;

Oferta

Okazja na tańszy vivo V21 (2)

Ewa Przybylińska

5 maja 2022

Okazja na tańszy vivo V21
2

Wracamy z „Ofertą tygodnia” i mamy dla Was tańszy smartfon vivo V21 5G. Z wybranymi Planami Mobilnymi i pakietami Orange Love otrzymacie go nawet o 378 zł taniej. Przy zakupie Planu 80 cena spada do 609 zł. W ratach to 29 zł i to tylko przez 21 miesięcy, ponieważ 3 pierwsze raty Orange bierze na siebie.

Promocja jest dostępna także w ofercie bez abonamentu, tu obniżka wynosi 400 zł. To oznacza, że cały koszt smartfona to 1 399 zł. Zakup można rozłożyć na 20 rat po 69,95 zł miesięcznie.

Blogowy test vivo V21 znajdziecie tutaj.

Oferta jest dostępna do 11 maja. Szczegóły na naszej stronie.

Udostępnij: Okazja na tańszy vivo V21
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:58 07-05-2022
  Cena nie najgorsza. Nigdy nie miałem przyjemności używać smartfonu tej marki. Jeśli są tak samo wykonane i wydajne jak np. Oppo Reno6 5G to.....a gdyby jeszcze były tak "wieczne" jak mój HTC U11 to.....bralbym w ciemno 😉
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 23:07 07-05-2022
  Cena dokładnie taka sama jak w elektromarketach (taka sama obniżka bo to większa akcja vivo)
  Odpowiedz

;

Gaming

Top 5 najlepszych filmów interaktywnych na Netflix (1)

Bartosz Graczyk

2 maja 2022

Top 5 najlepszych filmów interaktywnych na Netflix
1

Kojarzycie taką sytuację, że z drugą połówką zamierzacie obejrzeć serial/film na Netflix, a ta w jednej czwartej seansu zasypia? Można temu zapobiec, wybierając filmy interaktywne. Przy nich widz musi utrzymać uwagę, bo to on kształtuje losy bohaterów i wybiera, którymi ścieżkami potoczy się historia. Przygotowałem dla was 5 najlepszych filmów/seriali interaktywnych na Netflix, które zapobiegają nudzie i zapewnią rozrywkę na wiele godzin. Co ważne: przedstawione tytuły posiadają polską lokalizację w formie pełnej lub kinowej. Minimalnym wymogiem do wzięcia udziału w zabawie jest umiejętność czytania, z czym raczej nikt z was nie powinien mieć problemu.

Bandersnatch

Bandersnatch to thriller psychologiczny spod szyldu Black Mirror. Jeżeli znacie tę serię to zapewne wiecie czego można się spodziewać – mocnych plottwistów, niestabilnego psychicznie protagonisty i dziwnych zjawisk technologiczno-paranormalnych.  Akcja dzieje się w latach 80-tych. Światło dzienne zaczynają dostrzegać pierwsze projekty gier komputerowych. Młody programista zamierza stworzyć produkcję na podstawie jego ulubionej książki fantasy. Nie spodziewał się, że sytuacje z pisanej przez niego gry przeżywa w prawdziwym świecie. Nie wiadomo co jest już rzeczywistością, a co fikcją – które decyzje przyniosą zgubę, a które zbawienie i spokój. Bandersnatch jest zabawą na kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tyle czasu zajmie nam odkrycie wszystkich alternatywnych scenariuszy. Można powiedzieć, że jest to serial zamknięty w postaci filmu interaktywnego.

Ty kontra Dzicz

Bear Grylls wraca do akcji. Legenda survivalu zamierza ponownie uczyć nas jak przetrwać w dziczy, ale tym razem jego życie zależy od nas. Polecam seans filmów z serii „Ty kontra Dzicz” na „posiadówki” z przyjaciółmi. Można mieć z tego niezły ubaw, szczególnie gdy należy podjąć decyzję co ma zrobić Bear. Jeden przyjaciel zechce przytulenia z aligatorem, drugi by w jakiś irracjonalny sposób główny bohater poradził sobie z wyzwaniem. Zapewne większość z was wie już, że przygody legendy survivalu były fikcją, a te produkcje potrafią przerosnąć same siebie. Dzięki interaktywnej formie narracji, jesteśmy w stanie wybrać czy dzisiejszy seans zamieniamy w „beczkę śmiechu” czy poważny instruktaż survivalowy. Warto zaznaczyć, że obecnie na Netflix znajdują się trzy produkcje z serii Ty Kontra Dzicz, co daje nam ponownie kilkanaście godzin zabawy. Każda w innym środowisku i z odstającymi od siebie tematycznie wyzwaniami.

Battle Kitty

To coś dla fanów gier oraz nieszablonowego humoru. Jeżeli jesteś fanem Deadpoola, ale masz dzieci to coś dla Ciebie. Tytułowy Kotek walczy na wyspie pełnej silnych wojowników, a jego celem jest stanie się czempionem. Jego wsparciem mentalnym jest towarzysz Ogr, który jest…ogrem i pragnie zostać projektantem mody. Mimo tego, że fabuła nie jest wysokich lotów, a bohaterowie mają niezwykle kreatywne imiona, to interaktywny serial o walczącym kotku cechuje się niezwykle dużą ilością akcji i family friendly humoru. W tym przypadku najważniejsza jest forma narracji. Ogromne znaczenie w omawianej produkcji ma praca kamery oraz animacja. Oglądając miniserial mamy wrażenie jakbyśmy grali w przygodową platformówkę.

Carmen San Diego: Kraść albo nie kraść

Przyznam szczerze, że jestem fanem pierwowzoru. Serial o przygodach dobrej złodziejki skradł moje serce i z utęsknieniem czekałem na kolejne sezony. Gdy pod koniec 2020 roku włączyłem telewizor, a w proponowanych wyświetliła mi się propozycja “Carmen San Diego: Kraść albo nie kraść” – opadła mi z wrażenia szczęka. Nowy sezon pojawił się w formie interaktywnego filmu. Główna bohaterka ponownie walczy z zorganizowanym syndykatem przestępczym, który sekretnie panuje nad światem złodziejów. Carmen wyrusza w podróż po globie by zniszczyć plany organizacji. Warto sprawdzić tę produkcję z kilku względów. Jest pełna akcji, zarówno kreska jak i animacja jest na wysokim poziomie oraz dodatkowo ma walor edukacyjny. Co ciekawe można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, ponieważ serial jest oparty o komputerową grę przygodową.

Uwolnij umysł

Po ogromnej dawce emocji, jakich doświadczyliśmy przez poprzednie seanse warto trochę ochłonąć. Pomoże Ci w tym “Uwolnij umysł”, czyli medytacja w formie jednego z odcinka serialu. Lektor poprowadzi Cię przez proces uspokojenia umysłu, a ty zadecydujesz ile czasu potrzebujesz na konkretne ćwiczenia. Niezwykle odświeżające przeżycie, które powinno pomóc Ci po ciężkim dniu pracy. Poznałem kiedyś pewne przysłowie, które mówi: “Jeżeli uważasz, że nie masz czasu na medytację, to tym bardziej powinieneś pomedytować”. Oglądając tę produkcję zrealizujesz potrzebę rekreacji, ale również kontaktu z kulturą.

Netflix w Orange

Przedstawione produkcje możesz sprawdzić korzystając z pakietu Love Mini z Netflix w Orange. Wybierając go otrzymujesz Netflix na pół roku i nic za niego nie płacisz. Osobiście polecam zabawę z filmami interaktywnymi na telewizorach smart TV. Możesz w nie zagrać również na tablecie, smartfonie i komputerze, ale na srebrnym ekranie omówione produkcje wypadają znacznie lepiej. Szczególnie, gdy odpalamy Netflixa na konsoli i sterujemy poczynaniami bohaterów za pomocą pada. Można powiedzieć, że Netflix staje się wtedy grą point and click.

Udostępnij: Top 5 najlepszych filmów interaktywnych na Netflix
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:14 11-05-2022
  Fajne zestawienie, może kiedyś 😉
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Wolontariusze na czas wojny i pokoju (1)

Monika Kulik

2 maja 2022

Wolontariusze na czas wojny i pokoju
1

Ostatnie wiele piszemy o naszych wolontariuszach, którzy z dużym zaangażowaniem włączają się pomoc dla obywateli Ukrainy dotkniętych wojną. Wielu z tych wolontariuszy to ludzie zaangażowani od lat w pomaganie – w swoim środowisku lokalnym i w firmie. Wolontariat pracowniczy w Orange Polska działa już od kilkunastu lat.

Nasze podejście do wolontariatu

Jego początki sięgają 2003 roku. Wtedy zaczęliśmy zapraszać pracowników do włączenia się do akcji społecznych i uruchomiliśmy konkurs grantowy dla wolontariuszy. Z jednej strony stwarzaliśmy okazję do pracy społecznej tym, którzy chcieli zaangażować się w pomaganie innym, ale nie wiedzieli jak, z drugiej dawaliśmy wsparcie tym, którzy już działali w swoich środowiskach lokalnych.

Ta strategia sprawdza się do dziś. Staramy się, aby każdy nasz program zawierał przestrzeń dla wolontariuszy. Nauka robotyki czy lekcje na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci to oferta dla wolontariuszy w programach edukacyjnych Fundacji Orange. Podczas festiwali muzycznych wolontariusze pomagają w opiece nad uczestnikami z niepełnosprawnościami, a na Gwiazdkę spełniają zadania św. Mikołaja w placówkach dla dzieci i dla seniorów. Mamy też wyjazdy integracyjne dla zespołów połączone z wolontariatem.

Natomiast konkurs grantowy to okazja dla tych, co sami mają pomysł na pomaganie – opracowują projekt, organizują drużynę a firma pomada finansowo i organizacyjnie. Często wolontariusze współpracują z daną organizacją społeczną czy instytucją od kilku lat. W każdej edycji konkursu mamy ponad 100 projektów.

Program wolontariatu jest zarządzany przez koordynatora w Fundacji Orange. Do dyspozycji pracowników jest też specjalna platforma, gdzie można zgłaszać akcje, szukać innych wolontariuszy do projektu czy zdawać relacje ze swoich działań. Co roku w działania wolontariacie angażuje się ponad 3000 pracowników. Co roku najbardziej zaangażowane osoby nagradzamy odznaką „Razem dla innych”. Jakość zarządzania programem potwierdza Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”.

W pandemii zasady izolacji zmaniły nieco skalę i sposób działania naszych wolontariuszy. Z uwagi na ograniczenia sanitarne wiele dotychczasowych aktywności nie było możliwych. Ale działaliśmy dalej pomagając ofiarom pandemii.

Teraz także stajemy na wysokości zadania – angażując się w pomoc osobom dotkniętym wojną – przekazując fundusze i inne zasoby, dając produkty i usługi, wiedzę, czas i umiejętności

Wyzwania dla wolontariatu pracowniczego

Niedawno ukazał się Raport Wolontariat Pracowniczy Przyszłości wydany przez Akademię Rozwoju Filantropii i Fundację PNB Paribas. Praktycy wolontariatu – przedstawiciele firm, organizacji pozarządowych, samorządów terytorialnych i wolontariuszy – zastanawiali się, jakie warunki musi spełniać dobry program wolontariatu pracowniczego i jak będzie wyglądał w przyszłości. W Raporcie opisana jest również historia i współczesność wolontariatu pracowniczego w Orange Polska.

Wolontariat pracowniczy teraz i w przyszłości powinien kształtować postawę sza­cunku dla drugiego człowieka (85%), a także empatię (83%) i zdolność do kooperacji (80%).

75% badanych było zdania, że wolontariat powinien służyć pracownikom przede wszystkim do wzmacniania wzajemnych relacji, 69% – że powinien głównie dostarczać wolontariuszom satysfakcji z pomagania potrzebującym, a 58% uznało, że wolontariat po­winien umożliwiać pracownikom pozyskiwanie nowych kompetencji i doświadczeń.

58% badanych wskazało, że główną korzyścią z wolontariatu pracowniczego dla pracodaw­ców jest integracja zespołów pracowniczych, a 43% – wzmacnianie postawy odpowiedzialności wśród pracowników.

Wolontariat to potrójna korzyść – dla firmy, dla pracowników i dla beneficjentów.

Jednym z wyzwań, o jakich mówi Raport to niski poziom zaangażowania społecznego Polaków. Obserwując to, co obecnie dzieje się w sytuacji wojny na Ukrainie i to, jak wszyscy mobilizujemy się, aby pomagać na wiele rożnych sposobów, wierzę, że taka postawa zostanie z nami na dłużej.  

ukraina-flaga-wolontariat
Udostępnij: Wolontariusze na czas wojny i pokoju
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:37 02-05-2022
  Macie wielu, ba....setki superbohaterów w swoich szeregach.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej