;

Zielony Operator

Zamiast kupować można wypożyczyć (2)

Hania Jaworska-Orthwein

19 maja 2023

Zamiast kupować można wypożyczyć
2

Prowadzicie biznes i potrzebujecie telefonów lub tabletów? Zamiast kupować, pomyślcie o leasingu urządzeń od Orange. Oto kilka powodów, dla których czasami lepiej wynajmować niż kupować.

Zacznę od kosztów, co dla każdego biznesu ma znaczenie. Nie trzeba od razu wydawać pieniędzy za sprzęt. Płacicie miesięczne raty, rozłożone w całym okresie użytkowania. W ten sposób koszty mogą być niższe nawet do 20% w porównaniu do zakupu za gotówkę. Nie jesteście właścicielami urządzenia, ale w zamian nie tracicie na spadku wartości urządzenia.

Ważne są też aspekty związane z eksploatacją. Wynajem pozwala cieszyć się najnowszym sprzętem i jego możliwościami, bo macie zagwarantowaną regularną wymianę aparatów co 24 miesiące. W ramach usługi urządzenia wymienimy w przypadku uszkodzenia czy kradzieży. Na koniec umowy macie do wyboru: zwrot telefonu lub przedłużenie okresu leasingu.  W Orange oferujemy dwa rodzaje leasingu: bez gwarantowanej ceny wykupu i niższą ratą lub z gwarantowaną ceną zakupu, często za „1 zł”.

I tu pojawia się dla mnie najbardziej interesujący aspekt z punktu widzenia zarządzania środowiskowego: brak kosztów związanych z utylizacją czy odsprzedażą używanego sprzętu. Nadmiar telefonów komórkowych staje się w pewnym momencie problemem w firmach, ponieważ po zakupie nowego nie wiadomo, co zrobić ze starym smartfonem. W zależności od wybranego wariantu odsprzedażą lub recyklingiem i utylizacją zużytego sprzętu zajmują się partnerskie firmy. Biznesowi zdejmujemy problem z głowy, a co ważniejsze z punktu widzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, taki sprzęt nigdzie nie zalega i ma szansę na drugie życie.

Warto pamiętać, że każdy telefon, który dostaje dłuższe życie to kilkadziesiąt kilogramów emisji gazów cieplarnianych mniej do atmosfery i oszczędność cennych surowców potrzebnych do produkcji nowych urządzeń.

A jak to działa? Wystarczy kontakt z nami, a my przygotujemy ofertę szytą na miarę dla Twojego biznesu. Więcej TU 

To przykład kolejnego działania uzupełniające naszą strategię #OrangeGoesGreen. Dziś już wiemy, że nasze cele redukcji emisji CO2 własnych (-65% w 2025 vs 2015) zrealizujemy w tym roku. To dlatego coraz intensywniej zaczęliśmy działać w zakresie redukowania emisji w całym łańcuchu wartości, dla którego kluczowe są m.in. urządzenia i telefony i ich cykl życia.

A po więcej informacji zapraszam jak zwykle na razemdlaplanety.pl

Udostępnij: Zamiast kupować można wypożyczyć
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 11:14 22-05-2023
  Jakoś nie widze tego u mnie.Wole mieć rzeczy na własność.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:36 23-05-2023
  Mhm.....nie wiem czy to się przyjmie, są plusy i minusy. Trzeba by przeanalizować dokładnie regulamin.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Warto przeczytać Raport CERT Orange Polska (2)

Michał Rosiak

18 maja 2023

Warto przeczytać Raport CERT Orange Polska
2

Niedawno opublikowaliśmy 9. Raport CERT Orange Polska. Mam zaszczyt być członkiem tego zespołu i przyjemność dokładania swojej cegiełki do podsumowania naszej pracy. A Wy jak – czytaliście?

Być może u niektórych pokutuje podejście, że taki raport to geekowsko/hakerski bełkot, średnio zrozumiały dla zwykłego użytkownika. Cóż, mrugając znacząco okiem, powiem tylko, że nie tylko w mojej opinii z roku na roku Raport CERT Orange Polska jest coraz ciekawszy i coraz bardziej atrakcyjny. Jeśli więc uważacie, że zrozumieją go tylko eksperci, to – cóż, nie. Zrozumieją go również eksperci. Ale także zwykli internauci.

Raport CERT Orange Polska – czyli liczby

Jeśli czytać nasz raport jak książkę, od początku do końca, to faktycznie niektórzy mogą się zniechęcić. Jednak liczby i procenty, ze ścianą których zderza się na początku czytelnik to tak naprawdę właśnie opis roku naszej pracy. Statystyki najlepiej pokazują ogrom zdarzeń, którymi się zajmowaliśmy, przez ich pryzmat można też zobaczyć (przede wszystkim porównując rok do roku) jak zmieniał się świat cyber-zagrożeń. Uwierzcie mi – te 9 lat to naprawdę spora perspektywa! Ciekawe spostrzeżenia można mieć też w związku z tym jak zmieniła się specyfika ataków DDoS.

Co roku tę część raportu kończymy przewidywaniem trendów na rok kolejny. Można więc nawet przyjrzeć się i zobaczyć, jak dobrze nam to wychodziło 🙂 Nie analizowałem, ale mam wrażenie, że w tej materii byliśmy z kolegami całkiem skuteczni. No i kalendarium, od którego – po wstępie prezesa – zaczyna się każdy nasz raport. To takie TL;DR mijającego roku i dobre miejsce, gdy chcemy znaleźć coś o najbardziej spektakularnych zdarzeniach.

Analizy, czyli to co (niektóre) tygrysy lubią najbardziej

Klasowi menedżerowie mawiają, że siłą ich zespołów są ludzie i nie inaczej jest w przypadku Przemka Dęby, szefa naszego cyberbezpieczeństwa. Piotr Kowalczyk, ekspert od malware’u. Adam Pichlak, któremu kryptowaluty jedzą z ręki. Analityczny perfekcjonista Michał Łopacki (w tym roku opisuje zagrożenia związane z Residential VPN). Ekspert od phishingu ze świetnym piórem Piotr Zarzycki. W naturalny sposób znajdujący (dez)informacje Marek Olszewski. Wgryzający się w poszczególne złośliwe próbki niczym Reksio w soczystą kość Bartłomiej Zieliński i Iwo Graj. No i najmłodszy w ekipie Rafał Wolert, przed którym ChatGPT nie ma żadnych tajemnic. Ja też parę słów skrobnąłem.

Do tego jeszcze kilka osób spoza naszego zespołu, które gościnnie znalazły się na łamach i w efekcie jest sporo fajnego materiału do czytania. Jak z progiem wejścia? Nie będę ukrywał, że jest różnie. Niektórzy z kolegów oprócz ogromnej wiedzy naprawdę dobrze radzą sobie z przekazaniem jej tzw. statystycznemu internaucie, a część tekstów docenią przede wszystkim merytoryczni eksperci w danej dziedzinie. Mnie najbardziej spodobały się teksty o wojnie w Ukrainie, residential proxy i o tym jak nielegalnie zarobić i się narobić. A Wam? Zajrzę tu za jakiś czas i zerknę do komentarzy. Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii!

Goście, czyli starzy przyjaciele

Pracuję w Orange Polska już tak długo, że bardzo dobrze pamiętam, gdy przygotowywaliśmy pierwszą edycję – Raport CERT Orange Polska za 2013 rok. Całą ekipę łączyło z jednej strony zaciekawienie, połączone z zaintrygowaniem, ale też niemały niepokój – jak nasz pomysł przyjmie rynek, jak przyjmie go branża. Fakt, że w roli gości naszego raportu od początku publikują ludzie w jakiś sposób stanowiący o naszej branży, jak Piotr Konieczny, Adam Haertle (choć akurat w tym roku wyjątkowo zabrakło go na łamach), Mirosław Maj, czy Borys Łącki, fakt, że pojawiają się w roli komentatorów Maciej Jan Broniarz, Grzegorz Michałek, koleżeństwo z CSIRT KNF, czy też debiutujący w tej roli w obecnej edycji Tomasz Zieliński (znany bardziej jako Informatyk Zakładowy) dowodzi, że chyba się udało. A ponieważ, gdy ktoś przyjdzie na nasze łamy to raczej nie odchodzi, można ich chyba nazwać (starymi) przyjaciółmi, co?

To jak, zaciekawiłem Was? Oczywiście przy założeniu, że jeszcze nie czytaliście. Nasz raport to z jednej strony unikalne spojrzenie na cyberbezpieczeństwo. Z drugiej zaś – sporo ciekawej, niekoniecznie standardowo dostępnej wiedzy. Jasne, jestem do niego przywiązany! Ale nie mam zwyczaju namawiać ludzi do czegoś, co mnie się nie podoba.

Tegoroczny raport znajdziecie tutaj a wszystkie dotychczas opublikowane – tutaj.

Komentarze są Wasze! Chętnie odpowiem na pytania i posłucham uwag. Krytyka wskazana – to dzięki niej stajemy się lepsi!

Udostępnij: Warto przeczytać Raport CERT Orange Polska
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 05:22 20-05-2023
  Michale Twe nauki i napomnienia "weszły" za mocno :) . Czy fakt że przeskanowałem antywirusem raport CERT pobrany z bloga to jeszcze dbanie o bezpieczeństwo czy jednak już zaczątki paranoi? ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   poabli_ck 20:34 23-05-2023
   To chyba już to drugie schorzenie 😜😜😜 Oczywiście żartuje, uważam że postępujesz 💪.
   Odpowiedz

;

Oferta

Przecenione tablety i smartfony – pomysły na prezenty (1)

Beata Giska

18 maja 2023

Przecenione tablety i smartfony – pomysły na prezenty
1

To idealny moment by przedłużyć lub podpisać nową umowę z Orange. Teraz możecie liczyć na dodatkowe prezenty. Znajdziecie też upominki na najbliższe święta – elektronikę w atrakcyjnych cenach.

18 maja rozpoczęliśmy promocję, podczas której możecie – przy przedłużeniu umowy z Planem M – kupić tablet Samsung Galaxy Tab S8 5G 128 GB taniej aż o 1032 zł.

Mamy także wiele innych atrakcyjnych obniżek m.in. na: Samsunga Galaxy A14, OPPO A78 5G, OPPO reno8T i Xiaomi 12 Pro 5G 12/256 GB.

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej i w salonach. Warto być z Orange i pozostawać z nami. Doceniamy stałych użytkowników i dajemy im specjalne oferty z atrakcyjnymi produktami.

A może warto już też pomyśleć o nadchodzących okazjach i skorzystać z obniżek? 26 maja będzie Dzień Matki, a 1 czerwca Dzień Dziecka. Na te dni przygotowaliśmy specjalną ofertę – dostępną do 1 czerwca lub do wyczerpania zapasów, w której przeceniliśmy smartfony i tablety. Urządzenia, biorące udział w akcji prezentowej to m.in.:

 • OPPO Reno 8T 4G 128 GB DS,
 • Samsung Galaxy A14 4/64 GB,
 • Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G,
 • realme 9i 5G 4/64 GB
 • OPPO A78 5G 4/128 GB,
 • TCL 30 5G 4/128 GB DS,
 • Xiaomi 12 Pro 256 GB,
 • Samsung Galaxy Tab S8 5G 128 GB (w Planie L bez I wpłaty oraz 90 zł x 36 rat),
 • Samsung Galaxy Tab S8+ 5G 128 GB (w Planie L bez I wpłaty oraz 117 zł x 36 rat).

Więcej o produktach, ich cenach, obowiązujących promocjach i szczegółach tej akcji znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Przecenione tablety i smartfony – pomysły na prezenty
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej