Odpowiedzialny biznes

Z czarnego koła: dwa złote medale – dwie godziny pokuty

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
06 sierpnia 2012
Z czarnego koła: dwa złote medale – dwie godziny pokuty

START:

Marcin, dziś krótko i szybko. Linijki pisane w kilka sekund. Ciach, ciach. To wszystko przez ten finał panów na 100 metrów. Wczoraj ustawiłem sobie przypomnienie na 22:50. Nie mogłem przegapić i nie mogłem się też spóźnić, bo to tylko niespełna 10 sekund. Jak oni to robią? Na początku trochę show. Gatlin salutuje, Bolt mierzy kroki. Nagle... Pach! Sygnał! Wychodzą z bloków i gnają przed siebie. Marcin, oni na zwolnionym tempie biegną szybciej, niż ja w rzeczywistości. Właśnie, a Ty jaki masz czas na "setkę"?

35 METR:

Ale dla nas wydarzaniem weekendu są dwa złote medale! Tomasz Majewski obronił złoto z Pekinu. Powtórzyła się też sprawa pierwszego zdobytego krążka z najcenniejszego kruszcu dla naszej reprezentacji i to właśnie za sprawą naszego złotego kulomiota. Ostatnio pytałeś mnie o aktywność, zarówno o tę przed telewizornią jak i o tę na świeżym powietrzu. Dlatego, odwołam się w tym momencie do Adriana Zielińskiego. Muszę Ci się przyznać, że niesamowite wrażenie zrobił na mnie ten olimpijczyk. W udzielonym wywiadzie tuż po zawodach, właśnie pokazał cechy uporu i determinacji (nawet własnym samochodem przybył na lotnisko), które zaprowadziły go do tego sukcesu. I co ważniejsze, skromność, skromność, skromność.

65 METR:

Przywołałeś również sylwetkę Oscara Pistoriusa. Właśnie, różne opinie zasłyszałem podczas tego weekendu na jego temat. Często pojawiają się głosy, że to jednak jest doping techniczny. Myślisz, że to stereotypowe myślenie?

80 METR:

Marcinie, już dziś wiemy, że przegrałem zakład. Przez najbliższy tydzień mój wymiar kary może się już tylko zwiększać. Zatem ja szykuje transparent, a Ty możesz już zacząć myśleć nad wybraniem dla mnie Centrum Handlowego. Pokuta za słabą wiarę.

100 METRÓW - META:

PS. Na koniec dołączam do wpisu kawałek satyry na temat amerykańskiego multimedalisty. Jak myślicie, czy Michael Phelps powróci jeszcze do pływania?

 

f402b66cf68a6f81ea506a93133018e8de8


Odpowiedzialny biznes

Ziółkowski śladami Majewskiego?

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
05 sierpnia 2012
Ziółkowski śladami Majewskiego?

Tomasz Majewski zdołał obronić złoto wywalczone w Pekinie. Szymon Ziółkowski też już sięgał po złoto, na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Dziś o 21:20 Ziółkowski rozpocznie rywalizację w finale rzutu młotem. Jakie są jego oczekiwania? Czy łatwo jest rzucić młotem, choćby na odległość 76,22 m, którą Polak osiągnął w eliminacjach? Posłuchajcie wypowiedzi specjalnie dla naszego bloga.

PlayWyłącz głos


Oferta

Liga total! Cup on-line

Marek Wajda Marek Wajda
04 sierpnia 2012
Liga total! Cup on-line

W weekend wielkie emocje piłkarskie na niemieckich boiskach. Na Orange.pl i w telefonach komórkowych Orange sport będzie transmitował turniej Liga total! Cup. Zmierzą się drużyny Borussi Dortmund, Bayernu Monachium, Hamburger SV i Werderu Brema.

To ostatni sprawdzian przed ligą a ciekawostką jest fakt, że mecze trwają 60 minut, a jeśli regulaminowy czas gry nie przyniesie rozstrzygnięcia od razu strzelane są kaner (bez dogrywki). Wszystko po to by nie przemęczać zawodnikw i nie narażać ich na przypadkowe kontuzje.

06ba983d301caf06ddcfcd1cb12897842ad

W sobotę rozgrywane będą mecze:

16:45 Hamburger SV - Borussia Dortmund na żywo na orange.pl (retransmisja w Orange sport o 20:15)

18:35 Bayern Monachium - Werder Brema na żywo na orange.pl (retransmisja w Orange sport o 21:25)

W niedzielę:

16:45 mecz o 3. miejsce na żywo w Orange sport i na orange.pl (retransmisja w Orange sport o 19:30)

18:35 finał na żywo w orange.pl (retransmisja w Orange sport o 20:45)

Czy Borussia obroni ubiegłoroczny tytuł? Czy zmierzy się w nim z Bayernem? Który Polak będzie gwiazdą turnieju? Jak obstawiacie?

Scroll to Top