Odpowiedzialny biznes

Tydzień bez kabla – podsumowanie Kotlet.tv i konkurs

Marek Wajda Marek Wajda
28 maja 2013
Tydzień bez kabla – podsumowanie Kotlet.tv i konkurs

Ekipa kotlet.tv i domowa.tv czyli Paulina i Michał Stępień zakończyła już swój Tydzień bez kabla. - Korzystaliśmy z Orange Free za pomocą naszego modemu (nie od operatora) i wszystko dobrze działało, instalacja i działanie były bez problemów. W trakcie naszego pobytu w Białymstoku spontanicznie wrzuciliśmy na szybko nagrany film na ławeczce przy Pałacu Branickich na Facebooka. Wgrał się naprawdę szybko, a to film bez jakiejś kompresji, bo prosto z kamery - opowiada Paulina Stępień. - Jedyny problem z zasięgiem, kiedy to komunikowaliśmy się z Czytelnikami, mieliśmy w trasie, tam było kilka momentów, że po prostu nie było żadnej sieci.

A Wy jeszcze do jutra macie sznasę na wygranie tableta Samsung Galaxy i rocznego abonamentu Orange Free. Wystarczy wymyślić historię psa zaklętego w kamień i opisać ją w aplikacji na Facebooku. A o jakiego psa chodzi? Tego dowiecie się z filmu przygotowanego przez Paulinę i Michała (pojawia się na końcu relacji ;).

Podobała Wam się relacja? Zapraszam Was na film o tajnikach operacji "Kotlet.tv" przygotowany przez blogerów Podróżnickich.

 

Wcześniej w akcji wziął udział Kamil Scheicht, Szusz, a w tym tygodniu Orange Free hula u Krzyśka Gonciarza. W piątek więcej szczegółów ;)


Odpowiedzialny biznes

Peleton bez „petardy” to Polacy w czołówce

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
28 maja 2013
Peleton bez „petardy” to Polacy w czołówce

Przed ubiegłorocznym startem Giro d'Italia, Przegląd Sportowy na pierwszej stronie zamieścił informację, że Rafał Majka (kolarz ówczesnej ekipy Saxo-Bank) będzie liderem drużyny. Nie brałem tego na poważnie, a nie przypominam sobie, aby news ukazał się 1 kwietnia. W każdym razie Rafał w poprzedniej edycji udziału nie wziął, ponieważ wykluczyła go kontuzja.

Chodzą już sławetne legendy jak Majka trafił do czołowej ekipy. Jedna z nich opowiada, że podczas zgrupowania, na które został zaproszony, jako jedyny dotrzymał tempa Aleberto Contadorowi na jednej z górskich przełęczy i dlatego wzięto go do ekipy. Z perspektywy czasu w tej legendzie musi być jakaś prawda. Dowodem tego jest tegoroczne osiągnięcie w Giro.

Na temat dobrego występu Polaków we włoskim wyścigu, usłyszałem w ostatnim czasie pewną ciekawą tezę. Otóż pojawiły się głosy, że tak znakomite rezultaty są powodem znacznego "oczyszczenia" peletonu z dopingu. Zaraz, zaraz. Mam rozumieć, że od wielkiego przyznania się Armstronga, kolarze nagle jeżdżą bez "dodatkowej petardy" i w ten sposób poziom się wyrównał?

Będziemy obserwować poczynania Rafała Majki i innych Polaków. Gratulacje także dla Mai Włoszczowskiej. Po kontuzji wróciła na trasy i dzielnie walczy w Pucharach Świata. To na pewno nowy rozdział polskiego kolarstwa, po długich, długich pustych stronach.


Odpowiedzialny biznes

„Pomaganie bieganiem” na OWF

Monika Kulik Monika Kulik
28 maja 2013
„Pomaganie bieganiem” na OWF

Marek ostatnio pisał o kilometrach przejechanych podczas Rajdu na Autyzm na rzecz Fundacji Synapis. Dziś o charytatywnym bieganiu, w które włączyli się uczestnicy Orange Warsaw Festival.

Nasza Fundacja podczas OWF zachęcała do "Pomaganie bieganiem".  Zadeklarowała, że za każdy przebiegnięty kilometr przekaże 5 zł. na stworzenie multimedialnych stanowisk edukacyjnych w szpitalach dziecięcych.

Jak zwykle – mogliśmy na Was liczyć. Chętnych nie brakowało. Na bosaka, na szpilkach i w klapkach, szybko i truchtem – nie ważne jak, byle do przodu – liczył się  cel. Zawodnicy dopingowali się wzajemnie i zachęcali do większego wysiłku. Rekordzista przebiegł ponad 10 km! Na koniec na naszym charytatywnym liczniku pojawiło się 751 kilometrów, co oznacza 3755 zł.

Ale to nie koniec – podwajamy tę kwotę! A zatem przekażemy 7510 zł. na zakup Edukacyjnych Wysp, czyli multimedialnych stanowisk komputerowych, dzięki którym dzieci w szpitalach mogą się uczyć i bawić. Już wkrótce dowiecie się, do których szpitali powędrują.

Dziękujemy wszystkim biegaczom i ich kibicom, a także naszym wolontariuszom, którzy pomogli zorganizować akcję.

d7d1496ed29a288dfc7c9bb0bbe28cb3505

Słyszałam, że wśród biegaczy byli też nasi blogerzy. Pochwalcie się ile kilometrów przebiegliście?

Scroll to Top