Informacje prasowe

Rusza Tydzień Akademii Orange

23 maja 2012
Rusza Tydzień Akademii Orange

Jutro rozpoczyna się Tydzień Akademii Orange. Uczestnicy przygotowali blisko 100 wydarzeń kulturalnych, które odbędą się od 24 maja do 1 czerwca pod hasłem „Daję głos kulturze!”. Aktywności podsumowują finał 46 projektów, w których w ramach Akademii Orange od sześciu miesięcy uczestniczą dzieci i młodzież z całej Polski. Program wspiera Fundacja Orange.

Święto Jaćwingów, animacje piaskowe, rapowanie z seniorkami, koncerty, spektakle, premiery filmów, wystawy, gry miejskie, tworzenie murali, warsztaty regionalne, wernisaże malarstwa i fotografii to tylko kilka wydarzeń, które wkrótce zagoszczą na kulturalnej mapie Polski – w dużych miastach i niewielkich wioskach. Większość z nich jest otwarta i bezpłatna – zapraszamy wszystkich do włączenia się w Tydzień Akademii Orange.

Akademia Orange to jeden z najważniejszych programów realizowanych przez Fundację Orange. Daje on młodym możliwość sprawdzenia własnego potencjału twórczego i uruchomienia wyobraźni, wspierając ich w realizacji nieszablonowych inicjatyw kulturalnych. Przygotowuje ich na to, by w przyszłości świadomie uczestniczyli w kulturze – jako jej odbiorcy, animatorzy, krytycy, twórcy.  Program jest adresowany do młodych ludzi z różnych środowisk – wychowanków zakładów poprawczych, dzieci uchodźców, a także niepełnosprawnych. W twórczej przestrzeni Akademii Orange uczestnicy mają szansę poznania siebie i świata wokół, przełamania barier społecznych związanych z miejscem zamieszkania czy pochodzeniem.

Do tegorocznej edycji programu zgłoszono 448 projektów przygotowywanych w partnerstwie, czyli przez minimum dwie organizacje. Inicjatywy wybrane przez kapitułę konkursu nagrodzono grantami, umożliwiającymi ich realizację. Na ten cel przeznaczono łącznie 1,5 mln złotych. Trzy edycje Akademii Orange to 1530 zgłoszonych inicjatyw, 126 zrealizowanych projektów i ponad 10 tys. uczestników.

Wartość intelektualna wypracowana w Akademii Orange trafia na portal www.akademiaorange.pl na licencji Creative Commons – uznanie autorstwa 3.0 Polska. Z tej ogromnej bazy inspiracji i wiedzy mogą czerpać wszyscy, zarówno doświadczeni animatorzy, jak i rozpoczynający przygodę z nowoczesną edukacją kulturalną.

Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange znajdą Państwo na stronie www.akademiaorange.pl

Akademia Orange jest objęta patronatem medialnym portalu ngo.pl oraz serwisu www.polityka.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Edukacyjne wyspy Orange dla dzieci w szpitalach!

22 maja 2012
Edukacyjne wyspy Orange dla dzieci w szpitalach!

Fundacja Orange rozpoczyna kolejny ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał z myślą o dzieciach przebywających na oddziałach szpitalnych. W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka oraz 14 innych oddziałach szpitalnych na terenie całego kraju Fundacja stworzyła nowoczesne stanowiska edukacyjne. To sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, wyposażony w gry i  programy edukacyjne oraz bajki do słuchania. Dzięki nim mali pacjenci będą mogli spędzać czas wolny w sposób ciekawy i rozwojowy. Ambasadorem projektu jest aktorka Katarzyna Figura.

Najnowszy projekt Fundacji Orange jest nowoczesną odsłoną a zarazem kontynuacją prowadzonego od lat programu "Telefon do mamy." Od początku naszej działalności dbamy o to, aby pobyt dziecka w szpitalu był jak najbardziej przyjazny i twórczy, a mali pacjenci mogli pomyśleć o czymś innym niż tylko o chorobie. Ich naturalne potrzeby to przecież rozwój i zabawa, a dzieci uczą się w każdej sytuacji i każdym miejscu. Postanowiliśmy stworzyć im do tego odpowiednie warunki i idąc z duchem czasu wprowadzić na oddziały dziecięce multimedialne narzędzia edukacyjne" - mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange.

Intencją Fundacji jest stworzenie na oddziałach dziecięcych nowoczesnej przestrzeni do nauki i zabawy. Warto, aby pobyt w szpitalu dzieci mogły wykorzystać w sposób atrakcyjny i inspirujący. Edukacyjne Wyspy Orange będą odrywać je od szpitalnej nudy. Wyposażono je w wyselekcjonowane programy, gry edukacyjne oraz bajki do słuchania (audiobooki), które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. W zależności od możliwości danej placówki, stanowiska będą mogły być także podłączone do Internetu. Dzięki temu, w przerwach między zabiegami mali pacjenci będą mogli w bezpieczny sposób korzystać z sieci, a także kontaktować się z rodziną czy kolegami, wykorzystując komunikatory online.

Jestem od dawna zaangażowana w program „Telefon do mamy i bardzo się cieszę, że Fundacja Orange go kontynuuje i rozwija. Wiem, że pobyt w szpitalu i rozłąka z rodzicami oraz rówieśnikami spowodowana chorobą to dla dziecka stresujące doświadczenia. Dlatego tak ważne są rozwiązania ułatwiające kontakt z najbliższymi oraz możliwość mądrej zabawy w przerwach pomiędzy zabiegami" - mówi aktorka, ambasadorka programu Katarzyna Figura.

Inauguracja nowego projektu Fundacji Orange odbyła się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, który od dawna dokłada wielu starań, aby pobyt dziecka w szpitalu nie był czasem straconym dla jego edukacji i rozwoju. „Stanowiska edukacyjne Fundacji Orange niosą ze sobą wiele pozytywnych aspektów dla rozwoju dziecka przebywającego w szpitalu. W moim przekonaniu kluczowa jest tu możliwość odwrócenia uwagi małych pacjentów od szpitalnej, często trudnej rzeczywistości.  Dodatkowo interaktywne zabawy stymulują funkcjonowanie poznawcze dzieci w zakresie: koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięci oraz logicznego myślenia, przy okazji pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Projekt sprzyja również interakcjom oraz budowaniu relacji z innymi dziećmi" - mówi Anna Gryczewska - psycholog z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Nowoczesne stanowiska multimedialne zostały uruchomione przez Fundację Orange pilotażowo w 15 oddziałach szpitalnych w całej Polsce. W miarę rozwoju programu, kolejne będą sukcesywnie instalowane w następnych placówkach.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu nt Edukacyjnych Wysp Orange

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

16 maja 2012
Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

Orange Polska wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych – Biznesowy VPN.  Umożliwia ona połączenie wszystkich oddziałów firmy  w jedną sieć korporacyjną (intranet), zapewnia wszystkie narzędzia komunikacyjne niezbędne do prowadzenia biznesu, a także pozwala na stworzenie  platformy e- biznes i przeniesienie  działalności do sieci.  To usługa przeznaczona zwłaszcza dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a nawet za granicą, dla których obok szybkiego transferu danych i bezpiecznego dostępu do Internetu ważne jest także bezpieczeństwo przesyłanych informacji oraz niezawodność systemu.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS  (Multi Protocol Label Switching) umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z gwarantowanymi parametrami jakości i różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi.

Usługa pozwala dostosować technologię do budowy sieci i urządzenia sieciowe  do potrzeb klienta. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne - nie muszą zajmować się organizacją pracy sieci czy usuwaniem ewentualnych awarii.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenie usługi:

  • Standard – bez priorytetyzacji ruchu.
  • Biznes – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma).
  • Biznes plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma).
  • Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma).
  • Multimedia plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto, pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm, zarówno tych średniej wielkości, z niewielkimi oddziałami, jak i przedsiębiorstw z wieloma dużymi lokalizacjami, które w codziennej pracy korzystają ze skomplikowanych systemów  i aplikacji.

Szczegóły poszczególnych wariantów usługi przedstawia poniższe zestawienie:

 

 

Dodatkowo, dla zapewnienia jeszcze większej niezawodności działania Biznesowego VPN, możliwe jest zainstalowane łącza zapasowego - o tych samych parametrach co łącze podstawowe lub w postaci łącza ISDN bądź bezprzewodowego- 3G/CDMA. Łącze zapasowe pracuje w trybie "hot stand-by", czyli przejmuje zadania łącza podstawowego tylko w przypadku jego awarii.

Z kolei dodatkowa usługa Modular VPN pozwala na wydzielenie kilku podsieci w ramach jednego VPN, całkowicie odseparowanych od siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy różnych działów tej samej firmy mogą pracować w sieci jako dwie oddzielne, nie mające z sobą kontaktu grupy użytkowników, pomimo że firma płaci tylko za jedną usługę VPN.

Biznesowy VPN jest następcą i rozwinięciem oferowanych wcześniej przez Telekomunikację Polską usług IP VPN oraz transmisji danych DSL. Biznesowy VPN można łączyć z wieloma usługami dodatkowymi oferowanymi przez Orange takimi jak: zarządzanie siecią LAN, zarządzany UTM, VPN Protected czy też IP PABX, a w efekcie uzyskać kompleksowe rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb firmy oraz efektywne kosztowo.

Więcej informacji na www.orange.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top