Oferta

Weekend sportowych emocji – 14GB do odebrania

Kasia Barys Kasia Barys
12 października 2020
Weekend sportowych emocji – 14GB do odebrania

Za nami weekend pełen sportowych emocji. Mecz reprezentacji Polski z Włochami zakończył się remisem, zyskaliśmy punkt w Lidze Narodów. To nie koniec jednak świętowania. Nasza reprezentantka w tenisie Iga Świątek odniosła zwycięstwo w Wielkim Szlemie, wygrywając w sumie 14 setów. Wielkie historyczne wydarzenie dla polskiego sportu. Z tej okazji klienci Orange otrzymują 14 GB. Wystarczy wysłać SMS-a o treści SUKCES pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20zł). Klienci Orange Flex także zyskują te dodatkowe 14 GB, wpisując SUKCES w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać dzisiaj do godziny 22:00 Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

Regulamin

Komentarze

mike278
mike278 13:42 12-10-2020

ŁADNIE, ładnie. Naprawdę ciekawy bonusik.

Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 14:08 12-10-2020

fajny pakiet – dzięki

Odpowiedz
mike278
mike278 15:42 12-10-2020

ŁADNIE, ładnie. Naprawdę ciekawy bonusik.

Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 16:08 12-10-2020

fajny pakiet – dzięki

Odpowiedz
emitelek
emitelek 14:08 13-10-2020

Nie żebym się czepiał, ale na 3 dni???
Chcieliście dorównać różowych z ich 15GB na 7 dni, ale wam nie wyszło… 😉

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 15:18 13-10-2020

Dziękuję, fajna paczka 🙂 Emitelek darowanemu koniu nie……. ;p

Odpowiedz
  emitelek
  emitelek 17:09 13-10-2020

  Oczywiście, że mając tylko jedną kartę w fonie bez dual, taka promocja cieszy. Ja mając dual cieszę się podwójnie, albo i więcej!.. 😀

  Odpowiedz
emitelek
emitelek 16:08 13-10-2020

Nie żebym się czepiał, ale na 3 dni???
Chcieliście dorównać różowych z ich 15GB na 7 dni, ale wam nie wyszło… 😉

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 17:18 13-10-2020

Dziękuję, fajna paczka 🙂 Emitelek darowanemu koniu nie……. ;p

Odpowiedz
  emitelek
  emitelek 19:09 13-10-2020

  Oczywiście, że mając tylko jedną kartę w fonie bez dual, taka promocja cieszy. Ja mając dual cieszę się podwójnie, albo i więcej!.. 😀

  Odpowiedz

Oferta

Gala KSW 55 w Telewizji Orange

Kasia Barys Kasia Barys
09 października 2020
Gala KSW 55 w Telewizji Orange

W sobotę, 10 października na gali KSW 55 dojdzie do rewanżowej walki Mameda Khalidowa ze Scottem Askhamem. Stawką jest pas mistrzowski w kategorii średniej. Podczas gali powalczą także Michał Martela oraz Damian Janikowski.

Walki do obejrzenia w systemie Pay-Per-View w Telewizji Orange.

Klienci technologii kablowej Telewizji Orange mogą zamówić dostęp do gali KSW 55 na swoim dekoderze, na kanale 131. Koszt to 39 złotych. Impreza rozpocznie się w sobotę, 10 października o godzinie 20:00.

Na kibiców czeka aż 8 emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru Scott Askham stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego kategorii średniej. Rywalem niepokonanego od ponad 3 lat Anglika będzie po raz kolejny największy dominator w historii tej dywizji, Mamed Khalidov. Stawką pięciorundowego starcia będzie pas należący do Askhama, którego Khalidov zrzekł się w 2018 roku.

Na ringu stanie także były mistrz KSW w wadze średniej oraz jedna z największych gwiazd organizacji - Michał Materla. Zmierzy się on z niebezpiecznym serbskim stójkowiczem, Aleksadarem Iliciem.

Damian Janikowski już po raz ósmy wejdzie do klatki KSW. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach powalczy ze Szwedem Andreasem Gustafssonem. Podczas październikowej gali fani zobaczą także długo wyczekiwany debiut zwycięzcy programu „Tylko Jeden”, Tomasza Romanowskiego. Rywalem „Tomiego” będzie Mołdawianin trenujący w łódzkim Shark Top Team, Ion Surdu.

Pełna karta walk KSW 55

 • Scott Askham (19-4, 12 KO, 2 Sub) vs Mamed Khalidov (34-7-2, 14 KO, 16 Sub) – walka o pas kategorii średniej
 • Michał Materla (28-7, 9 KO, 13 Sub) vs Aleksandar Ilić (12-3, 8 Ko, 2 Sub)
 • Damian Janikowski (4-3, 3 KO, 1 Sub) vs Andreas Gustafsson (6-0, 3 KO, 2 Sub)
 • Tomasz Romanowski (12-7, 4 KO, 1 Sub) vs Ion Surdu (10-2, 7 KO, 1 Sub)
 • Damian Stasiak (11-7, 1 KO, 8 Sub) vs Patryk Surdyn (5-0, 1 KO, 2 Sub)
 • Przemysław Mysiala (23-10, 10 KO, 12 Sub) vs Stipe Bekavac (19-10, 13 KO, 4 Sub)
 • Krystian Kaszubowski (8-1, 2 KO, 1 Sub) vs Jakub Kamieniarz (9-6, 1 KO, 6 Sub)
 • Sylwia Juśkiewicz (9-5, 6 KO) vs Karolina Wójcik (6-2, 2 KO)

Komentarze


Zielony Operator

Neutralność klimatyczna celem świata i Orange

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
09 października 2020
Neutralność klimatyczna celem świata i Orange

Naukowcy i organizacje na całym świecie nawołują do podejmowania działań, dzięki którym będzie możliwe osiągniecie neutralności wobec klimatu. Rządy i świat biznesu muszą mieć świadomość, że bez wspólnych wysiłków nie da zatrzymać się lub chociaż spowolnić negatywnych zmian klimatu. Dlatego Orange angażuje się w realne działania i do 2040 roku chce osiągnąć neutralność klimatyczną.

Co kryje się pod tym pojęciem, o którym słyszymy coraz częściej? Najprościej tłumacząc neutralność klimatyczna (zwana także emisyjną czy węglową) oznacza zerową emisję gazów cieplarnianych netto, w tym dwutlenku węgla, czyli równowagę między emisjami gazów cieplarnianych a pochłanianiem ich z atmosfery.

Mniej emisji, więcej lasów

Aby osiągnąć stan neutralności trzeba zredukować do minimum emisje CO2, na poziomie lokalnym jak i ogólnoświatowym. W przypadku, gdy dalsze ograniczanie emisji dwutlenku węgla nie jest możliwe, trzeba działać, aby to zrównoważyć poprzez pochłanianie gazu cieplarnianego. Najprostsze rozwiązania podsuwa nam natura: zwiększanie powierzchni lasów, które odgrywają kluczową rolę w pochłanianiu CO2 z atmosfery, a przy okazji wspomagają bioróżnorodność. Rozwijają się także technologie przechwytywania i przechowywania CO2 (Carbon Capture and Storage - CCS).

Ideę neutralności klimatycznej wprowadziło porozumienie paryskie w 2015 roku, podpisane przez 197 państw podczas szczytu COP21. Określono w nim ogólnoświatowy plan działania, który ma nas uchronić przed daleko posuniętymi zmianami klimatu, dzięki ograniczeniu globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2°C oraz dążeniu do utrzymania go na poziomie 1,5°C.

Czerpiąc z porozumienia paryskiego i podejmując konkretne kroki, aby zatrzymać zmiany klimatu i ograniczyć ich negatywne skutki, Komisja Europejska oraz większość państw unijnych postawiły sobie cel: Europa neutralna dla klimatu do 2050 roku.

Neutralność klimatyczna Orange do 2040

Jak wspominałam na blogu w poście „Dlaczego operator telekomunikacyjny chce być zielony?” Grupa Orange zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto do 2040 roku. To o dekadę wcześniej niż przewiduje Unia Europejska czy rekomenduje operatorom telekomunikacyjnym międzynarodowa organizacja GSMA. Ponadto Grupa Orange jest członkiem-założycielem Inicjatywy Net Zero, która promuje ideę zerowej emisji dwutlenku węgla w przedsiębiorstwach.

Pierwszym celem Orange, którego realizacja pomoże nam stać się neutralnymi dla klimatu, jest zmniejszenie globalnej emisji CO2 o 30% do roku 2025 (w porównaniu do roku 2015), przy jednoczesnym zwiększaniu udziału energii odnawialnej w strukturze energetycznej. Włączając się w realizację wspólnego celu w Orange Polska od 2021 r. będziemy pokrywać część zapotrzebowania na energię, kupując ją bezpośrednio od dostawców energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Do końca 2020 powstaną też dwie farmy wiatrowe, które już w 2021 będą dostarczać nam zieloną energię: 50 GWh rocznie, czyli ok. 10% naszego zapotrzebowania.

Planujemy dalsze pozyskiwanie nowych źródeł zielonej energii w Polsce. Chcemy, aby przekroczyła ona 50% naszego rocznego zapotrzebowania do 2025 roku. Tylko takie działanie ma realny i znaczący wpływ na redukcję emisji CO2, a jednocześnie, dzięki tworzeniu nowych OZE, wspiera zieloną transformację polskiego sektora energetycznego.

Jak zmniejszamy emisję dwutlenku węgla

W Orange Polska emisje dwutlenku węgla pochodzą z trzech źródeł: sieci i data center, nieruchomości i transportu. Poprawiamy naszą efektywność energetyczną we wszystkich. Aby ograniczyć emisje wdrażamy technologie, które pozwalają na efektywniejsze przesyłanie danych i są bardziej wydajne energetycznie, inwestujemy w nowoczesne i mniej energochłonne biura, promujemy współdzielony transport wśród pracowników, a dzięki telekonferencjom i wideokonferencjom zmniejszamy liczbę podróży służbowych.

Podczas konferencji COP21 w 2015 roku Grupa Orange dodatkowo zobowiązała się do wdrożenia zasad i procesów gospodarki o obiegu zamkniętym, aby ograniczyć eksploatację zasobów naturalnych ziemi. Ambicją Grupy Orange jest m.in. wykorzystywanie odnowionego sprzętu w sieciach i centrach danych oraz zwiększanie udziału smartfonów odzyskiwanych z rynku w ramach odkupu czy recyklingu, aby dać urządzeniom drugie życie.

Nasze usługi odgrywają też rolę we wspieraniu zielonej transformacji naszych klientów i redukowania przez nich śladu węglowego. Dobrym przykładem są oferowane klientom biznesowym i instytucjonalnym usługi Smart City. To rozwiązania oparte o IoT, czyli tzw. Internet rzeczy. Chodzi o obiekty podłączone do sieci pozwalające na bieżące monitorowanie i zarządzanie np. oświetleniem czy dostawami wody. W naszym portfolio są także usługi pozwalające na racjonalną i efektywną gospodarkę odpadami, monitorowanie jakości powietrza czy zarządzanie miejskimi usługami transportowymi.

Komentarze

Scroll to Top