;

Sieć

Zapraszamy do Warsaw Data Hub (4)

Wojtek Jabczyński

27 października 2021

Zapraszamy do Warsaw Data Hub
4

W tym miesiącu w Łazach pod Warszawą zaczęło pracować nasze najnowsze centrum przetwarzania danych. Obiekt powstał w 14 miesięcy. Docelowo tutaj będzie serce naszej sieci, a ponadto z części powierzchni skorzystają nasi klienci biznesowi. Całość w najwyższych standardach bezpieczeństwa i z rozwiązaniami, które lepiej chronią środowisko naturalne. Chcecie zobaczyć jak wygląda od środka? Proszę bardzo!

Udostępnij: Zapraszamy do Warsaw Data Hub
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Artur 15:16 27-10-2021
  Całkiem ładne cacko.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:56 29-10-2021
  Kozacko ;p To już wiem gdzie będzie kolejny Zlot Orange ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:28 29-10-2021
  Teraz tak technicznie i "złośliwie" (bez urazy!!!) dopytam... Takie wielkie centrum jakie ma rezerwy zasilania i czy ma też "coś" ze słońca/wiatru??? Temat Wojtku znasz, który nieraz opisywałem... Szkoda, że pomysły Emitela "umarły" swego czasu :(
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 06:53 30-10-2021
  Bardzo ciekawe miejsce ?
  Odpowiedz

;

Gaming

Top 10 mobilnych gier multiplayer (1)

Bartosz Graczyk

26 października 2021

Top 10 mobilnych gier multiplayer
1

Coraz więcej graczy wybiera gaming w formie mobilnej. Dlatego znani deweloperzy przenoszą swoje konsolowe hity na ekrany smartfonów w uproszczonej wersji. Tyczy się to również gier multiplayer. W które tytuły spośród tysięcy dostępnych w AppStore i Google Play warto zagrać?

PUBG Mobile

Player Unknown Battleground to popularyzator gatunku Battle Royale. Jeszcze kilka lat temu tylko najpotężniejsze komputery osobiste nie dostawały palpitacji kart graficznych przy tej grze. Dziś jest dostępna na urządzeniach mobilnych. Zasady są proste. W tej strzelance, pojawia się na mapie do stu graczy i tylko jeden może wyjść z tego cało. Na opustoszałej wyspie znajdują się bronie, amunicja i uzbrojenie. Wszystkie rozrzucone losowo. Każdy ma równe szanse na wygraną. Liczą się tu umiejętności przetrwania.

Wild Rift

W mobilnej wersji Legaue of Legends spędziłem już ponad 50 godzin swojego życia. W tej grze z gatunku MOBA liczy się gra zespołowa. Na początku rozgrywki, każdy z graczy ma przypisane role. Możesz leczyć swoich towarzyszy, zwracać uwagę wroga jako tank czy boostować swoje umiejętności atakując okoliczne potwory. Cel jest jeden: zniszczenie wszystkich wierz na drodze do bazy przeciwników i dotarcie do ich nexusa.

Call of Duty: Mobile

Doświadczysz tu niemalże tych samych wrażeń co w wersji stacjonarnej Call of Duty. Szybka rozgrywka, kilka trybów rozgrywki jak: Kill’em All, Death Match czy zbieranie tagów. Będziesz miał nawet możliwość zwiedzenia map z najpopularniejszych części serii, jak Black Ops czy Modern Warfare.

Genshin Impact

Nie jest to World of Warcraft, ale tytuł ten nawet nie aspiruje do miana „WoW killera”.

Genshin Impact to gra MMO RPG dostępna na urządzeniach mobilnych. Twórcy starają się urozmaicić rozgrywkę tak, aby wyróżniała się względem konkurencji. W tym bajkowym świecie graficznie stylizowanym na anime, możemy wcielić się w czarodziei, latać na magicznych stworzeniach czy wspinać się po średniowiecznych budynkach. Wszystko w towarszystwie setek tysięcy innych graczy oraz fantastycznej fabuły.

Herthstone

Mówiąc już o World of Warcraft, dla fanów Blizzarda przygotowałem propozycję, z której powinni być zadowoleni. Hearthstone to gra karciana, w której używasz kart zawierających postaci z uniwersum Warcrafta, Overwatch, Starcraft oraz Diablo.

Gwint

Kolejna karcianka na naszej liście. Zasady są podobne do tych z poprzedniej pozycji. Tym razem mamy do czynienia ze światem Wiedźmina. Na kartach znajdują się zarówno potwory z bestiariusza jak i ważne postaci, które Gerald spotkał na swojej drodze.

Clash of clans

Jeżeli na początku drugiej dekady 2000 roku miałeś doczynienie z grą „plemiona”, to jest to coś dla Ciebie. W Clash of Clans tworzysz swoją wioskę, rozbudowujesz armię i walczysz z innymi „klanami” znajdującymi się w Twojej okolicy. Te sterowane są przez innych graczy. Wejdziesz z nimi w sojusz czy zamierzasz je obrabować?

Among Us

O tej grze było głośno jeszcze rok temu. Z internetowych forów nie znikały memy nawiązujące do „impostora”. To tytuł, który potrafi namieszać w głowach graczy. Skupia się nie tylko na rozwiązywaniu minigierek, ale przede wszystkim na dobrej komunikacji między grającymi. Na statku kosmicznym znajduje się do 8 postaci. Wśród nich pojawia się nawet do 3 „podszywaczy”, których celem jest skłócenie i wymordowanie załogi. Wraz ze współgrającymi musisz odkryć kto knuje przeciwko Wam i kogo trzeba wyrzucić, by zakończyć wszelkie waści.

Slither.Io/ agar.io

Prosty i przyjemny „minis”, który potrafi zniwelować nudę w poczekalni czy komunikacji miejskiej. Na dwuwymiarowej mapie z widokiem z rzutu izometrycznego startujesz jako mały punkt. Twoim zadaniem jest zjedzenie mniejszych lub Tobie podobnych „plam”. Wyzwanie tkwi w tym, że one mają dokładnie to samo zadanie. Wraz z jedzeniem wzrasta apetyt, jak i wielkość kierowanej postaci. Uwaga! Ta gra wciąga!

Mario Kart Tour

Mario Kart to seria znana każdemu fanowi Nintendo. W tej odsłonie włoski hydraulik i ekipa nie skaczą po dwuwymiarowych bloczkach, a wsiadają w gokarty. Jako gracz, kontrolujesz postaci ze świata „Mariana”, ściągając się po zróżnicowanych i bajkowych torach. Oczywiście ilość tras i grywalnych postaci jest mniejsza względem tych z oryginału, ale to nie oznacza, że nie można się przy nich bawić! Wręcz przeciwnie. Prześladuje Cię nuda? Wskakuj w gokart, porównuj wyniki do swoich znajomych i baw się dobrze!

Większość z tych gier zawiera mikrotransakcje. Potrzebujesz lepszej zbroi w Genshin Impact? Może chcesz zwiększyć ilość kryształów na Twoim koncie Wild Rift? Za pomocą „płać z Orange” możesz sfinansować swoje zakupy w Google Play oraz Apple AppStore.

Udostępnij: Top 10 mobilnych gier multiplayer
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:54 30-10-2021
  Fajne zestawienie. Może kiedyś bedę na topie takich gier jak moje dziecko za X lat zacznie używać smartfon/tablet ;p
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Uwierz w siebie (1)

Monika Kulik

26 października 2021

Uwierz w siebie
1

Wiele uwagi i uważności w Orange poświęcamy kwestiom szeroko rozumianej różnorodności. Jednym z jej aspektów jest płeć – z którą wiąże się wiele stereotypów i mitów. Wiemy przecież, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Ale czy na pewno? Czy płeć determinuje to, jak patrzymy na świat i samych siebie? Ma wpływ na to, jak oceniamy siebie albo naszą rolę społeczną?

Odpowiedź na te pytania jest ważna także w kontekście biznesu, programów motywacyjnych, planowania ścieżek kariery czy udogodnień dla rodziców w pracy. Dlatego przyłączyliśmy się do projektu „Uwierz w siebie. Polska 2021” i wzięliśmy udział w badaniu, które przynajmniej częściowo próbuje odpowiedzieć na te pytania.

 O badaniu

Firma badawcza NEUROHM, wspólnie z naukowcami i liderami opinii wzięła pod lupę 12 zagadnień dotyczących naszego poczucia skuteczności, odporności na krytykę oraz atrakcyjności. Badacze skorzystali z inteligentnej technologii iCode™. Za pomocą mierzących czas reakcji, autorskich algorytmów, łączących neuronaukę, psychologię i sztuczną inteligencję. Chodziło o to, aby zbadać nie tylko to co deklarujemy, ale również co tak naprawdę myślimy. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie Polaków oraz osobach pracujących w dużych korporacjach.

W badaniu wzięło udział siedem międzynarodowych korporacji. Oprócz Orange Polska– także Pfizer Polska, PepsiCo Poland, Millennium Bank SA, SAP Polska, Bank BPH SA, Lotte Wedel Sp. z o.o. Ich wyniki zostały porównane do reprezentatywnej próby Polaków.

Wyniki

Rzeczywiście – Raport Uwierz w siebie. Polska 2021” pokazuje, że nie to co deklarujemy a to, co myślimy to czasami dwie rożne rzeczy.

      Kobiety wierzą w siebie bardziej niż nam się wydaje!

Wyniki badań częściowo potwierdzają powszechny pogląd, że kobiety są z siebie mniej zadowolone niż mężczyźni. Mają niższe niż mężczyźni poczucie skuteczności oraz są mniej odporne na krytykę. Jedyny obszar, w którym wypadają lepiej od mężczyzn, to poczucie własnej atrakcyjności. Jednak wiele  z tych negatywnych opinii kobiety wyrażają jedynie na poziomie deklaracji. Choć nawet co druga kobieta deklaruje negatywne myślenie o sobie (56%),  tylko co czwarta jest rzeczywiście o tym przekonana (26%). Czyżbyśmy mieli do czynienia z fałszywą skromnością?

      Kobieta może być szefem? – tak tylko mówimy!

Badacze NEUROHM zapytali też Polaków czy kobiety mogą być szefami. Aż 82% ankietowanych kobiet i mężczyzn zadeklarowało, że „tak”. Jednak dużo w tym politycznej poprawności. Z tym poglądem faktycznie utożsamia się jedynie 27% badanych! Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Co ciekawe, na pogląd ten nie miał wpływu ani status zawodowy, ani zarobki, ani zajmowana pozycja. Przekonanie o kompetencjach kobiet na kierowniczych stanowiskach wzrasta natomiast wraz z wiekiem i wykształceniem ankietowanych. Dodatkowo mocno przekonani są o tym mężczyźni, którzy posiadają dzieci oraz… pracownicy korporacji. Co druga osoba pracująca w dużej firmie szczerze wierzy w kompetencje kobiet jako kierowniczek.

     Posiadanie dzieci

To, co ma szczególny wpływ na poczucie własnej wartości jest posiadanie dzieci. Ale dotyczy to przede wszystkim mężczyzn. Ojcowie są mniej podatni na krytykę, mają większe poczucie skuteczności, a dodatkowo czują się bardziej atrakcyjni! I jest to efekt niezależny od wieku! Podobnej intensywnej zależności nie zaobserwowano u mam.

Głównym wyznacznikiem poczucia własnej wartości kobiet jest wiek (im większe doświadczenie, tym większa pewność siebie). Krytycznym momentem jest jednak dla nich powrót do pracy z urlopu macierzyńskiego. Już po około 6 miesiącach od wznowienia pracy zawodowej, wśród matek wyraźnie wzrasta podatność na krytykę i samokrytykę. Co więcej, zmienia się postrzeganie nie tylko siebie, ale kobiet w ogóle. Matki zaczynają mniej wierzyć w kompetencje kobiet na kierowniczych stanowiskach.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie www.uwierzwsiebie.com.pl. Ten raport to dobry punkt wyjścia, aby pracować dalej nad różnorodnością – także w naszej firmie.

usmiechnięta dziewczyna w kapeluszu

 

Udostępnij: Uwierz w siebie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:31 26-10-2021
  Ciekawe wyniki. Pracuję prawie z samymi kobietami i bywa różnie ;p Myślę że wiele rzeczy się pokrywa z wynikami badania. Ale Drogie Panie........świat bez Was byłby "niczym".
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej