Odpowiedzialny biznes

Ważne rozmowy

Monika Kulik Monika Kulik
08 kwietnia 2011
Ważne rozmowy

Czy wiecie, że w Polsce działa blisko 370 rzeczników konsumenta. Co robią? Udzielają porad prawnych, pomagają w mediacjach z firmami i w walce o prawa konsumenckie w sądach. Rocznie zajmują się ponad 300 tys. spraw. Najczęściej niezadowoleni klienci zgłaszają się do nich i organizacji konsumenckich po pomoc w egzekwowaniu praw do reklamacji i gwarancji. Oczywiście część spraw, którymi się zajmują dotyczy usług telekomunikacyjnych, ale nie brakuje i innych dziedzin – są reklamacje sprzętu RTV i AGD, komputerów, akcesoriów samochodowych, usług dostawczych (gaz, prąd), turystycznych i hotelarskich, remontowo-budowlanych, pocztowych, medycznych, transportowych etc.

Z rzecznikami oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Konsumentów Polskich i Federacji Konsumentów spotykamy się regularnie od 2003 roku. O ile wiem, Grupa TP jest jedynym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce, który taki dialog prowadzi. Jak możecie sobie wyobrazić, początki były burzliwe. Teraz też nie zawsze jest łatwo, ale dzięki stałym, bezpośrednim rozmowom możemy szybciej interweniować w sprawach klientów, konsultować wprowadzane zmiany czy zapoznawać rzeczników z nową ofertą. Oni z kolei zyskują większą wiedzę o usługach, szybką i pewną ścieżkę interwencji.

Uczestnicząc w tych dyskusjach wiele razy miałam wrażenie, że tak naprawdę mówimy o społecznej odpowiedzialności firmy, która  przecież zaczyna się tam, gdzie kończy się prawo. Zresztą dialog z organizacjami konsumenckimi to jedna z naszych dobrych praktyk z raportu FOB, o którym pisałam w ubiegłym tygodniu.

Mam nadzieję, że podobny dialog stanie się podstawą do innych zmian w firmie - nad czym usilnie pracuję od jakiegoś czasu;)


Oferta

Jeśli migrować, to właśnie teraz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 kwietnia 2011
Jeśli migrować, to właśnie teraz

Zdecydowaliśmy, że tylko do najbliższego poniedziałku będziecie mogli przedłużyć najstarsze plany abonamentowe. Do historii przejdą wszystkie oferty, prócz Orange Abonament i animalsów. Wiem, że część z Was (pewnie już niewielka w skali całej firmy), może być przywiązana do starszych ofert. Z drugiej strony właśnie teraz jest świetny moment na migrację do Delfina, Pantery i Pelikana. Po pierwsze, dzięki aktualnej promocji, zyskujecie dwa razy więcej minut i SMS-ów przez cały okres trwania umowy oraz smartphone`y od 1 zł. Do tego przedłużającym dajemy za staż 20 lub 40 proc. więcej minut, również na cały okres trwania umowy. Kumulując bonusy można dobrać sobie naprawdę świetną ofertę.


Rozrywka

Indukti – konkurs

Marek Wajda Marek Wajda
07 kwietnia 2011
Indukti – konkurs

W najbliższą niedzielę zamierzam się wybrać na koncert „Warszawa brzmi ciężko”. Ładnych kilka godzin muzyki znanych zespołów na rodzimej scenie rockowej. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że liderem jednej z gwiazd tego koncertu – Indukti – jest kolega z pracy Piotr Kocimski (pierwszy z lewej).

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Piotrkiem o zespole, jego karierze, koncercie oraz jak sobie radzi rock’and’rolowiec w korporacji ; )

Ogłaszamy także szybki konkurs, w którym do wygrania są: płyta zespołu Indukti oraz wejście na niedzielny koncert. Myślę, że Piotr dorzuci gratis swój autograf ; ) Pytanie (podpowiedź w wywiadzie): w jakim znanym niemieckim zespole metalowym gra perkusista Indukti?

Na odpowiedzi czekam do jutra do godz. 16. Proszę w odpowiedzi podać kontakt do siebie oraz zaznaczyć, którą z nagród się wybiera: CD czy koncert.

Scroll to Top