Informacje prasowe

Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

16 maja 2012
Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

Orange Polska wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych – Biznesowy VPN.  Umożliwia ona połączenie wszystkich oddziałów firmy  w jedną sieć korporacyjną (intranet), zapewnia wszystkie narzędzia komunikacyjne niezbędne do prowadzenia biznesu, a także pozwala na stworzenie  platformy e- biznes i przeniesienie  działalności do sieci.  To usługa przeznaczona zwłaszcza dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a nawet za granicą, dla których obok szybkiego transferu danych i bezpiecznego dostępu do Internetu ważne jest także bezpieczeństwo przesyłanych informacji oraz niezawodność systemu.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS  (Multi Protocol Label Switching) umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z gwarantowanymi parametrami jakości i różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi.

Usługa pozwala dostosować technologię do budowy sieci i urządzenia sieciowe  do potrzeb klienta. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne - nie muszą zajmować się organizacją pracy sieci czy usuwaniem ewentualnych awarii.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenie usługi:

  • Standard – bez priorytetyzacji ruchu.
  • Biznes – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma).
  • Biznes plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma).
  • Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma).
  • Multimedia plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto, pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm, zarówno tych średniej wielkości, z niewielkimi oddziałami, jak i przedsiębiorstw z wieloma dużymi lokalizacjami, które w codziennej pracy korzystają ze skomplikowanych systemów  i aplikacji.

Szczegóły poszczególnych wariantów usługi przedstawia poniższe zestawienie:

 

 

Dodatkowo, dla zapewnienia jeszcze większej niezawodności działania Biznesowego VPN, możliwe jest zainstalowane łącza zapasowego - o tych samych parametrach co łącze podstawowe lub w postaci łącza ISDN bądź bezprzewodowego- 3G/CDMA. Łącze zapasowe pracuje w trybie "hot stand-by", czyli przejmuje zadania łącza podstawowego tylko w przypadku jego awarii.

Z kolei dodatkowa usługa Modular VPN pozwala na wydzielenie kilku podsieci w ramach jednego VPN, całkowicie odseparowanych od siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy różnych działów tej samej firmy mogą pracować w sieci jako dwie oddzielne, nie mające z sobą kontaktu grupy użytkowników, pomimo że firma płaci tylko za jedną usługę VPN.

Biznesowy VPN jest następcą i rozwinięciem oferowanych wcześniej przez Telekomunikację Polską usług IP VPN oraz transmisji danych DSL. Biznesowy VPN można łączyć z wieloma usługami dodatkowymi oferowanymi przez Orange takimi jak: zarządzanie siecią LAN, zarządzany UTM, VPN Protected czy też IP PABX, a w efekcie uzyskać kompleksowe rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb firmy oraz efektywne kosztowo.

Więcej informacji na www.orange.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

16 maja 2012
IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

15 maja odbył się czwarty finał konkursu Twoja Perspektywa. Pulą nagród było 20 tys. złotych oraz płatne praktyki w Orange Polska. Organizatorem Twojej Pespektywy jest Orange Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Podczas finału konkursu, dziewięciu najlepszych studentów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing. Wyłoniono zwycięzcę oraz ośmiu finalistów. Zwycięzcą IV edycji konkursu został Bartosz Moszczeński, student III roku SGH.

- Nasza przygoda z Twoją Perspektywą trwa już 4 lata. Z roku na rok przybywa uczelni, wydarzeń, zaangażowanych ludzi. To program, dzięki któremu korzystamy wszyscy. Studenci, bo poznają rynek pracy i dowiadują się, jaka wiedza i umiejętności cenione są w branży telekomunikacyjnej. Orange bo dzięki konkursowi mamy szansę wyłowić z rynku naprawdę utalentowanych młodych ludzi. Jako firma nastawiona na rozwój technologii i wysokie standardy obsługi klienta szukamy innowacyjnych, kreatywnych pracowników z pozytywnym nastawieniem. Orange Polska czeka na Was – powiedział Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska.

- Obserwując rynek pracy można zauważyć jak bardzo rynek edukacji formalnej odstaje od wymagań pracodawców. Każda inicjatywa biznesu zbliżająca te dwa światy jest bardzo cenna. Szczególnie, jeśli jest cykliczna, tak jak w przypadku konkursu Twoja Perspektywa organizowanego przez Orange Polska – powiedział Piotr Palikowski, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konkurs Twoja Perspektywa zagościł już na stałe w świadomości studentów. Do czwartej edycji zgłosiło się blisko 2 tysiące studentów z około 200 uczelni z całego kraju. Konkurs rozgrywany był w formule on-line. Finał konkursu polegał na zaprezentowaniu przed Komisją Konkursową rozwiązania zadania finałowego.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął się w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach oraz programie ambasadorskim realizowanym na współpracujących uczelniach. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do osiemnastu. W czwartej edycji programu ambasadorskiego wzięło udział 63 ambasadorów Orange Polska, działających na 18 uczelniach w 10 miastach Polski.

Więcej informacji o IV edycji konkursu i programie na stronie www.twojaperspektywa.pl

Informacji o konkursie Twoja Perspektywa udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Campus Recruiter

kom. 503 526 809

agnieszka.krawczynska@twojaperspektywa.pl


Informacje prasowe

Mieszkańcy kolejnych gmin cieszą się z Pracowni Orange

16 maja 2012
Mieszkańcy kolejnych gmin cieszą się z Pracowni Orange

W jedenastu gminach w Polsce działają już multimedialno - internetowe Pracownie Orange. Miejsca te sprzyjają integrowaniu lokalnych społeczności, mieszkańcy mogą dzięki nim realizować swoje pasje i zainteresowania. Kolejnych trzydzieści dziewięć pracowni zostanie otwartych do końca czerwca.

- Jestem przekonany, że Pracownie Orange, dzięki zapewnieniu dostępu do zasobów  internetu pomogą lokalnym społecznościom w codziennym życiu, przyczynią się do wyrównania szans edukacyjnych, kulturalnych i zawodowych mieszkańców małych gmin w porównaniu do społeczności dużych miast. Chcemy wspierać lokalne społeczności w sposób, który zapewni im sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor PR i Sponsoringu Orange Polska.

Pierwsze pracownie powstały: w świetlicy edukacyjnej Urzędu Miasta i Gminy Czarne (woj. pomorskie), siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku (woj. warmińsko – mazurskie), Gminnej Bibliotece Publicznej w Gaworzycach (woj. dolnośląskie), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie), w siedzibie Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie (woj. podkarpackie), w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskiem (woj. lubelskiree), w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu (woj. podlaskim), w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach (woj. lubelskie), w Gminie Bytoń (woj. Kujawsko-pomorskie), w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej (woj. lubelskie), w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju (woj. lubelskie)

Każda z pracowni została wyremontowana i umeblowana, a także wyposażona w sprzęt multimedialny i komputerowy. Orange przez pierwsze 2 lata ich działalności zapewni pracowniom bezpłatny dostęp do internetu oraz wsparcie techniczne i informatyczne.

Decyzja o wyborze 50 lokalizacji, w których powstają Pracownie Orange była oparta na realnym zapotrzebowaniu na tego typu placówki. Ważnym kryterium wyboru był plan na wykorzystanie pracowni jako miejsca spełniającego potrzeby wszystkich członków danej społeczności: dzieci, młodzieży, seniorów, a także osób niepełnosprawnych oraz pozostałych mieszkańców. W  otwartych właśnie pracowniach będą organizowane warsztaty edukacyjne dla dzieci dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz szkolenia komputerowe dla osób w wieku powyżej 50 lat.

Pracownie Orange to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez Orange na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechniania wykorzystania nowych technologii w edukacji. W ramach projektów Akademia Orange dla Bibliotek oraz Edukacja z Internetem Orange wspiera obecnie 4 miliony uczniów z 10 tysięcy szkół oraz ponad 3 500 bibliotek publicznych w małych miejscowościach.

Szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Scroll to Top