Informacje prasowe

Licytuj flagę olimpijską, pomóż polskim sportowcom!

09 marca 2010
Licytuj flagę olimpijską, pomóż polskim sportowcom!

Od dziś można kupić na aukcji wyjątkową flagę olimpijską z autografami polskiej reprezentacji, w tym naszych medalistów z Vancouver. Flaga towarzyszyła sportowcom podczas igrzysk olimpijskich, a teraz dochód z jej sprzedaży zasili Fundusz im. Kamili Skolimowskiej. Inicjatorem akcji jest Telekomunikacja Polska, sponsor Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Prezes Grupy TP Maciej Witucki jeszcze przed igrzyskami przekazał flagę na ręce prezesa PKOl Piotra Nurowskiego. Dzięki temu podczas startów flaga ta powiewała w wiosce olimpijskiej motywując naszych sportowców do walki o zwycięstwo. Polska Reprezentacja Olimpijska przywiozła z Vancouver aż 6 medali!

Wartość tej szczególnej pamiątki jest ogromna. Wystarczy wspomnieć, że swoje podpisy na fladze złożyli wszyscy olimpijczycy, ich trenerzy i sztab techniczny. Znajdują się na niej oczywiście podpisy polskich medalistów olimpijskich: Justyny Kowalczyk, Adama Małysza, Katarzyny Bachledy-Curuś, Katarzyny Woźniak i Luizy Złotkowskiej.

W porozumieniu z PKOl, Telekomunikacja Polska przekazała flagę na aukcję charytatywną. Aukcja będzie trwała przez 2 tygodnie do 22 marca pod adresem http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=951713145 Cały dochód zostanie przekazany na Fundusz im. Kamili Skolimowskiej (więcej na www.medalkamili.pl). Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie sportowców, którzy wyczynowo uprawiając sport, w wyniku kontuzji lub choroby musieli przerwać karierę. Pieniądze zbierane są dla tych zawodników, którzy ze względu na trudną sytuację, nie mogą sobie pozwolić na sfinansowanie leczenia.

Zdjęcia i film prezentujący flagę można zobaczyć na www.blog.tp.pl

 

* * *

 

Telekomunikacja Polska została sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na lata 2010 - 2012.  Umowa dotyczy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Wcześniej TP była sponsorem reprezentacji Polski na Igrzyska w Salt Lake City i Atenach.


Informacje prasowe

Zarządzanie Siecią LAN – nowa oferta TP dla firm

09 marca 2010
Zarządzanie Siecią LAN – nowa oferta TP dla firm

Telekomunikacja Polska wprowadziła nową usługę dla biznesu: Zarządzanie Siecią LAN. Dzięki niej firmy mogą ograniczyć koszty prowadzenia biznesu, powierzając budowę i zarządzanie swoją siecią komputerową Telekomunikacji Polskiej. Unikają w ten sposób wydatków związanych z zakupem drogich urządzeń sieciowych, nie muszą się również zajmować ich instalacją, konfiguracją czy naprawą awarii.

Ta outsourcingowa oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych firm. W ramach usługi TP zapewnia firmom urządzenia sieciowe: rutery firmy Cisco lub Huawei oraz   przełączniki LAN firmy Cisco bądź Alcatel-Lucent. Urządzenia są wyposażone w porty WAN/LAN zgodne ze standardem Ethernet 802.3 i działające w oparciu o protokół IP. Konfiguracja dopasowywana jest do potrzeb  konkretnego klienta. Pozwala to na stworzenie sieci LAN, łącząc wszystkie urządzenia funkcjonujące w firmie, m.in. komputery, laptopy, serwery, drukarki, czy telefony IP.

Ponadto, TP zarządza całą siecią, monitoruje jej prawidłowe funkcjonowanie i usuwa ewentualne usterki. Klienci otrzymują również wsparcie w postaci specjalnej infolinii, gdzie mogą na bieżąco kontaktować się we wszystkich sprawach związanych ze swoją siecią LAN.

Usługa jest dostępna w dwóch wariantach: zarządzanie podstawowe siecią LAN, które obejmuje  tylko dzierżawę i konfigurację urządzeń  oraz zarządzanie zaawansowane siecią LAN, polegające na pełnej obsłudze sieci, łącznie z zapewnieniem backupu konfiguracji, usuwaniem awarii oraz bezpłatną konsultacją techniczną. Opłaty są uzależnione od wybranego wariantu usługi.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na: www.tp.pl


Informacje prasowe

Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

08 marca 2010
Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

Największe gwiazdy lekkiej atletyki, rekordziści świata, mistrzowie olimpijscy, a wśród nich Polacy, walczący o czołowe lokaty. Tak zapowiadają się Halowe Mistrzostwa Świata, które od 12 do 14 marca odbędą się w stolicy Kataru - Dausze. Zawody będzie transmitować Orange sport info jako jedyna polska stacja telewizyjna. Transmisje będzie można oglądać też w internecie na www.orange.pl oraz www.orangesport.pl, a także w telefonach komórkowych na wap.orange.pl.

Faworytami w walce o podium bez wątpienia będą Tomasz Majewski, którego czeka ostra rywalizacja z Białorusinem Andriejem Michniewiczem oraz Amerykaninem Christianem Cantwellem. Emocjonujący pojedynek zapowiada się w skoku o tyczce kobiet - Anna Rogowska, która rok temu zdobyła złoty medal, zmierzy się z 27-krotną rekordzistką świata Jeleną Isinbajewą.

Szanse na czołowe lokaty mają też m.in. trzykrotna halowa mistrzyni Europy w biegach średnich - Lidia Chojecka, męska sztafeta 4x400 m oraz nasz 800-metrowiec - Adam Kszczot.

Początek transmisji na antenie Orange sport info:

piątek, 12 marca - o godz. 12:00

sobota, 13 marca - o godz. 14:00

niedziela, 14 marca - o godz. 13:45

Szczegółowy harmonogram mistrzostw na stronie: www.orangesport.pl.

* * * *

Orange sport info to pierwszy polski telewizyjny kanał sportowo - informacyjny, z wiadomościami nadawanymi co pół godziny. Orange sport info jest obecnie dostępny dla wszystkich klientów telewizji TP (kablowej i satelitarnej) na kanale 5 oraz na platformie Cyfra+ (w pakiecie Podstawowym+ i wyższych) na kanale 107.

Scroll to Top