Rozrywka

„Tydzień w 20 min” – Anna Miotk

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
27 marca 2012
„Tydzień w 20 min” – Anna Miotk

Kolejny przegląd tygodnia - dziś wspólnie z Anną Miotk, ekspertem od mierzenia skuteczności PR i social media, na co dzień dyrektorem rozwoju biznesu w firmie Netsprint.pl. Rozmawialiśmy o 6. urodzinach Twittera oraz jego kulturowych ograniczeniach (i co z tego wynika dla polskich internautów), skomentowaliśmy najnowsze badanie PMR Research, według którego 54% Polaków korzysta z portali społecznościowych, zastanawialiśmy się, czy firma może żądać od pracowników podawania loginów i haseł do prywatnych kont w portalach społecznościowych, a na koniec spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy Google Street View, które właśnie wystartowało w Polsce, jest pomocą, czy może raczej zagrożeniem dla prywatności. Udowodniliśmy także, że dzięki mediom społecznościowym można zbudować całkiem pokaźną bibliotekę. Zapraszam :)

Na koniec zaś pytanie - tym razem bez konkursu. Jakie inne ważne wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy w rozmowie, miało miejsce w minionym tygodniu?


Odpowiedzialny biznes

Piątka do tytułu

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
27 marca 2012
Piątka do tytułu

23 kolejki za nami. Przed nami jeszcze siedem i nadal nic nie wiadomo. Wygląda na to, że w ekstraklasie piłkarskiej do samego końca będzie spora niepewność kto zagra w pucharach i kto zostanie mistrzem Polski. Na jesieni wydawało się, że będzie to sezon Oresta Lenczyka i jego Śląska. Wiosenny kryzys zepchnął na razie Wrocławian na drugie miejsce, ale jeśli będzie tak dalej to już w następnej kolejce Śląsk może nie zmieścić się nawet na podium. "Rycerze wiosny" z Kielc i znakomicie grajacy Ruch mają tylko punkt straty do wicelidera. Ten scenariusz jest tym bardziej prawdopodobny, że podopieczni Lenczyka jadą na mecz do Warszawy, gdzie spotkają się podrażnioną przegraną w Kielcach Polonią. Znamy wszyscy wybuchowość właściciela Polonii, więc mecz na Konwiktorskiej będzie bardzo ważny nie tylko dla zawodników, ale i trenera Czarnych Koszul, dla którego ewentualna przegrana może być dużą żółtą kartką z lekko rysującymi się już czerwonymi brzegami. Po meczu w Warszawie Śląsk czekają jeszcze pojedynki  z Bełchatowem, Podbeskidziem, Lechią, Lubinem, Jagiellonią i na końcu z Wisłą. Kalendarz na pewno nie łatwy, ale z pewnością łatwiejszy niż głównego rywala do mistrzowskiego tytułu - Legii Warszawa. Dziś stołeczni również mają lekki kryzys i za sobą trzy (licząc z pucharem Polski) słabe spotkania. Tracąc na Łazienkowskiej punkty w dwóch ligowych meczach pod rząd stracili szanse na odbicie się od Dolnoślązaków zwłaszcza przed najtrudniejszymi meczami, które teraz przed nimi. Legię czekają pojedynki z niemal całą czołówką ligi. Na początek wyjazd na mecz z Wisłą (nr 6), później spotkania z Ruchem (4), Lechem (8 -ale na pewno z tendencją wzrostową)  i Koroną (3). W międzyczasie Legia zagra też z Widzewem, Jagiellonią i Lechią. Oba zespoły mogą zostać pogodzone przez Ruch Chorzów lub Koronę Kielce, które choćby w ostatniej kolejce pokazały, że nie boją się możnych ligi wygrywając odpowiednio z Wisłą Kraków i Polonią Warszawa. Oba zespoły już niedługo sprawdzą też warszawską Legię i to mogą być kluczowe mecze dla układu miejsc na podium. W tej chwili jeszcze tylko Polonia Warszawa ma praktyczne szanse na tytuł i wiele zależeć będzie właśnie od wspomnianego wyżej meczu ze Śląskiem. Matematcznie do walki może się włączyć zarówno Wisła jak i Lech (a nawet beniaminekz Bielska Białej) – ale dla mnie to już tylko matematyka, a nie rzeczywistość.


Oferta

Drugi, szybszy stutysięcznik

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 marca 2012
Drugi, szybszy stutysięcznik

Niedawno pisałem o sukcesie Orange Combo i fakcie, że 10 miesięcy wystarczyło, by 100 tys. klientów wybrało ofertę, która znacznie obniża rachunki. Jeszcze szybciej stutysięcznikiem został FunPack HD, czyli multimedialny pakiet usług TP. W tym wypadku wystarczyło tylko 5 miesięcy. Przypomnę, że w podstawowej ofercie znajdziecie ponad 70 kanałów tv (w tym 13 HD), szybki internet i telefon z nielimitowanymi rozmowami na numery stacjonarne w Polsce. A wszystko to w jednej korzystnej cenie. Przy okazji przypominam, że trwa fajna promocja FunPack`a HD, w której możecie wygrać tablety Samsunga.

Scroll to Top