;

Zielony Operator

Zrobiliśmy porządek z kopertami (7)

Hania Jaworska-Orthwein

3 września 2021

Zrobiliśmy porządek z kopertami
7

Wiele razy pisałam, że nawet małe gesty mają znaczenie dla środowiska. Dziś kolejny przykład – zajęliśmy się poczciwymi… kopertami. Właśnie wdrożyliśmy projekt zmieniający sposób ich zamawiania i wykorzystywania. To pozwoli zaoszczędzić sporo papieru.

Mniej wzorów, mniej papieru

Chociaż digitalizujemy nasze procesy, gdzie tylko możemy to część korespondencji wymaga jeszcze wysłania pisma w kopercie zamiast e-maila. Wiemy zarazem, że część kopert zalega nieużywanych w naszych biurach. Dlatego przyjrzeliśmy się procesowi ich zamawiania, aby zminimalizować zakupy i dodatkowo ograniczyliśmy rodzaje kopert tylko do tych, najczęściej używanych. Zmniejszyliśmy też liczbę nadruków umieszczanych na kopertach, co pozwoliło zminimalizować liczbę wzorów przygotowywanych w drukarni. Wszystko to, biorąc pod uwagę skalę naszej firmy, daje bardzo wymierne oszczędności papieru. Szacujemy, że m.in. dzięki tej transformacji oraz dalszej digitalizacji procesów będziemy mogli zredukować liczbę wykorzystywanych kopert o 100 tys. rocznie!

koperta

Drugie życie starych kopert

Nowy standard naszych kopert obowiązuje od 1 września, ale nie pozwolimy, aby zmarnowały się, które jeszcze mamy w obiegu. To dobra okazja do zrobienia porządków w szafkach. Wszystkie nieaktualne, nieużywane koperty będzie można zwrócić i zostaną wykorzystane do procesów niewymagających wysyłki. Sposób ich wykorzystania będzie zależeć od ich stanu. Stare koperty, z wyschniętym klejem uniemożliwiającym zamknięcie lub pożółkłe przekażemy na makulaturę, czyli wrócą do obiegu.

Aplikacja SendME

Postaraliśmy się także o udogodnienia, dzięki którym każdy nadawca będzie na bieżąco mógł śledzić, gdzie dokładnie znajduje się jego przesyłka. Działa bardzo znajomo. Wystarczy zarejestrować ją w aplikacji SendME dostępną przez przeglądarkę internetową lub skorzystać z wersji mobilnej , a kopertę przekazać do wysyłki w kancelarii. Dzięki kodowi kreskowemu zawierającemu wdrożoną identyfikację numeryczną, możemy monitorować w aplikacji wędrówkę przesyłki w drodze do adresata.

Przy użyciu aplikacji mobilnej zeskanowanie barkodu odbywa się poprzez wykorzystanie aparatu fotograficznego dostępnego w telefonie. Proste? Pewnie, że tak. Późniejsza identyfikacja nieodebranych czy zwróconych przesyłek też jest znacznie prostsza.

Udostępnij: Zrobiliśmy porządek z kopertami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ewa 13:00 03-09-2021
  Tzw. greenwashing
  Odpowiedz
  • komentarz
   Hania 15:12 03-09-2021
   To tylko jedno z wielu działań Orange Polska - nasze najważniejsze to redukcja emisji CO2 o -65% w zakresach 1 i 2 vs 2015 do 2025 - w celu osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej netto do 2040 (w zakresach 1, 2 i 3), czyli 10 lat przed celami UE. Ale jednocześnie, obok tych dużych działań takich jak przechodzenie na zieloną energię, przeprowadzki do energooszczędnych budynków, wdrożone programy optymalizacji energii czy tez zakresie wydłużania życia urządzeń realizujemy też mniejsze działania, dzięki którym możemy zmniejszać realnie nasz wpływ na środowisko.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:30 04-09-2021
    Pani Haniu! - Proszę o rozwinięcie tematów: 1/wdrożone programy optymalizacji energii - nie raz uczestniczyłem w ramach takich programów, kiedy to jeszcze EmiTel był w ramach GP. Nie było ciekawych pomysłów oprócz zakupu energii na wolnym rynku - ale teraz wy ją też teraz sprzedajecie ;) Ciekawe co teraz jest na topie :) 2/zakres wydłużania życia urządzeń - niestety, jako technik muszę stwierdzić, że urządzenia technologicznie z czasem są tylko na złom i nie wiem, jak można przedłużyć ich funkcjonalność... Amortyzacja - jest coś takiego ;) Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl
    Odpowiedz
    • komentarz
     Hania 15:28 06-09-2021
     1. Nasze inicjatywy związane z oszczędnością energii elektrycznej ujęliśmy w jeden Program Energy Optimization obejmujący nasze sieci, data center, salony oraz biura. Od 2015 to prawie 200 zrealizowanych inicjatyw przekładających się na realne oszczędności 710 GWh. Od wygaszania nadmiarowych w danym momencie elementów urządzeń, poprzez migrację klientów z przestarzałych, nieefektywnych technologii miedzianych do efektywnych energetycznie i nowoczesnych technologii światłowodowych, a także poprzez modernizację lub wymianę na nowsze systemy klimatyzacji czy zasilania, o wyższej efektywności, a także wspierając istniejące systemy klimatyzacji przez układy wentylacji wykorzystujące zewnętrzne powietrze do efektywnego i taniego chłodzenia ( freecooling). Poza tym budujemy nowe efektywnie energetycznie obiekty techniczne, takie jak Warsaw Data Hub – nowoczesne Data Center pod Warszawą z efektywnymi systemami chłodzenia i zasilania oraz częściowo zasilane z energii odnawialnej. 2. Ponowne użycie, odnowa, naprawa, recykling - włączamy zasady gospodarki obiegu zamkniętego w nasze procesy, aby wydłużać żywotność urządzeń i ograniczać odpady. Skupujemy używane smartfony, zbieramy stare, zużyte telefony, oferujemy odnowione, a także odnawiamy modemy i dekodery przekazując do ponownego użytkowania co roku prawie pół miliona takich urządzeń.
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:54 03-09-2021
  Fajna akcja. Chociaż nowe koperty można wytwarzać z komponentów z recyklingu i wówczas oszczędzimy drzewa przed wycinką. Uważam że zmorą kopert w których otrzymujemy faktury są foliowe okienka. W tym aspekcie powinny być wprowadzone zmiany na szczeblu ogólnoeuropejskim. Papier to cenny surowiec który bardzo łatwo przetworzyć i dać mu drugie życie tylko musi być on wolny od plastiku.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ekopaka 09:17 08-09-2021
   A jak do eko Orange ma się ta gigapaka. Dostaje karton w którym jest kolejny karton i dwa pudełka z telefonami. Plus kartka papieru z fakturą. Trochę to nie eko
   Odpowiedz
   • komentarz
    Hania 10:35 08-09-2021
    Słuszna uwaga. To była jednorazowa akcja. Rozmawialiśmy już o tym i jak najbardziej będziemy będziemy pracować, aby było lepiej - bo najlepsze opakowanie to takie, którego nie ma.
    Odpowiedz

;

Oferta

Obejrzycie galę KSW 63 w Telewizji Orange (1)

Kasia Barys

3 września 2021

Obejrzycie galę KSW 63 w Telewizji Orange
1

Przygotujcie się na silne, sportowe emocje, bo karta walk gali KSW 63 zapowiada się elektryzująco! Już w sobotę o pas mistrzowski kategorii półśredniej zawalczą Roberto Soldić i Patrik Kincl. Obejrzyjcie to wydarzenie w systemie Pay-Per-View w Telewizji Orange.

Klienci technologii kablowej Telewizji Orange mogą zamówić dostęp do gali KSW 63 na swoim dekoderze na kanale 131. Koszt to 39 zł. Impreza rozpocznie się w sobotę, 4 września o godzinie 20:00. Podczas gali odbędzie się aż 9 pojedynków.

W walce wieczoru jeden z najniebezpieczniejszych zawodników w Europie, mistrz w wadze półśredniej Roberto „Robocop” Soldić podejmie jedną z największych gwiazd czeskiego MMA, niepokonanego w KSW Patrika Kincla. Z kolei brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach, Damian Janikowski, przywita w okrągłej klatce KSW jednego z najlepszych polskich zawodników wagi średniej – Pawła Pawlaka.

Kolejna ciekawa walka odbędzie się pomiędzy Darko Stosiciem, a specjalistą od błyskawicznych zwycięstw – Michałem Andryszakiem. Fani będą mogli zobaczyć także starcie Damiana Piwowarczyka i Marcina Trzcińskiego oraz zwycięzcy programu „Tylko Jeden”, Tomasza Romanowskiego z Aleksandarem Rakasem w umownym limicie do 80 kilogramów.

Na gali KSW 63 nie zabraknie pojedynków pań. Utytułowana kickbokserka Emilia Czerwińska zmierzy się ze zdobywczynią tytułu mistrzyni Polski i Europy w amatorskim MMA, Weroniką Eszer. Z kolei Sara Luzar-Smajić powalczy z Hiszpanką, Aitaną Alvarez. Obie walki odbędą się w limicie kategorii muszej.

Pełna karta walk KSW 63:

 • 77,1 kg/170 lb: Roberto Soldić vs Patrik Kincl – walka o pas mistrzowski w kategorii półśredniej
 • 83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski vs Paweł Pawlak
 • 120,2 kg/265 lb: Michał Andryszak vs Darko Stošić
 • 61,2 kg/135 lb: Antun Racić vs Jakub Wikłacz
 • 80 kg/176 lb: Tomasz Romanowski vs Aleksandar Rakas
 • 56,7 kg/125 lb: Emilia Czerwińska vs Weronika Eszer
 • 93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk vs Marcin Trzciński
 • 56,7 kg/125 lb: Sara Luzar-Smajić vs Aitana Alvarez
 • 68 kg/150 lb: Michał Domin vs Szymon Karolczyk
Udostępnij: Obejrzycie galę KSW 63 w Telewizji Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:31 04-09-2021
  Zawsze zastanawiam się w przypadku takich wydarzeń jaki jest sprzedaż tej usługi? Ile osób w Polsce wykupuje dostęp do takiej gali?
  Odpowiedz

;

Oferta

4 GB za gole Polaków (11)

Kasia Barys

2 września 2021

4 GB za gole Polaków
11

Polska reprezentacja w piłce nożnej zaimponowała swoją skutecznością, wygrywając mecz z Albanią 4:1. Jesteśmy coraz bliżej awansu na Mundial 2022.  Brawo, oby tak dalej! Tradycyjnie klienci Orange otrzymują 4 GB internetu. Wystarczy wysłać SMS o treści BYREK pod numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem używanego planu taryfowego, maksymalnie 0,25 zł). Także użytkownicy Orange Flex mogą zgarnąć dodatkowe GB, wpisując BYREK w aplikacji Flex, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godzin od publikacji tego posta. Promocyjne GB ważne 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

A wiecie co to byrek? Wpisujcie w komentarzu co to jest. Ciekawe kto z Was tego próbował.

Link do regulaminu: https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/36109/7b0c55c1-ec3b-4075-a070-ec4d4910c50d.pdf

Udostępnij: 4 GB za gole Polaków
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 08:04 03-09-2021
  Dziękujemy za drugą, dość dobrą połowę i pozytywny wynik a Wam jak zawsze za paczkę danych ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 08:29 03-09-2021
   Burek to rodzaj nadziewanego placka wykonanego z ciasta filo bądź yufka. A byrek to prawidłowy sposób wypowiedzi nazwy tego ciasta ? Tak dla ciekawskich ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Nikt 09:53 03-09-2021
    Poziom Twoich komentarzy sięga dna. Piszesz komentarze i sam sobie odpowiadasz? Brawo!
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 16:35 03-09-2021
     Coś się waść czepił? Oba komentarze są na temat. A że jeden pod drugim? Szkodzi to komuś? Mi nie. Jeśli Tobie asan tak to po prostu nie czytaj komentów pabla. I tyle. Stresu mniej będziesz miał, ciśnienie nie będzie skakać. Lepiej dla Twego zdrowia. Same pozytywy. A i paczka przygarnięta. Nawet się przydała bo wydłużyła letni pakiet o te 3 dni.
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 21:40 03-09-2021
      Dobre. Wyluzuj "przyjacielu". Jestem tu prawie 13 lat i......czytałem wiele na swój temat, ale uwierz "krytyka" mnie umacnia. To co pisze, komentuje to moja sprawa. Jest możliwość swobodnej wypowiedzi to.....piszę co chcę czy się to Tobie podoba czy nie. Pozdrawiam serdecznie, jest moc ?
      Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 18:07 04-09-2021
      O całe 3 dni i tak Ci styknęło? Brawo TY ;) Jak to wyliczyłeś aktywując 120GB, że nasi wygrają i coś dadzą? :)
      Odpowiedz
      • komentarz
       mike278 20:01 04-09-2021
       emitelek zostało mi 4 giga. razem z tym 8 czyli akurat na dojazd do pracy na netflixa. nie wyliczone, po prostu zamiast przepaść się ładnie zużyje. nie jestem prorokiem.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:55 03-09-2021
  Dziekujemy za,pakiet przyda sie ☺?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 08:12 04-09-2021
  Nie działa w flex ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 14:15 04-09-2021
   Może minąl już czas na aktywację?
   Odpowiedz
   • komentarz
    X-men 13:51 05-09-2021
    czekaj na kolejny mecz który już dziś a potem jeszcze następny chyba 8 wrz ;) tak więc dużo okazji do zdobycia garstki GB ;)
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej