Informacje prasowe

Szybki, bezpieczny internet do domu i firmy

17 sierpnia 2023
Szybki, bezpieczny internet do domu i firmy

Na start nowego roku szkolnego Orange proponuje najszybszy światłowód w niższej cenie oraz topowe smartfony, przecenione nawet o 1300 złotych. Rusza również nowa oferta dla przedsiębiorców – z internetem bez limitu prędkości.

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Warto rozpocząć go korzystając z nowych promocji, jakie przygotował Orange.

Najwyższa dostępna prędkość światłowodu w cenie opcji 300 Mb/s

Szybki internet przyda się nie tylko do rozrywki, ale także do nauki czy pracy. Dlatego Orange oferuje najszybszy dostępny u klienta światłowód w cenie opcji 300 Mb/s. Oferta obowiązuje przez pierwszy rok umowy. Po tym czasie użytkownik zdecyduje, czy w kolejnym roku chce nadal korzystać z najwyższej prędkości internetu (płacąc wyższy abonament przez kolejne 12 miesięcy), czy zachować cenę i zmienić światłowód na 300 Mb/s.

Z propozycji mogą skorzystać nowi i obecni użytkownicy – podpisujący i przedłużający umowy (na okres 24 miesięcy) lub przechodzący na wyższe pakiety Orange Love. Dla nowych klientów światłowodu (w wariancie z telewizją), Orange przygotował dodatkową promocję: pakiet Eleven Sport za darmo przez cały czas okres trwania umowy, czyli 24 miesiące. Emocjonujące rozgrywki i duża dawka rozrywki – gwarantowane.

back to school orange

Światłowód za dodatkowe 35 zł miesięcznie i smartfony w supercenach

Orange kontynuuje także dotychczasową letnią ofertę. Oznacza to, że klienci, którzy korzystali wcześniej tylko z usług telefonii komórkowej i chcą dokupić internet, najkorzystniej mogą przejść do Orange Love Mini. Sporo na tym zaoszczędzą. Dopłacając jedyne 35 złotych miesięcznie, otrzymają w pakiecie: światłowód oraz abonament komórkowy.

Do tego mogą dobrać także nowy smartfon. Wśród modeli, na które warto zwrócić teraz uwagę i skorzystać z zakupu w niższej cenie - są m.in.: Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 8/256 GB (taniej nawet o 1300 złotych), Samsung Galaxy S22 5G 8/256 GB, HONOR 70 5G, Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB, OPPO A98 5G 8/256 GB oraz Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB, a także na nowość - hit: Samsung Galaxy Z Flip5 5G 8/256 GB.

Przecenione telefony dostępne są z wybranymi planami 5G:

  • z abonamentem komórkowym (Plan M lub Plan L),
  • w ratach 0% - z elastyczną opcją rozłożenia ich na wybraną liczbę miesięcy.

Promocja obowiązuje zarówno dla nowych klientów (także przenoszących numer od innego operatora do Orange), jak i dla obecnych - przedłużających swoje umowy.

Bezpieczeństwo w sieci jest priorytetem, dlatego dla wszystkich planów 5G (z abonamentem komórkowym) dostępna jest bezpłatna CyberOchrona. Jest to jedyna taka opcja wśród ofert operatorów. Pomaga ona chronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, utratą pieniędzy czy kradzieżą danych osobowych. Cyberochrona filtruje niechciane treści i strony internetowe oraz pozwala ustawiać blokady. Usługa działa automatycznie – przez cały czas obowiązywania umowy. Nie wymaga instalowania aplikacji, nie spowalnia smartfonu i nie zużywa dodatkowo baterii.

letnia oferta orange

Oferta z najwyższą prędkością światłowodu, wraz z powyższymi modelami smartfonów w atrakcyjnych cenach, dotyczy również klientów biznesowych.

Odkryj bezkres firmowego internetu

Po wakacjach w biznesie także nadchodzi okres wzmożonej aktywności i pracy. Dlatego przedsiębiorcy mogą liczyć na nowe oferty oraz prawdziwą rewolucję – internet bez ograniczeń: bez limitu danych i prędkości. Dostępny jest on w Planie Firmowym XL, a także w Internecie Biurowym 5G Premium.

W Orange Love dla Firm do dwóch pakietów zostały wprowadzone nowe rabaty, sięgające nawet 65 złotych miesięcznie +VAT (Plan Firmowy XL + Internet Biurowy 5G Premium). Klienci mogą także w prezencie otrzymać drugą kartę SIM - w Planie Firmowym S za 0 zł przez cały czas trwania umowy.

Dostępne są również, wymienione powyżej, smartfony w obniżonych cenach, np. Samsung Galaxy S23 Ultra 5G - taniej o 1080 zł + VAT. Nowe sprzęty obsługują sieć 5G, a także imponują parametrami technicznymi – wytrzymałą baterią, dobrym aparatem, czy eleganckim designem.

internet dla firm orange

Ze szczegółami wszystkich promocji można zapoznać się w salonach i na stronie internetowej, a konkrety oferty back to school dostępne są tutaj. Liczba sprzętów, objętych sezonową obniżką, jest ograniczona.


Informacje prasowe

Nauczyciel Jutr@ – ostatni moment do zgłaszania się do konkursu

17 sierpnia 2023
Nauczyciel Jutr@ – ostatni moment do zgłaszania się do konkursu

Jeszcze tylko do 10 września nauczycielki i nauczyciele mogą zgłaszać się do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują pedagoga, który w pracy z młodymi ludźmi uwzględnia ich potrzeby, stara się słuchać i podążać za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje cyfrowe po to, aby lepiej rozumieć ich świat. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny jest na https://glos.pl/nauczycieljutra

- Nauczyciel Jutr@ to osoba empatyczna, otwarta na dialog, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi. Podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nierzadko uczy się od młodych ludzi. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Wśród nadesłanych do 10 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy:

  • stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu;
  • wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu,
  • pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową;
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
  • korzystają przy tym technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze

    i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 10 października 2023 roku w Warszawie.

- Cieszę się, że możemy kontynuować konkurs Nauczyciel Jutr@, bo to ważne, żeby nauczycielki i nauczyciele otwierali się na to, co nowe, a jednocześnie nie tracili z oczu tego, co najważniejsze – czyli relacji z młodymi – dodaje Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego.

Fundacja Orange jest organizacją pożytku publicznego. Już od 17 lat dba o rozwój dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie. Z fundacją rozwijają kompetencje niezbędne do świadomego życia pośród technologii - uczą się zasad bezpiecznego internetu, higieny cyfrowej, a także podstaw programowania, robotyki i druku 3D. Fundacja Orange wspiera także nauczycielki i nauczycieli (jest m.in. liderem projektu szkoleniowego Lekcja: Enter, realizowanego ze środków europejskich) i opracowuje materiały poradnikowe dla rodziców. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertkami i ekspertami. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee oraz tytuł Dobroczyńcy Roku 2022 w kategorii „Kultura i edukacja".

Laureaci konkursu z 2022 roku


Kontakt dla mediów

Magda Mierzwińska, Fundacja Orange

e-mail: magda.mierzwinska@orange.com

tel. +48 512 356 297

 

 


Informacje prasowe

Bardzo dobre wyniki finansowe Orange Polska za 2 kwartał. Firma podwyższa całoroczną prognozę

25 lipca 2023
Bardzo dobre wyniki finansowe Orange Polska za 2 kwartał. Firma podwyższa całoroczną prognozę

W drugim kwartale Orange Polska osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe: przychody wzrosły o 5,5%, a rentowność operacyjna EBITDAaL o ponad 3% rok do roku. Przybywa użytkowników wszystkich kluczowych usług. Dzięki podejściu „więcej za więcej” rośnie wartość dla firmy, a klienci zyskują więcej korzyści w ramach abonamentu. Popyt na cyfryzację ze strony instytucji publicznych i  biznesu oraz kompetencje Grupy w tej dziedzinie przełożyły się na 28% wzrost przychodów z usług ICT.

 

- Jestem dumny z osiągnięć Orange Polska w czasie mojej kadencji. Z sukcesem  realizujemy strategię .Grow, która okazała się skuteczna także w wymagających warunkach zewnętrznych. Mamy mocne fundamenty biznesowe, potrafimy dostosować się do zmieniającego się otoczenia. Cieszę się, że mogliśmy wrócić do regularnej wypłaty dywidendy. Rozwijając nasz biznes pamiętamy o odpowiedzialności – wobec środowiska i społeczeństwa, czego odzwierciedleniem jest m.in. wyjątkowy i wspólny wysiłek na rzecz wsparcia osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Zostawiając firmę w dobrej kondycji, jestem przekonany, że od września moja następczyni, Liudmila Climoc, z sukcesem będzie prowadzić ją w kierunku dalszego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

- Nasze wyniki pozwalają patrzeć z optymizmem na drugą połowę roku, dlatego  zdecydowaliśmy się podwyższyć całoroczne prognozy. Wyniki komercyjne pokazują, że nasze oferty są atrakcyjne dla klientów, a jednocześnie pozwalają budować wartość dla firmy. Przed nami jest aukcja 5G. Liczymy, że pozyskamy częstotliwości, które pozwolą na dalszy rozwój firmy i oferowanie klientom najnowocześniejszych rozwiązań. Realizujemy nasze cele środowiskowe: w pierwszym półroczu zmniejszyliśmy własne emisje CO2 aż o 65% rok do roku.  Kolejne działania, w tym z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego, czy zmniejszające zużycie energii wykorzystywanej do zasilania urządzeń klienckich, pomogą ograniczyć emisje w całym łańcuchu wartości – dodaje Julien Ducarroz.

Przybywa klientów kluczowych usług, rośnie wartość

Kluczowe usługi rozwijają się w dobrym tempie. W drugim kwartale przybyło 39 tys. klientów Orange Światłowodu. Korzysta z niego już 1,26 mln klientów - to 45% wszystkich użytkowników stacjonarnego internetu od Orange. W zasięgu Orange Światłowodu jest 7,5 mln gospodarstw domowych w kraju.

W 2 kwartale przybyło 14 tys. użytkowników Orange Love, a łączna liczba klientów konwergentnych pakietów dla domu zwiększyła się o 5% rok do roku. Dobry wynik odnotowały także abonamentowe mobilne usługi głosowe - w drugim kwartale przybyło 57 tys. użytkowników.

Rośnie także wartość ARPO z tych usług. To efekt konsekwentnie realizowanej strategii „więcej za więcej”, a także m.in. rosnącego udziału klientów światłowodu oraz usług telewizyjnych.

Bardzo dobre wyniki finansowe – firma podwyższa całoroczne prognozy przychodów i EBITDAaL 

Na wzrost przychodów w drugim kwartale pozytywnie wpłynęło kilka czynników. Przychody z kluczowych usług telekomunikacyjnych wzrosły o 5% rok do roku. Kolejny dobry kwartał ma za sobą segment usług ICT dla biznesu  - przychody wzrosły o 28% rok do roku, m.in. dzięki realizacji projektów e-zdrowia dla sektora publicznego. O 15% rok do roku wzrosły z kolei przychody ze sprzedaży urządzeń. Wynika to głównie z popytu klientów na smartfony z wyższej półki cenowej, który wspierają atrakcyjne warunki zakupu na raty.

Wzrost EBITDAaL ma zdrowe fundamenty, bo jest w całości wynikiem rosnących przychodów z głównych linii biznesowych, co przełożyło się na bardzo dobry wzrost marży bezpośredniej. Koszty pośrednie firmy wzrosły głównie z powodu inflacji i opłat związanych z dzierżawą czy innymi usługami zewnętrznymi.

Bardzo dobre wyniki finansowe w całym pierwszym półroczu pozwalają podnieść całoroczne prognozy przychodów oraz EBITDAaL. Nowe przewidywania to: niski/średni jednocyfrowy wzrost przychodów oraz niski, jednocyfrowy wzrost EBITDAaL. Wcześniej prognozowano niski, jednocyfrowy wzrost przychodów oraz EBITDAaL na tym samym poziomie jak rok wcześniej lub niewielki, jednocyfrowy wzrost.

 

Pełny raport z wynikami Orange Polska za 2 kwartał i całe pierwsze półrocze 2023 znajduje się na www.orange-ir.pl

Scroll to Top