Informacje prasowe

Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach

22 stycznia 2019
Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach

Orange Polska zwiększył prędkość i pojemność sieci komórkowej na stokach narciarskich, w ich pobliżu oraz w miejscowościach turystycznych popularnych zimą. Operator udostępnił klientom 10 nowych stacji bazowych, 64 istniejące zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia, a w newralgicznych miejscach są ustawione 4 stacje tymczasowe.

W Sylwestra i Nowy Rok klienci Orange w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej przesłali ponad 22 TB danych, co przekłada się na… blisko 7 mln zdjęć. To znacznie więcej niż poza sezonem. Żeby zaspokoić rosnące potrzeby klientów - także podczas ferii - w 34 miejscowościach stacje bazowe zostały rozbudowane. Zmiany objęły miejscowości turystyczne np.: Rabkę Zdrój, Czarny Dunajec, Bukowinę i Szczawnicę. Równocześnie mobilne, rozstawione czasowo stacje bazowe znalazły się w Karpaczu, Zieleńcu, Białce Tatrzańskiej i na Czarnej Górze.

Pozwoli to klientom przesyłać dane szybciej, nawet gdy z jednej stacji bazowej korzysta dużo urządzeń. Dodatkowo w Zakopanem i Karpaczu uruchomiono usługi 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz, dostępnej do tej pory tylko w największych miastach w Polsce. Pozwoliło to na zwiększenie pojemności sieci odpowiednio o 45% i 60%.

W związku z zimową akcją ruszyła kampania w mediach społecznościowych oraz na bilbordach, które pojawią się w Zakopanem oraz Białce Tatrzańskiej. Operator zachęca w nich do dzielenia się zimowymi przeżyciami za pośrednictwem sieci komórkowej. Orange zaproponował też klientom konkurs, w którym do wygrania są 3 smartfony.

[caption id="attachment_17301" align="alignnone" width="750"]mapa rozbudowy sieci w gorach - biuro prasowe Orange Polska Kliknij by powiększyć![/caption]

Więcej na temat przygotowań operatora do zimy przeczytasz na blogu Orange Polska (wideo).


Informacje prasowe

Orange Polska sprzedaje spółkę zarządzającą nieruchomościami

18 stycznia 2019
Orange Polska sprzedaje spółkę zarządzającą nieruchomościami

Orange Polska sprzedał  spółkę zależną  Orange Real Estate, zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Nabywcą jest firma General Property sp. z o.o. Sprzedaż wynika ze strategii Orange zakładającej koncentrację na głównej działalności firmy.

Orange Real Estate Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi technicznego utrzymania nieruchomości, realizacji inwestycji i remontów, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zarządzania i administrowania nieruchomościami. Pracuje w niej ok. 350 osób. W dniu transakcji spółka wróci do swojej historycznej nazwy OPCO Sp. z o.o.

General Property  i Orange Real Estate  to liderzy rynku usług Facility Management w Polsce. Obydwa podmioty dostarczają rozwiązania outsourcingowe dla rynku nieruchomości komercyjnych oraz infrastruktury i instalacji technicznych budynków. Nowy właściciel zakłada dalszy rozwój działalności biznesowej zakupionej spółki oraz jej integrację w ramach Grupy General Property. Współpraca obydwu przedsiębiorstw w jednej grupie kapitałowej  w znacznym stopniu wpłynie na zwiększenie ich zdolności operacyjnej.

Transakcja nie wymaga zgody UOKiK. Kwota transakcji objęta jest tajemnicą handlową.


Informacje prasowe

Warto dołączyć do miliona klientów Orange Love i kupić smartfon za pół ceny

10 stycznia 2019
Warto dołączyć do miliona klientów Orange Love i kupić smartfon za pół ceny

Już ponad milion klientów przekonało się, że opłaca się łączyć usługi dla całej rodziny

w pakiet Orange Love. Teraz, wybierając go klienci mogą kupić smartfon w atrakcyjnej cenie. Do wyboru są: Samsung Galaxy A6 dual SIM, Samsung Galaxy A9 dual SIM oraz Huawei P20 Pro dual SIM. Klienci, którzy już mają Orange Love, otrzymają kupon rabatowy na wybrane urządzenia na raty. Tańsze smartfony są także w nowej ofercie dla klientów biznesowych. 

Klienci, którzy teraz kupią lub przedłużą umowę na dowolny pakiet Orange Love na kolejne 24 miesiące, mogą do niego dobrać jeden z trzech modeli smartfonów za cenę o połowę niższą niż w standardowej ofercie, a płatność rozłożyć na korzystne raty.

Do wyboru są:

Wszyscy, którzy już korzystają z pakietu Orange Love, otrzymają kupon rabatowy o wartości 100 zł na wybrane urządzenia na raty przy ich zakupie bez abonamentu, lub 120 zł na zakup urządzeń z Planem Komórkowym Optymalnym lub Wzbogaconym. Kupony można wykorzystać do 31 marca b.r.

Więcej o promocji na stronie www.orange.pl/milion.

W super cenach są także telefony w ofercie dla klientów biznesowych.

Z kolei w Orange Love dla Firm o 50% obniżono cenę:

  • Huawei P20 Pro dual SIM - teraz za 53 zł + VAT miesięcznie
  • Samsung Galaxy A9 dual SIM - teraz za 41 zł + VAT miesięcznie
  • Samsung Galaxy A6 dual SIM - teraz za 20 zł + VAT miesięcznie


Orange Love to pakiet usług dla całej rodziny, w jednej, korzystnej cenie. Co miesiąc nawet 5 tys. osób porównuje na stronie https://www.orange.pl/love/kalkulator swoje dotychczasowe oferty, z pakietem Orange Love. Około  70% z nich widzi dla siebie realne oszczędności przy wyborze Love, a 34% klientów, którzy przeniosą usługi do Orange Love, oszczędza rocznie ponad 500 zł.

Orange Love zawiera szybki domowy internet, np. Orange Światłowód o prędkości nawet do 1 Gb/s, abonament komórkowy z nielimitowanymi połączeniami do sieci komórkowych i stacjonarnych, telewizję z 103 kanałami, w tym 47 HD oraz telefon domowy. Orange Love z 4 usługami jest dostępny już za 99,99 zł z VAT miesięcznie. W ofercie jest także pakiet łączący 2 usługi – internet domowy w wybranej technologii i prędkości oraz abonament komórkowy.

Szczegółowe informacje na www.orange.pl

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

Twitter: @RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Scroll to Top