Odpowiedzialny biznes

Wielkie dzięki za licytację

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 września 2009
Wielkie dzięki za licytację

Pamiętam, jak przed meczem z Irlandią Północną, nasi piłkarze i sztab szkoleniowy wyszli na boisko w koszulkach z numerem 13 i napisem „Wasyl jesteśmy z Tobą”. W ten sposób solidaryzowali się z kontuzjowanym kolegą. Po meczu koszulki wraz z autografami trafiły na licytację, którą przy wsparciu Orange przeprowadziła Wirtualna Polska. Dzięki internautom udało się zebrać aż 10 635, 94 zł, a pieniądze trafią na konto Fundacji Aktywnej Rehabilitacji www.far.org.pl To wspaniałe, że bez żadnej reklamy był tak duży odzew. W licytacji wzięło udział 150 osób, a ponad 50 tys. osób odwiedziło stronę. Koszulka numer 1 "poszła" za ... 1200 zł. Jeszcze raz wielkie dzięki.


Oferta

Rośnie wolny rynek telefonów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 września 2009
Rośnie wolny rynek telefonów

Zaciekawił mnie szybki wzrost sprzedaży telefonów poza sieciami operatorów. W półtora roku z 8 proc. urósł do 20. Oznacza to, że już co piąty aparat, który kupujemy pochodzi z tzw. wolnego rynku. Pisze o tym "Rzeczpospolita" Trzeba dbać o starych klientówPowolny schyłek subsydiów. Myślę, że najbardziej znaczący wpływ mają na to dwie tendencje rynkowe. Po pierwsze spadek wartości złotówki i zmniejszenie przychodów operatorów (MTR; wojna cenowa w prepaid) spowodowały, że firmy oszczędzając koszty przycięły dotacje do telefonów. Po drugie pojawiły się atrakcyjne oferty typu tylko SIM. Nie jest też żadną tajemnicą, że operatorom zależy, aby abonenci sami kupowali telefony, dlatego nie "przeszkadzają" upowszechniać się modzie. Nie można jednak zapominać, że wciąż pozostaje duża grupa klientów, która przyzwyczaiła się do subsydiowania telefonów. Dla nich 1 zł stojące przy cenie aparatu na półce jest kluczowym argumentem zakupowym. Dlatego żaden operator nie zaryzykuje radykalnego końca dotowania. Raczej przesunie je z droższych modeli na tańsze, co już się dzieje. Swoją drogą ciekawe, czy kiedyś dojdziemy do parytetu 50/50, bo nawet moja wyjątkowo bogata wyobraźnia, nie dopuszcza przypadku Rosji - raju dla operatorów, gdzie nikt nie słyszał o sybsydiowaniu telefonów. A wracając jeszcze do Rzeczpospolitej, to od niedawna dziennik uruchomił własny portal telekomunikacyjny http://www.rpkom.pl/index.php Wszystkim zainteresowanym branżą polecam szybkie dodanie tej strony do ulubionych :-)


Oferta

Futbol na Orange.pl

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 września 2009
Futbol na Orange.pl

Nie byłbym fanem futbolu, gdybym nie poinformował, że dziś od godz. 20.00 po raz pierwszy będzie można obejrzeć na żywo na stronie firmowej www.orange.pl/mecz spotkanie Remes Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze. Nie ukrywam, że zastanawiam się jakie będzie zainteresowanie darmową transmisją online. Dowiedziałem się, że jeśli tylko frekwencja przed monitorami okaże się obiecująca, to nie wykluczamy regularnego pokazywania w ten sposób innych meczów PP. Ponadto mecz można będzie śledzić za darmo w komórce na wap.orange.pl oraz w telewizji Orange sport info.

Scroll to Top