Odpowiedzialny biznes

Zmierzamy w kierunku empatii

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
06 grudnia 2023
Zmierzamy w kierunku empatii

Za nami pierwsze Forum Fundacji Orange – wydarzenie dla uczestników i uczestniczek naszych programów. „Piękny czas, dobre emocje, siła spotkań z drugim człowiekiem i zasiane słowa, które skłaniają do refleksji”. Tak oceniają je osoby, które gościliśmy. Empatia, dobre samopoczucie, współpraca jako główne przesłania. O czym jeszcze rozmawialiśmy? I dlaczego to ważne dla edukacji? Oto relacja z wydarzenia.

W empatii siła! ,,To ważne, by bardziej słuchać niż mówić, nie oceniać i zmieniać swoje zamiary pod wpływem tego, czego dowiemy się o drugiej osobie i o stanie, w którym jest". Tak o empatii do siebie i innych mówiła Natalia de Barbaro w czasie naszego Forum.

Wtórowali jej inni prelegenci i prelegentki (na grafice poniżej), którzy przeprowadzili blisko 30 warsztatów dla nauczycielek i nauczycieli, liderek i liderów Pracowni Orange, wolontariuszek i wolontariuszy – z którymi pracujemy na co dzień i dla których zorganizowaliśmy to spotkanie.

I chociaż tematem przewodnim naszego spotkania była empatia, bo to ona jest podstawa do budowania wartościowych relacji, dobrej współpracy i mądrej edukacji, to rozmawialiśmy także o tym, jak ważne są kompetencje społeczne w funkcjonowaniu w społeczeństwie informacyjno-cyfrowym oraz krytyczne myślenie w czasach ogromu informacji i rozwoju sztucznej inteligencji. Cieszymy się, że mogliśmy przyjrzeć się takim tematom, jak: empatyczne przywództwo, samoregulacja – emocjonalna, poznawcza, społeczna oraz sprawdzić, jak świadomie zarządzać własną energią.

Forum Fundacji Orange było wyjątkową okazją do pięknych, wspólnych przeżyć, wymiany doświadczeń, a także ważnych dyskusji czy refleksji na temat dzisiejszego świata, roli emocji - u dzieci młodzieży, również o nas – dorosłych i o naszym dobrostanie. Cieszymy się z tego i dziękujemy za ten wspólny czas i za dzielenie się Waszą energią.

Zobaczcie filmik, a w nim relację z wydarzenia.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 19:11 06-12-2023

♥️♥️♥️

Odpowiedz

Oferta

Świąteczne prezenty w Telewizji od Orange

Beata Giska Beata Giska
06 grudnia 2023
Świąteczne prezenty w Telewizji od Orange

Poczuj magię świątecznej rozrywki, oglądając najlepsze bajki, filmy, seriale i programy tematyczne w Telewizji od Orange. Od 6 grudnia do 22 stycznia 39 kanałów tv będzie odkodowanych dla klientów Pakietu Optymalnego oraz Orange Love Standard w technologii kablowej (IPTV). Dodatkowo, w ramach Orange VOD, od 6 grudnia do 7 stycznia dostępnych będzie aż 40 hitów w niższych cenach.

To będzie czas pełen telewizyjnej magii - przebojowe animacje, wspaniałe filmy w gwiazdorskich obsadach, emocjonujące programy sportowe, porywające seriale czy doskonała muzyka. To wszystko można znaleźć w ramach oferty świątecznej Telewizji od Orange.

Odkodowany Pakiet Komfortowy

Od 6 grudnia do 22 stycznia klienci Pakietu Optymalnego oraz Orange Love Standard w technologii kablowej (IPTV) zyskają dostęp, bez dodatkowych opłat, do 39 kanałów tv z Pakietu Komfortowego. Polecamy m.in. takie stacje, jak:

 • Dla uwielbiających filmy i seriale, o których wszyscy mówią: FX Comedy (kanał dostępny na pozycji 237), Romance TV (244), Epic Drama (246),
 • Dla najmłodszych widzów: BBC CBeebies (560), Top Kids (570), Nicktoons (574),
 • Dla wszystkich, którzy lubią poszerzać swoją wiedzę: Nat Geo Wild (456), Animal Planet (454), STUDIOMED TV (354), Discovery Historia (450), Polsat Viasat History (460), History 2 (462),
 • Dla fanów sportowych emocji: FightBox (127), Extreme Sports (124),
 • Dla ceniących najnowsze przeboje, jak i kultowe utwory muzyczne: MTV Hits (673), Mixtape (688).

40 filmów w niższych cenach w Orange VOD

W święta nie zabraknie największych kinowych przebojów tego roku i ostatnich lat. W Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go od 6 grudnia do 7 stycznia można obejrzeć aż 40 filmów familijnych, komedii oraz produkcji fantastycznych w niższych cenach. Szykuje się dobra zabawa, mnóstwo wzruszeń, magii i humoru. Polecamy m.in.:

 • „Asterix i Obelix: Imperium smoka” – najnowsza opowieść o słynnych Galach, którzy nieustannie opierają się siłom Cezara. Tym razem Asterix i Obelix wyruszają na Daleki Wschód i rozprawią się z wrogami w swoim… rozbrajającym stylu.
 • „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” - pełen przygód, humoru i fantastycznych piosenek pełnometrażowy hit o nieśmiałej nastolatce przemienionej w superbohaterkę.
 • „Kot w butach: Ostatnie życzenie” – rozbrajająca humorem i niezwykle wzruszająca bajka o nieustraszonym, puszystym i trochę lekkomyślnym mruczku, który musi zrobić wszystko, aby znaleźć mityczne „ostatnie życzenie” i przywrócić swoje 9 kocich żyć.
 • „Minionki: Wejście Gru”- piąta część filmu o przygodach małych, żółtych stworków i ich liderze Gru. Tym razem przekonamy się, dlaczego 12-letni chłopiec chciał przejąć władzę nad światem.
 •  „Wielki zielony krokodyl domowy” - okraszona doskonałym humorem opowieść o niezwykłej przyjaźni małego chłopca oraz… krokodyla, który uwielbia długie kąpiele w wannie, dobre jedzenie i śpiewanie.
 • „Mumie” – bez owijania w bandaże – to pełna przygód i zaskakujących zwrotów akcji bajka o trzech egipskich mumiach, które muszą przedostać się do świata ludzi, aby odzyskać skradziony, bezcenny pierścień.
 •  „Bumblebee” - zabawna, pełna genialnych efektów specjalnych opowieść o najsympatyczniejszym i najbardziej krnąbrnym Autobocie, znanym z serii „Transformers”.
 • „Serce dębu” - pełen pięknych zdjęć i muzyki, widowiskowy film dokumentalny, w którym, w rolach głównych zagrały m.in.: wiewiórki, mrówki oraz myszy polne.

Więcej Telewizji od Orange - pełną ofertę i pakiety z kanałami znajdziecie tutaj.


Oferta

Prezent na Mikołajki i święta w Orange na kartę

Beata Giska Beata Giska
06 grudnia 2023
Prezent na Mikołajki i święta w Orange na kartę

Od dziś klienci Orange na kartę mogą wziąć udział w promocji Prezent na święta. Mamy dla Was darmowe rozmowy, wiadomości i dodatkowe gigabajty.

Jak możecie skorzystać:

 • Czas trwania akcji: 6-26 grudnia - wtedy możecie odebrać prezent;
 • Upominek: Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich i 7 GB na 7 dni zupełnie za darmo.
 • Wystarczy wysłać SMS o treści PREZENT, pod bezpłatny numer 364 lub wejść do aplikacji Mój Orange i w zakładce Pakiety i Usługi włączyć promocję.
 • Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Szczegóły akcji:

 • Prezent jest darmowy dla wszystkich użytkowników Orange na kartę.
 • Klienci bez włączonej usługi bez limitu, którzy doładują konto dowolnym nominałem w okresie 7-11 grudnia, otrzymają prezent automatycznie.
 • Bonus można odebrać jeden raz.
 • W sytuacji, gdy w momencie odbioru prezentu klient posiada włączoną usługę:
  • Rozmowy, SMS-y i MMS + pakiet GB to do usługi zostanie dodane 7 dni ważności, a pakiet na internet zostanie zwiększony o 7 GB.
  • Rozmowy i SMS-y + pakiet GB to otrzyma doładowanie konta o wartości 7 zł + 7GB na 7 dni.
  • Zawsze bez limitu to otrzyma doładowanie konta o wartości 7 zł, które zostanie automatycznie zamienione na usługę bez limitu + 7 GB na 7 dni.

Prezent dla karciarzy

Dziś też pierwsza środa miesiąca. Zgodnie z tradycją, użytkownicy naszej usługi na kartę mogą odebrać dodatkowy bonus. W grudniu jest nim przedłużenie listopadowej promocji, która bardzo Wam się spodobała.

Dla przypomnienia chodzi o 100 GB na 30 dni. Nastąpi to automatycznie po doładowaniu konta online za minimum 10 zł. Upominek jest przyznany w aplikacji Mój Orange. Można go również odebrać na koncie internetowym. Zasilenia dokonacie tam lub dedykowanej stronie: doladowania.orange.pl. Promocja trwa do 31 grudnia. Regulamin dostępny tutaj.

Scroll to Top