Odpowiedzialny biznes

Wielka kasa dla Wielkiej Kasiny

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
01 marca 2010
Wielka kasa dla Wielkiej Kasiny

Grad medali

Dla Polski były to pod każdym względem historyczne Igrzyska. W Vancouver zdobyliśmy tyle medali ile przez pierwszych 19 (słownie, bo trudno uwierzyć: dziewiętnaście Zimowych Igrzysk od 1924 do 2002) i niemal tyle ile w całej historii polskich startów podczas Zimowych Igrzysk. O polskich sportowcach wreszcie było głośno nie tylko w polskich mediach. Nazwiska: Kowalczyk, Małysz, a również Sikora (choć występy nieudane) nie są anonimowe i w Europie i w Ameryce Północnej. Wreszcie przestały nas wyprzedzać w tabeli medalowej takie " zimowe potęgi" jak Estonia, Kazachstan, Łotwa czy Chorwacja.  Piętnaste miejsce w klasyfikacji medalowej na 82 kraje i 2621 sportowców startujących w Kanadzie to można powiedzieć przyzwoity wynik.

Wielka kasa

Przed Igrzyskami, prezes PKOL Piotr Nurowski, mówił, że z chęcią zapłaci jak największe premie za wyniki sportowe. I chyba nawet prezes nie spodziewał się jak wielkie będą to premie. PKOL musi przygotować 1,875 mln złotych na nagrody dla medalistów z Vancouver i polskich związków sportowych. 500 tysięcy złotych wpłynie na konto zdobywczyni trzech medali (złoty, srebrny i brązowy) w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk, 300 tysięcy skoczka Adama Małysza (dwa srebrne krążki). Po 75 tysięcy otrzymają brązowe panczenistki Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Beneficjentami sukcesu są także polskie związki sportowe, które otrzymają odpowiednio 200, 150 i 100 tysięcy złotych. Z sum związki nagrodzą przede wszystkim trenera kadry narodowej (minimum 50 procent wartości sumy), pierwszego trenera-odkrywcę talentu, klub sportowca, sparingpartnerów oraz sztab szkoleniowo-medyczny.

I pewna smutna refleksja

Obejrzałem jak każdy Polak ze 30 powtórek zwycięskiego biegu Justyny Kowalczyk. Była radość, nawet może pewne wzruszenie, a później powoli nadchodząca refleksja. Gdy usłyszałem, że kapelan prowadził mszę za złoty medal Justyny, gdy słyszałem, że z Reprezentacji Polski wreszcie zdjęto klątwę 38 lat bez złotego medalu, to mimo radości pomyślałem, że chyba z naszymi sportami zimowymi nie jest tak dobrze skoro dla innych złoty medal na Igrzyskach jest informacją dnia lub tygodnia a dla nas co najmniej informacją roku, jak nie dziesięciolecia. Chyba, że się mylę i miejsce Kowalczyk czy Małysza szybko zajmą inni. Wierzycie w to ?


Odpowiedzialny biznes

Koncert dla Haiti – zobacz transmisję live

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
27 lutego 2010
Koncert dla Haiti – zobacz transmisję live

W warszawskim Klubie 1500m2 (przy ulicy Solec 18/20) zabrzmi dziś ponad 20 zespołów i soundsystemów, łącznie około 150 muzyków. Już od 15.00 przez 12 godzin będzie brzmiała muzyka serc, rytmy pochodzące z Jamajki – od ska, poprzez rocksteady, roots reggae, ska-jazz, po raggamuffin i dancehall. Pokażemy Haitańczykom, że choć dzielą nas tysiące kilometrów to Warszawa i Polska pamiętają o ich tragedii. Wpływy z koncertu zorganizowanego przez cudownych ludzi z "Koalicji Sił Jamajskich" w całości zostaną przeznaczone na pomoc Haitańczykom. Konkretnym ludziom, do których dotarła KSJ. My w Grupie TP również postanowiliśmy pomóc - tak jak umiemy. Dzięki współpracy trzech firm: Telekomunikacji Polskiej, Wirtualnej Polski i Emitela koncert będzie w profesjonalny sposób transmitowany na portalu WP oraz na naszym blogu. Chcieliśmy, by mogli w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani.

Zobaczcie kto zagra dziś dla Haiti, jakie atrakcje czekają na uczestników koncertu i wybierzcie się do Klubu 1500m2 w dzisiejszy wieczór. Dla tych wszystkich, którzy nie będą mogli być dziś w Warszawie przygotowaliśmy niespodziankę. Będziemy transmitować dla Was całość dzisiejszego wydarzenia. Zapraszamy.


Sieć

The TeleOskar goes to…

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 lutego 2010
The TeleOskar goes to…

W czwartek wieczorem byłem na gali miesięcznika Mobile Internet, na której co roku wręcza się Wirtualne Telefony dla liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego. Organizatorzy z lekkim zadęciem mówią nawet o Oskarach. Warszawa to nie Los Angeles, a telefon na kolumnie nie przypomina rycerza opierającego się na dwuręcznym mieczu, ale impreza jest fajną okazją, aby spotkać się w telekomunikacyjnym gronie. Bryndal ze swadą przeprowadził uroczystość i nawet pojawiło się kilku celebrytów ze świata showbiznesu. W komplecie przybyli moi koledzy i koleżanki rzecznicy (Marcin jak zwykle w odjazdowej koszulce :-) więc było o czym poplotkować. Przyznane nagrody to oczywiście subiektywna ocena tzw. Kapituły. Nie będę rozwodził się, kto co dostał pozostawiając to do Waszej oceny. Przyznam, że jestem niezmiernie ciekawy, komu Wy najbardziej wymagający klienci, przyznalibyście telekomunikacyjne Oskary za 2009 w podanych kategoriach.

Scroll to Top