;

Film

Wygraj figurki Funko POP! To. Rozdział 2 w jakości 4K w Orange VOD (7)

Kasia Barys

15 stycznia 2020

Wygraj figurki Funko POP! To. Rozdział 2 w jakości 4K w Orange VOD
7

W Orange VOD oraz aplikacji Orange TV Go już jest dostępny megahit „To: Rozdział 2”. A ja zapraszam miłośników horrorów do szybkiego konkursu. Do wygrania figurki Funko POP! Pennywise.

Do 17 stycznia napiszcie w komentarzach, z którym członkiem Klubu Frajerów z filmu „To: Rozdział 2” byłoby wam najłatwiej pokonać złowrogiego klauna Pennywise’a i dlaczego? Nagrodzę 3 osoby.

„To: Rozdział 2” to kontynuacja megahitu na podstawie twórczości Stephena Kinga. „Klub Frajerów” powraca po 27 latach do Derry, aby jeszcze raz zmierzyć się z przerażającym klaunem. Czy tym razem bohaterowie pokonają zło? Jeśli jesteście klientami Orange TV i posiadacie Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten film możecie zobaczyć także w jakości 4K. Przy okazji styczniowe pozostałe nowości VOD znajdziecie w tym wpisie.

Udostępnij: Wygraj figurki Funko POP! To. Rozdział 2 w jakości 4K w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 12:28 15-01-2020
  Stanowczo William 'Bill Jąkała/Wielki Bill' Denbrough. Zawsze interesowały mnie schematy tworzenia liderów opinii oraz pracy nad charakterem i zdobyciem prestiżu oraz pozycji w danej grupie współczesnej
  Odpowiedz
 • komentarz
  Uzi 21:30 15-01-2020
  W odróżnieniu od komentarza Krzyśka, który wydał mi sie bardzo ambicjonalny i ze względu na to, że nie widziałem tej części, mój wybór padłby na tego członka, który przeżył bez większego uszczerbku ;) dobrze trzymać sie w gronie tych, którzy dają sobie najlepiej radę :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:57 15-01-2020
  Straszna ta figurka ? Myślę że z Młodym Benem pokonali byśmy złowrogiego klauna Pennywise’a. Dlaczego? Świat młodych ludzi, świat dzieci potrafi być tak pomysłowy, że człowiek często zastanawia się skąd np. dwulatek czerpie takie pomysły ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał 08:51 16-01-2020
   Mike Hanlon z ekipy to jedyna postać która dobrze ogarniała sytuację bo został w miasteczku poświęcając swoje życie by wszystko pamiętać i by znaleźć sposób na pokonanie TO. Trzeźwo myślący pragmatyk i realista, nie dał by sobie w kaszę dmuchać więc logicznym jest wybór właśnie jego osoby za kompana w utarczce z szalonyn klaunem. Moj e-mail: ms4edp@gmail.com
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 21:38 16-01-2020
  Zdecydowanie z dziewczyną Beverly. Jako jedyna do końca zachowała trzeźwy umysł. Nie dała się zastraszyć. Do tego kobieca intuicja i przede wszystkim baby górą!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 11:53 20-01-2020
  Krzysiek, Michał, Gosia - gratuluję. Proszę podajcie mi na maila swoje adresy do wysyłki konkursowego gadżetu: katarzyna.barys@orange.com
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 14:04 20-01-2020
   Dziękuję i gratuluję innym.
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Postanowienia noworoczne – mniej on-line, więcej czasu z rodziną (12)

Kasia Barys

13 stycznia 2020

Postanowienia noworoczne – mniej on-line, więcej czasu z rodziną
12

Początek roku to czas, kiedy postanawiamy zmienić swoje złe nawyki. Chcemy być zdrowsi, szczuplejsi, więcej czasu spędzać z bliskimi. Jeśli myślisz o zmianie na lepsze,  skorzystaj z metody drobnych kroków. Powoli,  małymi kroczkami, ale jednak do przodu. Aby plany  nie pozostały w sferze marzeń, warto postanowienia wdrożyć… od razu. Nie czekać, nie kombinować, a działania oprzeć na dobrej motywacji. Właśnie! Bardzo ważna jest motywacja. Im większa, tym większe szanse na zrealizowanie postanowień. A co jest najważniejsze…? Bezpieczeństwo, zdrowie, a może rodzina? Taką ważną motywacją  może być właśnie coś czego większość z nas nie ma czyli spędzanie czasu z rodziną. Warto w nowym roku zadbać o to, aby twoja rodzina korzystała z nowych technologii bezpiecznie i odpowiedzialnie. Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez smartfonów, tabletów czy internetu. Pomimo niewątpliwych korzyści, jakich doświadczamy w związku z codziennym używaniem smartfonów i internetu okazuje się, że możemy w bardzo prosty sposób utracić nad nimi kontrolę.

Fonoholizm – co to takiego?

Fonoholizm to zaburzenie zachowania w postaci nałogowego używania telefonu komórkowego. Mówimy o nim wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez swojego smartfona, najczęściej mającego dostęp do internetu. Telefon komórkowy jest włączony 24 godziny na dobę, a gdy śpimy, jest w zasięgu ręki. Cały czas sprawdzamy, czy nie ma jakiegoś powiadomienia. Nie mogąc odebrać telefonu, czujemy niepokój, rozdrażnienie. Ok. 20% badanych przez Fundację Dbam o Mój Z@asięg osób osiągnęło ekstremalnie wysokie wyniki na skali fonoholizmu.

1/3 uczniów sama uważa, że jest uzależniona od serwisów społecznościowych. Aż 28% badanych uczniów odczuwa niepokój lub zdenerwowanie, gdy nie wie, co planują lub robią w sieci inni. Połowa młodzieży czuje potrzebę natychmiastowej reakcji na wiadomości w sieci.

Zdawać by się mogło, że fonoholizm zagraża jedynie dzieciom i młodzieży, jednak dotykać on może osób w różnym wieku. Z badań prowadzonych przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg wynika, że kluczowymi osobami dla kształtowania pozytywnych wzorów używania , mediów cyfrowych przez dzieci i młodzież są właśnie ich rodzice. Rodzice powinni świecić przykładem. Także zachęcam do zmiany takich nawyków jak jedzenie posiłku ze smartfonem czy rozmawiania z dzieckiem zerkając na maile.

Jak rozpoznać czy nasze dziecko nadużywa nowych technologii?

Kodeks rodzinny - korzystanie ze smartfona dla dzieci - grafika ilustracyjna

Przede wszystkim sprawdź ile czasu dziecko spędza przy komputerze, szczególnie jeśli jednocześnie zrezygnowało z innych zainteresowań,  zaniedbuje obowiązki czy naukę. Z badań Fundacji Dbam o Mój Z@asięg, 84,2% uczniów używa smartfonów na przerwach między lekcjami a 64,4% uczniów zaniedbuje obowiązki szkolne przez nadmierne korzystanie z mediów cyfrowych. Co dziesiąty badany uczeń deklaruje, że korzysta z telefonu praktycznie cały czas. Prawie połowa uczniów, jeśli przebudzi się w nocy, sięga po swój smartfon. Aż 24,7% uczniów czuje się uzależnionych od swojego smartfona. Kolejnym objawem mogą być kłamstwa dotyczące czasu spędzanego w internecie oraz reagowanie rozdrażnieniem lub nawet agresją, gdy korzystanie z nowych technologii jest utrudnione lub niemożliwe. Problem nadużywania internetu to sprawa całej rodziny. Dzieci nas obserwują, jesteśmy dla nich przykładem, więc sami także musimy ograniczyć czas bycia online.

Razem w sieci – pomocne miejsce

Na portalu orange.pl/razemwsieci znajdują się wszelkie wskazówki jak odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii. Pomocnym narzędziem może być domowy kodeks korzystania z nowych technologii. O tym czym jest domowy kodeks korzystania z nowych technologii pisałam już wcześniej, podobnie jak o tym jak taki kodeks wdrożyć. Oprócz ustalonych wspólnie zasad należy pamiętać o skonfigurowaniu urządzeń. Urządzenia ułatwiające dostęp do sieci (smartfon, tablet, laptop, konsola) dają możliwość konfiguracji ustawień, tak żeby ograniczyć kontakt dziecka z nieodpowiednimi treściami oraz kontrolować aktywności najmłodszych dzieci online. W smartfonie można skorzystać na przykład z aplikacji Chroń dzieci w sieci, która pozwala zarządzać czasem i treściami internetowymi w telefonie dziecka. Na urządzeniach wykorzystywanych przez młodsze dzieci warto zainstalować program lub aplikację kontroli rodzicielskiej – pozwolą one filtrować treści oraz ustawiać limit czasu spędzanego online.

Powodzenia

Udostępnij: Postanowienia noworoczne – mniej on-line, więcej czasu z rodziną
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 18:31 13-01-2020
  Bardzo mądre słowa...
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:55 13-01-2020
   Te z tytułu - jak najbardziej! :D
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:48 13-01-2020
  Kolejny fajny wpis Kasiu. Osobiście uważam że fonoholizm dotyczy dużo większej grupy społeczeństwa. Dzisiaj większość osób gdy zapomni zabrać smartfon z domu to się po niego wraca, co jest dla mnie głupotą, ale.......a co robią moje koleżanki w trakcie przerwy....uwierzcie jak wchodzę do pokoju socjalnego i dyżur pełnią osoby w przedziale 25-35 to wszystkie pochylone są nad smartfonami, masakra!!!
  Odpowiedz
  • komentarz
   OLGA 18:30 03-05-2020
   Pablo, ty to chyba kochasz tę Kasię :)))) Przyznaj się!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz 12:02 14-01-2020
  Dzięki pracownikom Orange totalnie nie zainteresowanym przedłużaniem umów moje postanowienia noworoczne, to przenieść wszystkie usługi od operatora, któremu nie zależy na lojalnych klientach. Pierwsza umowa (wypowiedziana) kończy się 17 stycznia, ale nikt nie dzwoni ze strony Orange. Kolejna (biznesowa) zakończy się 30 stycznia itd. Dodatkowo w biznesie rozbawiało mnie żądanie 9zł za przedłużenie umowy. To naprawdę niezły żart.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Norago 23:01 14-01-2020
   Tomaszu, całe Orange zapewne nie otrząśnie się po stracie tak kluczowego klienta i wyniki firmy spadną drastycznie :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Tomasz 09:49 15-01-2020
    Ale ja jestem przekonany że nie tylko słupki w Excelu nie drgną, ale też żaden z pracowników tej firmy nie będzie miał żadnego problemu z moim odejściem. Bo po prostu klient lojalny nie jest cenionym. Kiedyś choć starano się zadzwonić i zapytać o powody rezygnacji, dziś to jest bez znaczenia. I to tyle po naprawdę wielu latach współpracy z Orange i to nie tylko jako klient
    Odpowiedz
  • komentarz
   Kasia Barys 10:07 15-01-2020
   Tomku, podaj proszę na katarzyna.barys@orange.pl dane twoje i nr tel jakiego dotyczy sprawa - postaramy się pomóc, żebyś nadal był naszym klientem
   Odpowiedz
   • komentarz
    Tomasz 10:57 15-01-2020
    Wysłałem dane na maila. Umowa kończy się w piątek, i w piątek zlecę przeniesienie tego numeru o ile nie otrzymam korzystnej propozycji przedłużenia umowy.
    Odpowiedz
  • komentarz
   Kasia Barys 10:47 15-01-2020
   mój poprawny mail to katarzyna.barys@orange.com
   Odpowiedz
   • komentarz
    OLGA 18:24 03-05-2020
    poprawny... jak wszystkie w Orange...
    Odpowiedz
 • komentarz
  Orangefan 14:43 14-01-2020
  To dlatego Operator odbiera ludziom stopniowo wszystkie bonusy, promocje itd.? żeby zamiast siedzieć w sieci więcej przebywać z rodziną? Zaczęły się ferie tradycyjnie Orange dawało z tej okazji bonusiki za kilka złotych na całe ferie. Mały bonus a milej kojarzy sie dany Operator. A tak to sami sobie odpowiedzcie....
  Odpowiedz

;

Innowacje

Nowy podcast „Przyszłość jest dziś” (5)

Marta Krajewska

9 stycznia 2020

Nowy podcast „Przyszłość jest dziś”
5

Pewnie znacie moją serię video „Przyszłość jest dziś”. Kiedy startowałam, miałam jasno określony cel – chciałam prezentować Wam trendy i nowinki technologiczne, które wydawały się odległą przyszłością, a tak naprawdę były na wyciągnięcie ręki.

Przez ponad rok stworzyłam kilkanaście materiałów, m.in. o sztucznej inteligencji obsługującej klientów, adopcjach przyszłości, czyli sekretnym życiu kotów transmitowanym online, czującym domu tworzonym w Orange Labs, bioplastiku czy protezie ręki 3D, czyli projektach z warszawskiego FabLabu powered by Orange.

Jeśli technologie przyszłości was zainteresowały, to od dzisiaj możecie zgłębić ten temat, słuchając podcastów z serii „Przyszłość jest dziś”. Tworzy je Polityka Insight, a partnerem cyklu jest Orange Polska. Podcast „Przyszłość jest dziś” prowadzą analitycy Polityki Insight, Marek Świerczyński i Karol Tokarczyk. Audycja będzie publikowana w co drugi czwartek, a dzisiaj możecie posłuchać dwóch pierwszych odcinków, poświęconych sztucznej inteligencji.

Gośćmi podcastów są eksperci i politycy, naukowcy i przedsiębiorcy, którzy wspólnie z prowadzącymi zastanawiają się, jak sztuczna inteligencja, roboty, drony, biometryka czy internet rzeczy zmieniają społeczeństwo i nas samych.  Materiały są już dostępne na platformach:

Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba taka forma?

Udostępnij: Nowy podcast „Przyszłość jest dziś”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:51 10-01-2020
  Super słuchowisko, dzisiaj może wysłucham część "audycji" :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  robert 21:45 11-01-2020
  Bardzo dobry cykl audycji, gratuluję podjęcia ambitnych tematów :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 11:34 12-01-2020
  Bardzo interesujące dla mnie najbardziej to sztuczna inteligencja.Technologia idzie mocno do przodu...
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 12:43 13-01-2020
  Orange czy normy PEM które zostały podnieśone 1 stycznia 2020r. z 0,1W do 10W dotyczą obecnego zasięgu 2, 3G i LTE ? Czy tylko 5G ??? https://cyfrowa.rp.pl/telekomunikacja/42506-normy-promieniowania-w-gore-rozporzadzenie-o-pem-podpisane
  Odpowiedz
 • komentarz
  hide_and_seek 18:31 14-01-2020
  Dobry podcast. Kiedy następny odcinek?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej