Informacje prasowe

Czytelnia Tu i Tam – pierwsza w Polsce wypożyczalnia ebooków w ofercie operatora telekomunikacyjnego

07 lutego 2013
Czytelnia Tu i Tam – pierwsza w Polsce wypożyczalnia ebooków w ofercie operatora telekomunikacyjnego

Ponad 12 tysięcy ebooków do pobrania na tablety i smartfony, to oferta nowego serwisu przygotowanego wspólnie przez Orange i Empik Digital. Czytelnia Tu i Tam to, w pełni legalny serwis umożliwiający, wygodne wypożyczanie wirtualnych książek, w tym  najnowszych tytułów i bestsellerów oferowanych w Empiku. Jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dla wszystkich klientów usług mobilnych Orange. Każdy, kto chciałby sprawdzić jak działa, może przez tydzień korzystać z niego bezpłatnie.

Czytelnia Tu i Tam, to unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych ebooków z prawdziwego zdarzenia. Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje bardzo bogaty wybór tytułów dostarczanych przez lidera polskiego rynku treści cyfrowych - Empik Digital. Wśród bestsellerów ostatnich miesięcy czytelnicy znajdą m. in.: „Irena” M. Kalicińskiej i B. Grabowskiej, „Spalony” A. Iwana, „Agent” M. Gretkowskiej, „Nim nadejdzie mróz” H. Mankell czy „Facet na telefon” A. J. Gabryel.

Aby poznać zalety wirtualnej biblioteki, wystarczy pobrać i uruchomić na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację mobilną, umożliwiającą wygodne wyszukiwanie, przeglądanie, wypożyczanie i czytanie ebooków  w dowolnym czasie i miejscu.

Na start przygotowano aplikację dla urządzeń z systemem Android, którą jeszcze dziś będzie można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższych dniach pojawi się jej wersja dla użytkowników iOS (iPhone, iPad), a w przygotowaniu jest aplikacja działająca w systemie Windows Phone oraz dostęp przez stronę www - dla użytkowników komputerów.

Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne. Menu umożliwia łatwe przeglądanie katalogu, wyszukiwanie tytułów oraz czytanie ich opisów i fragmentów, przed wypożyczeniem. Aplikacja pozwala dostosować rozmiar i krój czcionki, wielkość marginesów, interlinię oraz jasność ekranu do indywidualnych potrzeb czytelnika. Do wyboru jest też tryb czytania w nocy. Użytkownik może robić notatki, zaznaczać wybrane fragmenty i tworzyć dla nich zakładki. Nie musi przy tym pamiętać, w którym miejscu książki zakończył czytanie. Może to zrobić w dowolnym momencie, a później kontynuować na tym samym lub innym urządzeniu przypisanym do jego konta. Książka otworzy się w miejscu, w którym skończył.

Aplikacja posiada także funkcje przygotowane z myślą o bywalcach portali społecznościowych, którzy przy jej użyciu mogą polecać książki swoim znajomym, dzielić się z nimi opiniami oraz cytować fragmenty.

Klienci Orange, chcący poznać Czytelnię Tu i Tam, mogą skorzystać z niej bezpłatnie i wypożyczyć dwa dowolne ebooki na 7 dni. Chcąc mieć stały dostęp do regularnie wzbogacanych zasobów serwisu, mogą wybrać jedną z opcji abonamentowych:

  • Standard – w cenie 9,84 zł z VAT, która w ciągu 30 dni umożliwia wypożyczenie maksymalnie dwóch ebooków dostępnych w domenie komercyjnej oraz nielimitowaną ich liczbę spośród blisko 10 tysięcy tytułów z domeny publicznej.
  • Premium – w cenie 19,68 zł z VAT, która w tym samym czasie umożliwia wypożyczenie nieograniczonej liczby ebooków (nie więcej jednak niż 4 na raz).

Opłata jest naliczana co miesiąc, w formie Przychodzącego SMS-a Specjalnego (SMS MT). Czas ważności abonamentu – 30 dni, jest liczony od dnia, w którym nastąpiła aktywacja lub została uregulowana płatność za kolejny okres. Aplikacja mobilna na bieżąco informuje użytkownika, ile dni pozostało na przeczytanie wypożyczonych książek.

Klient może zmienić opcję dostępu, którą wybrał przy rejestracji w serwisie. W każdej chwili może także zrezygnować z usługi, wysyłając bezpłatny SMS, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta, a także poprzez Orange online.

Z Czytelni Tu i Tam mogą korzystać wszyscy pełnoletni klienci Orange, którzy mają  aktywną kartę SIM. Koszt transmisji danych związany z pobraniem aplikacji oraz ebooków jest płatny zgodnie z planem taryfowym klienta. Wygodnym, szybkim i bezpłatnym sposobem na pobranie aplikacji oraz ebooków jest skorzystanie z transmisji danych za pomocą łącza WiFi.

Materiały dodatkowe (zrzuty ekranowe aplikacji, ilustracje przykładowych ebooków) można pobrać ze strony: http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/

Więcej szczegółów na temat serwisu na: www.orange.pl/czytelnia.phtml

* * *

Empik Digital jest dywizją biznesową Grupy Empik Media & Fashion, liderem rynku agregacji i dystrybucji treści cyfrowych w Polsce (m.in. e-booki, muzyka cyfrowa i gry), zarówno do partnerów B2B, jak i poprzez własne kanały sprzedaży Grupy (np. empik.com). Empik Digital skupia w swoim portfolio najważniejszych graczy na tym rynku, tj.: Virtualo (największy dystrybutor książek elektronicznych), e-Muzyka (wiodąca platforma dystrybucji muzyku cyfrowej) i Gry-OnLine (lider wśród mediów gier video). Działalność Empik Digital jest częścią strategii Grupy EM&F - umacniania pozycji jako dystrybutora wielokanałowego i eksperta w dziedzinie digitalizacji treści.

NFI Empik Media & Fashion S.A. – jest spółką notowaną na GPW w Warszawie, wiodącym  dystrybutorem produktów w kanale tradycyjnym i internetowym, w kategoriach: media, rozrywka, odzież, zabawki i akcesoria dla dzieci, kosmetyki oraz kursy językowe. Grupa  zarządza siecią ok. 630 sklepów i szkół językowych (m.in. Empik, Smyk, Speak Up, Esprit, River Island, Aldo, New Look, GAP) i działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.

Orange Polska jest częścią światowej grupy telekomunikacyjnej France Telecom i największa grupą telekomunikacyjną w Europie Środkowej. Obsługuje blisko 20 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce a także numerami międzynarodowymi. Jest dostawcą bogatej oferty multimedialnej obejmującej m. in: telewizję, muzykę, ebooki, audiobooki, inteligentną nawigację i usługi lokalizacyjno informacyjne, a także ubezpieczenia i płatności zbliżeniowe NFC w telefonie.

Marka Orange angażuje się m.in. w działalność charytatywną, edukacyjną i sportową – jest głównym sponsorem polskiej reprezentacji piłkarskiej i licznych programów społecznych realizowanych przez Fundację Orange.

* * *

Kontakty dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

tel. 22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/  

Empik Digital / Grupa EM&F

Magdalena Zając

kom. 605 110 152

magdalena.zajac@publiclink.com.pl

Magdalena Siwecka

kom. 692 289 782

magda.siwecka@publiclink.com.pl


Informacje prasowe

Orange rozdaje Rozmowy do Wszystkich na rok

04 lutego 2013
Orange rozdaje Rozmowy do Wszystkich na rok

W nowej promocji Orange do zdobycia są kupony promocyjne uprawniające do rocznego, bezpłatnego korzystania z usługi Rozmowy do Wszystkich. Będą one dostępne na voucherach i naklejkach, które będzie można znaleźć w wybrane dni na stacjach benzynowych Lukoil i Lotos oraz w Multikinach na terenie całego kraju. Promocyjny kod zostanie zamieszczony także w jednym z najbliższych wydań Super Expressu.

Promocyjne kupony można wykorzystać przy zakupie nowej aktywacji, przedłużeniu umowy lub przeniesieniu numeru do Orange. Podając 16 cyfrowy kod przy zawieraniu umowy, każdy klient dostanie bezpłatnie usługę Rozmowy do Wszystkich, ważną przez 12 miesięcy. Dzięki niej, co miesiąc  będzie miał do dyspozycji dodatkowy pakiet od 30 do 40 bezpłatnych minut na połączenia ze wszystkimi krajowymi numerami telefonicznymi – w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Dodatkowo klienci przenoszący numer do Orange oprócz bezpłatnej usługi Rozmowy do Wszystkich otrzymają 100 proc. rabatu na abonament:

  • przez 3 miesiące – w przypadku aktywacji w salonie i sklepie na www.orange.pl,
  • przez 6 miesięcy - w przypadku skorzystania z telesprzedaży.

Kod z kuponu promocyjnego można wykorzystać w Salonach Orange lub na stronie www.orange.pl/kupon, kod z naklejki można wykorzystać dzwoniąc pod numer 501 400 400.

Regulamin oferty jest dostępny na stronie: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1986491/4068335472.pdf

*  *  *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail:biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Materiały Orange sport i orange.pl na platformie x-news

04 lutego 2013
Materiały Orange sport i orange.pl na platformie x-news

Materiały wideo produkowane przez Orange sport oraz Orange.pl będą od dziś (4 lutego)  dostępne w serwisie agencyjnym x-news należącym do Agencji TVN. Użytkownicy x-news otrzymają tygodniowo kilkadziesiąt materiałów wideo dotyczących najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce i na świecie, w tym: fragmenty meczów o Puchar Polski w piłce nożnej oraz rozgrywek 1. ligi piłkarskiej, a także wypowiedzi zawodników, trenerów i ekspertów.

- Materiały telewizji Orange sport będą świetnym uzupełnieniem kontentu sportowego w x-news. Agencja TVN dystrybuuje już materiały newsowe związane z T-Mobile Ekstraklasą, teraz nasi klienci otrzymają kompletny serwis wideo dotyczący rozgrywek piłkarskich w Polsce – mówi Tomasz Nabakowski, dyrektor działu Agencja TVN.

- Sportowe materiały newsowe Orange sport od początku wzbudzały duże zainteresowanie mediów oraz internautów odwiedzających stronę orangesport.pl. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki współpracy z Agencją TVN jeszcze więcej osób będzie miało do nich dostęp - dodaje Maja Porczyńska, dyrektor Produkcji Kontentu Orange Polska.

W serwisie agencyjnym x-news dostępny będzie także kontent pochodzący ze strony orange.pl. Będą to klipy o charakterze show-biznesowym - m.in. relacje z premier filmowych, koncertów czy planów teledysków. W serwisie znajdą się też materiały wideo ze wszystkich kategorii tematycznych serwisu orange.pl, m.in.: Środy z Orange, Orange Muzyka, Orange Ekspert.

Za pośrednictwem Agencji TVN klienci będą mogli również - na indywidualne zamówienie - uzyskać dostęp do archiwum Orange sport i orange.pl. To ponad 7 tys. godzin materiałów zrealizowanych od początku istnienia telewizji Orange sport (sierpień 2008 r.) oraz kilkaset materiałów muzycznych, filmowych i związanych z nowoczesnymi technologiami z zasobów redakcji orange.pl.

W x-news znajdą się również materiały autopromocyjne (wideo, foto) stacji Orange sport oraz portalu internetowego orange.pl. Będą one udostępnione użytkownikom platformy bezpłatnie.

X-news to największy w Polsce multimedialny serwis agencyjny z materiałami wideo, audio i foto dla mediów. Opublikowane w serwisie materiały Orange sport i Orange.pl można pobierać jako pliki wideo lub audio, a także jako stopklatki. Za pośrednictwem platformy x-link możliwe będzie również embedowanie ich na strony internetowe. Klienci platformy będą mogli wykupić dostęp zarówno do pojedynczych klipów, jak i całych pakietów.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top