;

Reklama

Święta w Orange na kartę (24)

Stella Widomska

15 listopada 2019

Święta w Orange na kartę
24

Pisałam Wam ostatnio (o tu), że w Orange już święta. Dla klientów indywidualnych mamy smartfon za złotówkę i telewizor. W komentarzach pytaliście o Orange na kartę. I proszę, również tu mamy już świąteczną kampanię. Jest Robert Górski, Mikołaj Cieślak, śnieg, choinki, turoń… czy tam inna koza. 😉 No a jak święta, to tradycyjnie prezenty (ech, jak ja to lubię!). W Orange na kartę dajemy to co moim zdaniem liczy się najbardziej – spokój. I to w dużej dawce, bo aż 365 dni. Podoba Wam się taki prezent?

A kampanię o świętym spokoju przygotowaliśmy dla Was wspólnie z Leo Burnett (kreacja), Film Produkcją (produkcja), Studiem Badi Badi (postprodukcja), Initiative Media (zakup mediów) i Mikołajem Łebkowskim (reżyseria). Oczywiście na planie nie mogło też zabraknąć Ulki i Michała z #EkipyOrange, którzy przygotowali dla Was materiał m.in. o tym skąd przy +15 stopniach bierze się śnieg na planie. Stay tuned bo to już niebawem! 🙂

Ho, ho, ho! 🙂

Udostępnij: Święta w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Marcin 15:09 15-11-2019
  Chyba macie ludzi za idiotów. Usługa Rok Ważności jest dostępna od długich lat. I gdzie tu niby prezent?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr hohoho 23:31 15-11-2019
   365 dni darmowego neta to byłby prezent
   Odpowiedz
  • komentarz
   tisia3107 08:13 20-11-2019
   i tu się z Tobą zgadzam, mogliby dać tak samo jak w Plusie dwa razy więcej neta za doładowanie
   Odpowiedz
 • komentarz
  nick 15:25 15-11-2019
  Prezenty? Przecież to działa odkąd jestem w Orange. Żart?
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 16:02 15-11-2019
  Pani Stello - z tym RWK to chyba jakaś mała wpadka... :/
  Odpowiedz
 • komentarz
  taka prawda 17:03 15-11-2019
  teraz jest jeszcze za darmo a za niedługo może stać się płatne rwk.
  Odpowiedz
  • komentarz
   PAWEŁ 17:45 15-11-2019
   Może nie być w ogóre :(((((( Przy ostatnich reformach pre-paida .
   Odpowiedz
  • komentarz
   Zbych 06:28 16-11-2019
   Płatne KWR już jest kosztuje 99 zł- *101*365#
   Odpowiedz
   • komentarz
    Tomii 10:39 16-11-2019
    Mylisz usługi. Przedłużenia ważności GB to nie jest KWR.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Zbych 13:57 16-11-2019
     Konto głuwne też przedłuża.
     Odpowiedz
     • komentarz
      tisia3107 08:15 20-11-2019
      ja mam jeszcze neta z grunwalda gdzie było 1410 gb a przedłużyłam sobie jak było jeszcze za 30zł na 3 lata
      Odpowiedz
  • komentarz
   Howlate 07:30 16-11-2019
   Już jest płatne. Zależnie w jakiej taryfie jesteś. Ja płacę po 3zł jakoś za rwk.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 16:37 16-11-2019
    Nie zależy od taryfy tylko od stażu w sieci!!! Do 93 dni płatne owe 3zł, a powyżej tej ilości 0zł!!!
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 22:40 15-11-2019
  Prezent kiepski - szkoda to komentować
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 22:44 15-11-2019
  Pryma aprilis jest w grudniu to nowość w Orange ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nick 23:12 15-11-2019
  XDDD prezent, który jest od dawien dawna dostępny, beka z orange
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr aż 23:29 15-11-2019
  365 dni darmowego Internetu to byłby prezent
  Odpowiedz
 • komentarz
  Daniel 00:42 16-11-2019
  Orange postanowiło zrobić sobie jaja z klientów jak pogoda na święta zamiast -10 st i śniegu plus 7 i leje często. Z całym szacunkiem gdzie tu prezent? Pytam z ciekawości. Usługa która jest od lat więc nie wiem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 10:19 16-11-2019
  Mam rozumieć, że podniesienie norm PEM poprawi mój zasięg 2, 3 G i LTE????? Nie będzie problemów z rozmowami jak teraz ????? Od kiedy normy zostaną podniesione ????? https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/ministerstwo-zdrowia-normy-promieniowania-pem
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:08 17-11-2019
  Mhm......może po raz pierwszy napiszę tak...no coment :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 18:51 20-11-2019
   Żal tylko Stelli, która musiała dać twarz do tego njusa ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  wlpa 05:45 18-11-2019
  Cieszcie się, bo już niedługo ta usługa będzie za 99... ...taki trend w orange.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kleopatra 13:24 25-11-2019
  Żenada totalna! Kiedyś w prepaidzie na święta były super promocje, minuty smsy mmsy za doładowania nawet komuś można było przekazać, od 2 lat nie dostajemy nic na święta i widzę ten żałosny trend podtrzymujecie nadal. Odgrzewanie starego kotleta jako coś Hiper to tania zagrywka Orange.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gość 14:17 01-12-2019
  Pani Stella Widomska która swoim wpisem wprowadza z premedytacją celowo klientów w błąd pisząc że : " na święta w prezencie dajemy spokój 365 dni " Pytam się jaki to prezent świąteczny , przecież konto ważne 365 dni już dawna obowiązuje od kilku lat w na kartę ?
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Porwanie dziecka? Raczej pieniędzy… Waszych przyjaciół (3)

Michał Rosiak

14 listopada 2019

Porwanie dziecka? Raczej pieniędzy… Waszych przyjaciół
3

Facebook. Głównie on, ale też mój ulubiony Twitter, Instagram, ponoć jeszcze TikTok, a nawet wydający się dogorywać Snapchat. Czym byłoby nasze życie w erze internetu bez mediów społecznościowych? Jak to tak – wyjść na dwór, jak zwierzęta? Poznać kogoś… żywego? Spojrzeć mu w oczy? Nie godzi się!

Żarty żartami, ale faktycznie w dzisiejszych czasach spotkać kogoś, kto z założenia nie korzysta z social mediów to wyjątkowa rzadkość (choć mnie się udało 🙂 ). A skoro tak wiele z nas wybiera cyfrowe interakcje, stoi przed nami coraz większe ryzyko, że spotkamy tam przestępców. Co i jak mogą nam zrobić i czy możemy tego uniknąć?

Nagie fotki i porwanie

Choć najczęściej spotkacie mnie na Twitterze, z pewnych względów mam też rzadko używane, z malutką liczbą znajomych, konto na Facebooku. I to właśnie zaglądając na serwis z niebieskim F zobaczyłem wyskakujące okienko Messengera.

Trafiliście kiedyś na coś takiego? Swego czasu tego typu wiadomości były ponoć równie częste jak te faktycznie wysyłane przez nadawców (trochę przesadzam, wiem 🙂 ), ale przez ostatni czas aktywność przestępców spadła. Scam „na fotki” akurat już się opatrzył. Statystyki blokowanych przez nas stron wskazują, że od kilku miesięcy w opinii przestępców większe emocje internautów wywołują wiadomości, których tematem jest porwanie dziecka. Sensacyjne, wywołujące emocje tytuły, na witrynach przygotowywanych tak, by udawały strony popularnych krajowych mediów mają przekonać ofiarę… właśnie, do czego?

Panie, kto sprawdza adresy?

W znaczącej większości przypadków do kliknięcia „podziel się” i zalogowania na… Nie, nie na Facebooku. Strona, na którą wtedy przejdziecie, będzie do złudzenia przypominać witrynę logowania do największego serwisu społecznościowego, z jedną „drobną” różnicą – paskiem adresu. Przestępcy liczą na to, że kierowani emocjami i koniecznością podzielenia się informacją ze znajomymi (przecież muszą uważać na swoje dzieci!!!) nie zwrócimy uwagi na taki „drobiazg”. Tym bardziej, że po chwili i tak będziemy zalogowani na Facebooku. A że nasz login i hasło poznają przestępcy? Że niebawem i my nieświadomi wyślemy informacje z hasłem: porwanie? O tym nie dowiemy się do momentu, gdy przyjaciele ze społecznościowego serwisu poproszą nas o… zwrot pieniędzy.

„Cześć, pożyczysz pieniądze?”

Jakich pieniędzy? Tych, które Wam pożyczyli, rzecz jasna.

W znaczącej części przypadków w tego typu atakach Wy będziecie ofiarą, którą można określić mianem… hmmm, pośredniej. To Wy będziecie musieli tłumaczyć się przyjacielowi, że przez Waszą niefrasobliwość ktoś Wam przejął konto i swoich pieniędzy już nie zobaczy… Przestępcy nieustannie dostosowują swoją działalność do aktualnych trendów, monitorując jakiego typu kampanie dają najlepszy zwrot z inwestycji. Farmy like’ów, do których jakiś czas temu gromadzono ludzi, klikających co popadnie, są już pewnie nasycone mnóstwem kont. No i przede wszystkim nie dają tak szybkiej monetyzacji, jak wykorzystanie sposobu płatności, którego popularność lawinowo rośnie.

Co robić?

Na pewno nie rezygnować z przyzwyczajeń płatniczych 🙂 W cytowanym wyżej tweecie przytaczam akurat BLIKa, popularnego ze względu na łatwość korzystania. Sam jestem fanem tego rozwiązania, uważam je za absolutnie najbezpieczniejszą metodę płatności. W mojej opinii jego popularność wśród przestępców nie bierze się ze słabości rozwiązania, tylko ze słabości naszego umysłu. Wciąż wielu z nas daje się łapać na socjotechnikę, którą można określić mianem wręcz prostackiej, a nie tylko prostej. To niestety kamyczek do ogródka mediów. Sex się sprzedaje, podobnie jak brutalność i wszystko, co wywołuje skrajne emocje. Kolejnym krokiem – o czym zbyt rzadko się mówi – jest fakt, że multum tego typu tytułów „odczula” nas na tego typu wiadomości. W efekcie nawet nie zastanowimy się czy to prawda – po prostu prześlemy dalej. Swoją drogą, kilka lat temu usłyszałem dowcip, już wtedy mocno symboliczny:

W szkole katechetka pyta dzieci:
– Kto mi powie, co robimy, gdy jest post?
– Lajkujemy i szerujemy!

Nie lajkujmy i nie szerujmy więc. Jeśli dostaniemy link do kolejnego emocjonalnego tytułu, zastanówmy się, czy jest prawdziwy? A przede wszystkim czy nasze życie rozpadnie się, jeśli nie prześlemy go naszym znajomym? Jeśli będziemy po drugiej stronie opisywanego schematu oszustwa – zadzwońmy do niego! Jeśli potwierdzi, pomóżmy. Tylko pamiętajcie, żeby nie pytać Messengerem 😉

Udostępnij: Porwanie dziecka? Raczej pieniędzy… Waszych przyjaciół
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:04 14-11-2019
  Kolejne fajne porady, tylko tak się zastanawiam? Gdzie się podziewa ludzki rozsądek gdy ktoś chce wyrwać od nas kasę?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 09:17 15-11-2019
   Rozsądek? Chowa się za heurystykami (https://cert.orange.pl/aktualnosci/psychologia-i-phishing-czemu-tak-latwo-nas-oszukac). W sumie nie ma co się dziwić, kto uważa, że w dzisiejszych czasach wcale nie żyje się zbyt szybko, niech pierwszy rzuci kamieniem.
   Odpowiedz
 • komentarz
  bez f 09:35 16-11-2019
  I dla tego nie korzystam z mediów społecznościowych. Nawet nie mam konta na F. Więc jestem rzadkością ;) I bardzo mnie to cieczy. Pozdrawiam wszystkich bez f
  Odpowiedz

;

Film

Wygraj gadżety z Orange VOD! (12)

Kasia Barys

14 listopada 2019

Wygraj gadżety z Orange VOD!
12

W Orange VOD oraz aplikacji Orange TV Go możecie obejrzeć megahit – „Spider-Man: Daleko od domu”. To kolejny hit z uniwersum Marvela, stworzony pod szyldem Sony Pictures. Jak się okazało, jest to najbardziej dochodowy film, wyprodukowany przez wytwórnię Sony. W tej produkcji nie zabraknie genialnych efektów specjalnych, mistrzowskiej intrygi, mnóstwa humoru i plejady gwiazd światowego kina. Zobacz, jak Peter Parker wyrusza na wakacje do Europy, aby odpocząć od… bycia superbohaterem. Jednak wkrótce będzie musiał zacząć walkę z nowym złem. Czy sobie poradzi?

Konkurs czas start

A ja zapraszam do konkursu, w którym wygrać można gadżety z tej produkcji. Do 18 listopada napiszcie w komentarzu pod tym wpisem, gdzie chcielibyście pojechać ze Spider-Manem na wakacje i dlaczego. Nagrodzę 5 osób zestawami gadżetów z logo „Spider-Man: Daleko od domu”. W zestawie znajdą się m.in: bidon, torba składana, etui na karty, czy organizer na kable. Nie czekajcie, weźcie udział w zabawie.

Jakie jeszcze nowości można obejrzeć w listopadzie na VOD? Między innymi „Król lew” czy „Imprezowi rodzice”.  Krótka filmowa ściąga w linku.

 

Udostępnij: Wygraj gadżety z Orange VOD!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Sebastian 17:32 14-11-2019
  Ja bym zabrał Spider-Mana na jakąś pustynię, a później zobaczył jak sobie radzi w takim środowisku bez wysokich budynków na których mógłby się bujać iraz z piaskiem, który nie jest zbyt przylepny :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 18:48 14-11-2019
  Oczywiście, że na najwyższe budynki świata: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwy%C5%BCszych_budynk%C3%B3w. Przy pomocy stopera sprawdziłbym ile czasu zajmie mi wbieganie na najwyższy stopień a Spidermanowi wspinaczka w jego tradycyjnym sposobie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Misiek62 20:20 14-11-2019
  Jeśli daleko od domu, to na Antakrtydę ;) ciekawe jak by się sprawdziły zdolności Pająka w tej mroźnej krainie ;) Jeśli wszystko by działało jak należy, służyłby zabezpieczeniem podczas szaleństw na lodowcach... przypomniałbym sobie jak wrażenia zimowych szaleństw z dzieciństwa, bedąc bezpiecznym :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 23:00 14-11-2019
  Chciałbym pojechać ze Spider-manem do Wenecji. Najlepiej już dziś. Może jego siła uchronilaby to przepiękne miasto przed wielką wodą. A swoje wakacje chętnie poświęcił bym na pomoc poszkodowanym i sprzątanie zabytkowych miejsc i budynków.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ori 01:21 15-11-2019
  Ja bym spidermana zabrałbym do Kisarazu, a później bym zobaczył jak sobie poradzi z jednym najwęższych budynków świata
  Odpowiedz
 • komentarz
  nickt 23:26 16-11-2019
  Hm... Kasiu, a jak odbywa się identyfikacja uczestników? Patrzę teraz na stronę i widzę tylko dwa pola do wypełnienia: podpis i treść komentarza. Kiedyś było jeszcze pole na adres mailowy, obecnie brak. Dziwne, dziwne...
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 20:08 17-11-2019
   Spokojnie :) Kasia sobie że wszystkim poradzi :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 13:31 18-11-2019
  Hej. Gratulacje dla Sebastian, Misiek62, Krzysiek, Ori i Pablo CK. Poproszę o wasze adresy na katarzyna.barys@orange.com potrzebne do wysyłki gadżetów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 13:55 18-11-2019
   Gratulacje. Właśnie pisałem komentarz ale widzę że nie zdążyłem i w międzyczasie pojawiły się wyniki :-D
   Odpowiedz
  • komentarz
   Misiek62 15:24 18-11-2019
   Dane wysłane, z konta misiek62 ;) żeby nie było wątpliwości, że ja to ja.
   Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 13:52 18-11-2019
  Skoro jego orężem jest pajęczyna, to chętnie pojechałbym ze Spider-Manem gdzieś gdzie by mógł się nim pochwalić czyli np. w Himalaje. Poskakalibyśmy po najwyższych szczytach, pobujali na pajęczynowej huśtawce rozpiętej pomiędzy Everestem a Lhotse i podziwiali panoramę, ponieważ widok z dachu świata musi być niezapomniany. Ach i jeszcze jedno - zdobylibyśmy zimą K2, bo niestety wciąż się to nikomu nie udało.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 18:54 20-11-2019
  Cieszę się, że Kasia powróciła do organizowania konkursów ?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej