Informacje prasowe

Stalowa Wola dzięki Orange i Roovee ma rowery miejskie

24 kwietnia 2019
Stalowa Wola dzięki Orange i Roovee ma rowery miejskie

24 kwietnia na ulice Stalowej Woli wyjechało 120 rowerów miejskich 4-tej generacji. System wypożyczania i zarządzania rowerami zbudowało konsorcjum Orange Polska i Roovee. Jest to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie.

Do obsługi jednośladów służy 12 stacji rowerowych, zlokalizowanych w strategicznych punktach miasta. Rowery wyposażone są urządzenia do nadzoru i komunikacji, dzięki którym wiadomo gdzie obecnie się znajdują. Daje to możliwość skutecznego zarządzania systemem w czasie rzeczywistym, a użytkownicy zyskują większą swobodę.

Do dyspozycji są klasyczne rowery miejskie, z fotelikami dla dzieci, typu tandem i cargo, a także mniejsze dziecięce.

Rowery jeździć będą po Stalowej Woli przez kolejne 3 lata. Do sprawnej obsługi systemu przez użytkowników stworzona została strona internetowa www.stalowawola.bike.

- Stalowa Wola to kolejny projekt rowerów miejskich zrealizowany przez Orange i Roovee a zarazem przykład dobrej współpracy firm z samorządem miejskim przy wdrażaniu opartych na Internecie Rzeczy (IoT) rozwiązań typu Smart City, które pozwalają lepiej i oszczędniej zarządzać infrastrukturą miejską oraz podnosić komfort życia mieszkańców – powiedział Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

Nowoczesne rozwiązania tworzone przez Orange i jego partnerów działają już w wielu miastach w całym kraju, m.in. niedawno otwarty pierwszy w Polsce system automatycznego wypożyczania górskich rowerów elektrycznych w Dusznikach-Zdroju czy inteligentne systemy zdalnego odczytu wody Smart Water wdrożone w Krośnie Odrzańskim, Kościanie i podwarszawskich Ząbkach.

Więcej na temat projektów IoT Orange Polska przeczytasz w tekście: Czas na Internet Rzeczy, czyli tak wygląda 40% rynku IoT w Polsce


Informacje prasowe

Technologie w słusznej sprawie. Fundacja Orange i Orange Polska pomogą w odbudowie katedry Notre Dame

19 kwietnia 2019
Technologie w słusznej sprawie. Fundacja Orange i Orange Polska pomogą w odbudowie katedry Notre Dame

Fundacja Orange uruchomiła na swoim profilu na Facebooku zbiórkę na pomoc w odbudowie paryskiej katedry Notre Dame, zniszczonej w niedawnym pożarze. W ten sposób wszyscy, którzy chcą pomóc w rekonstrukcji tej unikatowej budowli i ważnej części dziedzictwa europejskiej kultury, mogą za pomocą internetu, z dowolnego miejsca, wpłacić datek na ten cel.

Zbiórka: Wspieraj z nami odbudowę Notre Dame

Fundacja Orange wraz z Orange Polska przekazały na zbiórkę swoją cegiełkę wysokości 100 tysięcy złotych. Celem zbiórki jest podwojenie tej kwoty. Zbiórka rozpoczęła się dziś.

Na poziomie międzynarodowym Grupa Orange współpracuje z francuską Fundacją Dziedzictwa Narodowego, która koordynuje zbiórkę funduszy na odbudowę katedry. Orange wspiera ten proces od strony technologicznej. Trwają też rozmowy o tym, jak cyfrowe kompetencje firmy mogą wspomóc rekonstrukcję w dłuższej perspektywie, np. poprzez uruchomienie wirtualnego zwiedzania na czas prac budowlanych.


Informacje prasowe

Trzy miasta zaoszczędzą na wodzie dzięki Internetowi Rzeczy od Orange

18 kwietnia 2019
Trzy miasta zaoszczędzą na wodzie dzięki Internetowi Rzeczy od Orange

W Krośnie Odrzańskim, Kościanie i podwarszawskich Ząbkach Orange razem z partnerami wdroży inteligentne rozwiązanie zdalnego odczytu wody. Pozwoli to m.in. na sprawniejsze rozliczenia, zmniejszenie zużycia wody, szybsze wykrycie awarii i ograniczy nadużycia. Dla samorządów to idealne rozwiązanie kiedy szukają oszczędności.

Smart Water to najpopularniejsze rozwiązanie IoT wdrażane przez Orange Polska. W całej Polsce klienci korzystają już z 33 tys. tzw. nakładek, które umożliwiają zdalny odczyt stanu wodomierzy. W Kościanie, Krośnie Odrzańskim i Ząbkach będzie pracować kolejnych 7900 urządzeń. System działa tak, że dane z nakładek są przekazywane w bezpieczny sposób - poprzez sieć Orange Polska - na serwery. Następnie dane są analizowane przez odpowiednie oprogramowanie. Operator zastosował m.in. zaawansowane rozwiązania, które pozwalają na pełną analizę przepływów wody, co jest kluczowe dla rozwoju sieci wodociągowej. Łączna wartość projektów dla trzech miast to 3,3 mln zł.

- Kolejne samorządy decydują się na wdrożenie systemów inteligentnego, zdalnego odczytu stanu liczników, rowerów miejskich czy oświetlenia ulicznego. Przekłada się to na lepsze życie mieszkańców i sprawniejsze zarządzanie usługami komunalnymi. Orange Polska z 40-procentowym udziałem w rynku M2M jest liderem wdrażania takich rozwiązań, zapewnia także wsparcie w cyfrowej transformacji samorządów – mówi Sebastian Grabowski Dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

Więcej na temat projektów IoT Orange Polska dowiesz się tutaj.

Więcej na temat projektów IoT Orange Polska przeczytasz w tekście: Czas na Internet Rzeczy, czyli tak wygląda 40% rynku IoT w Polsce

Scroll to Top