Odpowiedzialny biznes

# w10 lat

Monika Kulik Monika Kulik
20 października 2015
# w10 lat

To już 10 lat, od kiedy Fundacja Orange łączy, uczy, inspiruje.

Ten jubileusz to dobra okazja, żeby nie tylko spojrzeć w przeszłość, ale także w przyszłość. Dlatego zachęcamy Was do refleksji na temat wpływu nowoczesnych technologii na społeczne potrzeby. Na stronie www.w10lat.pl zebraliśmy dane i ciekawostki pokazujące tempo rozwoju wybranych aspektów cyfryzacji w ostatniej dekadzie.

Zobaczcie, jak wspólnie z naszymi partnerami świętowaliśmy ten jubileusz.

Zapraszamy Was do udziału w konkursie połączonym z akcją charytatywną. Wystarczy do 13 listopada przesłać zdjęcie, które nawiązuje do zmiany #w10lat i kreatywnie przerobić je przy pomocy aplikacji. Autorzy najciekawszych prac mogą wygrać tablet.

Dodatkowo, za każde 100 zgłoszeń Fundacja zorganizuje jeden warsztat druku 3D dla dzieci z małych miejscowości we współpracy z FabLab Trójmiasto. Żółta furgonetka mobilnego FabLab’u wypełniona nowoczesnymi technologiami odwiedzi wybrane lokalizacje w Polsce.


Rozrywka

Środy z Orange – nowy spot

Stella Widomska Stella Widomska
20 października 2015
Środy z Orange – nowy spot

Pamiętacie o naszym projekcie i dwóch biletach do kina w cenie jednego? Zapraszamy Was w każdą środę do Multikina. Pamiętajcie tylko, żeby wysłać wcześniej SMS’a o treści FILM pod numer 241. Zwrotnie dostaniecie od nas kod do pokazania w kasie i drugi bilet w prezencie. A jeśli wybieracie się na Środy z Orange już jutro, to zobaczycie nasz nowy spot. Za jego kreację odpowiada Publicis, a postprodukcją zajęło się Studio Chimney.

 


Sieć

Wyniki aukcji LTE – wylicytowaliśmy 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 w paśmie 2600 MHz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 października 2015
Wyniki aukcji LTE – wylicytowaliśmy 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 w paśmie 2600 MHz

Wreszcie dobiegła końca aukcja LTE. Przed chwilą UKE podał oficjalne wyniki. Dla nas to dobre wiadomości. Poniżej komunikat poaukcyjny.

Orange Polska wylicytował na aukcji przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dwa bloki po 5 MHz w paśmie 800 MHz i trzy bloki po 5 MHz w paśmie 2600 MHz, za które zapłacimy 3,168 mld zł. Dzięki nim będziemy mogli świadczyć usługi mobilnego internetu w technologii LTE na terenie całej Polski. Jesteśmy przekonani, że proces przyznawania częstotliwości przebiegnie bez zakłóceń. Jesteśmy gotowi do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnego współdzielenia częstotliwości w ramach obowiązujących regulacji.

- Wylicytowanie przez Orange Polska częstotliwości jest dobrą wiadomością dla firmy i jej klientów, zwłaszcza tych mieszkających na mniej zaludnionych terenach. Dzięki pasmu 800 MHz trafimy do nich z najszybszym, mobilnym internetem w technologii LTE. Chcemy wykorzystywać przyznane pasmo jak najszybciej - powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Orange Polska od początku aukcji był zdeterminowany i skupiony na licytacji pasma 800 MHz. Pozyskanie tej częstotliwości było niezbędne aby skutecznie realizować naszą strategię rozwoju, konkurować z innymi operatorami oraz zmniejszyć dysproporcje w posiadaniu pasma. Dotychczas Orange Polska miał najmniejsze zasoby widma, wykorzystywanego do szybkiego internetu LTE.

Cena za uzyskane częstotliwości 800 MHz jest wysoka, ale uzyskane zasoby częstotliwości mają dużą wartość dla firmy i umożliwiają jej dalszy rozwój. Finansowo Orange Polska jest stabilną spółką, przygotowaną na taki wydatek, który jest konieczny i przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

Jak wstępnie zapowiadaliśmy Orange Polska jest gotowy do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnej współpracy.

ef0fe5425fe4804fb76b84d7971fb4078fe

Scroll to Top