Odpowiedzialny biznes

Wybierz Gwiazdę Dobroczynności

Monika Kulik Monika Kulik
28 grudnia 2010
Wybierz Gwiazdę Dobroczynności

Już po raz drugi mamy szansę wybrać Gwiazdę Dobroczynności – osobę publiczną, która swoim wizerunkiem wspiera ważną idee społeczną, organizację, konkretny projekt czy kampanię społeczną.
My w Fundacji Orange głosujemy na Olgę Bończyk, która od kilku lat jest ambasadorem naszego programu dla małych dzieci z wadą słuchu „Dźwięki Marzeń”.

Jak pisze aktorka na swojej stronie internetowej „Moi rodzice nie słyszeli,  zatem żyłam na pograniczu dwóch światów: świata ciszy i świata muzyki. Muzyki - bo szybko się okazało, że wraz z moim bratem Mirkiem, jesteśmy  uzdolnieni muzycznie. Pani z przedszkola namówiła więc moich rodziców,  by pozwolili nam uczyć się w szkole muzycznej. Dziś dopiero umiem ocenić, jak wielkie to było wyzwanie dla ludzi, którzy nie słyszą nic”.
Jako Ambasador Programu „Dźwięki Marzeń” p. Olga przekonuje innych, o tym jak ważne jest pogodzenie tych dwóch światów. Nie tylko towarzyszy nam podczas ważniejszych spotkań i konferencji naukowych w ramach programu, ale co najważniejsze spotyka się też z podopiecznymi Fundacji - rodzinami, które, na co dzień próbują pogodzić świat ciszy i dźwięku.


Sieć

Uff, znowu świąteczne statystyki

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 grudnia 2010
Uff, znowu świąteczne statystyki

Pierwszy dzień po Świętach tradycyjnie rozpoczynają pytania dziennikarzy o statystyki SMS-ów i MMS-ów. Pasjonujace to już mało, ale tradycji musi stać się zadość. Zanim napiszę cyferki podkreślę, że w tym roku mieliśmy zauważalny wzrost połączeń. W prepaidach ruch wzrósł nam o ponad 30 proc. To oznacza, że klienci zdecydowanie chętniej rozmawiali z bliskimi niż podczas Świąt 2009. W dużej mierze to wynik pakietu 30 minut, który otrzymaliście w rekompensacie za ubiegłotygodniową awarię. Teraz statystyczne konkrety. Od 23 do 26 grudnia klienci Orange wysłali 287 238 867 SMS-ów (rok temu 299 697 996) i 2 257 045 MMS-ów (rok temu 2 298 981). Oczywiście największy ruch był w Wigilię.


Odpowiedzialny biznes

Zielone światło dla e-faktury

Monika Kulik Monika Kulik
27 grudnia 2010
Zielone światło dla e-faktury

W ciągu całego roku w Polsce wystawianych jest ok. 2 mld papierowych  faktur. Od nowego roku może ich być mniej. 1 stycznia 2011r. zmieniają się przepisy – teraz posługiwanie się fakturą elektroniczną będzie o wiele prostsze. Zmienią się elementarne zasady wystawiania i przechowywania faktur – będzie można je np. przesyłać drogą mailową bez żadnych szczególnych zabezpieczeń, bez konieczności użycia podpisu elektronicznego.

Zmiany przepisów to wyraźny sygnał dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli jasnych przesłanek prawnych odnośnie rozliczania i przesyłania elektronicznych faktur. Koniec z drukowaniem niepotrzebnych ton papieru;). Dzięki tym rozwiązaniom możemy stać się bardziej przyjaźni dla środowiska.

Koniec roku sprzyja nowym postanowieniom, życzę więc sobie i Wam wszystkim, żeby jednym z nich było nasze lepsze podejście do środowiska. A zacząć można już dziś od e-faktury. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowej zachęty, niech zajrzy na stronę ekofaktury - w prezencie za przejście na elektroniczną fakturę ma szansę na atrakcyjny prezent;)

Scroll to Top