Odpowiedzialny biznes

Wirtualne korepetycje

Monika Kulik Monika Kulik
21 stycznia 2011
Wirtualne korepetycje

Tegoroczną nagrodę w konkursie „Odkryj e- wolontariat” zdobyła Fundacja Nowoczesna Polska, której projekty „Wolne lektury” i „Wolne podręczniki” zdobyły uznanie internautów i kapituły Konkursu.

Ja jednak chciałabym zwrócić uwagę na inny projekt – wymyślony przez uczniów Zespołu Szkół w Trzebielu. Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wolontariatu na co dzień zajmujący się pomocą w nauce słabszym uczniom, postanowili wykorzystać w swojej pracy także Internet. Na GG tworzyli dwa profile e-korepetytorów – humanistyczny i matematyczno – przyrodniczy i rozpoczęli regularne dyżury. Pomagają w ten sposób przede wszystkim tym, uczniom, którzy ze względu na swoje miejsce zamieszkania, nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych korepetycjach. A problem ten dotyczy wielu uczniów, którzy do szkoły dojeżdżają z 34 okolicznych miejscowości.

Ale uwaga, myliłby się ten, który sądzi, że to dobry sposób na łatwe uzyskanie tekstów do opowiadań z polskiego czy gotowych rozwiązań zadania z matematyki – każdy, kto korzysta z korepetycji i ich udziela musi przestrzegać regulaminu. O ściąganiu nie mam mowy.

Jeśli szukacie innych inspiracji – zaglądajcie na stronę www.e-wolontariat.pl, gdzie można znaleźć ciekawe oferty pracy dla e-wolontariuszy od ponad 100 organizacji społecznych.

 


Odpowiedzialny biznes

Zapraszam na spotkanie z Euro 2012

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 stycznia 2011
Zapraszam na spotkanie z Euro 2012

Jak pewnie już wiecie zostaliśmy sponsorem i partnerem technologicznym Mistrzostw Europy 2012. To ukoronowanie naszego długiego zaangażowania w piłkę nożną, ale też ogromne wyzwanie. Zachęcam do przeczytania i obejrzenia relacji na blogach korporacyjnym, sportowym i technologicznym z tego wydarzenia.

Zapraszam też wszystkich fanów do odwiedzenia od czwartku do niedzieli naszego namiotu przed PKiN, gdzie zrobicie sobie zdjęcie z Pucharem Henri Delaunay’a oraz oficjalnymi maskotkami mistrzostw. Będzie tez można wygrać piłkarskie nagrody w konkursach organizowanych przez Orange.


Odpowiedzialny biznes

Partnerstwo w liczbach

Marek Wajda Marek Wajda
19 stycznia 2011
Partnerstwo w liczbach

Jak już pewnie wiecie z bloga korporacyjnego oraz sportowego: TP i Orange zostały oficjalnymi Partnerami Technologicznymi UEFA EURO 2012. Oznacza to, że nasze firmy zapewnią infrastrukturę teleinformatyczną i kompleksowe rozwiązania dla mediów, organizatorów i kibiców. Dzięki temu transmisje na żywo dotrą do blisko półtora miliarda (!) widzów na całym świecie.

W poniedziałek zapraszam Was na wywiad dotyczący szczegółów partnerstwa technologicznego, a teraz kilka danych liczbowych co TP i Orange będą musiały dostarczyć:

• 7000 dostępów do internetu i sieci korporacyjnych,

• 1750 stacjonarnych linii telefonicznych,

• 1425 telefonów komórkowych,

• 1300 monitorów LCD,

• 1000 laptopów,

• 1000 telewizorów,

• 150 bezprzewodowych punktów dostępowych

• okablowanie wszystkich obiektów to ok. 2500 km światłowodów

• zapewnienie prędkości transmisji rzędu 70 Gbp/s umożliwi transmisję (w tym w jakości HD) równolegle z 32 kamer

Zespół pracujący przy obsłudze technologicznej EURO będzie liczył 800 osób. TP i Orange gwarantuje blisko 100 proc. (99,999 proc.) sprawność działania systemów i sprzętu, a maksymalny dopuszczalny czas przerw w transmisji to 26 sekund dziennie. Jak więc widzicie to ogromne wyzwanie.

Scroll to Top