Informacje prasowe

Darmowy pakiet 10 GB, narzędzia do pracy zdalnej dla biznesu i odkodowane do końca marca kanały telewizyjne dla klientów Orange

13 marca 2020
Darmowy pakiet 10 GB, narzędzia do pracy zdalnej dla biznesu i odkodowane do końca marca kanały telewizyjne dla klientów Orange

Klienci indywidualni i małe firmy korzystające z mobilnych usług głosowych od Orange mogą od piątku, 13 marca, uruchomić dodatkowy darmowy pakiet mobilnego internetu, a użytkownicy Orange TV – oglądać kilkadziesiąt dodatkowych kanałów. Klienci biznesowi przez trzy miesiące mogą za darmo korzystać z narzędzi wspierających pracę zdalną.

Rozumiemy, jak ważne jest pozostawanie w kontakcie, szczególnie w obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem. Przechodzenie w coraz większym stopniu na zdalny system pracy oraz zawieszenie działania szkół oznaczają, że zapotrzebowanie na dostęp do internetu i dane jest coraz większe. Nasze sieci światłowodowe i mobilna 4G LTE są przygotowane na przyjęcie tego wyzwania. Aby ułatwić naszym klientom pracę i uatrakcyjnić czas spędzany w domu w tych dniach, postanowiliśmy dać im więcej internetu w komórkach i więcej telewizji bez dodatkowych opłat – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Darmowy pakiet 10 GB mogą aktywować klienci indywidualni korzystający z mobilnych planów abonamentowych i ofert na kartę od Orange z wyłączeniem nju mobile, a także klienci biznesowi korzystający z planów Dla Firm oraz Orange Biz. Trwają również prace nad uruchomieniem odrębnego rozwiązania dla klientów Orange Flex. Pakiet można aktywować wysyłając SMS o treści 10GB na numer 80820. Z dodatkowych gigabajtów można korzystać na terenie Polski, do 31 marca.

Do końca marca klienci Orange TV będą mogli oglądać dodatkowe, odkodowane kanały. W przypadku użytkowników posiadających dostęp kablowy będzie to ponad 40 kanałów Pakietu Komfortowego. Klienci korzystający z dostępu satelitarnego zyskują dostęp do ponad 50 kanałów zawartych w Pakiecie Extra+.

Od dziś wszystkie umowy telekomunikacyjne (w opcji z telefonem i bez urządzenia) zawierane przez konsumentów za pośrednictwem strony internetowej www.orange.pl lub infolinii 801 234 567 będą dostarczane kurierem bez dodatkowych opłat.

Aby wesprzeć firmy, które coraz częściej muszą korzystać z pracy zdalnej, Orange udostępnia narzędzia umożliwiające łatwe i skuteczne prowadzenie spotkań on-line, prezentacji, szkoleń i wideokonferencji oraz dzielenie się dokumentami. Klienci, którzy zdecydują się na takie rozwiązania, przez pierwsze trzy miesiące będą korzystać z nich za darmo. Dodatkowo, klienci biznesowi nie zapłacą za pierwsze trzy miesiące korzystania z narzędzia Cyber Watch, chroniącego urządzenia mobilne przed cyberatakami i raportującego o próbach połączeń z zagrożeniami.

Informacje na temat specjalnych działań Orange skierowanych do klientów indywidualnych i małych firm można znaleźć na stronie: www.orange.pl/razem.

Informacje na temat propozycji dla dużego biznesu można znaleźć na stronie:https://www.orange.pl/duze_firmy.

Mediateka


Informacje prasowe

15 lat Fundacji Orange: od darmowych telefonów w szpitalach po naukę robotyki.

13 marca 2020
15 lat Fundacji Orange: od darmowych telefonów w szpitalach po naukę robotyki.

Trzy miliony dzieci poznało zasady bezpiecznego internetu i podstawy programowania, cztery miliony małych pacjentów mogło bezpłatnie dzwonić ze szpitali do domów, a sto miejscowości zyskało multimedialne pracownie. To tylko niektóre efekty 15 lat działań Fundacji Orange, jedynej fundacji założonej przez markę telekomunikacyjną w Polsce. Na jej społeczne projekty operator przeznaczył już ponad 200 mln złotych. To wszystko możliwe jest dzięki klientom Orange Polska.

Inicjatywy Fundacji bazują na naturalnych kompetencjach Orange związanych z cyfrowym rozwojem. Jej misja zmieniała się na przestrzeni lat – tak, jak i społeczne potrzeby. Początkowo skupiona na wyrównaniu szans w dostępie do technologii, dziś uczy dzieci i młodzież, jak z tego dostępu korzystać odpowiedzialnie i zdobywać ważne umiejętności przyszłości.

- Efekty pracy Fundacji pokazują, jak ważne jest dla Orange społeczne zaangażowanie. W ciągu tych 15 lat dowiedliśmy, że zależy nam na długofalowej  pomocy i realnej zmianie, podnoszeniu jakości edukacji, wprowadzaniu nowych technologii do polskich szkół, wspieraniu rozwoju  społeczności w mniejszych miastach i wsiach. Chcemy dziś podziękować naszym klientom za to, jak wiele dobrego może robić Fundacja Orange dzięki temu, że są z nami i że część naszych dochodów możemy przeznaczyć na szczytny cel. Mam nadzieję, że do wielu z nich to dobro wraca – czy to poprzez programy fundacji obecne w szkołach ich dzieci, poradniki na temat bezpieczeństwa w sieci, pobliską Pracownię Orange czy działania wolontariuszy – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Obejrzyj wideo: Wszyscy pomagamy.

Fundacja Orange uczy równowagi w używaniu internetu, wspiera młodych w nauce programowania, robotyki i druku 3d. Prowadzi darmowe projekty edukacyjne dla szkół, dbając też o rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli. Założyła 100 multimedialnych Pracowni Orange z darmowym dostępem do sieci w małych miastach i wsiach, współtworzy kreatywne pracownie FabLab powered by Orange. Realizuje największy w Polsce wolontariat pracowniczy, angażując rocznie 3500 pracowników Orange do pomagania innym. Prowadzi kampanię społeczną #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci. Wszystkie jej inicjatywy oparte są na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.

W ciągu 15 lat aż 3 mln dzieci i młodzieży skorzystało z jej działań na rzecz bezpieczeństwa w sieci, twórczego wykorzystania technologii, a w ostatnich latach także z nauki programowania i robotyki. To efekt zarówno aktualnych programów: MegaMisji dla klas 1-3 i #SuperKoderów dla 4-8, jak i zrealizowanych: Zaprogramuj Przyszłość czy Akademia Orange. To także rezultat akcji Bezpiecznie Tu i Tam, zajęć dla dzieci organizowanych przez wolontariuszy Fundacji oraz wielu działań prowadzonych od lat wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę: portali edukacyjnych dla dzieci i młodzieży sieciaki.pl, necio.pl, wakacyjnych pikników edukacyjnych, inicjatyw w tysiącach szkół z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu czy Digital Youth.

W pierwszych latach istnienia Fundacja Orange pomagała zapewnić dostęp do internetu wielu placówkom edukacyjnym: skorzystało z niego 3 500 bibliotek publicznych i 14 500 szkół. Dzięki niezwykle popularnemu kiedyś Telefonowi do Mamy w 1 000 szpitali w całym kraju, ponad 4 miliony dzieci zadzwoniło za darmo do swoich bliskich.

Dziś Fundacja działa na rzecz nowoczesnej edukacji. W MegaMisji dzieci dowiadują się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, jak zachować umiar w spędzaniu czasu online, jak stworzyć grafikę czy film. W #SuperKoderach uczą się  programowania i robotyki. W połowie kwietnia szkoły będą mogły zgłaszać się do kolejnej edycji obydwu programów. Lekcja:Enter z kolei (realizowana ze wsparciem funduszy unijnych) pomoże 75 tysiącom nauczycieli lepiej wykorzystać e-zasoby w codziennej pracy.

- Cieszą nas efekty działań Fundacji, to, że ludzie zyskują z nami nowe, ważne kompetencje. Jednocześnie mamy świadomość, jak wiele  jeszcze jest do zrobienia i w tym roku ogłosimy inicjatywy odpowiadające na nowe wyzwania w edukacji. Już teraz wspieramy pilotaż projektu, który uczyć ma podstaw sztucznej inteligencji. Jubileusz 15lecia motywuje nas do dalszej pracy. – podkreśla Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Działania Fundacji Orange były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Trzy razy otrzymały tytuł Dobroczyńcy Roku. W ubiegłym roku aż cztery projekty: Telefon do Mamy, Pracownie Orange, MegaMisja oraz #SuperKoderzy znalazły się w gronie najlepszych inicjatyw społecznych 30-lecia gospodarki wolnorynkowej w rankingu ThinkTank i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. #SuperKoderów wyróżniła Komisja Europejska nagrodą European Digital Skills 2016.

Więcej o Fundacji Orange: https://fundacja.orange.pl/


Informacje prasowe

Powiedz #hello5G z Orange Polska. Większe paczki GB oraz smartfon Samsung Galaxy S20+ 5G. 

12 marca 2020
Powiedz #hello5G z Orange Polska. Większe paczki GB oraz smartfon Samsung Galaxy S20+ 5G. 

Klienci, którzy zdecydują się już teraz na Plan Mobilny 75, pakiety Orange Love Extra lub Premium oraz nowe Plany Firmowe L i XL będą mogli jako pierwsi skorzystać z sieci 5G Orange Polska, natychmiast po jej komercyjnym uruchomieniu. Do tego czasu będą mogli intensywniej korzystać z internetu w smartfonie, dzięki nawet dwukrotnie większym paczkom GB. Do oferty Orange wchodzą także smartfony obsługujące sieć 5G - m.in. Samsung Galaxy S20+ 5G.

- Chcemy, aby nasi klienci mogli jak najpełniej korzystać z możliwości, jakie da nowa generacja sieci mobilnej. Dlatego planujemy uruchomić prawdziwe 5G, wraz z kompatybilnymi urządzeniami i w częstotliwościach do tego przewidzianych. Technologicznie jesteśmy do tego gotowi, chcemy to zrobić tuż po uzyskaniu przydziału niezbędnego pasma. Dlatego już dziś oferujemy dwa pierwsze elementy: smartfony obsługujące przyszła sieć 5G i paczki internetu, które sprostają ich wymaganiom. Klienci, którzy już teraz wybiorą nasze najnowsze, jeszcze bardziej atrakcyjne plany, jako pierwsi skorzystają z sieci 5G, gdy tylko zostanie uruchomiona - powiedział Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

Paczki internetu do wykorzystania w Planie Mobilnym 75 wzrosną z 30 GB do 70 GB, w Orange Love Extra z 15 GB do 20 GB, a w Orange Love Premium z 30 GB do 40 GB. Rosną także pakiety gigabajtów w Orange Love Mini i Standard: z 7 do 10 GB. Więcej internetu w abonamencie pozwoli już teraz intensywniej korzystać z transferu danych w stale rozbudowywanej sieci 4G.

Aby korzystać z sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu, potrzebny będzie również smartfon działający z tą technologią, jak np. Samsung Galaxy S20+ 5G. Ten najnowszy flagowiec można kupić wraz z Planem Mobilnym 75 już za 199 zł na start i w 24 ratach po 184 zł, a z Orange Love za 0 zł na start i w 24 ratach po 192 zł/mies. (Love Extra) i 182 zł/mies. (Love Premium). Dodatkowo klienci, którzy podpiszą umowę lub aneks na Orange Love Extra lub Premium, będą mogli kupić super zestaw: telewizor Samsung 55” i smartfon Samsung Galaxy A10 z płatnością rozłożoną na 24 raty (89 zł/mies. dla Love Extra i 79 zł/mies. dla Premium) – oferta jest limitowana ilościowo, dostępna tylko do wyczerpania zapasów.

Klienci, którzy już teraz korzystają z Planu Mobilnego 75 oraz Orange Love Extra i Premium nie będą musieli aneksować umowy, by w przyszłości skorzystać z sieci 5G. Wystarczy, że zalogują się na swoje konto Mój Orange (na www.orange.pl) i zaznaczą, że chcą korzystać z 5G. Taką samą dyspozycję będą mogli złożyć także przez infolinię. W przypadku obecnych klientów Planu Mobilnego 75 dyspozycja zwiększy automatycznie i bez żadnych dodatkowych kosztów dostępny pakiet GB z 30 do 70. Dostęp do sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu otrzymają także klienci Nowych Planów Firmowych L i XL. W ich przypadku nie będzie konieczności jakichkolwiek działań, by aktywować możliwość korzystania z sieci 5G.

***

5G to kolejna generacja sieci komórkowej. Dzięki niej w tym samym czasie więcej użytkowników i urządzeń będzie mogło korzystać z internetu bez utraty jakości połączenia. W przyszłości usługi i rozwiązania oparte na 5G ułatwią życie i przyspieszą rozwój gospodarki. Orange planuje uruchomić sieć 5G w oparciu o docelowe częstotliwości: 3,4-3,8 GHz.

Orange Polska prowadzi w Polsce największe testy technologii 5G w docelowej częstotliwości 3,4-3,8 GHz obejmujące Warszawę i Lublin. Wspólnie ze wszystkimi najważniejszymi dostawcami, Orange przygotowuje sieć kolejnej generacji tak, by spełniała oczekiwania klientów. Operator zamierza pozyskać w aukcji niezbędne częstotliwości, które pozwolą uruchomić sieć 5G przynajmniej w jednym dużym mieście do końca roku 2020.

Scroll to Top