;

Oferta

WiFi Calling dla (prawie)każdego Androida w Orange! (79)

Piotr Domański

26 lipca 2017

WiFi Calling dla (prawie)każdego Androida w Orange!
79

Pytanie: „kiedy uruchomicie WiFi Calling dla (tu nazwa telefonu)” było jednym z najczęściej pojawiającym się na blogu. Wiadomo – funkcja przydatna nie tylko na zagranicznych wojażach, ale także w miejscach ze słabszym zasięgiem, więc i zainteresowanie duże. Przez ostatnie kilka miesięcy w małym gronie pracowaliśmy i testowaliśmy (ja testowałem, pracowali dużo mądrzejsi), nad rozwiązaniem, które pozwoli uruchomić WiFi Calling na (prawie) każdym telefonie z Androidem.

Wystarczy WiFi i Android…

Dlatego stworzyliśmy aplikacje WiFi Calling, która od dzisiaj dostępna jest w Google Play. Jest ona przeznaczona dla klientów Orange. Wystarczy ją zainstalować, zgodzić się by otrzymała dostęp do naszych kontaktów, podpiąć się do WiFi i włączyć. Przy nazwie operatora pojawi się pomarańczowa ikona ze słuchawką, a po drugiej stronie obok znaku WiFi – kluczyk. Od tego momentu wszystkie Wasze rozmowy – zarówno te inicjowane przez kontakty, jak i przez samą aplikację przechodzą przez WiFi Calling. Rozliczani z nich jesteście, dokładnie tak samo, jak w przypadku rozwiązania zaszytego w oprogramowaniu operatorskim czy producenta.  W telegraficznym skrócie – dzwoniąc w Polsce płacicie jak za inne rozmowy krajowe, podobnie dzwoniąc z dowolnego miejsca na świecie do Polski. Mówiąc wprost – jeżeli macie abonament z nielimitowanymi połączeniami to jeżeli złapiecie w chociażby w takiej Mongolii WiFi to zadzwonicie do Polski w ramach pakiety no limit. Nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów ponad kwotę Waszego abonamentu. Jedynie, przy próbach połączenia na numer zagraniczny płacicie jak w przypadku rozmowy międzynarodowej, obojętnie gdzie się znajdujecie. Podobnie jak w rozwiązaniu opartym o oprogramowanie producenta czy nasze – WiFi Calling nie działa za granicą na kartach prepaid.

Z kwestii technicznych – jeżeli szybkość łącza na to pozwala zestawiani będziecie w jakości HD Voice 😉

Wygląd aplikacji WiFi Calling Orange Polska

Czytaj więcej: Zadzwoń przez WiFi czyli WiFi Calling w Orange i nju mobile

Testowałem aplikację już od jakiegoś czasu i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że działa świetnie. Warto przed wykonaniem połączenia sprawdzić, czy wspomniane ikonki telefonu i klucza są widoczne. Połączenie jest błyskawiczne, a rozmowa w najwyższym standardzie. Aplikacja jest dostępna dla większość urządzeń z Androidem – zadziała na wersji 5.0 lub wyższej. Hula w najlepsze także na urządzeniach bez naszego oprogramowania, pod warunkiem, że w środku znajduje się SIM Orange Polska. W przypadku telefonów Dual SIM, jako aktywny musi być ustalony SIM Orange. Jest jednak jedno, dość ciekawe ograniczenie – aplikacja nie zadziała na telefonach, które mają już WiFi Calling wgrany przez producenta lub przez nas – chodzi o modele Samsung S8, S7 i S6. Oczywiście w tej kategorii mieszczą się także iPhone’y, lecz one nie funkcjonują na Androidzie, tylko na iOS, więc tu temat rozwiązuje się sam. Gdy spróbujecie wgrać aplikację na wspomnianych wyżej Samsungach uda się to, lecz aplikacja nie będzie działać. Gdybyście chcieli zobaczyć jak wygląda aplikacja (choć lepiej ją po prostu pobrać), to zrzut ekranu znajdziecie pod tym linkiem (JPG, 123KB).

Jeżeli macie te telefony, a WiFi Calling jeszcze na nich nie włączyliście czas to zmienić. Poniżej znajdziecie dwa filmy, które Wam w tym pomogą, a pod tym linkiem listę telefonów.

   

Telefon z drugiego końca świata i wyjazd w Bieszczady – WiFi Calling ma sens!

Przyznaję, że możliwość korzystania z WiFi Calling, nawet na moim nieco już leciwym Huawei P8 Lite, była dużym ułatwieniem. Szczególnie, że nie musiałem przełączać się przez cały czas między aplikacjami. Jesteśmy teraz w okresie wakacji, więc sezon na WiFi Calling w pełni i tym bardziej warto spróbować tego rozwiązania. Przy okazji nieco zapewne powiększając liczbę 35,5 tys. klientów Orange, którzy do tej pory skorzystali z WiFi Calling 😉  Rozwiązanie to przydaje się nie tylko na wojażach poza Unią Europejską (w jej graniach mamy „RLAH”), lecz także w kraju, na przykład w górskich schroniskach i wszędzie tam, gdzie macie np. stacjonarne WiFi, a w budynku silne tłumienie sygnału sieci komórkowej. Oczywiście w związku z rozwojem sieci takich miejsc jest coraz mniej… ale nadal występują. W Tatrach chociażby zasięgu nie ma w każdym miejscu.

A skoro już o korzystaniu z WiFi jesteśmy przypomnę jeden z tekstów Michała Rosiaka. Lektura warta uwagi.

Czytaj także: Bo WiFi było darmowe

Gdybyście mieli pytania, pomysły i wolne wnioski – zapraszam do komentowania.

P.S pewnie zapytacie: “a co z nju mobile, zapomnieliście o żółtym i kolegach?”.

Nie, nie zapomnieliśmy.

Prace trwają, efekty mam nadzieję wkrótce zobaczycie.

Mediateka

Udostępnij: WiFi Calling dla (prawie)każdego Androida w Orange!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Janek 16:13 26-07-2017
  Drogie Orange, no niestety ale S6 i S6 EDGE kupione w Waszej sieci sprzedaży NADAL nie mają WiFi Calling. Także prośba o korektę powyższej informacji, która jest błędna. Działa na S6 z oprogramowaniem producenta :-( długo Wam idzie ta zmiana, za długo.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:33 26-07-2017
   Jesteśmy na finiszu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Janek 16:55 26-07-2017
    6 lipca czyli 3 tygodnie temu to samo napisał chyba P. Wojtek :) dłuuuugi ten finisz. Na TDF Bodnar załatwił to szybciej :-D
    Odpowiedz
 • komentarz
  Przem219 17:43 26-07-2017
  Kiedy neva ani wifi ani volte
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:46 26-07-2017
   WiFi Calling już praktycznie ma ;-) Właśnie w tym celu powstała ta aplikacja ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Adam 11:48 27-07-2017
    Aplikacja to tylko marny substytut. Kiedy wreszcie wprowadzicie natywną obsługę na niebrandowanych telefonach? Chętnie przeniosę wtedy 3 numery do waszej sieci.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Miron 17:47 26-07-2017
  Czy planujecie wdrożenie na iOS funkcji Rozmowy przez Wi-Fi na urządzeniach połączonych z usługą iCloud? Tak aby móc prowadzić rozmowy z innych urządzeń Apple nawet nie będąc w tej samej sieci WiFi.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:52 26-07-2017
   Nic o takich planach nie wiem
   Odpowiedz
   • komentarz
    Miron 17:59 26-07-2017
    Może warto zasugerować w odpowiednim dziale wdrożenie tej funkcji. Z pewnością wielu klientów z chęcią by z niej skorzystało.
    Odpowiedz
  • komentarz
   pawel319 22:20 03-10-2017
   Przecież to działa, przynajmniej u mnie przy aktywnym WiFi Calling na iPhone 6S można zadzwonić z Macbooka...
   Odpowiedz
 • komentarz
  kj 18:13 26-07-2017
  A kiedy SMS w aplikacji jak i w natywnej usłudze WiFi Calling?
  Odpowiedz
  • komentarz
   fg 10:12 27-07-2017
   Przyłączam się do pytanie. Bardzo brakuje obsługi SMSów przez natywne wifi calling, w miejscu gdzie nie mam zasięgu, rozmowy prowadzę ale smsy niestety nie dochodzą. U konkurencji działa to bardzo dobrze.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 18:48 26-07-2017
  No mam to szczęście (?) mieć S6, więc u mnie usługa działa natywnie. Mam inne pytanie. Czy Ziemniaczek tak mnie lubi, mimo iż mam abo w nju za 29 zł a netu niemal 2 GB? Czy chodzi o to, że mam włączony dostatkowy nr za 9 zł?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 19:50 26-07-2017
   Oczywiście chodzi mi o 2 GB w roamingu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 20:44 26-07-2017
    A sprawdzę, z ciekawością :-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 19:12 26-07-2017
  Czyli na iPhonie 5s mogę zapomnieć o wifi calling?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Dar 20:28 26-07-2017
   Zaraz się dowiesz, że Orange od 4 miesięcy jest na finiszu prac ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 20:45 26-07-2017
    Wiem, że przymierzaliśmy się do tego modelu. Z jakim skutkiem - nie wiem.
    Odpowiedz
    • komentarz
     MAURYCY 08:45 27-07-2017
     A dałbyś radę się dowiedzieć? Bo nie wiem czy brać chwilówkę i kupować nowy model ;-)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 14:08 31-07-2017
      Raczej nie podam Ci konkretnej daty wdrożenia ;-) Chwilówek nie polecam, ale gdybyś chciał kupić nowego iPhone'a... to https://www.orangefinanse.pl/kredyt_gotowkowy.phtml
      Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 20:23 26-07-2017
  Czy ta aplikacja działa za granicą dla użytkowników Orange na Kartę? Jeśli tak, to czemu nie będzie można z niej skorzystać na telefonach prepaid z natywnym Wi-Fi Calling, który za granicą nie działaja?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:48 26-07-2017
   Było w tekście ;-) "Podobnie jak w rozwiązaniu opartym o oprogramowanie producenta czy nasze – WiFi Calling nie działa za granicą na kartach prepaid."
   Odpowiedz
   • komentarz
    manyaky 17:58 27-07-2017
    Czy wiadomo, kiedy pojawi się taka opcja dla prepaid? To aspekty techniczne czy "decyzja biznesowa"?
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:45 26-07-2017
  O proszę, dobre info :) Czekamy na aplikację na kolejne systemy, ale o wp pewnie można zapomnieć :(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 22:07 26-07-2017
   Pablo_ck jeżeli Twoje zadanie z HTC U11 rozbije system to może nie być to już Twoje zmartwienie ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 11:47 27-07-2017
    Oj będzie ciężko bo konkurencja silna i dodatkowe obowiązki - opieka nad żoną i noworodkiem :) Pozdrawiam :)
    Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 12:06 27-07-2017
   Nie licz na to bo Microsoft uśmiercił ten system.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Frendzel 21:50 26-07-2017
  A kiedy jakość HD voice przy połączeniu z BOK Orange? Dzwoniąc do call center poczty polskiej czy firmy x kom mamy konsultanta w jakości HD voice. A tak na co dzień gdy ma się jakość full hd voice (VoLTE) rozmowa z konsultantem Orange cofa mnie o parę lat wstecz z jakością.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 22:11 26-07-2017
   Sprawdzę i dam znać.
   Odpowiedz
 • komentarz
  muddy 22:07 26-07-2017
  Dobre rozwiązanie dla starszych/nietypowych modeli. Mam tylko nadzieję, że udostępnienie aplikacji nie spowoduje zaprzestania albo zmniejszenia intensywności prac nad rozwiązaniami natywnymi dla pozostałych Samsungów (także starszych, np. A5 2016), Sony, a także dla telefonów LG, Huawei oraz HTC z których jeszcze żaden nie jest wspierany. Pytanie: czy aplikacja obsługuje także połączenia przychodzące?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 22:24 26-07-2017
   Przed chwilą sprawdziłem i obsługuje :-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    muddy 00:03 27-07-2017
    Sprawdziłem na LG G2 mojej żony: działa, jakość połączenia świetna, tak samo szybkość jego nawiązywania. Zobaczymy co z baterią, ale wnioski dopiero po kilku dniach testów. Niestety, nie ma co liczyć na hand-over do sieci komórkowej w przypadku utraty łączności WiFi w trakcie połączenia - trzeba o tym pamiętać. Rozwiązanie natywne wspiera przeniesienie rozmowy do VoLTE. Sugestia: przydałby się widget na ekran startowy albo belkę systemową, pozwalający na włączanie/wyłączanie tej funkcji.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 17:40 27-07-2017
     Super, choć już teraz zaznaczam - baterię może zużywać ciut szybciej. Tak samo jak w przypadku rozwiązana natywnego.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Feodor 22:57 26-07-2017
  W njumobile też mi działa!
  Odpowiedz
 • komentarz
  mirecki 23:16 26-07-2017
  Testowane na LG G3 oraz Samsung Grand Prime, aplikacja działa doskonale, wreszcie dobra jakość połączeń w miejscu o słabym zasięgu. Mam tylko obawy dotyczące poboru energii, oby nieuzasadnione. Brawo Orange!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:36 27-07-2017
   Dziękujemy!
   Odpowiedz
  • komentarz
   Jose 06:12 28-07-2017
   Ja też mam Samsung Grand Prime, zainstalowałem aplikację, uruchomiłem i pojawił się komunikat: Trwa weryfikacja. Oczekuj na SMS. Może to potrwać nawet do 10 minut. Ja czekam już trzeci dzień i nic. Pomyślałem że mój aparat nie jest obsługiwany ale skoro komuś działa to czemu nie chce u mnie? :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:37 28-07-2017
    Czy korzystasz z oferty z kilkoma SIMami?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Jose 10:04 28-07-2017
     Nie, to jest aparat na jedną kartę SIM
     Odpowiedz
    • komentarz
     Jose 10:15 28-07-2017
     To jest model SM-G531F, a android wersja 5.1.1.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 10:32 28-07-2017
      Chodziło mi raczej o rodzaj oferty, z której korzystasz - czy jest to Smart Plan LTE Wspólny, lub któraś z ofert z wieloma kartami SIM, czy też oferta, w której płacisz tylko za jedną kartę SIM.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Jose 10:42 28-07-2017
       No tak, źle odczytałem :) Numer jest firmowy czyli jest wiele kart SIM na ten sam podmiot więc u Was jest to zapewne oferta dla wielu kart SIM.
       Odpowiedz
      • komentarz
       Jose 13:04 28-07-2017
       Czy to jest jakaś przeszkoda? Jeśli tak to jak ją można by obejść?
       Odpowiedz
       • komentarz
        Jose 12:44 29-07-2017
        Dla informacji - odinstalowałem apkę, zainstalowałem na nowo... i działa. Jedna różnica, że poprzednim razem miałem wyłączony przesył danych komórkowych, teraz przed instalacją go włączyłem. Nie wiem, czy to miało jakiś wpływ, jeśli nie to pomogła reinstalacja. Dzięki, Orange, za tę nową możliwość, niebawem wypróbuję ją za granicą, bo jak rozumiem, będąc np. na Ukrainie i dzwoniąc na numer w Polsce zapłacę jak za połączenie w kraju a nie bodajże 5 zł/min? Inna rzecz, jak rozumieć, że płacimy jak za połączenia krajowe, tzn. czy ta płatność jest w ramach abonamentu, jaki posiadam, czy są to dodatkowe kwoty doliczone do abonamentu? Logicznie myśląc, jest to w ramach abonamentu, bo inaczej to nie opłacałby się tą drogą dzwonić w Polsce, bo naliczałoby dodatkowe kwoty, ale w takim razie dzwoniąc z Ukrainy, Afryki czy Ameryki na polski numer nie zapłacę nic bo będzie to w ramach abonamentu? Sorry za te pytania, ale wolę mieć pewność :)
        Odpowiedz
        • komentarz
         Piotr Domański 11:30 30-07-2017
         Mechanizm działa tak, że korzystając z WiFi Calling jesteś traktowany jak gdybyś był w Polsce. Jeżeli dzwonisz na krajowy numer to tak jakbyś łączył się terenu Polski na inny numer w Polsce. W przypadku, gdy masz plan taryfowy z nielimitowanymi rozmowami nie płacisz dodatko nic za połączenie. Jednocześnie pamiętaj jednak, że jeżeli dzwonisz przez WiFi Calling na numer zagraniczny to wykonujesz rozmowę międzynarodową, nawet jeżeli fizycznie przebywasz w tym samym kraju, co numer na który dzwonisz.
         Odpowiedz
         • komentarz
          Jose 17:20 30-07-2017
          Dzięki, Piotrze, za wyjaśnienia. Czytając je zrodziły mi się jeszcze 2 pytania: 1. W artykule jest mowa i Ty też o tym mi napisałeś, że przy próbach połączenia na numer zagraniczny płaci się jak w przypadku rozmowy międzynarodowej. Pytanie jednak - wg jakiej stawki międzynarodowej? Bo inny jest koszt połączenia na numer w Unii Europejskiej, inny na Ukrainę, do Afryki itp. Czy tu jest jakaś jedna kwota albo różne ale niższe, gdy odbiera się przez aplikację? 2. Czy aplikacja wpływa jakoś na koszty odbieranych połączeń? Wiadomo, że w Polsce czy Unii za odebranie nie płaci się, ale już na wspomnianej Ukrainie bodajże 2 zł/min (dawniej 5 zł/min) i podobnie w innych krajach. Czy odbierając przez aplikację WiFiCalling rozmowę przychodzącą z Polski gdy będę np. na Ukrainie, zapłacę za nią jak przy normalnym odebraniu a więc wspomniane 2 zł/min czy zostanie ona potraktowana jako odebrana w Polsce i nic nie zapłacę? pozdrawiam
          Odpowiedz
          • komentarz
           Piotr Domański 09:45 31-07-2017
           1. wedle stawki za połączenie do kraju, do którego dzwonisz. 2. Połączenia przychodzące przez WiFi Calling są bezpłatne.
           Odpowiedz
 • komentarz
  wosiu 00:10 27-07-2017
  Piotrze odnośnie WiFi Calling to mam pytanko: - Jak tam pracę nad możliwością wysyłania sms przez WiFi calling? 2. Odnośnie NJU i androida... Trwają jakieś pracę nad aplikacją nju na androida? Obecna jest trochę... i nie była aktualizowana rok... Ew. zróbcie tak jak fioletowi i niech użytkownicy nju będą mogli korzystać z aplikacji Mój Orange.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:37 27-07-2017
   Co do pierwszego tematu - prace trwają, co do drugiego, nic mi o takich pracach nie wiadomo.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 08:52 27-07-2017
  Po zainstalowaniu aplikacji na Sony XZ otrzymałem komunikat że tym urządzeniu usługa działa natywnie. XZ nie ma na liście urządzeń z natywnym Wi-Fi calling, o co chodzi?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 11:45 27-07-2017
   Lista na ich stronie jest nieaktualna.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 17:37 27-07-2017
    Ale będziemy aktualizować. Jutro na blogu ;-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  andrzej 09:51 27-07-2017
  a czy planujecie w najblizszym czasie dodac obsluge VoLTE do iphone 5S?
  Odpowiedz
  • komentarz
   gh 12:58 27-07-2017
   iPhone 5s nie obsługuje VoLTE
   Odpowiedz
 • komentarz
  Adam 10:15 27-07-2017
  A kiedy obsługa SMS przez wificalling w iPhone? Bardzo tego brakuje.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:39 27-07-2017
   Nad obsługą SMS w WiFi Calling pracujemy.
   Odpowiedz
 • komentarz
  zajadacz 11:36 27-07-2017
  Na Huawei G7 jakość głosu osoby mającej aplikację na telefonie jest tragiczna. W drugą stronę jest bardzo dobrze, rozmówcę słychać super (jak w HD voice), ale ja jestem słyszany bardzo źle. Przyczyną tutaj nie może być łącze internetowe (mam 100/100 Mbit), czy słaby zasięg wi-fi (testowałem przy routerze).
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:38 27-07-2017
   Dzięki za sygnał.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jarecki 12:08 27-07-2017
  Mam pytanko czy jak ja mam kupiony telefon w wolnej sprzedaży to ta aplikacja będzie działać chodzi mi S7 jeśli tak to kiedy w NJU MOBILE.
  Odpowiedz
  • komentarz
   df 13:00 27-07-2017
   Będzie działać. W NJU również już działa.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 14:58 27-07-2017
  U mnie przy łączeniu wyskakuje błąd "Nie można zestawić bezpiecznego połączenia sprawdź dostęp do Internetu lub spróbuj później". Internet oczywiście działa bez problemu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:38 27-07-2017
   Dziękujemy za sygnał, sprawdzimy.
   Odpowiedz
 • komentarz
  leszek 13:52 31-07-2017
  Aplikacja wifi calling. Jak długo może trwać weryfikacja i oczekiwanie na sms. Cały dzień czekam i nic, co należy zrobić w takim przypadku
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:10 31-07-2017
   Napisz proszę jaki masz telefon, czy kupiony u nas, czy z wolnej ręki, z jaką wersją Androida i z jakiej oferty korzystasz?
   Odpowiedz
 • komentarz
  pogodabartek 18:46 01-08-2017
  Na oneplus 5 też działa bez problemu,ale brak SMS na wificalling. Kiedy płynne przełączanie z 3G na 4G podczas trwającej transmisji danych bo jest to upierdliwe jak w środku miasta telefon ma ciągle 3G ???
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 19:45 06-08-2017
  Działa na LG V10 potwierdzam .... szkoda tylko, że jak mam w ustawieniach telefonu ukryj mój nr to w tej aplkacji ta usługa nie działa i numer się wyświetla...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jose 11:36 17-08-2017
  Jeszcze raz ja, tym razem w sprawie połączeń odbieranych przez wifi calling - praktycznie udało mi się normalnie odebrać chyba tylko 2-3 połączenia, w pozostałych przypadkach po odebraniu jest albo głucha cisza, albo słyszę rozmówcę, ale on mnie nie słyszy. Czy macie jakąś radę na takie sytuacje? Mam telefon Samsung Grand Prime a wi-fi o dużej prędkości LTE.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jose 10:48 20-08-2017
   Jestem jedyną osobą z takim problemem?? Ciekawe.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 06:45 21-08-2017
    Przekaże kolegom zajmującym się aplikacją.
    Odpowiedz
  • komentarz
   kferro 10:11 08-09-2017
   Mam to samo na dwóch samsungach z wgraną aplikacją. . S5mini z andek 6 i XCover 3 z andek 5. Jeden w NJU a drugi w ORANGE. Praktycznie co 2 połączenie po WiFi rozmówca mnie nie słyszy. Ja jego bardzpo dobrze. WiFi sprawne i łącze do internetu > 10/10.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jose 17:47 14-09-2017
    Dziś wyszła nowa wersja aplikacji i mój problem został rozwiązany, a więc rozmówca mnie w końcu słyszy :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  misiek 09:51 20-04-2018
  nie wiem dlaczego wszyscy tutaj są podjarani wifi calling(iem). W zasadzie nie jest to nic nowego. Ja od wielu lat korzystam z VoIP (telefonia internetowa). Bedąc w kraju, jak chcę zadzwonić do ciotki w Niemczech, to włączam softphona i dzwonię bedąc w domu po wifi lub poza po 3G/4G. Jestem do tego zmuszony cenami połączeń zagranicznych z Polski (2zł/min.)...Będąc za granicą dzwonię do Polski (gdy chcę sobie pogadać). I także mogę to zrobić po wifi lub 3G/4G. Mam numer u jednego z polskich voip-operatorów. Zastanawiam, po co operatorzy kombinują z wifi calling. Nie wystarczyłoby, aby użytkownik zainstalował sobie pierwszą lepszą apke od VoIP (SIP softphone), podał dane autoryzacji i mógłby dzwonić przez swojego operatora? Nawet Polacy mieszkający na stałe za granicą mogliby w ten sposób dzwonić (jak z Polski). Mając np. niemiecką kartę z pakietem Internetu po wificalling nie mogą zadzwonić,...bo nie mają wifi....dopiero w domu....jak pojawią się w swoim wifi. Do dupy takie rozwiązanie panowie operatorzy. Pozdrawiam Misiek
  Odpowiedz
 • komentarz
  paush 09:37 13-09-2018
  kiedy bedzie nastepna aktualizacja aplikacji wifi calling? i kiedy mozna spodziewac sie w niej obslugi sms po wifi calling?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Agata13 06:59 01-07-2019
  Nagle wifi calling na moim telefonie przestał działać i nie można nic zrobić . Dlaczego ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:31 01-07-2019
   Na jakim urządzeniu, gdzie kupionym i kiedy przestał działać?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Paweł Galaś 14:33 24-01-2020
  Dlaczego WiFi calling wycofaliście? Jak mogę tą aplikację zainstalować na Huawei P9 Lite 2017?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:53 24-01-2020
   Aplikacja została wycofana, gdyż była jedynie "protezą" na czas, gdy liczba urządzeń obsługujących usługę będzie niewielka. Obecnie jest ich kilkadziesiąt, wśród nich też urządzenia z niższej półki.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Bomba1233 16:22 08-08-2022
  Ja tego nie rozumiem na Realme 9 miałem wifi calling a na realmy GT2 nie mam...powiem wam że super sprawa :( jedynie co ten telefon posiada to VoLte...dodatkowo wstyd że każda inna sieć obsługuje 5G a u was nadal 4G :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   klient 18:33 31-01-2023
   Właśnie dlaczego na realme gt2 pro nie działa WiFi Calling??
   Odpowiedz

;

Urządzenia

Alcatel A5 LED już w Orange (1)

Piotr Domański

25 lipca 2017

Alcatel A5 LED już w Orange
1

„Smartfon nie musi być flagowcem, by był fajny” –  sądzę, że tak właśnie myśleli twórcy smartfona, który właśnie wszedł do naszej oferty – Alcatel A5 LED. I wymyślili by w pleckach telefonu zamontować 35 wielokolorowych diod LED. Prześwitują one przez obudowę i sprawiają, że telefon mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Średnia półka to jest to!

We flagowcach robotę robią parametry techniczne i design ostry jak żyleta. Średnia półka ma trochę mniejsze możliwości i dlatego, trzeba znaleźć inną metodę wyróżnienia się. I to rodzi masę pomysłów – część trafionych, część nie, ale kreatywność twórców trzeba docenić. Rozbudza ją także niższe ryzyko –jeżeli zbudujemy telefon za kilka tysięcy, to jego sprzedaż musi się udać. Jeżeli mamy telefon za półtorej tysiąca, możemy zaryzykować i zobaczyć jaki będzie efekt – ewentualne straty będą niższe.

LED-y i co jeszcze?

Alcatel A5 LED, jak już wspomniałem wyróżnia się właśnie obudową. Jestem świeżo po obejrzeniu filmu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” i właśnie z pięknymi barwami wykreowanymi w tym filmie kojarzy mi się to rozwiązanie. LEDy, podświetlają na kolory podobne do tych na tapecie telefonu, w możemy także ustawić je tak, by dostosowały się do muzyki, której słuchamy. Ma także kilka predefiniowanych trybów. W tym wideo można zobaczyć jak wygląda ten efekt.

Alcatel A5 LED - front telefonu

 

Jednak plecki telefonu to nie wszystko. Z drugiej strony można zobaczyć wyświetlacz o przekątnej 5 cali. Napędza go procesor Octa Core 1,3 GHz MT6753, a wspiera go w tym 2 GB pamięci RAM. Pamięci operacyjnej w telefonie jest 16 GB i można ją rozszerzyć kartą microSD. Telefon ma dwa aparaty – pierwszy 8 Mpix (interpolacja do 13 Mpix), drugi 5 Mpix. Energię zapewnia bateria o pojemności 2800 mAh, która zdaniem producenta wystarcza na 381 godzin czuwania i 21 rozmowy.

Ile kosztuje Alcatel A5 LED w Orange?

Za nowe dzieło Alcatela nie zapłacimy fortuny. W najtańszym z naszych planów taryfowych – Smart Plan LTE za 29,99 zapłacicie za niego 199 zł na start, a później miesięcznie (za abonament i telefon) – 49,99. W planie za 39,99, czyli pierwszym, z nielimitowanymi rozmowami i SMS -49 zł na start ,  a później w sumie 59,99. W kolejnych planach kwota na start spada do 0 zł, a opłata miesięczna podnosi koszt Waszego planu taryfowego o maksymalnie 15 zł (licząc ze wszystkimi rabatami) miesięcznie. A więcej tradycyjnie dowiecie się na stronie orange.pl

Udostępnij: Alcatel A5 LED już w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  cyryl 18:34 07-08-2017
  Czy Orange Polska planuje wprowadzić do oferty smartfony francuskiej firmy Wiko? Na przykład Wiko WIM Lite?
  Odpowiedz

;

Film

Luc Besson na polskiej premierze „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” – konkurs (11)

Kasia Barys

24 lipca 2017

Luc Besson na polskiej premierze „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” – konkurs
11

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w reżyserii Luca Bessona to jeden z tych filmów, po których ma się ochotę podziękować reżyserowi za cudowną przygodę. Trzeba mieć ogromną wyobraźnię, by stworzyć tak piękny wizualnie film. Oczywiście fabuła była oparta na komiksie „Valerian” , który jak się okazuje był źródłem inspiracji także dla „Gwiezdnych wojen”. Jednak przełożenie tego na obraz wymaga ogromnej kreatywności. Rajska planeta Mul, ogromne Miasto Tysiąca Planet, Konwektory. Poziom wizualny budzi szczery zachwyt, po części też za sprawą swojej oryginalności. Do tego zapierające dech w piersi wysokiej klasy efekty specjalne, scenografia, kostiumy. To jeden z najlepszych filmów ostatnich lat gatunku si-fi. To film przygodowy i fantasy w jednym. Oczywiście technologia pomogła filmowi. Efekty specjalne 3D są narzędziem, dzięki któremu reżyser mógł stworzyć właśnie taki film. Reżyser przyznała, że to „Avatar” otworzył mu drogę do jego realizacji. Dlatego film tworzony był 7 lat, a z myślą o jego realizacji Luc Besson nie rozstawał się przez 20 lat.

O czym jest film „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”?

Akcja filmu dzieje się w przyszłości, kiedy od dawna podróżujemy do gwiazd, nawiązaliśmy kontakt z wieloma obcymi gatunkami. Tytułowy Valerian (Dane DeHaan) i jego partnerka Laureline (Cara Delevigne) stanowią specjalny zespół policjantów, odpowiedzialny za utrzymanie porządku na terytorium zamieszkałym przez ludzi. W filmie nie brakuje także znanych aktorów m.in. Clive Owen, Ethan Hawke, czy  Rutger Hauer. Ich kreacje aktorskie są świetne. Nawet epizodyczne role np. Rihany są znakomicie wymyślone i przykuwają naszą uwagę.

Emocje znajdziesz w filmach. Filmy znajdziesz w Orange

Wg mnie „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to film, w którym każdy odnajdzie emocje. Jak powiedział Luc Besson, obecny na prapremierze filmu w Warszawie, dzięki filmowi można marzyć, zapomnieć się, odlecieć na 2 godziny w zupełnie inny świat. Życzę Wam tego podczas oglądania filmu i zapraszam do kina od 4 sierpnia. Skorzystajcie ze „Śród z Orange”. Później film będzie dostępny na VOD w Orange TV. Póki co obejrzyjcie relację z premiery koprodukcji Grupy Orange.

Mam dla was konkurs. Napiszcie czym/ kim jest Konwerter, jaka jest jego specyficzna umiejętność i jak byście go wykorzystali. Najciekawsza (i poprawna) odpowiedź zostanie nagrodzona plakatem filmu z oryginalnym podpisem Luca Bessona oraz podwójną wejściówką do kina na „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. Konkurs trwa do końca 26 lipca. Powodzenia!

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” - plakat z filmu z podpisem reżysera - Luc Besson

 

Mediateka

Udostępnij: Luc Besson na polskiej premierze „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” – konkurs
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:46 24-07-2017
  Konwerter - istota reprezentująca gatunek o cudownej mocy rozmnażania przedmiotów. Ja bym taką moc wykorzystał w służbie zdrowia - aparatura medyczna często kosztuje kosmiczne pieniądze, a moim marzeniem jest by każdy obywatel miał dostęp do jak najlepszej diagnostyki i aparatury medycznej - bo co jest ważniejsze w życiu niż nasze zdrowie??
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 20:10 24-07-2017
   Zwłaszcza zdrowie przy ostatnich zmianach regulaminów w OFnK!!! :P Ps. Piotr Domański, jak zwykle chowa głowę w piach! :P
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 22:39 24-07-2017
    Grzecznie Wam Panowie odpowiedziałem :-P a głowy nie chowam w piach, bo ten nad Wisłą czysty nie jest, a nad Bałtyk raczej w tym roku się nie wybieram.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 17:46 25-07-2017
     Piotr. Wiem, że zakres obowiązków i spraw ogranicza człowieka czasowo - tak jest niestety w korporacjach, ale może raczysz potwierdzić JESZCZE RAZ to, że wymiana karty SIM, która nie obsługuje LTE w salonie jest darmowa??? Jakoś zapomniałeś odpisać w tym wątku: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/samodzielna-wymiana-sim-w-orange-i-nju/ Ludzie w salonach robią wielkie oczy!!! :(
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 20:16 25-07-2017
      Dlatego poprosiłem PAWŁA o potwierdzenie, jak się zakończyła jego sprawa. Pracuję nad tym :-)
      Odpowiedz
 • komentarz
  mareksasuke 13:32 25-07-2017
  Konwerter jest istotą, która reprezentuje gatunek posiadający moc rozmnażania przedmiotów. Mając w perspektywie możliwość użycia takiej umiejętności staję przed dylematem jak mógłbym wykorzystać taką umiejętność. Chciałbym bowiem, żeby wszyscy mogli na niej skorzystać, a nie tylko ja. Z całego tego rozmyślania narodził się w końcu pomysł, aby rozmnożyć... książki. Nie każdego na nie stać, a za czytamy zdecydowanie za mało, a to przecież podstawowe źródło wiedzy. Nawet filmy powstają na podstawie książek. Cel społeczny spełniony, własna egoistyczna potrzeba posiadania książek ziszczona :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 08:50 27-07-2017
  Szkoda, że taka mała frekwencja przy tym konkursie, a taka zupełnie wyjątkowa nagroda. Mareksasuke - wygrałeś plakat filmowy z podpisem Luca Bessona. Poproszę cię o wszelkie namiary do jego wysłania. Gratulacje
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 09:46 27-07-2017
   Owszem nagroda wyjątkowa, ale żyjemy w czasach w których już nie plakatujemy ścian pokoju np. plakatami z bravo i bravo sport :-D
   Odpowiedz
  • komentarz
   mareksasuke 11:30 27-07-2017
   Marek Wasiński 29 listopada 3/35 99-300 Kutno
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 11:40 27-07-2017
   Gratulacje @mareksasuke :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 09:59 27-07-2017
  Maurycy, ja nie mówię, żeby od razu plakatować pokój, ale to naprawdę fajny gadżet
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej