;

Film

Wygraj klocki lego z Orange TV (11)

Kasia Barys

23 sierpnia 2019

Wygraj klocki lego z Orange TV
11

W Orange VOD oraz aplikacji Orange TV Go do końca października można obejrzeć kolekcję dwóch filmów: „LEGO Przygoda” i „LEGO Przygoda 2” w wyjątkowo niskiej cenie. Płacąc raz, obejrzysz dwie fantastyczne produkcje. W związku z nową ofertą, mam dla Was czadowy konkurs. Do końca dnia 29 sierpnia napiszcie w komentarzach, która postać ze wspomnianych wcześniej filmów rozśmieszyła Was najbardziej i dlaczego. Ilość znaków ograniczona: max 300 znaków ze spacjami.
Nagrodzę pięć osób klockami LEGO z filmu „LEGO Przygoda 2”. Do wygrania są takie zestawy, jak:  „Ultrakocia i Lucy Wojowniczka”, „Najlepsi przyjaciele Kici Rożek” oraz „Batman™ i Stalowobrody”.
Pierwsza część serii, czyli „LEGO Przygoda” to pełna doskonałego humoru animacja z kultowymi klockami w rolach głównych. Główny bohater to Emmet, przeciętny robotnik, który niespodziewanie dowiaduje się, że został wybrańcem i musi ocalić świat. Czy wypełni misję, do której jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany?
W drugiej części hitu – „LEGO Przygoda 2” zobaczycie, jak Emmet i jego wierni towarzysze wyruszają do odległych światów, by powstrzymać, pochodzących z kosmosu, najeźdźców… LEGO DUPLO.

A  jakie nowości VOD obejrzycie jeszcze w sierpniu zobaczycie pod linkiem

 

Udostępnij: Wygraj klocki lego z Orange TV
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:57 23-08-2019
  Najbardziej rozśmieszyła mnie postać Lord Biznes. Dlaczego. Wszystko co mi się popsuje w domu próbuje ratować przysłowiową "Kropelką" podobnie jak robił to Lord Biznes Kroplejem :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matt 14:08 25-08-2019
  Najbardziej rozbawił mnie z pozoru ponury i wiecznie poważny Batman, który za wszelką cenę stara się uratować świat. Zaradny superbohater jako „ludzik z LEGO” zawsze odnajduje w swoim ekwipunku jakiś gadżet, który w spektakularny sposób „ratuje” całą sytuację. Batman to prawdziwa złota rączka! :-D
  Odpowiedz
 • komentarz
  kosmos 19:31 25-08-2019
  czy mogę dodać komentarz jako niezalogowany użytkownik
  Odpowiedz
 • komentarz
  Renata 18:58 26-08-2019
  Gdy zobaczyłam Kicię Rożek na ekranie, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Jest tak przeuroczym koto-jednorożcem, że nawet nie przeszkadzał mi jej różowy kolor, za którym nie przepadam. Jednak najbardziej rozbawiło mnie jej emocjonalne, pozytywne i kreatywne podejście t o t a l n i e do wszystkiego :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Justyna 21:15 26-08-2019
  Lucy to maja SUPERBOHATERKA!! Wojownicza i nieustraszona twardzielka walcząca o wolność Klocburga. Ale za tą osłoną kryje się wrażliwa kobieta po uszy zakochana w głównym bohaterze - Emmecie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  bruce 12:30 29-08-2019
  Mnie najbardziej w obu tych rewelacyjnych filmach rozbawiła postać Gandalfa Szarego, niby statecznego i poważnego staruszka, który - poruszając się w bardzo zabawny sposób oraz biorąc udział w kolejnych wyprawach i dramatycznych akcjach - potrafił rozśmieszyć widza do łez! Jest on czarodziejem i zarazem opiekunem, walczy z siłami zła, ale nawet niby złowrogie błyski w jego czarnych oczach, skrytych pod gęstymi, krzaczastymi brwiami, nieraz bardziej bawią niż przerażają. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  charles 14:28 29-08-2019
  A ja Wam powiem jedno : Nie ma jak żyleta, ups, przepraszam : Żyleta (w końcu imiona piszemy z dużej litery). No nie żartujcie, że nie uśmiechaliście się przy jej akcjach, przy lawirowaniach między Batmanem a Emmetem ? To ona potrafiła przekraczać wszelkie granice. No nie wiem jak Was, ale mnie to bawiło. No cóż: można zaśpiewać - ale w Lego jest wesoło :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  kafranczo 20:13 29-08-2019
  Emmeta odwaga jest jak potęga w filmie często po nią sięga poczuciem humoru w każdej minucie tryska sympatii widzów przez to zyska miły dzielny i troskliwy a przy tym bardzo żartobliwy
  Odpowiedz
 • komentarz
  cBr 22:31 29-08-2019
  Mnie najbardziej rozśmieszył Emmet. Wieczny optymista i trochę nieudacznik, którego droga do zostania architektem była kręta i wyboista. Potrafi wyjść z największych opresji dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom i zabawnym budowlom.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 15:43 02-09-2019
  Hej. Zgodnie z regulaminem klocki Lego wygrywają Pablo CK, Matt, Renata, Justyna, Kafranczo. Proszę napiszcie do mnie katarzyna.barys@orange.com maila z adresem do wysyłki. Gratulacje
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:35 04-09-2019
   Dziękuję :)
   Odpowiedz

;

Innowacje

Jak przetrwać blackout? Przyszłość jest dziś #12 (2)

Marta Krajewska

22 sierpnia 2019

Jak przetrwać blackout? Przyszłość jest dziś #12
2

Dwa tygodnie temu w Londynie pasażerowie metra i kolejek przez kilka godzin byli uwięzieni w wagonach, na ulicach przestała działać sygnalizacja świetlna, a na lotniskach zapanował chaos. W lipcu to samo wydarzyło się na nowojorskim Manhattanie, a miesiąc wcześniej w ciemnościach pogrążyła się Argentyna i sąsiadujące z nią państwa: Urugwaj, Brazylia, Chile i Paragwaj. To nie scenariusz filmu katastroficznego, ale historie, które mają wspólną genezę.

Całkowita ciemność, czyli blackout

Blackout to rozległa awaria zasilania na znacznym obszarze. Efektem jest brak energii elektrycznej i daleko idące konsekwencje: nie tylko przestaje działać światło, zatrzymują się domowe urządzenia, stają windy, wyłącza się sygnalizacja świetlna na ulicach, a z kranu przestaje płynąć woda. Każdy blackout ma inne przyczyny, ale następuje na ogół wtedy, gdy jednocześnie wystąpi kilka czynników, na przykład: awarie sieciowe, wyłączenia elektrowni, ekstremalne warunki atmosferyczne, czyli najogólniej mówiąc, nierównowaga pomiędzy ilością energii elektrycznej, która jest produkowana i konsumowana.

Największe ryzyko jest latem

Nieprzypadkowo blackouty występują właśnie z najcieplejszych, letnich miesiącach. Ekstremalnie wysokie temperatury powodują, że w mieszkaniach, biurach, urzędach, centrach handlowych podkręcamy klimatyzatory, a to oznacza dodatkowy pobór energii.  A to właśnie latem w wielu elektrowniach trwają przewidziane na ten czas remonty infrastruktury energetycznej, co oznacza mniejszą produkcję energii. Jest jeszcze trzeci czynnik – upały oznaczają niższy stan wody i wyższą temperaturę wody w rzekach, skąd pobierana jest woda do chłodzenia elektrowni. To właśnie te trzy czynniki, jeśli wystąpią jednocześnie, mogą spowodować blackout.

Czy na blackout można się przygotować

Zwykli, indywidualni użytkownicy energii mogą oczywiście wykazać się przezornością i wzorem amerykańskich prepersów przygotować latarki, baterie, zapasy wody, jedzenia, książek i planszówek, które przydadzą się podczas czasowej awarii zasilania. Ci bardziej zapobiegliwi mają nawet własne generatory energii.  Co jednak z dużymi firmami?

DSR, czyli tajna broń dla firm

Otóż (i tu was pewnie nie zaskoczę) duże firmy też wykazują się przezornością. Jedną z nich jest Orange Polska, który uruchomił usługę Demand Side Response (DSR). Na czym polega? To usługa, którą Polskie Sieci Energetyczne (PSE) wykorzystują właśnie po to, aby nie dopuścić do blackoutu. W sytuacji, gdy dochodzi do zbyt dużego poboru energii,  PSE zleca dużym odbiorcom, takim jak Orange Polska, przełączenie się na zasilanie własne. Więcej na ten temat dowiecie się odcinka „Przyszłość jest dziś”. Zobaczycie w nim, jak wygląda nasz tajna broń do walki z blackoutem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak w Orange oszczędzamy energię, zobaczcie ten materiał:

Jestem ciekawa, czy wy jesteście przygotowani na blackout?

Udostępnij: Jak przetrwać blackout? Przyszłość jest dziś #12
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:55 22-08-2019
  Fajny wpis. Ja w domu zawsze mam zapas baterii do latarek, kilka świeczek na prawdziwe ciemności egipskie i zawsze mam naładowanego na ful powerbanka :) To moje metody na blackout :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 09:41 23-08-2019
  U mnie oszczędność rzędu 70 zł miesięcznie. Do tego miałem 2 msc za free oraz 1 msc za 15 zł. W całym mieszkaniu teraz są tylko ledy. Czyli są to gigantyczne oszczędności.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Spokojne (?) wakacje (1)

Michał Rosiak

22 sierpnia 2019

Spokojne (?) wakacje
1

Wakacje prawie za nami, w naszym krajowym cyberbezpieczeństwie nie zdarzyło się nic spektakularnego, czyli można by rzec, że jest dobrze. Zastanawiam się swoją drogą, czy przestępcy sieciowi, podobnie jak „offline’owi”, na wakacje po prostu przenoszą się do kurortów, bo tam potencjalnie mają (dużo) więcej ofiar? Za mało danych, by pokusić się o tego typu badania, możemy się tylko domyślać, ile osób padło ofiarą przestępstw internetowych podczas wakacji. A możliwości było sporo, bo – jak pokazują nasze dane (od 1 lipca do 18 sierpnia) – złośliwy ruch w sieci wcale nie zmalał.

Półtora miliona phishingów

Wybaczcie lekki skrót myślowy, ale dłuższy śródtytuł brzmiałby nieco bełkotliwie. Swoją drogą półtora miliona to nawet niedoszacowanie, bowiem przeszło 1,6 mln razy udało nam się uchronić Was przed stronami phishingowymi. Ich znaczącą większość stanowił tzw. malvertising, czyli podtykane Wam przez przestępców reklamy. W spore części niezłośliwe, po prostu pomagające złym ludziom zarabiać na tym, co wyświetlało się na Waszych komputerach i telefonach. Z drugiej strony jednak, pojawiało się sporo oszukańczych „loterii”, gdzie pod pozorem wygrania iPhone’a, czy nowego Samsunga, przestępcy czaili się na Wasze dane osobowe. No i oczywiście niechlubny hit ostatnich miesięcy, czyli…

…przelewy na złotówkę

Gdybym dostawał rzeczoną złotówkę za każdą zablokowaną przez CyberTarczę stronę, udającą pośrednika płatności online, to… hmmm, może po prostu zebrałbym na dodatkową pensję? Przez ostatnie tygodnie przewijały się tego niewiarygodne ilości, a jak można przeczytać w mediach nie tylko bezpieczniackich, mniej świadomi internauci regularnie dawali się na to złapać. Efekt jest przerażający, bowiem przestępcy uzyskując dostęp do naszego bankowego konta i ustanawiając przy pomocy socjotechnicznych sztuczek konto „słupa” jako odbiorcę przelewu zaufanego, błyskawicznie, zanim się zorientujemy, wyprowadzą całe nasze oszczędności i szukaj wiatru w polu.

Witamy w serwisie erotycznych anonsów

Oj tak, tego to się narobiło… To w zasadzie najpopularniejszy atak w wakacje, którego pierwsze znaki pojawiały się już w czerwcu. Przestępcy podchodzili ofiary na różne sposoby – informując ich o domniemanych zapisach na serwisy anonsów zarówno hetero- jak i homoseksualnych. Dalej schemat był taki sam: będziesz otrzymywać codziennie jeden SMS, zapłacisz za niego +/- 30 PLN, możesz się wypisać, jeśli zrobisz to w ciągu 30 minut od otrzymania wiadomości. A żeby się wypisać, musisz potwierdzić dane osobowe. A żeby je potwierdzić? Dokładnie tak – zrobić „przelew” na złotówkę, wykorzystując rzekomych pośredników płatności.

Wakacje za nami, pora do pracy

Prawie ćwierć miliona razy wchodziliście na stronę CyberTarczy, żeby sprawdzić bezpieczeństwo Waszych domowych sieci. Niemal 330 tysięcy razy CyberTarcza zadziałała bez Waszej wiedzy, po prostu blokując komunikację zainfekowanego urządzenia z infrastrukturą przestępców, do listy witryn phishingowych dodaliśmy 1053 stron, wypisując z niej zaledwie 3.

A przede wszystkim jesteśmy gotowi na czekające nas kolejne wyzwania, tym ważniejsze, że większość z Was od początku września przełączy się z trybu urlopowego na tryb codziennej egzystencji. Takiej, przy której potrzebny jest bezpieczny internet. A my nieprzerwanie będziemy robić wszystko, by taki właśnie dla Was był.

Udostępnij: Spokojne (?) wakacje
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:51 22-08-2019
  Michale kolejny super wpis :) Cieszę się że jestem z Wami i że mogę czuć się bezpieczny - co prawda w domu mam Internet od innego dostawcy, ale na pozostałym sprzęcie jestem już tylko z Orange. Czy jest to prawdą że na chwilę obecną Cyber-tarcza nie działa w Orange Flex?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej