Odpowiedzialny biznes

Trening z Marcinem Urbasiem

Kasia Barys Kasia Barys
23 kwietnia 2015
Trening z Marcinem Urbasiem

Poprosiliśmy ambasadora programu Klubów Sportowych Orange, byłego lekkoatletę, złotego medalistę halowych Mistrzostw Świata - Marcina Urbasia o przeprowadzenia ćwiczeń. I przekazanie wiedzy jak najlepiej ćwiczyć z dzieckiem. Potrzeby ruchu warto uczyć od najmłodszych lat. Zobaczycie to wszystko na filmie poniżej. Dodatkowo trenerzy i eksperci z Klubów Sportowych Orange przygotowali złote zasady treningu.

1. Przed treningiem warto wybrać odpowiedni sprzęt sportowy. Nigdy nie zaczynaj zakupów od rozmowy ze sprzedawcą. Najpierw powinieneś skonsultować się z lekarzem oraz trenerem, który w tych sprawach jest wyrocznią absolutną.

2. Rozgrzewka powinna być pierwszym punktem poprzedzającym każdą aktywność fizyczną. Niestety, najczęściej traktuje się ją jako pierwszą rzecz, która można pominąć, a przecież przygotowuje ona zawodnika do głównej części treningu lub startu w zawodach. To właśnie rozgrzewka daje organizmowi znak, że za jakiś czas zostanie wystawiony on na poważny wysiłek. Podczas rozgrzewki metabolizm nastawia się na maksymalne wspomaganie naszego układu ruchowego, co zapobiega kontuzjom. Inaczej zaczyna pracować również serce: po dobrej rozgrzewce przyspieszać ono będzie równomiernie, a my unikniemy zadyszki. Bez wstępnego zestawu ćwiczeń uda się może ćwiczyć przez jakiś czas, ale tak rozpoczęty trening będzie krótszy zarówno jeśli chodzi o jego czas, jaki i ilość powtórzeń ćwiczeń. Ważnym elementem rozgrzewki jest rozciąganie.

3. Pamiętać należy też, aby po każdym intensywnym treningu uzupełnić utraconą energię. Do ok. 30 minut po zakończeniu ćwiczeń powinniśmy zjeść energetyczną przekąskę, dlatego idąc na trening każdy powinien mieć w zanadrzu coś na „po sporcie”.

4. W sporcie najważniejsza jest konsekwencja. Prawdziwy sukces odniesiesz uprawiając sport systematycznie.

5. Twój rekord to Twoja bariera. Przełam ją! Dzięki stawianiu sobie kolejnych celi, nauczysz się zwyciężać. Testy antydopingowe sprawiły, że sport jest jedyną dziedziną życia, gdzie zwycięstwo jest w 100% zasłużone.

Pamiętajcie, że zgłoszenia do drugiej edycji Klubów Sportowych Orange trwają do 8 maja. Zdążycie jeszcze wypełnić wnioski. Tutaj znajdziecie ściągę jak to zrobić.

 


Rozrywka

Sto lat Środy z Orange

Kasia Barys Kasia Barys
22 kwietnia 2015
Sto lat Środy z Orange

Sto lat, sto lat :) Środy z Orange obchodzą swoje 6 urodziny. Chyba nie ma osób, które nie znałyby tej akcji, w której dostaje się drugi bilet do kina gratis. Na pewno zna je ponad 6,5 miliona osób, które do tej pory skorzystało z akcji. Środy z Orange towarzyszą kinomaniakom nieprzerwanie od kwietnia 2009 roku, od 2012 roku akcja jest realizowana w kinach sieci Multikino. Wiecie o tym, że użytkownicy Śród z Orange stanowią 60% środowej widowni w Multikinie? Z badań zrealizowanych dla Orange wynika, że gdyby nie Środy z Orange, niemal co 10 użytkownik akcji w ogóle przestałby chodzić do kina, a 28% robiłoby to rzadziej. Dzięki Orange środa stała się najczęściej wybieranym dniem roboczym na wyjście do kina :)

Fajnie, że coraz więcej osób chodzi do kina. Dzisiaj zapraszam Was do obejrzenia kolejnego odcinka przygotowanego przez Olę Urbańską z cyklu "Okiem Raczka". Posłuchajcie co mówi na temat polskich kin, kinomaniaków i Śród z Orange właśnie.

To nie jedyny projekt Orange Polska i Multikina. Dodatkowo firmy pracują nad wdrożeniem narzędzia do audiodeskrypcji filmów dla osób niewidomych i słabowidzących. Audiodeskrypcja zapewni  dostęp do kina osobom niewidomym. To bardzo dobry pomysł, ponieważ w Polsce jest około miliona osób z bardzo dużymi dysfunkcjami wzroku lub niewidomych. To narzędzie, które ułatwi i wzbogaci wrażenia filmowe.

Jeśli napiszecie 6 powodów, dla których warto skorzystać z akcji Środy z Orange, 6 najlepszych, kreatywnych odpowiedzi nagrodzę wouczerami właśnie do kina. Propozycje umieszczajcie w komentarzach. Komisja oceni i poda wyniki do końca tygodnia.


Oferta

Tańsze smartfony dla wszystkich

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 kwietnia 2015
Tańsze smartfony dla wszystkich

Żeby było sprawiedliwie, jednego dnia wystartowaliśmy z dwoma promocjami, dzięki którym kupicie smartfony tańsze nawet o kilkaset złotych. Mam na myśli „Szalone Dni” dla klientów indywidualnych i „Tniemy Ceny” dla biznesu. Wyliczanka telefonów jest długa, dlatego odpuszczam szczegółowe wypisywanie kolejnych modeli. Wystarczy, że klikniecie na podane linki i wszystko zobaczycie. Promocje są dostępne dla Was od dziś do 28 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Mogą skorzystać nowi klienci, przedłużający umowy i przechodzący do Orange od innych operatorów.

7efe2ee3f26edfa5825cb0a9fa27e8d073a

Smartfony dla klientów indywidualnych

f0f8e90c9b9de85b4eee115af9f916ae826

... i biznesu.

Scroll to Top