Odpowiedzialny biznes

To ja, kolarz

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
02 sierpnia 2010
To ja, kolarz

Pobudka wczesnym rankiem. Spojrzenie za okno. Pada deszcz czy jest słonecznie? Upał, czy jest zimno? Szybka toaleta. Wyjście z hotelowego pokoju. Przywitanie się z drużynowymi kolegami. Lekkie śniadanie, rozmowa z dyrektorem. Rzut okiem na trasę etapu. Obsługa techniczna pyta, jakie kanapki przygotować na trasę? Oczywiście, na słodko plus batony. W żelowej konsystencji. Wyjście przed hotel. Tam rozgrzewka. Na wstępie rower statyczny. Czas nagli. Pora do autobusu. Dojazd do miejsca startu. Odprawa. Czas na wybór sprzętu. Czy kierownica na odpowiedniej wysokości? Siodełko w porządku, łańcuch również. To ważne. Rower wybrany, czeka. Teraz krótkie rozmowy z dziennikarzami, autografy, zdjęcia i podpisanie listy startowej. W tle muzyka Chopina. Koledzy z innych ekip, między sobą wymieniają wrażenia. Za chwilę rozpoczęcie etapu. Strzał z pistoletu. To start honorowy. Za kilka kilometrów ostry - to już prawdziwe ściganie. Miasto startowe już opuszczone przez nas - peleton. Kolorowa karawana mknie przez wsie, miasteczka, miasta. Ludzie machają, krzyczą. Niezrozumiale. Za chwile miasto, gdzie mieści się meta. Peleton wjeżdża na pętle. Jeszcze więcej ludzi. Ale cisza. Nie machają. Są zadumani. To godzina "W". Po krótkiej chwili znów dopingują. Coraz szybsze tempo. Nie wszyscy wytrzymują. Nagle krzyk! Hamowanie! Kraksa! Słowa w różnych językach - niecenzuralne. Niektórym udało się wyplątać. Oni dojadą. To ktoś z tej grupy wygra! Na pewno nie odpuści! Gonitwa trwa. Bezskutecznie. Zwycięzca już znany. Zmęczenie i ból całego ciała. Ale za metą są już masażyści. Szybko do autobusu. Wody, wody. Już teraz powoli, już po wszystkim. Dojazd do hotelu, innego, w innym miejscu. Masaże i jeszcze raz masaże. Kolacja, łyk zwycięskiego szampana - jeśli etapowy zwycięzca jest z ekipy. Pora do pokoju. Sen, ale czy spokojny? Przecież jutro kolejny etap?


Odpowiedzialny biznes

Dać dzieciom dźwięki marzeń

Monika Kulik Monika Kulik
02 sierpnia 2010
Dać dzieciom dźwięki marzeń

Czy wiecie jaka jest najczęstsza wada wrodzona u dzieci? Okazuje się, że wada słuchu. Aż dwoje dzieci na każdy 1000 rodzi się w świecie ciszy. Na szczęście zaraz po urodzeniu w Polsce robi się niemowlakom przesiewowe badanie słuchu i rodzice od razu mogą się dowiedzieć, że ich maluszek ma wadę słuchu.

Co zrobić z taką wiedzą? To nie musi być wyrok skazujący dziecko na życie w świecie bez dźwięków i gorszy rozwój. Współczesna medycyna oferuje pomoc – aparaty słuchowe czy implanty. Najważniejsze jednak jest, aby zacząć pracować z dzieckiem jak najwcześniej. Rehabilitacja przed 6 miesiącem życia daje szansę na całkowicie prawidłowy rozwój.

Pewnie nie wiedziałabym o tym, gdyby nie spotkanie, w jakim miałam okazję uczestniczyć w ubiegłym tygodniu. Wraz z dziennikarzami odwiedziliśmy ośrodek w Serocku, gdzie w ramach programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange na turnusach rehabilitacyjnych przebywają rodzice z dziećmi z wadą słuchu.

Fundacja Orange organizuje turnusy rehabilitacyjne już od 5 lat. Są one częścią programu rehabilitacji małych dzieci z wadą słuchu „Dźwięki Marzeń”. Program obejmuje także 18 banków aparatówD słuchowych, gdzie bezpłatnie można wypożyczyć dla dziecka aparat słuchowy, domową rehabilitację dzieci, a także podnoszenie poziomu wiedzy rehabilitantów i rodziców na temat metod pracy z małym dzieckiem. Ale najlepiej zobaczcie relację z tego spotkania.


Oferta

Update Desire do Froyo we wrześniu

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
02 sierpnia 2010
Update Desire do Froyo we wrześniu

Ponieważ temat update`u telefonów, zwłaszcza tych z Androidem, zawsze wzbudza sporo emocji chcę was poinformować, że pod koniec ubiegłego tygodnia HTC podjęło decyzję o zaaplikowaniu Froyo dla Desire. Obecnie współpracujemy, aby jak najszybciej udostępnić update dla aparatów działających w sieci Orange we wszystkich krajach. To standardowa procedura dla całej grupy. Oprogramowanie musi przejść wnikliwe testy, aby zapewnić jak najlepsze działanie m.in. z naszymi aplikacjami i ustawieniami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem update do Froyo powiniem być dostępny w pierwszej połowie września.

Scroll to Top