Odpowiedzialny biznes

Wierzymy w „czary” a nie w Reprezentację

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
11 października 2013
Wierzymy w „czary” a nie w Reprezentację

Czy nam w ogóle należy się awans do Brazylii. Czy drużyna, która remisuje z Mołdawią, daje sobie strzelić bramkę San Marino i nie potrafi u siebie pokonać żadnego nawet średnika w meczach o punkty jest naszą nadzieją? Cz po dwóch latach Fornalika wierzymy w jego myśl szkoleniową, jego wybory i w jego zespół?

Wierzę bo jestem kibicem, wierzę bo jestem Polakiem, wierzę bo kiedyś musi się udać, bo sport jest nieprzewidywalny, wierzę bo zawsze należy wierzyć. Takie słysze zdania u tej zdecydowanej mniejszości, która wierzy. Nie słyszę za to wiary w naszą obronę, linię pomocy, w talent Lewandowskiego, który może w końcu błyśnie też w Reprezentacji, w zgranie drużyny, w jej siłę, w wyższość myśli taktycznej trenera.

Nie widzę więc realnej wiary w Reprezentację, ale w jakieś "czary" , magiczne siły, które nam pomogą, albo niezwykłe zbiegi okoliczności. W jednej gazecie czytam, że to dobrze, że nie będzie Polskich kibiców w Charkowie, że "to może być nasz atut", a w drugiej, że będzie w Londynie 18 tysięcy kibiców z Polski i to, że "gramy u siebie" pomoże naszym. Według magicznej koncepcji pomaga nam zarówno brak naszych kibiców, jak i ich nadmiar.

Kolejna magia ma rodowód historyczny. W Charkowie mają być ponoć czarnoczerwone flagi UPA i w ten sposób ma to zmotywawać dodatkowo "rozmiłowanych w historii" białoczerwonych, którzy tak się wkurzą, że ograją co najmniej pięć do zera Ukraińców.  Szkopuł w tym, że czarno-czerwony to w polityce kolory zdecydowanie bardziej kojarzone z anarchistami i jak w tą stronę pójdą nasi Reprezentanci, to zapanuje na boisku całkowita anarchia i to nam wrzucą piątkę do siatki.

Czytam też, że jesteśmy od Ukraińców silniejsi "bo wiemy o co gramy". Piękne i jak "prawdziwe" zdanie - bo pewnie Ukraińcy  nie wiedzą o co grają, a my oczywiście im nie powiemy i ich tak przechytrzymy, że wygramy.

Pomińmy jednak sensację i magię i stek ewidentnych bzdur. Kibiców, jak magnes ten mecz i tak przyciągnie i tak będziemy wierzyć z pierwszym gwizdkiem, a jak będzie dalej rozstrzygnie tych 22 gości na boisku.


Rozrywka

Idź do Kina Orange!

Kasia Barys Kasia Barys
11 października 2013
Idź do Kina Orange!

I znowu ruszyło w Polskę objazdowe kino. To już po raz czwarty Orange otwiera nowe kina w miejscowościach, w których ich nie ma. Jeśli lubisz chodzić do kina, sprawdź na stronie www.kinoorange.pl repertuar oraz trasę i kup ekobilet w internetowej przedsprzedaży. Może akurat do Twojej miejscowości przyjedzie objazdowe Kino Orange! Do tej pory w ponad 160 lokalizacjach odbyło się 1600 seansów filmowych. W repertuarze pojawią się polskie i zagraniczne produkcje. Kinomaniacy, będziecie mogli obejrzeć  takie hity jak:  „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, którego koproducentem jest Orange, „Noah” z Russell’em Crowe, „Hobbit” czy „Smerfy 2”. Filmy będą wyświetlane na nowoczesnym, panoramicznym ekranie. Wybrane tytuły obejrzycie także w technologii 3D.  Umówcie się na randkę, zaproście przyjaciela i zrelaksujcie się oglądając filmy, które lubicie.

5615075f3b935c31bad945c3c173db08e20

Ten wpis to miła okazja, by przywitać się z Wami. Po rocznej przerwie wróciłam do pisania bloga. Bardzo mi tego brakowało :)


Oferta

nanoSIM w nju mobile i promocja iPhone`a 4S

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
10 października 2013
nanoSIM w nju mobile i promocja iPhone`a 4S

W oczekiwaniu na premierę iPhone`a 5S i 5C w Polsce, która jest planowana na 25 października, kilka informacji dla fanów Apple. Po pierwsze od dziś w nju mobile możecie dostać zarówno microSIM, jak i nanoSIM wybierając go w formularzu zamówienia na stronie. Ponadto od jutra w ofercie Orange znajdziecie iPhone`a 4S 8 GB w wersji czarnej lub białej. Podobnie, jak było to w przypadku wcześniejszej wyprzedaży modelu 4, będziemy mieli ich ograniczoną liczbę. Dlatego proponuję zainteresowanym trzymać rękę na pulsie. W pierwszej kolejności iPhone 4S 8 GB pojawią się w naszym e-sklepie.

6150967b3b145c409a477178b917b6f2d2c

 

 

Scroll to Top