Informacje prasowe

Internet, który wyprzedza przyszłość. Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

18 marca 2024

Internet, który wyprzedza przyszłość. Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

W Warszawie i Krakowie można już korzystać z ultraszybkiego Orange Światłowodu o prędkości aż do 8 Gb/s. To światłowód najnowszej generacji, spełniający potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Na start, w zasięgu znalazło się ponad 830 tys. gospodarstw domowych. Jeszcze w tym roku Orange planuje zaoferować Światłowód do 8 Gb/s w kolejnych miastach.

 Ponad dziesięć lat temu Orange Polska rozpoczął światłowodową podróż, oferując pierwsze usługi w technologii FTTH. Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Z Orange Światłowodu korzysta już ponad 1,3 mln klientów i coraz więcej z nich wybiera wyższe opcje prędkości. Dziś robimy kolejny ogromny krok i sięgamy po najnowsze rozwiązania technologiczne dając klientom internet światłowodowy o prędkości do 8 Gb/s. To innowacyjne rozwiązanie odpowiada nie tylko na obecne potrzeby klientów, ale także na te, które dopiero się pojawią. Usługa ta oferuje jakość jakiej oczekują najbardziej wymagający użytkownicy. Nasza nowa propozycja otwiera pełnię możliwości dla prawdziwego domu przyszłości. Planujemy, że już do końca roku obejmiemy zasięgiem nowej oferty blisko 2 mln gospodarstw domowych – mówi Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.

Najszybszy, dostępny obecnie Orange Światłowód oparty jest o testowaną już wcześniej technologię XGS-PON, najnowszą generację technologii światłowodowej. Ultraszybkie łącze światłowodowe doskonale sprawdzi się przy korzystaniu z rozrywki w najwyższej jakości – streamingu video, gier online, wirtualnej rzeczywistości. To idealne rozwiązanie dla osób wykonujących wolne zawody związane z przesyłaniem dużych plików, czyli grafików, twórców gier video, profesjonalistów zajmujących się obróbką dźwięku.

Ultraszybki Orange Światłowód bez problemu poradzi sobie z zadaniami, takimi jak rendering filmów 4K, szybkie operacje zdalne na dużych bazach danych, transmisje strumieni z kamer o wysokiej rozdzielczości. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie z sieci intensywnie korzysta wielu użytkowników jednocześnie, na różnych urządzeniach. Dzięki Wi-Fi można podłączyć nawet 256 urządzeń!

Przepustowość, czyli maksimum możliwość technologii XGS-PON wynosi 10 Gb/s. Prędkość pobierania, jaką użytkownicy mogą realnie osiągnąć na swoim urządzeniu, to 8 Gb/s.  Prędkość wysyłania danych jakie oferuje usługa, to maksymalnie 1 Gb/s.

Aby skorzystać z możliwości tak szybkiego łącza, niezbędny jest laptop lub komputer stacjonarny z portem 10 Gb/s.

Światłowód do 8 Gb/s obsługuje nowy modem Funbox 10 – z najnowszym standardem Wi-Fi 6E, gotowy już na pasmo 6 GHz. To przyjazne środowisku urządzenie, minimalistyczne w wyglądzie i proste w obsłudze. Posiada tryby eko, które pozwolą dostosować pracę do potrzeb użytkownika, tak by oszczędzać energię. Obudowa oraz opakowanie wykonane zostały w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ultraszybki Orange Światłowód do 8 Gb/s jest obecnie dostępny dla nowych klientów – podpisujących umowy na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. W opcji z rabatami, wraz z Funboxem 10, można z niego korzystać już od  200,01 zł miesięcznie. A przy zamówieniu przez stronę www klienci mogą skorzystać z dodatkowej promocji.

Orange dostarcza światłowód w technologii FTTH (Fiber To The Home – czyli bezpośrednio do mieszkania), która daje najwięcej możliwości i jest najbardziej efektywna. Szczegóły oferty Orange Światłowód do 8 Gb/s są dostępne są na stronie www.orange.pl/8. Oprócz najnowszej prędkości, w Orange można korzystać także z opcji do 300 Mb/s, do 600 Mb/s oraz do 1 Gb/s, a także Światłowodu Pro 2.0, oferującego prędkość do 2 Gb/s łącznie na wszystkich urządzeniach w domu.

***

Orange Polska rozwija technologię światłowodową od ponad 10 lat, a w 2015 rozpoczął budowę dostępowej sieci światłowodowej na masową skalę. Od tego czasu na inwestycje światłowodowe wydał ponad 4 mld zł, rozwijając sieć nie tylko w miastach, ale także na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, w ramach programów z dofinansowaniem ze środków UE. Inwestycje światłowodowe – zwłaszcza na terenach z ograniczonym dostępem do szybkiego internetu – realizuje obecnie także Światłowód Inwestycje, którego współudziałowcem jest Orange Polska. S-I udostępnia swoją sieć operatorom, by mogli na niej świadczyć własne usługi. Od początku działalności wydał na budowę światłowodów blisko 2 mld zł.

***

Grafiki do pobrania z Mediateki

Mediateka

Udostępnij: Internet, który wyprzedza przyszłość. Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

Informacje prasowe

MegaMisja dla szkół – rusza nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange

18 marca 2024

MegaMisja dla szkół – rusza nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange

„Krok po MegaMoce” – pod tym hasłem Fundacja Orange zaprasza szkoły z całej Polski do kolejnej edycji programu edukacyjnego. Dzieci dostaną wsparcie w rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych, nauczą się postaw, które pomogą im zadbać o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci oraz ochronę przed szkodliwymi zjawiskami. Placówki mogą zgłaszać się do MegaMisji dla klas 1–3 szkół podstawowych do 29 kwietnia, a zajęcia rozpoczną się we wrześniu.

Środowisko cyfrowe jest ważną częścią życia młodych ludzi. Według badań NASK Nastolatki 3.0[i] istnieje jednak wiele obszarów, w których młodzi ludzie spotykają się ze zjawiskami szkodliwymi. Niemal 40% z nich doświadczyło wyzwisk w sieci, co czwarty (25%) deklaruje, że był ośmieszany i/lub poniżany, ponad 40% nastolatków twierdzi, że w intrenecie nie można odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, a co czwarty ogląda tzw. patostreamy.

 – Przygotowanie młodszych dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie pełnym ekranów, by potrafiły dbać o siebie w przestrzeni cyfrowej, jest ważnym zadaniem dla dorosłych  – mówi Małgorzata Kowalewska, członkini zarządu ds. programowych Fundacji Orange. W radzeniu sobie z zagrożeniami takimi jak uzależnienie od ekranów, hejt, patotreści, deepfaki, grooming czy cyberprzemoc, potrzebują przede wszystkim odpowiednich kompetencji społecznych i emocjonalnych. Im szybciej  nauczą się rozpoznawać emocje własne i cudze, poznają wartość współpracy, krytycznego myślenia czy zwracania się o pomoc do zaufanych dorosłych, tym większe są szanse, że poradzą sobie z wyzwaniami, które prędzej czy później mogą spotkać – dodaje.

Program MegaMisja, kierowany jest dla klas 1–3 szkoły podstawowej, wpisuje się w podstawę programową. Do tej pory  udział w nim wzięło ponad 44 tysiące dzieci z prawie 2 tysięcy szkół z całej Polski.

– Nauczycielki i nauczyciele otrzymują od Fundacji Orange scenariusze zajęć, które prowadzą ich przez zajęcia krok po kroku oraz podpowiadają metody pracy, ułatwiające integrację klasy. Co ważne – program realizujemy z powodzeniem w miastach i wsiach, w placówkach dużych i małych – mówi Izabela Kręgiel, koordynatorka programu w Fundacji Orange.

MegaMisja tłumaczy ważne tematy poprzez zabawę i aktywności dostosowane do wieku dzieci. Podczas 10 miesięcznego cyklu zajęć, dzieci przeżywają kolejne przygody z animowanymi bohaterami – Julką i Kubą i niesfornym Psotnikiem. Dzięki temu o ważnych zasadach i postawach uczą się w ruchu, podczas dyskusji i prezentując swoje zdanie – praktycznie bez użycia ekranów. Każda szkoła w programie otrzymuje także nagrody – pomoce szkolne i edukacyjne. Placówki nie ponoszą żadnych kosztów w związku z realizacją inicjatywy.

Jak zgłosić się do programu?

Aby zacząć od września szkolną przygodę z MegaMisją, należy do 29 kwietnia wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową – krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły opowie o swojej motywacji do udziału w programie. Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się na stronie  www.fundacja.orange.pl/megamisja. Informacji udziela również dedykowana infolinia: 794 593 246 czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

[i] NASK, Nastolatki 3.0, Raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców 2023

Mediateka

Udostępnij: MegaMisja dla szkół – rusza nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange

Informacje prasowe

6 nowych artystek i artystów na Open’erze 2024!

5 marca 2024

6 nowych artystek i artystów na Open’erze 2024!

Open’er 2024 już za kilkanaście tygodni! Do line-upu dołączają: Gunna – kluczowa postać współczesnego amerykańskiego hip-hopu z czterema nominacjami do Grammy na koncie, Kim Gordon – ikona światowej alternatywy, Tinashe – jedna z najbardziej innowacyjnych artystek i producentek współczesnego R&B, popu i hip-hopu, Amaarae – autorka „Fountain Baby”, najlepiej ocenianego albumu ubiegłego roku, Tom Morello – tytan rocka i jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów wszech czasów, a także Ashnikko – prowokatorka nowego popu.

opener_festival2024_gunna_1

GUNNA

Pochodzący z Atlanty Gunna konsekwentnie buduje własne brzmienie, strukturę i kształt hip-hopu, nieustannie wpływając na przyszłość gatunku. Artysta może poszczycić się miliardami streamów i 4 nominacjami do Grammy. Jego dwa albumy „Wunna” (2020) i „DS4Ever” (2022) debiutowały na szczycie sprzedaży w USA, a na drugim z nich znalazł się nagrany z Future przebój „Pushin P” (feat. Young Thug). Jego wyjątkowość i sztuka oddziela go od wielu innych graczy, co pozwala mu stale rozwijać się muzycznie. W 2023 roku otrzymaliśmy „A Gift & a Curse”, trzeci album z rzędu w Top 3 sprzedaży w USA, z którego pochodzi m.in. kawałek „fukumean”. Artysta ma już w planach kolejne wydawnictwa i nie zamierza przestawać wpływać na współczesną kulturę. A już 3 lipca wystąpi na Orange Main Stage!

KIM GORDON

Kim Gordon jest jedną z najbardziej płodnych i wizjonerskich artystek światowej alternatywy, której kariera rozciąga się na ponad 4 dekady. Współzałożycielka legendarnego Sonic Youth występowała na całym globie, współpracując z najbardziej ekscytującymi nazwiskami świata muzyki. W styczniu Kim Gordon zaprezentowała „I’m a Man”, najnowszą zapowiedź jej drugiego solowego albumu „The Collective”, który ukaże się już 8 marca. Płyta podąża ścieżką wytyczoną przez wydany w 2019 roku solowy debiut „No Home Record” i jest kontynuacją współpracy z producentem Justinem Raisenem, ze wsparciem ze strony Anthonyego Paula Lopeza. Album wnosi stworzony wspólnymi siłami świat na nowy poziom, łącząc wyniszczone i rozdmuchane dubowe i trapowe konstrukcje Raisena z intuicyjnymi słownymi kolażami i mantrami Gordon. Artystka wystąpi na Alter Stage już 3 lipca.

TINASHE

Tinashe jest jedną z najbardziej zniewalających współczesnych artystek, której innowacyjne połączenie dźwięków R&B, popu i hip-hopu stworzyło międzynarodowy fanbase ponad 9 milionów wielbicieli w social mediach, dając jej 3 miliardy globalnych streamów. Jej pierwszy album „Aquarius” ukazał się w 2014 i zadebiutował w pierwszej 20 sprzedaży w USA. Od tamtego czasu wydała 4 płyty oraz serię mixtape’ów i singli. Natomiast na imponującej liście jej współpracowników znaleźli się m.in Britney Spears, A$AP Rocky, Usher, Charli XCX, Chance the Rapper, Jennifer Lopez, Travis Scott, Dev Hynes oraz Calvin Harris. Tinashe na Open’erze już 4 lipca!

AMAARAE

Chcąc stworzyć unikalny w skali światowej, a jednocześnie zdecydowanie popowy projekt, Amaarae zasięgnęła inspiracji z uniwersalnego zestawu jej ulubionych gigantek globalnego popu. Jak przyznaje, bez względu na to czy mówimy o Missy Elliott, Janet Jackson, Nelly Furtado, Britney Spears, Gwen Stefani, Madonnie, Rihannie, Whitney Houston, czy Sinead O’Connor, „najfajniejsze jest w nich ciągłe eksperymentowanie”. Teraz amerykańska artystka ghańskiego pochodzenia chce zredefiniować pop na własnych warunkach i dla nowego pokolenia. Jej druga płyta „Fountain Baby” stała się najlepiej ocenianym albumem 2023 roku, zdobywając uznanie krytyków, w tym tytuł Best New Music od Pitchforka, który nazwał wydawnictwo „jednym z najlepszych popowych albumów roku”. Nie przegapcie jej występu – 3 lipca na Alter Stage.

TOM MORELLO

Tom Morello to żywy dowód na transformacyjną siłę rock’n’rolla. Znany ze swoich innowacyjnych gitarowych solówek i potężnych riffów muzyk postrzegany jest jako przełomowy artysta – zarówno w kontekście kariery solowej oraz jako członek zespołów Rage Against The Machine i Audioslave, które zgarnęły wiele nagród Grammy oraz sprzedały łącznie 30 milionów albumów. Jego charakterystyczne brzmienie można usłyszeć również w supergrupach Prophets of Rage i Street Sweeper Social Club i kilku innych projektach. Rozpoznawalny styl artysty, przepełniony przesterami, czy efektami przypominającymi winylowe scratche, był w późnych latach 90 jednym z najważniejszych elementów rap-metalowego hałasu Rage Against The Machine, prowadząc zespół do multi-platynowego sukcesu, a Toma Morello do statusu jednego ze „100 najlepszych gitarzystów w historii” według The Rolling Stone. Legendarny muzyk wystąpi na Alter Stage już 3 lipca.

ASHNIKKO

Piosenki Ashnikko są jak portale. Natychmiast przenoszą słuchacza do ekscytującego, podniecającego, nieco tajemniczego świata, gdzie emocje są dramatyzowane, stereotypy dotyczące płci zaburzone, a żądza zemsty nadrzędna. Od demonicznego trapu we wczesnych kawałkach pokroju “Halloweenie” i “STUPID (ft. Yung Baby Tate)”, do fantastycznego alt-popu w utworach “Daisy” i “Slumber Party (ft. Princess Nokia)”, jej nieustannie rozwojowe brzmienie zakotwiczone jest w bezczelnym humorze i przewrotnej osobowości Ashnikko. Podczas gdy „Demdevil” dość bezpośrednio rozprawiał się z tematami seksualnej rewolucji i zemsty, jej debiutancki album „Weedkiller” niesie ze sobą więcej alegorii, torując ścieżkę do wyzwolenia i wytrwałości w przedzieraniu się przez mrok, dążąc do światła. Ashnikko wystąpi 3 lipca na Tent Stage.

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Bilety dostępne TUTAJ

Karnet 4 DNI – 1039 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN

Bilet jednodniowy – 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

Mediateka

Udostępnij: 6 nowych artystek i artystów na Open’erze 2024!

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej