;

Odpowiedzialny biznes

YouthLab (1)

Tosia Bojanowska

16 lutego 2022

YouthLab
1

Z powodu pandemii i zmian, jakie spowodowała na rynku pracy, wiele młodych osób musiało zmienić swoje zawodowe plany i szukać możliwości przebranżowienia. YouthLab pomoże im zdobyć nowe umiejętności. Modelowanie 3d, projektowanie wektorowe, elektronika, frezowanie – wszystko od podstaw. I przy wsparciu specjalistów z FabLab powered by Orange.

FabLab wspiera w rozwoju

Pandemia wielu osobom pokrzyżowała zawodowe plany, nadal szukają możliwości przebranżowienia, nowych szans i inspiracji. YouthLab może wesprzeć ich w rozpoczęciu ścieżki zawodowej w branży wytwórczej od podstaw. Pozwoli zyskać nowe umiejętności potwierdzone certyfikatem. Każdy uczestnik i uczestniczka będzie mógł/a stworzyć swoje portfolio wykonanych projektów.

Udział w tej inicjatywie jest bezpłatny – na cykl warsztatów zapraszają Fundacja Orange i Stowarzyszenie Robisz.to, które prowadzą warszawski FabLab powered by Orange. Nie raz pisałam już Wam o tym miejscu niezwykłej energii, w której powstają meble, ciuchy, deskorolki, interaktywne lampy, plecaki i wiele innych, odważnych pomysłów. To przestrzeń, w której do dyspozycji są m.in. drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC, sitodruk, prototypownia, pracownia elektroniczna i krawiecka. Specjaliści i specjalistki ze Stowarzyszenia służą profesjonalnym wsparciem w zdobywaniu nowych umiejętności i tworzeniu rozmaitych przedmiotów.

Wiele projektów dedykujemy konkretnym grupom, szczególnie tym w trudniejszej sytuacji i potrzebujących wsparcia w rozwoju. To część naszej edukacyjnej misji. Ostatnio obiecałam Wam, że dam znać o nowościach.

Spróbuj z YouthLab

YouthLab to nowa propozycja do młodych osób (16-25 lat). Udział w projekcie umożliwi im rozpoczęcie ścieżki zawodowej w branży wytwórczej „od zera” i ma na celu wzmocnić ich pozycję na rynku pracy. Zajęcia realizujemy z myślą o tych, którzy nie posiadają dyplomu uczelni wyższej i których sytuacja życiowa i zawodowa uległa zmianie na skutek pandemii. Są to czynniki brane pod uwagę przy rekrutacji, ale nie są konieczne. Najbardziej liczy się motywacja do udziału w projekcie.

Fundacja Orange

YouthLab to kilka edycji tematycznych. Między innymi:

 • Modelowanie i druk 3D
 • Projektowanie grafiki wektorowej
 • Elektronika
 • Projektowanie CNC

Inicjatywa potrwa do czerwca, ale można wziąć udział tylko w wybranej edycji. Każda ze ścieżek przeprowadzi uczestnika od podstaw do poziomu średniozaawansowanego, a zwieńczona będzie stworzeniem profesjonalnego portfolio, dokumentującego wykonane w FabLabie projekty.

YouthLab to też rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie są pewne, czy chcą angażować się w cały cykl zajęć, ale chcą poeksperymentować, zdobyć nowe kwalifikacje. Mogą wtedy wziąć udział w 1,5 godzinnych wprowadzających zajęciach online i przekonać się, czy dany temat jest dla nich interesujący, a także zdobyć certyfikat, poświadczający posiadanie nowej wiedzy.

Zgłoszenia na zajęcia z modelowania i druku 3D przyjmujemy do 24 lutego. Rekrutację na kolejną edycję planujemy na marzec. Jeśli znacie młodych ludzi, którym przyda się taki zastrzyk kompetencji i inspiracji, możecie polecić im udział w tej inicjatywie. Więcej informacji i szczegóły dotyczące zapisów na stronie FabLabu.

Udostępnij: YouthLab
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:16 17-02-2022
  Zawsze można przebranżowić się na pielęgniarza/pielęgniarkę ?. Pracy - do wyboru, do koloru, a w takich aglomeracjach jak Warszawa można by nie wracać do domu bo potrzeby "białego personelu" są tak duże że......a przed nami wielka zapaść systemu opieki bo za 5-10 lat braknie pielęgniarek na rynku pracy, ponieważ średnia wieku pielęgniarki to podajże w chwili obecnej 53 lata!
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Karta Różnorodności ma 10 lat (1)

Monika Kulik

15 lutego 2022

Karta Różnorodności ma 10 lat
1

Minęło 10 lat od inauguracji Karty Różnorodności w Polsce i 10 lat od jej podpisania przez Orange Polska. Byliśmy w gronie firm, które zaangażowały się we wprowadzenie Karty w naszym kraju i podpisały ją jako pierwsze. Od początku jesteśmy też jej opiekunem.

Czym jest Karta Różnorodności

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej. W Europie funkcjonuje już 26 Kart Różnorodności. Koordynatorem Karty w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz promowania różnorodności. Jest wyrazem gotowości firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.

Inauguracja polskiej odsłony Karty, stworzonej z inicjatywy firm z francuskim kapitałem oraz organizacji pozarządowych, odbyła się 14 lutego 2012 r.

Obecnie w gronie polskich pracodawców, którzy zobowiązali się do wypełniania jej zapisów poprzez jest już ponad 240 podmiotów. Są to zarówno duże korporacje, mniejsze firmy, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne.

10 lat Karty w Orange Polska

W ciągu tych 10 lat wiele zmieniło się w naszej firmie, a różnorodność zyskiwała na znaczeniu.

Różnorodność weszła do standardów naszego zarządzania. Przeprowadziliśmy dialog z interesariuszami na temat różnorodności i przyjęliśmy Politykę zarządzania różnorodnością.

Nasze główne cele w tym zakresie to:

 • tworzenie środowiska pracy otwartego na różnorodne sposoby myślenia;
 • budowanie kultury organizacyjnej czerpiącej z różnorodności;
 • zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do rozwoju;
 • wspieranie zaangażowania wszystkich pracowników;
 • podnoszenie jakości zarządzania ludźmi w firmie.

Za kluczowe wymiary różnorodności w Orange Polska przyjmujemy: płeć, wiek, kompetencje, wiedzę, doświadczenie i sposób myślenia, zdolności psychofizyczne – (nie)pełnosprawność oraz status rodzicielski. Pozostałe zdiagnozowane wymiary to: religia i światopogląd, lokalizacja miejsca pracy (centrala lub region), forma zatrudnienia oraz narodowość / pochodzenie etniczne.

W Orange działa Komitet ds. równości płci i różnorodności, którego zadaniem jest monitowanie realizacji celów dotyczących różnorodności m.in. w obszarach takich jak równowaga płci we wszystkich rolach, równe szanse kariery, równe płace, work-life balance czy przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy.

Nasze programy

W firmie realizowanych jest wiele programów i projektów dotyczących różnorodności. Od kilku lat działamy wspólnie w sieci Razem.One. Chcemy pokazać, jak ważne jest wykorzystanie potencjału każdego z nas – zachęcając do  tworzenia zespołów, składających się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn. Są to działania wzmacniające potencjał kobiet, ich odwagę do podejmowania nowych wyzwań, rozwoju kariery i możliwości promocji.

Szczególną uwagę przykładamy do tych obszarów, w których równowaga płci jest zachwiana – np. techniki. W programie Włącz.One, poprzez kampanię edukacyjną i informacyjną zachęcamy kobiety do prowadzenia kariery w dziedzinie technologii.

Jednym z naszych celów jest zwiększenie obecności kobiet na stanowiskach managerskich. Pomoc w realizacji tego celu zapewnia nam między innymi program Liderki.Razem.

Mamy też specjalny program dedykowany pracownikom z niepełnosprawnościami – Zdrowie na TAK, oferujący im dodatkową opiekę medyczną czy dofinansowanie, szereg działań w zakresie dobrostanu pracowników i work–life balance, które w pandemii zyskały na znaczeniu.

Wysoki standard zarządzania różnorodnością potwierdza certyfikat – Gender Equality European and International Standard.

Przez te kilka lat wiele rzeczy zrealizowaliśmy, wiele zadań jeszcze przed nami. Karta Różnorodności to dla nas zobowiązanie do dalszych starań.

rożni ludzie - kolor skóry, płeć, pochodzenie - robią sobie wspólne zdjęcie telefonem

Udostępnij: Karta Różnorodności ma 10 lat
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:12 17-02-2022
  Brawo Orange. Niestety ale na każdym "podwórku" są podobne problemu. Na swoim zawodowym "placu" zauważam też pewną klasyfikację gorszy/lepszy. Dla mnie osobiście alkoholik/narkoman/przestępca to też pacjent. Nie klasyfikuje który jest lepszy, gorszy. Każdy ma prawo do jednakowej opieki.
  Odpowiedz

;

Inne

Orange Flex nominowany do MTA 2021 (2)

Kasia Barys

15 lutego 2022

Orange Flex nominowany do MTA 2021
2

Orange Flex został nominowany do Mobile Trends Awards 2021 za funkcję przekaż EKO GB w kategorii „funkcjonalność prospołeczna”. Jeśli korzystasz i cenisz sobie nasze zaangażowanie w działania na rzecz środowiska prosimy o Twój głos.

Mobile Trends Conference to doroczne święto branży mobile, które nieprzerwanie odbywa się od 2012 roku. Jest to największa w Polsce cykliczna konferencja poświęcona nowym technologiom, projektowaniu aplikacji, designowi, trendom oraz marketingowi w branży mobile.

Zapewne wiecie czym jest funkcja „Przekaż GB”. Daje ona możliwość przesyłania gigabajtów innym użytkownikom Orange Flex. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, niedostępne u innych operatorów na rynku. Funkcja ta zyskała nowy wymiar w 2021 r. – oprócz przesyłania GB znajomym, można również przyłączyć się do akcji EKO GB. W jej ramach wymieniasz swoje niewykorzystane GB na m2 lasu. Nowa funkcja „przekaż EKO GB” w Orange Flex to unikalna możliwość stałego wspierania środowiska przez użytkowników sieci komórkowej, w prosty i angażujący sposób. Dzięki tej akcji w 2021 roku udało się posadzić wiele drzew – 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. 

Głosuj na Orange Flex

Zapraszam was do głosowania, które odbędzie się w dniach od 15 do 23 lutego na stronie https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie.

Udostępnij: Orange Flex nominowany do MTA 2021
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:02 15-02-2022
  Głos oddany. Czasem Facebook się przydaje ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 23:01 19-02-2022
   I na co głosowałeś, jeśli możesz zdradzić? ;)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej