;

Odpowiedzialny biznes

Uwierz w siebie (1)

Monika Kulik

26 października 2021

Uwierz w siebie
1

Wiele uwagi i uważności w Orange poświęcamy kwestiom szeroko rozumianej różnorodności. Jednym z jej aspektów jest płeć – z którą wiąże się wiele stereotypów i mitów. Wiemy przecież, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Ale czy na pewno? Czy płeć determinuje to, jak patrzymy na świat i samych siebie? Ma wpływ na to, jak oceniamy siebie albo naszą rolę społeczną?

Odpowiedź na te pytania jest ważna także w kontekście biznesu, programów motywacyjnych, planowania ścieżek kariery czy udogodnień dla rodziców w pracy. Dlatego przyłączyliśmy się do projektu „Uwierz w siebie. Polska 2021” i wzięliśmy udział w badaniu, które przynajmniej częściowo próbuje odpowiedzieć na te pytania.

 O badaniu

Firma badawcza NEUROHM, wspólnie z naukowcami i liderami opinii wzięła pod lupę 12 zagadnień dotyczących naszego poczucia skuteczności, odporności na krytykę oraz atrakcyjności. Badacze skorzystali z inteligentnej technologii iCode™. Za pomocą mierzących czas reakcji, autorskich algorytmów, łączących neuronaukę, psychologię i sztuczną inteligencję. Chodziło o to, aby zbadać nie tylko to co deklarujemy, ale również co tak naprawdę myślimy. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie Polaków oraz osobach pracujących w dużych korporacjach.

W badaniu wzięło udział siedem międzynarodowych korporacji. Oprócz Orange Polska– także Pfizer Polska, PepsiCo Poland, Millennium Bank SA, SAP Polska, Bank BPH SA, Lotte Wedel Sp. z o.o. Ich wyniki zostały porównane do reprezentatywnej próby Polaków.

Wyniki

Rzeczywiście – Raport Uwierz w siebie. Polska 2021” pokazuje, że nie to co deklarujemy a to, co myślimy to czasami dwie rożne rzeczy.

      Kobiety wierzą w siebie bardziej niż nam się wydaje!

Wyniki badań częściowo potwierdzają powszechny pogląd, że kobiety są z siebie mniej zadowolone niż mężczyźni. Mają niższe niż mężczyźni poczucie skuteczności oraz są mniej odporne na krytykę. Jedyny obszar, w którym wypadają lepiej od mężczyzn, to poczucie własnej atrakcyjności. Jednak wiele  z tych negatywnych opinii kobiety wyrażają jedynie na poziomie deklaracji. Choć nawet co druga kobieta deklaruje negatywne myślenie o sobie (56%),  tylko co czwarta jest rzeczywiście o tym przekonana (26%). Czyżbyśmy mieli do czynienia z fałszywą skromnością?

      Kobieta może być szefem? – tak tylko mówimy!

Badacze NEUROHM zapytali też Polaków czy kobiety mogą być szefami. Aż 82% ankietowanych kobiet i mężczyzn zadeklarowało, że „tak”. Jednak dużo w tym politycznej poprawności. Z tym poglądem faktycznie utożsamia się jedynie 27% badanych! Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Co ciekawe, na pogląd ten nie miał wpływu ani status zawodowy, ani zarobki, ani zajmowana pozycja. Przekonanie o kompetencjach kobiet na kierowniczych stanowiskach wzrasta natomiast wraz z wiekiem i wykształceniem ankietowanych. Dodatkowo mocno przekonani są o tym mężczyźni, którzy posiadają dzieci oraz… pracownicy korporacji. Co druga osoba pracująca w dużej firmie szczerze wierzy w kompetencje kobiet jako kierowniczek.

     Posiadanie dzieci

To, co ma szczególny wpływ na poczucie własnej wartości jest posiadanie dzieci. Ale dotyczy to przede wszystkim mężczyzn. Ojcowie są mniej podatni na krytykę, mają większe poczucie skuteczności, a dodatkowo czują się bardziej atrakcyjni! I jest to efekt niezależny od wieku! Podobnej intensywnej zależności nie zaobserwowano u mam.

Głównym wyznacznikiem poczucia własnej wartości kobiet jest wiek (im większe doświadczenie, tym większa pewność siebie). Krytycznym momentem jest jednak dla nich powrót do pracy z urlopu macierzyńskiego. Już po około 6 miesiącach od wznowienia pracy zawodowej, wśród matek wyraźnie wzrasta podatność na krytykę i samokrytykę. Co więcej, zmienia się postrzeganie nie tylko siebie, ale kobiet w ogóle. Matki zaczynają mniej wierzyć w kompetencje kobiet na kierowniczych stanowiskach.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie www.uwierzwsiebie.com.pl. Ten raport to dobry punkt wyjścia, aby pracować dalej nad różnorodnością – także w naszej firmie.

usmiechnięta dziewczyna w kapeluszu

 

Udostępnij: Uwierz w siebie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:31 26-10-2021
  Ciekawe wyniki. Pracuję prawie z samymi kobietami i bywa różnie ;p Myślę że wiele rzeczy się pokrywa z wynikami badania. Ale Drogie Panie........świat bez Was byłby "niczym".
  Odpowiedz

;

Inne

„Wszyscy ludzie strategii” – Maciej Nowohoński (2)

Wojtek Jabczyński

25 października 2021

„Wszyscy ludzie strategii” – Maciej Nowohoński
2

Na początku września wystartowaliśmy na blogu z nowym cyklem wideo „Wszyscy ludzie strategii”, w którym przedstawiam Wam nasze menadżerki i menadżerów w kontekście strategii Orange Polska .GROW. W tym odcinku Maciej Nowohoński, który jest członkiem zarządu ds. rynku hurtowego i sprzedaży nieruchomości. Rozmawiamy o tym, dlaczego chcemy polubić się z innymi operatorami zamiast tylko rywalizować? Skąd wziął się pomysł na infrastrukturalny start-up Światłowód Inwestycje? I jak sportowy charakter pomaga w pracy.

Udostępnij: „Wszyscy ludzie strategii” – Maciej Nowohoński
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:47 25-10-2021
  Kolejna super produkcja ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Radosław T. 16:20 27-10-2021
  Bez wazeliny - Maciek i Wojtek fajnie opowiedzieli i wyjaśnili skomplikowany temat. Brawo! Super odcinek! W ogóle bardzo fajny cykl materiału Wojtku.
  Odpowiedz

;

Oferta

Nowa oferta nju na abonament (16)

Kasia Barys

25 października 2021

Nowa oferta nju na abonament
16

Nowa oferta nju mobile wystartuje od 27 października ale zapowiadamy ją już dzisiaj. Zwiększymy w niej pakiet GB dostępny do wykorzystania w ofertach: „bez limitu 19 zł”, „bez limitu 29 zł”, „bez limitu 39 zł” w planie nju podstawowy oraz w planie nju internetowy (29 zł). Nowe pakiety GB będą się łączyć się z usługą „im dłużej, tym lepiej” i co ważne, gigabajtów będzie więcej, w zależności od długości stażu w nju mobile. Szczegóły w poniżej tabelce:

tabela-cennik-nju

Oferta numerów dodatkowych: nju internet dodatkowy, nju dodatkowy 9 zł oraz nju dodatkowy 19 zł nie ulega zmianie.

Dodatkowo, w usłudze „bez limitu 19 zł” zwiększymy limit GB do wykorzystania w roamingu UE z 1 GB do 2,23 GB. W pozostałych ofertach limit GB w UE nie zmieni się. Warto zwrócić też uwagę, że dla obecnych klientów w nowej ofercie będzie się liczył dotychczasowy staż.

Wszystkie zmiany dla nowych klientów nju na abonament wejdą w życie od 27 października, a dla obecnych użytkowników nju na abonament od początku najbliższego okresu rozliczeniowego, rozpoczynającego się po 27 października. Pakiet GB zostanie zwiększony automatycznie.

Udostępnij: Nowa oferta nju na abonament
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 09:32 25-10-2021
  Jest w czym wybierać. 20GB za 29zł, jest warte uwagi. NJU, a do tego Orange FLEX, który jest bardzo wygodny w formie aplikacji. Szykują się też drobne zmiany w pakietach PrePaid. Cały czas coś się dzieje i dobrze.
  Odpowiedz
 • komentarz
  ATM 10:24 25-10-2021
  A jak to będzie wyglądało w trio? Obecnie jest na start 10 GB + 10 GB a po 2 latach 30 GB + 30 GB. Czy trio po 2 latach będzie miało razem do dyspozycji 120 GB?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Robert 10:53 25-10-2021
   W trio 29+9+19 zł będzie na poczatku 20GB+10GB, czyli po dwóch latach 60GB+30GB = 90 GB (bo GB w nju dodatkowy 19zł się nie zmieniają). W 39 + 9 + 19 zł będzie 40GB + 10 GB, czyli po dwóch latach 120 GB + 30 GB = 150 GB
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 12:41 25-10-2021
  Każda zmiana na Plus oby tak dalej
  Odpowiedz
 • komentarz
  ola 13:00 25-10-2021
  nju dodatkowy internetowy ma stare zasady?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Robert 13:36 25-10-2021
   Tak, wszystkie numery dodatkowe sa wg starych zasad. Nju internet dodatkowy, nju dodatkowy 19 zł, nju dodatkowy nie zmieniają się.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 14:11 25-10-2021
  Jakieś planny względem eSIM albo chociaż 5G dla klientów nju?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Darek 15:39 25-10-2021
  A już byłem blisko rezygnacji z Nju, no a teraz to muszę się zastanowić.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sla 21:09 25-10-2021
  Moglibyście wprowadzić przechodzeniem niewykorzystanych gigabajtów. Tak jak w Orange na karte
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 08:24 26-10-2021
   W Orange na kartę w pakietach bez limitu na wszystko + GB nie ma kumulacji GB. Kumulacja jest tylko w pakietach bez MMS-ów, ale to już zostało tylko jako prawa nabyte dla osób, które mają aktywny starter przed 19 września 2019r.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:43 25-10-2021
  Pozytywne zmiany ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  JS 22:04 25-10-2021
  A jest jakaś szansa na "nju internet dodatkowy" do trio?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Robert 22:07 28-10-2021
   W nju w jednej grupie można mieć zawsze max. trzy numery. Jako trzeci może być albo nju internet dodatkowy (sam internet 20GB za 19zł) albo nju dodatkowy 19 zł (rozmowy, sms/mms +10GB). Czterech numerów w jednej grupie nie można mieć. Ew. mozna kupić dwie grupy aby miec poszczególne numery taniej np. wybrac kombinację 29+9 oraz 19zł (teraz z 3GB) i nju internet dodatkowy. W nju fajne też jest że na numerze głównym można łatwo zmieniac ofertę pomiędzy opcjami 19, 29 i 39zł. Zmiana od początku następnego cyklu rozliczeniowego.
   Odpowiedz
 • komentarz
  soho 11:55 26-10-2021
  mi już podnieśli a jest 26.10, hmmm ....
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tenn Thaki 22:37 27-10-2021
  Szkoda, że nie wiedziałem o tym 2 tygodnie temu. Po 4 latach w nju zmieniłem na flexa, a tu taka niespodzianka.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 06:49 30-10-2021
   To teraz przesiadka z Flexa tylko pytanie czy się da bo wiemy że na chwilę obecną chyba nie ?
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej