Odpowiedzialny biznes

UEFA patrzy przez majtki

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
20 czerwca 2012
UEFA patrzy przez majtki

Zanim będzie o majtkach to zrobimy mały konkurs i skupimy się przez chwilę na fazie grupowej. Z wyjątkiem katastrofy Holandii – choć spodziewanej przez część fachowców i klęską drużyny Rosjii zaskoczeń wielkich nie ma. Gospodarze odpadli niestety już w fazie grupowej - ale też zgodnie z oczekiwaniami znacznej części komentatorów.  O ile dobrze kojarzę to pierwszy raz w historii piłkarskich mistrzostw organizowanych przez dwa kraje, oba nie przechodzą do fazy pucharowej imprezy. Tracimy więc sporo kolorytu mistrzostw - bo zainteresowanie gospodarzy słabnie.

Nie będę pisał o szansach ćwierćfinalistów tylko po prostu podam swoje typy. Wy przyślijcie mi swoje i trzy osoby, które trafią najbliżej nagrodzimy. Punktacja prosta – 1 pkt za wskazanie zwycięskiego zespołu, 3 punkty za dokładny wynik (może być tez podany następująco np. 2:2, w karnych drużyna X). Moje typy: Niemcy:Grecja - 3:1; Portugalia:Czechy – 2:1, Francja:Hiszpania: 0:2; Włochy:Anglia: 1:1 (k. Anglia). A więc typujcie! Do kiedy - , do jutra do pierwszego gwizdka.

A teraz majtki. UEFA ukarała duńskiego gracza Nicklasa Bendtnera za pokazanie na majtkach reklamy sponsora w trakcie meczu Euro 2012 zawieszeniem na jeden mecz i grzywną w wysokości 100 tysięcy euro. Rio Ferdinand decyzję skomentował : "UEFA, wy tak na serio? 80 tysięcy funtów kary dla Bendtnera za reklamę na bieliźnie... Wszystkie zsumowane kary za rasizm tyle nie wynosiły!" No właśnie. UEFA ma takie przewodnie hasło Respect (Szacunek)  - dla różnorodności, kibiców, rasy, etc. Ale patrząc na przypadek Duńczyka Respect oznacza raczej respekt dla naszej kasy.

Ciekawe tylko ile milionów Euro powinna domagać się od UEFA Ukraina za wczorajszą bramkę (podwójny bład sędziów, spalony i nieuznana prawidłowa bramka). Co na to Chorwaci i inni, którzy byli i będą skrzywdzeni. Sędziowie na wielkich imprezach piłkarskich od lat są chyba ich najsłabszym elementem. Kiedyś nie wiedziałem dlaczego - czy nie widzą, czy nie chcą widzieć, co im zasłania oczy?. Teraz mam odpowiedź. Po prostu - przez majtki wiele nie widać.

4c146edea6473086a35a189dddbb1d0b156


Oferta

Szalone ceny i tańsze urządzenia Apple

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 czerwca 2012
Szalone ceny i tańsze urządzenia Apple

Ruszamy z kolejnym weekendem szalonych cen smartfonów, który potrwa do 25 czerwca. Tym razem macie do wyboru: Samsunga Galaxy Ace 2 za 3 zł, Pantera 69,90 zł (stara cena 299 zł), HTC Desire C za 3 zł, Delfin 59,90 zł, (stara cena 259 zł) i Motorolę Defy Mini za 99 zł, Delfin 29,90 zł (stara cena 429 zł). Wszystkie kontrakty na 24 miesiące. Ponadto również od dziś zmieniają się nasze cenniki na iPhone`a 4S i iPada WiFi + 4G w ofercie biznesowej. Telefon można dostać taniej nawet 548 zł, a tablet o 300 zł. A jeśli już mówimy o tabletach, to nowością jest Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Szczegóły znajdziecie na www.orange.pl.

9498cb2c176e5313af9be8e095c0c4b7b16


Odpowiedzialny biznes

Fani OWF pomogli niedosłyszacym dzieciom

Kasia Barys Kasia Barys
19 czerwca 2012
Fani OWF pomogli niedosłyszacym dzieciom

Podczas Orange Warsaw Festiwal Fundacja Orange przygotowała ciekawą inicjatywę na rzecz dzieci niesłyszących. Do jazdy na stacjonarnych rowerkach zaprosiła wszystkich tych, którzy przyszli bawić się podczas festiwalu. Zobaczcie jak udało się wspólnie dojechać do Paryża :)

 

PlayWyłącz głos

A dlaczego akurat do Paryża? Bo udało się zrealizować dystans 1776 km, czyli tyle ile z Warszawy do stolicy Francji. Łącznie Fundacja Orange przekazała prawie 9 tys. zł.  Za te pieniądze kupimy pomoce logopedyczne min. zabawki dźwiękowe do zajęć rytmicznych oraz ruchowych, wspomagających stymulację słuchu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. Fani muzyki mogli bawić się podczas festiwalu a jednocześnie pomóc dzieciom, wspierając finansowo program „Dźwięki Marzeń”.

Fundacja Orange od 7 lat prowadzi program „Dźwięki Marzeń”, w ramach którego rehabilituje 300 niesłyszących maluchów rocznie!

Scroll to Top