Informacje prasowe

TP i PTK Centertel podpisały umowy ramowe na usługi IT

01 kwietnia 2010
TP i PTK Centertel podpisały umowy ramowe na usługi IT

Telekomunikacja Polska i PTK Centertel podpisały trzyletnie umowy ramowe z dostawcami usług IT - firmami AMG.net, Atos Origin oraz CGI. Wyłonionym w przetargu firmom Grupa TP powierzy zadania rozwoju i utrzymania aplikacji z zakresu zarządzania portalami klienckimi, zarządzania usługami, a także integracji aplikacji informatycznych.

Wybrani dostawcy będą zajmować się rozwojem i utrzymaniem kilkudziesięciu aplikacji informatycznych, a także aktywnie współpracować z Grupą TP przy optymalizacji architektury IT oraz rozwiązań dla klientów.

- Wybierając firmy AMG.net, Atos Origin oraz CGI doceniliśmy ich kompetencje, doświadczenie oraz gotowość do współpracy z Grupą TP. Są to partnerzy strategiczni, którzy będą nas wspierać w podnoszeniu jakości usług oraz rozwiązań dla biznesu, skracając czas ich dostarczenia i obniżając koszty -  powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu TP ds. operacyjnych.

Wyłonienie przez Grupę TP dostawców IT jest częścią globalnego programu usprawnienia, konsolidacji i standaryzacji zarządzania aplikacjami w Grupie France Telecom.

* * * *

AMG.net S.A. jest nowoczesną firmą branży IT, liderem w tworzeniu aplikacji samoobsługowych w sektorach telekomunikacji i finansów w Polsce. Firma dostarcza rozwiązania z obszaru tzw. front-office, które są obsługiwane przez końcowego odbiorcę (użytkownika lub pracownika). Najczęściej są to rozwiązania takie jak portale internetowe, systemy e-commerce oraz systemy wspierające procesy marketingowe. W 2006 roku dołączyła do jednej z największych grup informatycznych -- Grupy Bull. Wśród klientów AMG.net znajdują się między innymi BRE Bank, Bank Millenium, Multibank, PZU, PGNiG i Grupa Żywiec.

Atos Origin to międzynarodowa firma dostarczająca zaawansowane usługi informatyczne w obszarze integracji systemów, konsultingu i zarządzania infrastrukturą informatyczną. Firma zatrudnia 50 tys. pracowników, jej roczny przychód wynosi 5,1 mld EUR. Atos Origin jest światowym partnerem IT dla Igrzysk Olimpijskich. Klientami są międzynarodowe firmy z różnych sektorów rynku. Atos Origin jest notowany na francuskiej giełdzie Paris Eurolist Market, jako Atos Origin, Atos Worldline i Atos Consulting. W Polsce od 2000 roku i zatrudnia ok. 400 specjalistów w Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Firma CGI Group Inc jest jedną z największych niezależnych firm na świecie z branży IT i usług konsultingowych. CGI i jej filie zatrudniają około 26.000 profesjonalistów w swoich biurach w Kanadzie, USA, Europie i Azji, jak również w ośrodkach kompetencyjnych w Ameryce Północnej, Europie i Indiach. CGI, z prawie piętnastoletnią historią w Polsce, ma silne, długoterminowe, strategiczne relacje z czołowymi polskimi firmami z sektora telekomunikacyjnego, finansowego, bankowego, ubezpieczeniowego oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. CGI dostarcza wysokiej jakości rozwiązania biznesowe i IT, łącząc znajomość polskiego rynku oraz międzynarodowe doświadczenie i najlepsze praktyki. Według stanu na dzień 31 grudnia 2009, CGI posiadała zamówienia na 11,4 miliardów dolarów. Akcje CGI są notowane na giełdzie w Toronto (TSX-GIB.A) i Nowym Yorku (NYSE-GIB). Są one uwzględnione w indeksie S & P / TSX Composite Index, jak również w indeksach: S&P/TSX Capped Information Technology i MidCap.


Informacje prasowe

Z Nawigacją Orange ominiesz korki

01 kwietnia 2010
Z Nawigacją Orange ominiesz korki

Od dziś Nawigacja Orange jest dostępna w nowej wersji, która uwzględnia aktualną sytuację na drogach i pozwala ominąć korki. Dzięki temu kierowcy dotrą do celu o wiele szybciej oszczędzając czas i paliwo.

Nowa wersja nawigacji GPS w telefonach komórkowych Orange została wzbogacona o rozwiązanie Community Traffic Online. System na bieżąco analizuje dane o prędkości poruszania się pojazdów korzystających z usługi. Na podstawie zebranych informacji określa czasy przejazdu i lokalizuje miejsca, w których powstają korki lub spowolnienia ruchu. Dzięki temu aplikacje nawigacyjne zainstalowane w telefonach użytkowników mogą pobierać najświeższe dane i prowadzić ich do celu optymalną trasą dostosowaną do aktualnych warunków na drogach.

System bierze pod uwagę także różnice w czasach jazdy na poszczególnych pasach ruchu w pobliżu skrzyżowań. Jeżeli np. średni czas oczekiwania na skręt w lewo jest wyraźnie dłuższy niż czas jazdy w innych kierunkach, system uwzględnia to w planowaniu trasy i szacowaniu czasu dojazdu. Dzięki temu kierowcy korzystający z Nawigacji Orange dojeżdżają do celu od 10 do 50% szybciej niż użytkownicy tradycyjnej nawigacji.

Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych i firm korzystających z ofert abonamentowych Orange. Do wyboru jest kilka wariantów użytkowania usługi:

Nawigacja   Orange

pakiet na

7 dni

pakiet na

1 m-c

pakiet na

12 m-cy

pakiet na

24 m-ce

opłata z VAT

9,99 zł

24,99 zł

149,45 zł

243,99 zł

 

Użytkownicy, którzy po raz pierwszy aktywują usługę w opcji abonamentowej, przez pierwszy miesiąc mogą testować ją za darmo.

Więcej informacji: www.orange.pl/nawigacja


Informacje prasowe

Maciej Rogalski – najlepszy prawnik korporacyjny 2009

01 kwietnia 2010
Maciej Rogalski – najlepszy prawnik korporacyjny 2009

Maciej Rogalski, dyrektor Pionu Współpracy Regulacyjnej Grupy TP, zwyciężył w konkursie „Rzeczpospolitej" na najlepszego prawnika przedsiębiorstwa 2009 roku. Redakcja uhonorowała go za wkład w przełomowe porozumienie miedzy TP a UKE oraz za stworzenie doskonałego departamentu regulacyjnego.

- Cieszę się, że praca Macieja Rogalskiego została doceniona w prestiżowym konkursie. Bez profesjonalizmu jego zespołu, a także osobistego zaangażowania Macieja, to tak potrzebne dla rynku telekomunikacyjnego porozumienie nie byłoby możliwe - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Konkurs, zorganizowany przez „Rzeczpospolitą" w tym roku po raz pierwszy, ma na celu docenienie pracy prawników zatrudnionych w przedsiębiorstwach. Kandydatami do nagrody są najlepsi specjaliści wyróżniający się zaangażowaniem na rzecz firmy i osobistymi osiągnięciami. Kandydatury zgłaszane są przez firmy w specjalnej ankiecie.

Maciej Rogalski to prawnik z 20-letnim stażem. Już ponad 13 lat aktywnie działa w branży telekomunikacyjnej. Od 2007 roku jest dyrektorem Pionu Współpracy Regulacyjnej Grupy TP. Wcześniej przez 10 lat był związany z Polską Telefonią Cyfrową, gdzie kierował pracą departamentu prawnego, w latach 2000-2005 był też zastępcą dyrektora generalnego PTC.

Prof. Maciej Rogalski studia prawnicze ukończył w 1990 roku. W 1992 r. odbył aplikację sędziowską, a w 1993 roku aplikację radcowską. W latach 1994-1995 był stypendystą Kongresu USA na Georgetown University w Waszyngtonie. W 1997 roku został doktorem nauk prawnych, a w 2006 roku doktorem habilitowanym na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest autorem blisko 130 publikacji z zakresu prawa telekomunikacyjnego, cywilnego i karnego.

Scroll to Top