Odpowiedzialny biznes

Weekend sportów ekstremalnych + konkursy

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
15 lipca 2010
Weekend sportów ekstremalnych + konkursy

W najbliższy weekend (17-18.07) zapraszamy Was na pierwszy z trzech weekendów sportów ekstremalnych z Orange. Gdzie? Do Sopotu i Zakopanego, czyli letnich stolic Polski, w których trwa opisywana już przez nas akcja Orange Kino Letnie. Teraz, na wszystkich - nie tylko kinomanów - czekają najlepsi polscy deskorolkowcy, kite’owcy, rolkarze i skimboardziści. A zabawę poprowadzi Bartosz Obuchowicz, aktor i pasjonat sportów ekstremalnych.

Pokazy sportów ekstremalnych to świetna okazja do poznania dyscyplin, zawodników, spróbowania własnych sił na deskorolce lub skimboardzie i wygrania cennych nagród w konkursach. Pokazy organizowane są na plaży przy Molo w Sopocie oraz na Placu Niepodległości w Zakopanem (przy Krupówkach).

Ja też mam dla Was konkurs. I to podwójny. Pierwsze 5 osób, które podadzą nazwiska i sukcesy najlepszych polskich: kitesurfera i kitesurferki może liczyć na nagrody. Tu czekam do piątkowego popołudnia. Natomiast spośród tych który przyślą najciekawsze zdjęca dotyczące Orange Kina Letniego czy weekendów sportów ekstremalnych nagrodzę najlepsze. Poza nagrodami zwycięskie zdjęcia opublikujemy na blogu. Macie czas do 2 sierpnia.

A już ow sobotę triki na wodzie pokażą nad Bałtykiem kitesurferzy: Tomasz Janiak, Piotr Streicher, Dominik Glogier, Piotr Szymański, Daniel Witkowski i skimboardziści: Maciek Jaśko, Kuba Groth, Kuba Baraniak i Michał Stenzel. Skatepark w Zakopanem opanują deskorolkowcy: Patryk Stickorama Wrzosek, Jarek Jarecki Ruszczak, Bartek Górka, Łukasz Zielu Zieliński, Michał Kulczyn Kulczyński, Krzysztof Sereczyński i rolkowcy: Tomek Piekarski, Adam Olejniczak, Piotr Zdanowicz i Mikołaj Małecki. A na kolejne weekendy sportów ekstremalnych zapraszam 31 lipca – 1 sierpnia oraz 14-15 sierpnia.


Odpowiedzialny biznes

Mierzenie odpowiedzialności. Niemożliwe? A jednak…

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
14 lipca 2010
Mierzenie odpowiedzialności. Niemożliwe? A jednak…

Raportowanie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) nie jest w Polsce zbyt popularne. Zamiast tego, firmy starają się w mediach „sprzedawać” swoje akcje społeczne, działania filantropijne czy marketing zaangażowany społecznie (CRM) jako swój CSR. Jednocześnie nie widzą potrzeby opracowywania raportów CSR, gdzie przedstawione byłyby działania firmy w kontekście jej strategii, ewolucji w czasie i ich konkretne efekty oraz relacje firmy z pracownikami, klientami, dostawcami, otoczeniem społecznym i środowiskiem naturalnym.

W 2006 TP była pionierem w opracowaniu raportu wg. międzynarodowych standardów GRI. Obecnie jako członek światowej Grupy France Telecom co roku współuczestniczymy w opracowywaniu kompleksowego raportu opisującego za pomocą konkretnych mierników biznesową odpowiedzialność naszej Grupy. Wyniki takiego raportu za każdym razem są audytowane (w tym roku sprawdzała nas firma Deloitte). Co ciekawe, raporty CSR coraz częściej są częścią rocznego raportu finansowego przedsiębiorstw co dobitnie świadczy o biznesowym wymiarze CSR.

Poza publikacją corocznego raportu CSR jesteśmy jedną z 16 polskich firm notowanych na warszawskiej GPW w Respect Index, a także członkiem Global Compact. Obydwie inicjatywy wiążą się również z corocznym zbieraniem danych oraz ich niezależną weryfikacją. Jak pewnie się domyślacie nie należy to do naszych ulubionych zajęć korporacyjnych:).


Bezpieczeństwo

Prawo i samoobrona przed stalkerami

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 lipca 2010
Prawo i samoobrona przed stalkerami

W tym tygodniu media, m.in. Rzeczpospolita poruszyły ważny temat, jak walczyć ze stalkingiem, czyli natrętnym wysyłaniem e-maili i sms-ów. Pewnie niejeden z nas miał lub może mieć w przyszłości z tym kłopot. Zwłaszcza, że w świecie otaczającym nas zewsząd przez komórki i Internet, zjawisko jest niestety coraz powszechniejsze. Mam nadzieję, że zapowiedź zmiany prawa i ostrzejsze karanie stalkerów skuteczniej ochroni naszą prywatność. A swoją drogą to wiele możemy zrobić sami, umiejętnie wykorzystując możliwości telefonu i dostępnych aplikacji. Mój kolega pisał o tym na naszym blogu technologicznym. Przeczytacie tam m.in. jak w razie potrzeby zaaplikować komórce samoobronę przed stalkingiem.

Scroll to Top