;

Muzyka

Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF (1)

Bartosz Graczyk

1 czerwca 2022

Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF
1

Stranger Things to wyjątkowa produkcja Netflixa, która inspiruje się stylistyką horroru oraz eksponuje magię lat 80. Wszystkich fanów produkcji Netflixa zapraszamy na Orange Warsaw Festival, gdzie przy akompaniamencie światowych gwiazd muzyki, będziecie mogli sprawdzić wyjątkową strefę Stranger Things.

Znajdziecie tam atrakcje nawiązujące do tematyki serialu. To idealna okazja na ciekawe spędzenie czasu w trakcie przerw między koncertami. Zanim tam traficie warto dowiedzieć się więcej o produkcji Netflixa.

Wyjątkowe podłoże fabularne Serial zyskał rzesze fanów, których zauroczyła wyjątkowa obsada, świetna gra aktorska oraz ciągłe napięcie wynikające z dobrze napisanego scenariusza, efektów specjalnych czy montażu. Nie dziwi fakt, że produkcja doczekała się 4 sezonu, którego odcinki trwają nawet po 1,5 godziny.

netflix sezon 1

Fabuła oparta jest na przygodach młodych chłopców, którzy fascynują się planszowymi grami RPG, a w szczególności Dungeons and Dragons. To na jej podstawie opisują przeżycia, których doświadczyli w prawdziwym życiu. Doświadczenia, które zdobyli wykraczają jednak poza normę.

Na czym polega magia Stranger Things?

W dwa tygodnie od premiery 1 sezonu, serial obejrzało niemal 40 mln widzów. To ogromny sukces. Warto zaznaczyć, że Netflix promuje “binge watching” wypuszczając premiery wszystkich odcinków w jednym momencie. To ogromne wyzwanie dla widza, który na jeden sezon musi poświęcić nawet 8 godzin.

Nie sprawiło to problemu nowym odbiorcom. Sam obejrzałem pierwszy sezon w jeden wieczór. Strasznie się bałem, ale chęć poznania prawdy na temat wydarzeń w Hawkins wygrała z potrzebą snu.

Wielu uważa, że sekretem sukcesu produkcji jest umiejscowienie akcji w małym miasteczku z lat 80. Aspekt nostalgii miał wpłynąć na pozytywny odbiór widza. Nie każdy jednak przeżył wydarzenia sprzed 40 lat na własnej skórze, więc utożsamienie się z takim miejscem jest dość ciężkie. Ważną rolę odgrywają nawiązania do popkultury, które są bliższe sercom graczy, fanatyków seriali czy gier planszowych. W trakcie seansu można zagrać z przyjaciółmi w grę – kto wyłapie więcej “easter eggów”.

Kolejnym aspektem jest scenariusz, który łączy ze sobą wątki dorastania wraz z klimatem horroru. Z jednej strony pragniemy poznać rozwój młodych bohaterów, z drugiej nie wiemy czy polubione przez nas postaci dotrwają do końca odcinka.

Mówiąc o aktorach warto zaznaczyć dobry casting. Chociaż na ekranie pojawiają się bardzo młodzi aktorzy, to śledzimy ich przygody z zaangażowaniem. Odgrywają role na wysokim poziomie, a jednym z powodów jest ich autentyczność. Obsada zaprzyjaźniła się, a wszyscy są pasjonatami popkultury. To była dla nich zabawa, tak samo jak oglądanie akcji w Stranger Things dla widza.

Stranger Things 1 W 1 sezonie historia kręci się wokół świata Drugiej Strony, czyli równoległej rzeczywistości, do której został wciągnięty jeden z dzieciaków – Will. Tam walczy o przetrwanie. Udaje mu się, ale inni mieszkańcy miasteczka Hawkins nie mieli tyle szczęścia. Przyjaciółka siostry jednego z chłopców została zjedzona przez Demogorgona. W tym czasie matka Lukasa poszukuje zaginionego chłopca, próbując skontaktować się z policją. W „śledztwo” zaangażowali się również chłopcy z klanu DnD. W trakcie wędrówki po lesie znaleźli kogoś zupełnie innego – dziewczynkę z paranormalnymi mocami, zwaną Nastką. To ona lokalizuje Willa w świecie „do góry nogami”.

Jego matka kontaktuje się z nim za pomocą lampek świątecznych, rozwieszonych na ścianie starego mieszkania, a Nancy (siostra Mike’a) wraz z Jonathanem (bratem Willa) przemierzają lokalne lasy odkrywając, że jej przyjaciółka nie żyje.

Nastka otwiera przejście do równoległej rzeczywistości by wraz z Hopperem (policjantem) oraz Joyce (matką) uratować Willa. Misja udaje się, a główna bohaterka neutralizuje niebezpiecznego potwora, który zagrażał całemu Hawkins. To jednak nie koniec historii, ponieważ Will wykasłuje ślimaczego potwora ze swoich wnętrzności.

Stranger Things 2

Po dziwnych przygodach życie czwórki chłopców wraca do normy. Grają w planszówki, poznają nowe automaty w centrum rozrywki, czy wybierają się na wycieczki rowerowe. Joyce zyskuje nowego chłopaka, Hopper adoptuje Nastkę, a do ekipy dołącza nowy członek – niepokorna rudowłosa dziewczynka o imieniu Max.

Spokój nie trwa zbyt długo. Wokół Hawkins umierają plantacje roślin. Okazuje się, że przejście do innego wymiaru zostało ponownie otwarte. Od końca poprzedniego sezonu Willa nawiedzają koszmary. W pewnym momencie postanawia się z nimi zmierzyć, lecz okazuje się, że został opętany przez “Łupieżcę umysłów”, czyli kolejnego potwora inspirowanego Dungeons and Dragons.

Niestety stwór udomawia się w umyśle Willa, co powoduje, że kiedy bohaterowie zwalczają dziwną zarazę, cierpi na tym również dziecko Joyce.

Pamiętacie ślimakopodobną kreaturę, o której wcześniej wspomniałem? Dustin postanawia go zaadoptować. Potwór rośnie jak na drożdżach przy okazji sprawiając problemy.

Fabule towarzyszą wątki poboczne jak np.: poszukiwania biologicznej matki Nastki, odnalezienie podobnych do niej dzieci, które posiadają moce poprzez dziwne eksperymenty. Prócz tego Steve stał się “opiekunką” Dustina, co wytworzyło między nimi wyjątkową więź. Obaj walczą z Łupieżcą umysłów. Mało tego – jego była dziewczyna ma teraz romans z bratem Willa.

Sezon zamyka się wraz z zapieczętowaniem bramy do Drugiej Stron przez Nastkę, która ponownie ratuje zarówno Hawkins jak i cały świat przed mrocznymi siłami. Niestety po drodze zginął Bob (partner Joyce), ale i tak doczekaliśmy się happy endu, w którym Hopper otrzymuje od tajnych agentów rządowych certyfikat urodzin Nastki i opiekę nad samotną dziewczynką.

Stranger Things 3

Po klimatycznym zakończeniu drugiego sezonu, bohaterowie nie mają zbyt wiele czasu na ochłonięcie. W latach 80. trwała zimna wojna. Po obu stronach barykady roiło się od tajnych agentów. Miasteczko Hawkins obrał za cel Związek Radziecki. Utworzyli podziemną bazę paramilitarną pod lokalnym centrum handlowym. Ich celem było ponowne otworzenie portalu do Drugiej Strony.

Młodej obsadzie buzują hormony. Romans wisi w powietrzu. Mike i Nastka próbują się całować ukrywając ten fakt przed Hopperem, a Maks i Lukas kłócą się przynajmniej kilka razy na odcinek. Nawet Dustin zdobył dziewczynę, z którą utrzymuje relacje na odległość. Jedynym rodzynkiem bez drugiej połówki jest Will, który pragnie po prostu pograć w planszówki RPG ze swoją ekipą.

W tej miłej atmosferze pozostaje nutka niepokoju. Okazuje się, że brat Max został opętany przez Łupieżcę Umysłów – potwór przetrwał poprzedni atak. Teraz Billy zyskuje poddanych dla potwora, który pochłania niewinnych mieszkańców Hawkins. Młodzież zaczyna śledztwo w sprawie ofiar. Dustin wyłapuje rosyjski kod za pomocą narzędzia do komunikacji z jego dziewczyną, a Steve wraz z jego nową koleżanką z pracy próbują go rozczytać. Nastka z pomocą swoich paranormalnych umiejętności odkrywa, że Billi jest opętany.

Joyce i Hopper przejmują jednego z naukowców, którzy zajmowali się portalem, a ten postanawia im pomóc w uratowaniu świata. Niestety ginie z rąk radzieckiego żołnierza. Potwór zbiera żniwa i przemienia się w wielką masę stworzoną z ciał ofiar. Nastka próbuje z nim walczyć, ale przez to traci moce.

Cała ekipa na podstawie zebranych informacji zamierza zniszczyć radziecką placówkę badawczą. Niestety nie wszyscy wychodzą z tego cało. Hopper poświęca się i placówka zostaje zniszczona, a cały incydent został zatuszowany jako pożar.

Joyce wraz ze swoimi dziećmi i Nastką postanawia wyjechać z Hawkins by zacząć nowe życie. Hopper przeżył incydent, ale nikt o tym nie wie. Został teleportowany na tereny Rosji, gdzie próbuje przetrwać w obozie pracy, walcząc z potworami z innego świata. Nikt o tym nie wie, oprócz widzów.

Stranger Things 4

Czy Joyce skontaktuje się z szeryfem z Hawkins? Czy zagrożenie zniknęło? Mike utrzyma relacje na odległość z Nastką? Tego dowiecie się oglądając Stranger Things 4.

I przypominam, że jeśli wybierzecie pakiet Love Mini z Netflix, z umową na 24 miesiące.  Orange weźmie na siebie koszt Netflixa przez pół roku. Ten czas powinien wystarczyć na obejrzenie więcej niż 4 sezonów Stranger Things. Moimi faworytami są: „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Miłość, Śmierć i Roboty”.

Udostępnij: Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:06 03-06-2022
  O proszę. Fajnie!
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Nagrody CSR dla Orange (1)

Monika Kulik

1 czerwca 2022

Nagrody CSR dla Orange
1

Po raz XI redakcja tygodnika „Polityka”, we współpracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i  Deloitte, przyznały Listki CSR. Do Orange trafiły: Złoty Listek za systemowe podejście do zrównoważonego rozwoju oraz Zielony Listek za działania, których celem jest neutralność klimatyczna. Wyróżnienie otrzymała nasza pierwsza usługa neutralna klimatycznie – Orange Flex.

Nagrody „Polityki” mają długą historię i cieszą się zasłużonym prestiżem. W tym roku Złoty Listek otrzymało 21 firm, Srebrny 27 a Biały 35. To wciąż elitarne grono, które wyróżnia się strategicznym podejściem o społecznej odpowiedzialności.

Pamiętam, że pierwszy Złoty listek otrzymaliśmy 11 lat temu, jeszcze jako Telekomunikacja Polska. Od tego czasu nie było nie było roku, abyśmy nie dostali nagrody za całościowe podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem w firmie. Kolejne edycje tylko nas dodatkowo mobilizują.  

W tym roku po raz pierwszy przyznano Zielony Listek CSR. To nagroda za systemowe podejście do zarządzania wpływem firmy na środowisko i klimat. Przyjęta w ubiegłym roku polityka klimatyczna Orange wyznacza ambitne cele redukcji zużycia energii i zmniejszenia naszego śladu węglowego. Mamy też dziesiątki różnych akcji angażujących klientów i pracowników. Od sadzenia lasu za przekazane gigabajty do promowania odnowionych telefonów. Właśnie te wysiłki zostały dostrzeżone i docenione – stąd jeden z 14 Zielonych Listków trafił do nas.

Dodatkowo otrzymaliśmy wyróżnienie dla Orange Flex – pierwszej w Polsce usługi neutralnej klimatycznie, jako praktyki wspierającej realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Chodzi o odpowiedzialną konsumpcję, która wspiera ochronę środowiska naturalnego i klimatu.

Tak się złożyło, że nagrody otrzymaliśmy w czasie „Zielonego Tygodnia z Orange”, podczas którego do proekologicznych aktywności zapraszamy naszych klientów i pracowników. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Udostępnij: Nagrody CSR dla Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:24 01-06-2022
  Jak co roku gratulacje ?
  Odpowiedz

;

Oferta

Bez limitu + 5 GB na 10 dni w prezencie (14)

Ewa Wróbel

1 czerwca 2022

Bez limitu + 5 GB na 10 dni w prezencie
14

Dziś obchodzimy jedno z najmilszych świąt w roku – Dzień Dziecka. Żeby jeszcze lepiej się Wam świętowało, dokładamy małą niespodziankę.

Dla klientów Orange na kartę mamy promocję. Każdy, kto doładuje konto za minimum 30 zł poprzez aplikację, Mój Orange lub stronę, otrzyma darmową usługę Bez limitu + 5 GB na 10 dni. Promocja trwa od 1 do 3 czerwca.

Przy aktywnej usłudze Bez limitu + pakiet GB – do działającego pakietu zostanie dodane 5 GB, a czas trwania wydłużony o 10 dni. Regulamin znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Bez limitu + 5 GB na 10 dni w prezencie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:17 01-06-2022
  O proszę, nawet fajna promocja.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 12:07 01-06-2022
  Ostatnio fatalne robicie promocje 10 dni no limit za 30 zl to chyba kogoś pogięło
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 14:13 01-06-2022
   Usługa na 10 dni nie kosztuje 30 zł. Bez limitu + 5 GB na 10 dni jest włączana za darmo. A środki z doładowania klient może wydać już dowolnie, na co chce.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 16:21 01-06-2022
    Aaaaha to ja zrozumiałem inaczej
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 12:33 01-06-2022
  Wstyd i tyle
  Odpowiedz
 • komentarz
  andrzej 12:36 01-06-2022
  A jak teraz zachowa się licznik automatycznych odnowień w usłudze Cykliczne "Rozmowy i SMSy bez limitu + pakiet GB" przy skorzystaniu z promocji? GB to wiadomo, że się sumują. Czy nastąpi zmiana usługi na nową z MMSami bez licznika odnowień???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 14:15 01-06-2022
   Jeśli klient ma już aktywną usługę w wersji cyklicznej to do obecnego cyklu zostanie dodane 10 dni i dopiero wtedy nastąpi odnowienie. Kolejny cykl będzie już w standardowej wersji.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 15:31 01-06-2022
    Standardowej czyli jakiej? Podejrzewam że chodziło o to czy jeśli ktoś posiada starszą wersję usługi czyli rozmowy, sms i pakiet giga i ona pozostanieczy też zmieni się na nowszą wersję z mmsami za to z brakiem dodatku+1 giga do każdego odnowienia usługi.
    Odpowiedz
    • komentarz
     andrzej 16:08 01-06-2022
     Po wyjaśnieniach o zmianę usługi i skumulowane GB to się nie martwię, ale o licznik odnowień. Czy czasami się licznik nie zacznie działać znowu od zera?
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 17:19 01-06-2022
      Oczywiście, że TAK!!! Dlatego uprzedzam zawsze wszystkich z włączoną usługą bez MMS-ów zwłaszcza w wersji odnawialnej, żeby nie kusili się na NIC w ofertach "promocyjnych" od orange...
      Odpowiedz
    • komentarz
     Ewa Przybylińska 11:16 02-06-2022
     Jeśli klient ma usługę Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB, to ta usługa zostanie dla niego przedłużona. Nie będzie on migrowany do wersji z MMS-ami.
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 16:33 02-06-2022
      Ja jednak nie podejmę tego ryzyka ;) Kilka dni jakiegoś przedłużenia nie jest warte ewentualnej starty uzyskanych do tej pory benefitów :P
      Odpowiedz
 • komentarz
  Jorgus 13:40 01-06-2022
  Ale słabizna. To już lepiej nic nie dawać.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:52 01-06-2022
   300GB - do zastanowienia, ale dla mnie ok. ;) https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/100277/1448e356-9dd6-4e12-8f08-3c41d379c7bd?_ga=2.36070499.2104922352.1654069718-884134117.1647102849
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej