Oferta

Zadzwoń na koszt

Marek Wajda Marek Wajda
12 lipca 2011
Zadzwoń na koszt

Skończyła Ci się kasa na koncie, a musisz zadzwonić do rodziny albo po prostu porozmawiać ze znajomym? Nie martw się. Możesz zadzwonić na jego koszt ;) Niedawno Monika radziła Wam co zrobić by szybko i bezproblemowo się ubezpieczyć. Kontynuujemy nasz wakacyjny poradnik.

Z tej usługi możesz skorzystać nie tylko wtedy gdy nie masz środków na koncie, ale masz ich po prostu mało. Jak zadzwonić „za darmo”? Możesz to zrobić na kilka sposobów (zadzwonić pod specjalny numer, wysłać SMS-a lub wystukać kod bezpośrednio z klawiatury). Oczywiście, żeby się połączyć, osoba, do której dzwonisz musi również mieć telefon w Orange, być dostępna i zgodzić się na połączenie (wcześniej dostanie informacje jaka jest cena połączenia). Jeśli nie uda się skontaktować z odbiorcą, otrzyma SMS-a z informacją o próbie kontaktu, więc będzie mógł oddzwonić. Z tej usługi można również skorzystać z za granicy.

A co zrobić gdy nie mamy komórki, albo ją zgubiliśmy? Wtedy możemy skorzystać z usługi 19222 Połączenie na Koszt Odbiorcy. Możemy wtedy zadzwonić z telefonów w sieci TP, w tym z automatów telefonicznych (i nie potrzeba do tego karty telefonicznej). Możesz również zadzwonić na koszt odbiorcy z zagranicy. Wystarczy, że wybierzesz specjalny numer dostępowy w usłudze Poland Direct. Nie musisz nawet pamiętać numeru osoby, do której dzwonisz, operator go znajdzie.

Jak więc widzicie dla każdego mamy jakąś ofertę. Nie musicie się martwić, że nie uda nam się dodzwonić do bliskich gdy będziemy tego potrzebowali ; ) Spotkała Was kiedyś taka sytuacja?


Oferta

Tańszy roaming w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 lipca 2011
Tańszy roaming w Orange

Pamiętam, jak kilka tygodni temu dyskutowaliśmy na blogu o roamingu. Sugerowaliście, abyśmy wakacyjnie odświeżyli ofertę, czyli obniżyli ceny. Wczoraj ogłosiliśmy wprowadzenie bardzo atrakcyjnych pakietów roamingowych, a dziś media ogłaszają już kolejną wojnę cenową. Z tego jasno wynika, jaką mamy siłę oddziaływania na cały rynek. Z drugiej strony to nic dziwnego, że oferta została dostrzeżona, bo stawki 5 razy niższe, dają się pozytywnie odczuć przez klientów, zwłaszcza tych, co sporo podróżują lub spędzają właśnie wakacje za granicą. Pewnym jest, że duże różnice między połączeniami krajowymi, a wykonywanymi w roamingu zwłaszcza w Unii Europejskiej, stają się historią. Podobnie dzieje się z transmisją danych. W dobie smartphone`ów, laptopów i tabletów, które z nami podróżują i trudno się z nimi rozstać, to więcej niż dobra wiadomość.


Sieć

Twierdza petabajtów danych

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 lipca 2011
Twierdza petabajtów danych

Wczoraj miałem niepowtarzalną okazję zobaczenia naszego Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi. Przechowujemy tam w megabezpiecznych warunkach aż 7 petabajtów danych. Nie chcę zanudzać szczegółami technicznymi, dlatego podam kilka ciekawostek. Dziennie zabezpieczamy na różnych nośnikach 80 terabajtów danych. Serwery m.in. z informacjami billingowymi znajdują się w komorze Lampertza. Co w niej nadzwyczajnego? Na zewnątrz nawet przez 90 minut może szaleć pożar, a wewnątrz wszystko działa normalnie! Nie ruszy ją też impuls elektromagnetyczny, którego użycie można zobaczyć na filmach sensacyjnych. Wszystkie systemy w CPD są zdublowane. Mamy prąd z dwóch niezależnych źródeł plus UPS-y i agregaty prądotwórcze. Moc zasilania gwarantowanego to 14 MW, czyli wystarczy na potrzeby kilkudziesięciotysięcznego miasta. W razie czego jest podziemny zbiornik paliwa do agregatów, który mieści aż 300 tys. litrów. Żadna stacja paliw nie ma tak dużego. W CPD jest 6000 różnych czujników. Centrum zajmuje się również bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych i monitoruje ponad 2,8 miliarda (to nie pomyłka) tzw. wydarzeń miesięcznie. Jednym słowem twierdza danych. Nic dziwnego, że z usług CPD korzystają także komercyjnie inne firmy.

Scroll to Top