Rozrywka

Testujemy Apple Arcade – ponad 200 gier w abonamencie!

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
12 października 2021
Testujemy Apple Arcade – ponad 200 gier w abonamencie!

Apple Arcade to usługa oferująca gry dostępne na wszystkich urządzeniach Apple w formie abonamentu. Bez reklam i płatności wewnątrz aplikacji. Sprawdzamy najważniejsze cechy usługi, które mogą zachęcić lub zniechęcić do płacenia abonamentu.

Apple Arcade - promocja

Przy zakupie urządzeń od Apple takich jak: iPod, iPad czy iPhone otrzymujemy w gratisie Apple Arcade za darmo na 3 miesiące. Jeżeli masz w planach zakup nowego urządzenia oraz korzystanie z Apple Arcade jest to cenna informacja. Po trzech miesiącach, opłata wynosi 24,99 zł za miesiąc.

Dostępne na wszystkich urządzeniach

apple arcade

Jak już wcześniej wspomniałem, usługa jest dostępna na wszystkich urządzeniach Apple. W tę samą grę jesteś w stanie zagrać zarówno na MacBooku, jak i na iPadzie, czy iPhonie. Warto zwrócić uwagę na optymalizację aplikacji w ramach Apple Arcade. Oprogramowanie dostępne w usłudze jest przygotowane z myślą o każdym urządzeniu. To oznacza, że w grze np: Samurai Jack, na smartfonie kontrolujemy postacią za pomocą ekranu dotykowego. Gdy zechcesz skorzystać ze swojego komputera, nic nie stoi na przeszkodzie by użyć klawiatury i myszki jako kontroler.

Co ciekawe, nasz postęp w grze jest przenoszony automatycznie na drugie urządzenie. Jeżeli skończysz rozgrywkę na tablecie możesz ją ponownie rozpocząć na smartfonie. Warto jednak zaznaczyć, że na posiadanym przeze mnie Macbooku Pro z 2018 roku, gry działały znacznie wolniej niż na urządzeniach mobilnych. Klatkarz wahał się między 15-30 fps. W nowych modelach na bazie chipu M1 raczej nie napotkasz tego typu problemów. Ten projektowany był w celu pełnej zgodności urządzeń mobilnych ze stacjonarnymi.

Ponad 200 gier w ofercie

apple arcade

W ofercie Apple Arcade znajduje się ponad 200 gier. W ich skład wchodzą produkcje wysokobudżetowe, tworzone specjalnie na platformy mobilne. W usłudze znajdziemy wiele tytułów opartych na znanych licencjach filmowych jak np: Star Trek, Samurai Jack, Lego Star Wars, czy NBA 2k21. Możemy też zaobserwować nowe odsłony starych, ale i kochanych przez graczy serii np: Castlevania czy Monster Hunter. Niestety w ofercie brakuje portów gier komputerowych. Jednym z nielicznych jest Don’t Starve. Jeżeli szukasz sposobu na zagranie na urządzeniu mobilnym w nowe, wysokobudżetowe produkcje, warto sprawdzić inny abonament: Xbox Game Pass Ultimate, który możesz kupić za pomocą „Płać z Orange”.

Gry darmowe, bez reklam

apple arcade

Są to głównie „minisy” i „indyki”, takie jak: Jetpack Joyride, Angry Brids, Fruit Ninja - czyli większość klasyków, które przetrwało na rynku próbę czasu. Z jedną różnicą. Teraz bez reklam oraz płatności wewnątrz aplikacji. Wszystko czego potrzebujesz jest w grze. Nie musisz dokupować „power upów”, gdy zginiesz, lub oglądać upierdliwą reklamę w celu zyskania dodatkowego życia.

Największy minus

Faktycznie gier jest dużo, co wydaje się plusem, ale większość mówiąc kolokwialnie to gry “komunikacyjne”, idealne na czas przejazdu komunikacją miejską.

W ofercie jest mało tych, które angażują na wiele godzin, z wciągającą fabułą i postaciami, które jesteśmy w stanie polubić. Niestety jest to wada nie tylko Apple Arcade, ale i całego rynku gier mobilnych. Jeżeli jednak jesteś fanem „minisów” to jest to coś dla Ciebie. Oszczędzasz czas na reklamach, a przy okazji możesz sprawdzić wiele produkcji opartych na licencji.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:00 14-10-2021

Cyt.: „W ofercie jest mało tych, które angażują na wiele godzin, z wciągającą fabułą i postaciami…” Może i dobrze. Ludzie są tak pochłonięci cyfrowym światem, że……..ja ostatnio ograniczam swoją obecność w wirtualnym świecie do minimum. Patrząc na wielu ludzi wydaje mi się że są „niewolnikami” social mediów, gier oraz Internetu.

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 23:00 14-10-2021

Cyt.: „W ofercie jest mało tych, które angażują na wiele godzin, z wciągającą fabułą i postaciami…” Może i dobrze. Ludzie są tak pochłonięci cyfrowym światem, że……..ja ostatnio ograniczam swoją obecność w wirtualnym świecie do minimum. Patrząc na wielu ludzi wydaje mi się że są „niewolnikami” social mediów, gier oraz Internetu.

Odpowiedz

Inne

„Wszyscy ludzie strategii” – Magdalena Hauptman

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 października 2021
„Wszyscy ludzie strategii” – Magdalena Hauptman

Na początku września wystartowaliśmy na blogu z nowym cyklem wideo „Wszyscy ludzie strategii”, w którym przedstawiam Wam nasze menadżerki i menadżerów w kontekście strategii Orange Polska .GROW. Do kolejnego odcinka zaprosiłem Magdaleną Hauptman, która jest dyrektorką wykonawczą ds. transformacji i efektywności. Rozmawiamy o tym, jak pogodzić w dużej firmie sprzeczne interesy? Dlaczego w czasie pandemii zakupy i logistyka dają szczególną przewagę? I co jest fascynującego w psychologii? Zapraszam do obejrzenia rozmowy.

Komentarze


Oferta

5 GB za gole piłkarzy

Kasia Barys Kasia Barys
09 października 2021
5 GB za gole piłkarzy

Nasza drużyna piłkarska zdobyła 3 kolejne punkty w eliminacjach na Mundial 2022, wygrywając mecz z San Marino 5:0. Z biało-czerwonymi barwami pożegnał się Łukasz Fabiański. Świetny bramkarz, któremu kibice na stadionie i przed ekranami podziękowali brawami za 57 występów w kadrze!

Za 5 goli klienci Orange mogą odebrać darmowe 5 GB internetu. Wystarczy wysłać SMS o treści FABIANSKI pod numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem planu taryfowego, maksymalnie 0,25 zł). Także użytkownicy Orange Flex, mogą zgarnąć dodatkowe GB, wpisując FABIANSKI w apce, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać do jutra do godziny ok. 22:50. Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

Link do regulaminu znajduje się tutaj

Komentarze

Scroll to Top