bądź na kacu. Trzecią z rzeczy jest sposób robienia zdjęcia: kamerka tylko z przodu bądź zdjęcie w lustrze by się widzieć, inaczej nie zadziała!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Grzegorz 17:39 13-12-2017
  Wiadomo, 1 fryz najlepiej ma boczek ,2 uśmiech tylko szczery, 3 mate 10 pro i tyle :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  PiotrP 17:53 13-12-2017
  1. Huawei Mate 10 Lite jest świetnym modelem dla amatorów fotografii portretowej. Ma podwójny aparat. To wyjątkowa przewaga względem konkurencyj. Dzięki takiemu rozwiązaniu można rejestrować zdjęcia z efektownie rozmytym tłem w standardowym oraz portretowym trybie. 2. Huawei Mate 10 Lite został wyposażony w dodatkową przednią lampę błyskową.3. Telefon posiada wbudowane 64GB na nasze pliki. Można więc robić ogromną ilość selfie :) Dostęp do nich mamy tylko my... model ten posiada czytnik linii papilarnych.
  Odpowiedz
 • komentarz
  EmilNet 17:54 13-12-2017
  Dziubek, piękna scenografia oraz odpowiednie oświetlenie
  Odpowiedz
 • komentarz
  mag105 17:58 13-12-2017
  1Otoczenie, bo te zamazywania, kropeczki. Picasso? 2Mistrz drugiego planu nie zawsze osoba, przecież go nie chcemy a wiec pamiętamy o brodzie lekko w dół. Za mocno i kolega się pojawi.3Uśmiech, selfie to nie zdjęcie klasowe gdzie ktoś kogoś nie lubi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  abarszczu 18:09 13-12-2017
  Trzy rzeczy wręcz niezbędne do robienia selfie to : 1 bezpieczne miejsce 2 smartfon z aparatem z przodu 3 długa sprawna ręka Cała reszta to dodatki :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Smerfetka 18:14 13-12-2017
  1. Odpowiednia poza oraz uśmiech :) 2. Światło - jak najbliżej, na wprost ? 3. Tło - uporządkowane ???? Królowa selfi jest tylko jedna :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sahar 18:34 13-12-2017
  Trzy przykazania podczas robienia selfie: 1. Zachowaj ostrożność (nie zrób krzywdy sobie i innym) 2. Uśmiechnij się (nie rób dzióbka, bo ktoś Cię pomyli z karpiem) 3. Udostępnij zdjęcie, niech wszyscy podziwiają... jaki masz wypasiony podwójny aparat z efektem głębi
  Odpowiedz
 • komentarz
  macbook 18:47 13-12-2017
  Trzy cechy do dobrego selfie to wyspanie się (skóra jest wtedy wypoczęta i nie mamy sińców pod oczami), odpowiednie tło, które nie będzie przytłaczać naszej twarzy (bo to ona jest najważniejsza) oraz intrygująca mina, dzięki której odbiorcy skupią swoją uwagę na nas.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 18:50 13-12-2017
  Jasność przedniego obiektywu 10 gwarantuje że wszystko się uda bez kombinowania w ustawieniach Tryb bokeh po zrobieniu zdjęcia ukryje wszystkiego co znalazło się przypadkiem w tle Moc makijażu zadba aby poprawić wszystkie niedociągnięcia najważniejszej części ujęcia – buźki
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ozborn 19:02 13-12-2017
  Usmiech,bycie naturalnym a nie sztucznym
  Odpowiedz
 • komentarz
  krzysztof_lipek 19:05 13-12-2017
  W tak wyśmienitym tel. Jak Huwawey Mat 10 lit nie ważne są cechy, może być złapana kiepska ostrość, słabe światło, kiepskie tło spowodowane warunkami pogodowymi. I tak selfy wyjdzie nam idealne. Najlepsze selfy wychodzi tylko dobrym towarzystwie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  KAMIL4813 19:24 13-12-2017
  O czym trzeba pamiętać? 1.Przede wszystkim o paczce pozytywnych ludzi, którzy wzbogacą nasze selfie 2.O tym żeby samym być pozytywnym 3.Żeby nasze selfie były wyjątkowe i przypominały nam tylko te pozytywne chwile i momenty z naszego życia
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 19:24 13-12-2017
  Zasada nr. 1 - rób selfie z rozumem Zasada nr. 2 - rób selfie z sercem Zasada nr. 3: zasada ORANGE Ogranicz Ruchy Artystyczne Nad Głowami Elity
  Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 19:24 13-12-2017
  Twój uśmiech, tło z głębią i światło - sukces murowany.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sarka963 19:49 13-12-2017
  Moim zdaniem trzy najważniejsze rzeczy to :przede wszystkim dobre oświetlenie żeby twarz była dobrze widoczna, dobrze ustawiona scenografia ( żeby nie było widać bałaganu w tle) i dobrze ułożona fryzura i uśmiech na twarzy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bez_załogi 19:56 13-12-2017
  1. Nie ma konkretnych wytycznych. 2. Im mniej kombinowania tym lepszy efekt. 3. Nie ważne czy z prawej czy z lewej rąsi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  carlosek 20:02 13-12-2017
  1. Uśmiech na twarzy 2. obojętne miejsce, aby tylko były wspomnienia 3. dobra zabawa
  Odpowiedz
 • komentarz
  wiesia 20:03 13-12-2017
  Trzy rzeczy które decydują o udanym selfie to moim zdaniem ładna scena, będąca tłem dla naszej fotki, dobre oświetlenie tak byśmy byli wyraźnie widoczni oraz pogodne nastawienie - uśmiech zawsze doda naszemu zdjęciu uroku.
  Odpowiedz
 • komentarz
  arxi92 20:10 13-12-2017
  Pamiętaj o naładowaniu telefonu - nie chcesz, żeby się rozładował kiedy naciśniesz przycisk. Ustaw się na tle choinki, wtedy nikt nie zauważy Twojego pryszcza czy przymkniętego oka. I nie zapomnij o ustawieniu się do selfie ze szczeniaczkiem - 3 razy więcej lajków murowane.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dominik 20:15 13-12-2017
  Trzeba pamiętać o "pogodzie ducha", czyli uśmiechu, dobrym oświetleniu i fajnym tle - te trzy "rady" sprawią że każde selfie będzie udane i będzie cieszyć znajomych na portalach społecznościowych
  Odpowiedz
 • komentarz
  doggy206 20:16 13-12-2017
  Mamy święta, więc ubierz się w obciachowy sweter w świecące bombki choinkowe. I nie zapomnij założyć czerwonego nosa - każdy lubi Renifera Rudolfa. Uzbrój się w cierpliwość - nikt nie zrobił idealnego selfie za pierwszym pstryknięciem (oprócz Ellen na Gali Oscarowej).
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matttt 20:20 13-12-2017
  Trzeba pamiętać następująco o: 1. Super-ultra wystrzałowym "dziubku", 2. Ekscytującym i niepowtarzalnym tle jakiego nikt nie będzie miał, 3. Najważniejszą rzeczą aby zrobić takie selfie należy mieć oczywiście superwydajny supermocny i superdesignerski Huawei Mate 10 Lite
  Odpowiedz
 • komentarz
  carolek141 20:27 13-12-2017
  zależy do kogo chcemy wysłac później owe selfie , od tego tez zależy jak mamy je wykonać ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kwoka3344 20:28 13-12-2017
  Żeby zrobić dobre selfie trzeba miec: 1. Ciekawy pomysł 2. Zaskakujący pomysł 3. Glowe na karku :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  MS 20:39 13-12-2017
  Po pierwsze trzeba mieć dobry sprzęt, który zapewni wyśmienitą ostrość i głębię obrazu. Po drugie pozytywne nastawienie wyrażone szczerym uśmiechem. Po trzecie technika. Zadbanie o przestrzeń za sobą (maksymalnie szeroką), a nade wszystko odpowiedni kąt trzymania tel (ok.45°).
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 20:39 13-12-2017
  O smartfonie z conajmniej przyzwoitym przednim aparatem, nietuzinkowym pomyśle na wyjątkowe ujęcie i koniecznie selfie sticku dla szerszej perspektywy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PikkuMy 20:44 13-12-2017
  Przy selfie należy pamiętać o: 1. Interesującym ktosiu lub cosiu na planie - nie koniecznie pierwszym 2. Naładowaniu baterii lub zabraniu powerbanka - bo przy n-tym podejściu może zabraknąć nam i w sprzęcie energii 3. Dobrze byłoby mieć telefon z aparatem robiącym zdjęcia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Arthurius 20:54 13-12-2017
  Dobre selfie to jest sztuka, więc o trzech zasadach tutaj pierwsza prosta - choćby wiało, w kadrze umieść swoje ciało druga rzecz, bez której lipa - kompozycja niech nie zgrzyta trzecie - byś na każdym wallu lepiej wyszedł niż w realu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ona7 20:58 13-12-2017
  Selfie z rąsi to podstawa, Wtedy zdjęcia to zabawa. Usta w dziubek ułożone I światełko wnet zielone. Jeszcze tylko prosto w oczy Huawei Mate głębią zaskoczy. I oświetli Twoją twarz, znów najlepsze selfie masz! ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Hubhry 21:06 13-12-2017
  Przy robieniu sekcie najważniejszy jest szczery uśmiech, trzeba pokazać ząbki ;) drugą sprawą jest to iż trzeba użyć aparatu specjalnie do robienia selfie oraz nie zapominajmy o tym, aby selfie było robione z góry ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Snajpiq 21:08 13-12-2017
  Należy pamiętać o: - smartfonie z dobrym aparatem (najlepiej przednim), - ładnym uśmiechu bez dziubka, - odpowiedniej scenerii.
  Odpowiedz
 • komentarz
  joe nevada 21:18 13-12-2017
  Po pierwsze: światło. rzecz w tym, żeby zapanować nad światłem tak aby to ono skomponowało scenę. Po drugie: tło - bez natłoku szczegółów. I po trzecie: dobra ręka - żeby mieć pełną kontrolę.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Grapa 21:19 13-12-2017
  Pierwszą z rzeczy które są obowiązkowe do idealnego selfie, jest otoczenie, musimy wybrać schludne i czyste otoczenie, miłe dla oka. Następną rzeczą jest prestiż! Musimy pokazać naszego rolexa. Ostatnią rzeczą jest pokazanie jak bardzo kochamy orange! Polecam wykorzystać do tego kartkę z długopisem i napisać "I Love Orange <3"
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sylwia 21:31 13-12-2017
  1: O tym, że nasza ręka ma ograniczony zasięg zatem czemu by nie skorzystać z selfie stick'a, 2: O tym, czy bateria za chwilę nie padnie, żeby zdążyć jeszcze wysłać choć jednego sms’ka, 3: O sobie, bo selfie to jedna z głównych form narcystycznego zachowania i wyrażania siebie!
  Odpowiedz
 • komentarz
  quantum2 21:42 13-12-2017
  Moim zdaniem, niezbędne są trzy niematerialne rzeczy. Okazja, podczas której warto wykonać selfie. Nastrój, który skłania do uwiecznienia danej chwili. Zgoda, osób uwiecznianych do objęcia ich kadrem. Bo osoba sfotografowana, wbrew jej woli, może zepsuć atmosferę spotkania.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Huczywiatr 21:44 13-12-2017
  Pamiętaj, że udane selfie to emanacja własnej osobowości ujęta w jednej migawce zdjęcia. Pamiętaj, że to mikro-sztuka będąca dziełem amatora dysponującego minimum sprzętowym przy maksimum wyobraźni. Pamiętaj, by uwolnić swój artyzm.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kusicielka 21:46 13-12-2017
  Po pierwsze: Huawei Mate w selfie pomoże, nieważne co na siebie założę. Głębię spojrzenia subtelnie wydobędzie i adoratorów nowych przybędzie. Po drugie uśmiech, po trzecie usta- niechaj dla mężczyzn to będzie rozpusta!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Cazdlo 22:02 13-12-2017
  Przydałby się dobry aparat (Huawei mate 10 lite) byłby idealny ;). Jeśli mamy już dobry aparat (a na to liczymy) ustawienie światła czy profilu nie jest już problemem. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i dobry pomysł na zdjecie. Resztę zrobi za nas Huawei ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 22:07 13-12-2017
  Odpowiedni telefon z dobrym aparatem? Klata do przodu głeboki wdech ? dziubek I selfie jak marzenie czego chcieć więcej ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  to ja 22:11 13-12-2017
  Trzy ważne rzeczy przy robieniu selfie: a) Szanować prawo (nie wchodźmy tam gdzie nam nie wolno) b) Szanować innych ( inni może wcale nie chcą mieć foto na FB) c) Szanować siebie (czy trzeba z siebie robić idiotkę dla paru like'ów?)
  Odpowiedz
 • komentarz
  MU83 22:15 13-12-2017
  Jestem facet selfie lubię, chociaż czasem się pogubie. Jakieś dzióbki i ustawki, człowiek może dostać czkawki. Zamiast tego kilka fotek bo nie jestem już podlotek. Naturalnie Mate to gratka, kiedy selfie chce sąsiadka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Funio 22:26 13-12-2017
  Po pierwsze trzeba dobrego sprzętu czyli odpadają samsungi inne iphone'y. Po drugie trzeba mieć MATE'Y (czyt. majty) na sobie. Po trzecie potrzeba poczuć lekkość (LITE) bytu! I już na zimę srogą selfi lecą Hu Hu Huawei
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 22:26 13-12-2017
  1. należy pamiętać o bezpieczeństwie, ciągle zalewają nas informacje o tym jak ktoś zrobił sobie ostatnie selfie w życiu, a potem spadł z mostu, zagryzł go lew, utonął. 2. pamiętajmy o przetarciu przedniej kamery. 3. Dobrze by było aby nasz przedni aparat miał min. 13 Mpix.
  Odpowiedz
 • komentarz
  WOJTEK-W18 22:39 13-12-2017
  Według mnie najprostszymi trzema zasadami w robieniu selfie, to nie posiadanie smartfona z topowymi parametrami lecz umiejętność pstrykania zdjęć. 1. Pamiętajmy że najlepsze selfie zawsze zrobimy na dworze przy dziennym świetle 2. Zawsze ustawmy się przodem do słońca, a żeby za plecami pozostały piękne widoki 3. Zachowajmy zdrowy rozsądek i naturalność podczas wykonywania selfie Oto moje proste trzy zasady robienia zdjęć na kiju, bo jeżeli można by dodać kolejną wskazówkę to żeby nie było widać ani rąsi trzymającej telefon, ani kija.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krebs 22:40 13-12-2017
  Należy pamiętać o: Wybraniu nieodwracającego uwagi tła - Ty jesteś tutaj gwiazdą. Oświetleniu - najlepiej naturalnego, które w pełni uwydatni wszystkie detale Twojego stylu, jednocześnie nie rzucając ropraszających cieni. Kącie, pod którym cała twarz jest dobrze wyeksponowana.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tamaki 22:46 13-12-2017
  Po pierwsze: uśmiech szeroki, Tylko nie rób przy tym miny foki! Po drugie rzecz jasna dobre oświetlenie Usprawni wyjątkowej urody uchwycenie Po trzecie, być może najważniejsze Sprawnego aparatu potrzeba jeszcze Zatem aparat w dłoń bądź łap za kija Niech twe selfie świat podbija!
  Odpowiedz
 • komentarz
  inssajdor 22:49 13-12-2017
  Oto 3 antyczne zasady dobrego selfie: 1.Veni, vidi, selfie - przybądź, zobacz i dopiero fotografuj; 2.Carpe diem, carpe selfie - chwytaj dzień i ulotność chwili; 3.Cogito ergo autoportretto - myśl o tym jak, gdzie i z kim robisz zdjęcie, nigdy nie zapominając o bezpieczeństwie!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matt55 22:50 13-12-2017
  Pstrykając tego typu fotki, należy o kilku rzeczach pamiętać by efekt był boski! 1. OR-ganizacja kadru, a więc wybór właściwego miejsca to podstawa, 2. A-wangardowa mina oraz uśmiech robiąc selfiego to pomaga, 3. N-a dodatek fajnego kija, by estetyka była GE-nialna się wymaga!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szymon 22:54 13-12-2017
  Trzy zasady: 1. Mega wyrazisty dziubek 2. Eliminacja nieporządanych mistrzów drugiego planu by nie zaliczyć wtopy. 3. Odpowiednia stylówa podkreślająca nastrój blask chwały i level nieśmiertelności .
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kate 23:18 13-12-2017
  1. Uwodzicielskie, śmiałe spojrzenie i SZCZERY uśmiech; 2. Ciekawe, nieprzeciętne tło; 3. Dobre, miękkie światło.
  Odpowiedz
 • komentarz
  87j67 23:24 13-12-2017
  Wykonywanie go samemu, w chwilach towarzyszących czemuś wyjątkowemu. Do każdej serii używanie innej, niebanalnej scenerii. JA na pierwszym planie, czyli ostrości regulowanie – nie dotyczy smartfonów z możliwością ustawiania ostrości „po fakcie”, takich jak Mate 10 Lite właśnie!
  Odpowiedz
 • komentarz
  PrawiePoeta 23:38 13-12-2017
  Gdy z dwóch oczu w ciebie patrzy, świat twój dalej chcąc przekazać... Swą sylwetkę unieś prosto, grymas w uśmiech rychło przemień i w około swej przestrzeni, znajdź wnet miejsce doskonałe... By wykonać, w dzień i w nocy, swój portrecik, lajkowany, Huaweiem dokonany.
  Odpowiedz
 • komentarz
  monikaana 23:40 13-12-2017
  Po pierwsze, uśmiech na twarzy i w duchu, aby wewnętrzna radość dała się odkryć na zdjęciu. Po drugie, otoczenie, w którym czujesz się dobrze. Po trzecie, dobre światło bądź piękna pogoda w tle.
  Odpowiedz
 • komentarz
  aleosochodzi? 23:42 13-12-2017
  Raz raz, próba komentarza.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pikadelik 23:43 13-12-2017
  Trzy ważne rzeczy, o których trzeba pamiętać robiąc selfie: 1. Uśmiech, bo jest zaraźliwy, a dobrego nastroju nigdy dość :-) 2. Odpowiednie tło, w zależności co chcemy pokazać naszym fanom 3. No i oczywiście światło, aby było wszystko widać, a najlepiej światło dzienne ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Malootka91 23:53 13-12-2017
  Dobre selfie to podstawa lecz to nie jest łatwa sprawa Wziąć telefon trza z ukosa aby nie mieć mega nosa Gdy chcesz trafić w męskie gusta rozchyl lekko swoje usta pokaż swojeBiałeZęby byNieRobićMałpiejGęby UnieśSwojąRękęWGórę byUchwycićTeżFryzurę boGdySobieUtnieszCzoło toNieBędzieCiWesoło
  Odpowiedz
 • komentarz
  PrawiePoeta 23:54 13-12-2017
  Gdy z dwóch oczu w ciebie patrzy, świat twój dalej chcąc przekazać... Swą sylwetkę unieś prosto, grymas w uśmiech rychło przemień i w około swej przestrzeni, znajdź wnet miejsce doskonałe... By wykonać w dzień i w nocy, swój portrecik, lajkowany, Huaweiem dokonany.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sabrina 23:57 13-12-2017
  Nie zawsze robię selfie, ale kiedy je robię, pamiętam o tym, aby: 1. Być pod Wielką Krokwią. 2. Odwrócić się profilem do aparatu. 3. Otworzyć usta i przez chwilę poczuć się jak Godzilla pożerająca Kamila Stocha.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matcop03 23:59 13-12-2017
  Jeśli przy robieniu selfie o telefonie zapomnimy, to go nie zrobimy. Nastrój to podstawa oraz oczywiście dobra zabawa. Te 3 rzeczy sprawią, że w naszej telefonicznej galerii, piękne zdjęcia się pojawią.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tomas 06:55 14-12-2017
  Krótko; 1.uśmiech 2.światło 3.huawei mate 10 Zawsze wyjdzie fajne selfi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  timeku 07:00 14-12-2017
  Aby wyszło nam najlepsze selfie potrzeba -kijka do selfie, bez tego nie mówmy nawet o profesjonalnie zrobionym selfie, -ładnej dziewczyny, dzięki niej zdobędziemy dużo więcej lajków, a przecież o to chodzi, -windy z lustrem, ewentualnie łazienki, to zawsze tam przychodzi moment żeby to selfie zrobić
  Odpowiedz
 • komentarz
  NATI989 11:19 14-12-2017
  Na pewno ważne jest odpowiednie światło,fajnie jak jest też dobre tło,fajna poza, wygląd- dodatkowa charakteryzacja (jakiś makijaż,fryzura ,strój)zależy czy selfie ma do czegoś służyć i co chcemy na nim pokazać bo jeśli to codzienne selfie to naturalnie jest idealnie. I to co najważniejsze UŚMIECH!:) Selfie najładniej wychodzą jak jest na nich uwieczniony szczery uśmiech,trzeba łapać chwile,cieszyć się każdą z nich :) Dlatego uwielbiam sobie robić selfie wszędzie gdzie jestem czy jak zdobywam szczyty gór, jak zwiedzam różne krajobrazy,jak jestem na basenie,w podróży,podczas treningu czy nawet podczas zabawy z rodziną i moją córeczką w każdej możliwej i wartej uwiecznienia sytuacji!;) Po prostu uwielbiam robić zdjęcia.;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 12:12 14-12-2017
   Dla nieczytajacych regulaminu. Ta odsłona konkursu jest juz zakończona. Wyniki jutro. :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kusiu 19:54 14-12-2017
  Należy pamiętać o wyczyszczonym aparacie przednim, uśmiechu i ujęciu twarzy na zdjeciu, choć czasem patrząc na siebie na selfie wolelibysmy robić je bez twarzy ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  lepomije 11:23 15-12-2017
  Aaaaa! :-) Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję, Orange! Mam gdzieś odesłać dane do wysyłki?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 13:56 15-12-2017
   W regulaminie są wszystkie informacje. W razie pytań pisz na: KonkursBlogOrange@kamikaze.digital
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej