Odpowiedzialny biznes

Zapraszamy studentów na Dni Orange

8 października 2013

Zapraszamy studentów na Dni Orange

Już 16 października zapraszamy na Dzień Orange na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie – pierwsze z cyklu wydarzeń na 15 uczelniach w całej Polsce, organizowane w ramach programu Twoja Perspektywa.
W tym roku akademickim Program Twoja Perspektywa to przede wszystkim Dni Orange – duże wydarzenia na uczelni, podczas których studenci będą mogli nie tylko wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, ale również spotkać się z doradcą zawodowym, wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będą praktyki w Orange Polska lub tablety. Podczas Dni Orange, spotkacie Doradców Rozwoju Zawodowego, którzy chętnie obejrzą Wasze CV oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące pracy u nas.
Najlepiej opowiedzą Wam o tym nasi Ambasadorzy.

Jeszcze w tym miesiącu będziemy na Akadami Leona Koźmińskiego (16.10.), Politechnice Krakowskiej (23.10.) oraz na Politechnice Łódzkiej (24.10.). Szczegółowy kalendarz Dni Orange wraz z zapisami online na warsztaty znajdziecie na stronie programu. Gorąco zapraszam 😉

Udostępnij: Zapraszamy studentów na Dni Orange

Odpowiedzialny biznes

Zostań e-menedżerem na ALK

5 lipca 2013

Zostań e-menedżerem na ALK

Pierwszy w Polsce kierunek na studiach kształcący e-menedżerów biznesu otwiera Akademia Leona Koźmińskiego. Orange zostało partnerem strategicznym, nasi specjaliści będą prowadzić zajęcia, najlepsi studenci dostaną stypendia oraz staże. Oprócz partnera strategicznego, jakim jest Orange Polska, w rozwój programu studiów zaangażowali się również jako patroni: Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, e-Izba Izba Gospodarki Elektronicznej, a jako partnerzy merytoryczni m.in.: Cdp.pl oraz Gemius, Divante, Ideo, GoldenSubmarine, VML Poland, Net Solutions, Socjomania.

Dlaczego warto studiować „Zarządzanie w wirtualnym środowisku” rozmawiamy z prof. Grzegorzem Mazurkiem, opiekunem tego kierunku.

bb89a65fc8c999f83caff9eeaafa588973f
ALK to pierwsza uczelnia, która wprowadziła kierunek dla e-menedżerów. Co Was do tego skłoniło?
Od dawna ściśle współpracujemy ze środowiskiem biznesowym. Dostajemy od „niego” sygnały, że jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników, którzy będą nie tylko specjalistami od zarządzania i marketingu, ale będą się świetnie orientować w możliwościach internetu i nowych technologii. Ludzi którzy będą potrafili zarówno rozwijać tradycyjne firmy dzięki internetowi, jak i budować e-biznes czy kreować innowacyjne start-upy. Sami też zajmując się naukowo i konsultingowo wpływem Internetu na gospodarkę widzimy jak ogromny potencjał jest jeszcze do zagospodarowania jeśli chodzi o Internet i zarządzanie. Co ważne, od kilku lat realizujemy z sukcesem studia podyplomowe – marketing internetowy – więc mamy już duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć z obszaru „kompetencji internetowych”. (notabene: od września ruszają też w partnerstwie z biznesem pierwsze w Polsce studia podyplomowe kształcące e-commerce managerów).

Dlaczego uczelnie wyższe nie oferowały do tej pory tego typu niestandardowych studiów?
Z braku doświadczenia, braku odpowiedniej kadry a przede wszystkim dlatego, że nie widziały jak ogromną rolę zaczął odgrywać Internet, nie tylko pod kątem technologicznym, ale pod kątem zarządzania, współpracy, komunikacji i budowania relacji pomiędzy firmami czy firmami a klientami.
O Internecie i nowych technologiach myślimy głównie od strony „twardej”, inżynierskiej, programistycznej – a to błąd – konieczne jest również kształcenie menedżerów, którzy będą się w tym świecie dobrze odnajdywać i budować sukces firm którymi zarządzają, w których są specjalistami.

Dla kogo są te studia? Kto powinien się nimi zainteresować?
Wszyscy którzy chcą mieć solidne wyksztalcenie menedżerskie, a dodatkowo chcą posiąść wiedzę, kompetencje i umiejętności jak w zarządzaniu odpowiednio wykorzystywać internet i nowe technologie.

Czy spodziewacie się dużego zainteresowania? Ile jest „miejsc”?
Już obecnie te studia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Codziennie odbieramy wiele telefonów, wiele zgłoszeń spływa poprzez kanał on-line. Spotykamy się z opiniami że wreszcie pojawia się kierunek studiów który stanowi odpowiedź na potrzeby tej części młodzieży, która obserwując codzienne życie widzi, jak ogromną rolę odgrywa sieć.

Kto ma szansę dostać się na ten kierunek i ile trzeba wysupłać z kieszeni?
Koniecznym warunkiem jest posiadanie stopnia licencjata oraz pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z zarządzaniem, będą mu rekomendowane do uzupełnienia pewne różnice programowe. Mamy już również zgłoszenia od osób, które pomimo posiadana stopnia magistra zarządzania chcą przyjść do nas na ten wyjątkowy pod wieloma względami program.
Jeśli chodzi o cenę – studia kosztują 5200 zł (zaoczne)/6200 zł (dzienne) za semestr (mamy 4 semestry). Jeśli ktoś jest ambitny i pracowity to od 2. do 4. semestru będzie dostawał regularnie stypendia Orange i okaże się że koszt tych innowacyjnych, unikatowych studiów będzie radykalnie niższy. Student taki może również walczyć o inne stypendia. Uważamy, że wartość, którą dostarczamy studentowi (innowacyjny program, duży styk z praktyką, dodatkowe zajęcia pozaprogramowe, stypendia i płatne praktyki dla najlepszych, dyplom uznawany przez Financial Times za jeden z najwartościowszych w Europie) jest warta tej ceny. Jak ktoś wspomniał w komentarzu na FB – to swoisty system harvardzki – wartość za wartość – a dla najlepszych ogromne korzyści dodatkowe, a później perspektywiczne zatrudnienie oraz rozwój zawodowy.

0adf75cdb2a09e194f7d751df27ed3600e8

Skoro to kierunek „internetowy” to czy sposób zajęć będzie różnił się od tradycyjnej formy studiowania: stacjonarne wykłady, ćwiczenia, zaliczenia?
Więcej interakcji, szczególnie od drugiego semestru dużo zajęć praktycznych, specjalistycznych, warsztatów, gier symulacyjnych, a także laboratoria komputerowe. Co ważne, obok zajęć „programowych” studenci będą mogli korzystać z wielu wydarzeń dodatkowych np. już w listopadzie organizujemy seminarium „Marketing zanurzony w społecznościach” z udziałem świetnych praktyków, będzie też możliwość warsztatowego przygotowania się do wzięcia udziału w Google Online Management Challenge. Praktycy poprowadzą np.  laboratoria komputerowe z wykorzystania Google Analytics, Google Adwords, promocyjnego wykorzystania Facebooka czy projektowania i prowadzenia blogów firmowych. Również projekty – czy to w ramach poszczególnych przedmiotów czy w ramach np. prac magisterskich będą często inicjowane przez współpracujące firmy.
Chcę podkreślić również, że szczególnie w pierwszym semestrze studenci otrzymują solidną wiedzę menedżerską na najwyższym poziomie – przedmioty takie jak np. zarządzanie wiedzą, zarządzanie strategiczne, zarządzanie kapitałem ludzkim, społeczna odpowiedzialność biznesu są niezwykle istotne w przypadku studiów kształcących współczesnego menedżera.

Jakie przedmioty będą wyróżnikiem na tym kierunku?
W trakcie dwuletnich studiów studenci zdobędą kompetencje m.in.: jak zarządzać internetowym start-upem, jak prowadzić działania e-marketingowe, jak tworzyć i komercjalizować innowacje, poznają zachowania konsumentów w sieci, nauczą się, jak zarządzać finansami i zespołami w projektach IT, poznają prawne aspekty wirtualizacji biznesu oraz dowiedzą się jak wykorzystać Internet do budowania sukcesu firmy. Warto wspomnieć również o świetnych przedmiotach z zarządzania – nasze studia z tego obszaru są uznane przez Financial Times za jedne z najlepszych w Europie.

Gdzie znajdzie prace absolwent?
W firmach i instytucjach które potrzebują nie tylko dobrych „speców” od zarządzania i marketingu ale takich, którzy pchną te organizacje „do przodu” – wdrażając w nich innowacje, w tym oparte na Internecie (np. crowdsourcing, social media marketing, współpraca sieciowa, praca w modelu cloud, etc.)
W e-biznesach, gdzie absolwenci będą dynamicznie, w oparciu o poznaną wiedzę rozwijać i budować dalszy sukces tych przedsięwzięć (np. sklepów internetowych)
W swoich własnych firmach – m.in. studenci będą potrafili założyć i rozwinąć swój własny start-up internetowy – tego też chcemy ich nauczyć.

Gdyby miał Pan zachęcić niezdecydowanego studenta by wybrał ten kierunek w jednym zdaniu, to powiedziałby:
Studia to bardzo poważna inwestycja życiowa angażująca sporo czasu, wysiłku oraz pieniędzy – warto korzystać z takich programów i takich uczelni, które dają realną szanse by świetnie funkcjonować na rynku pracy a także na budowanie sukcesu już w trakcie studiów – służą temu walory rzadko spotykane na polskim rynku edukacyjnym – stypendia ze strony partnera biznesowego oraz płatne praktyki w firmach które osiągają ogromne sukcesy. Nie zapominajmy, że podobnie jak na najlepszych uczelniach zachodnich, ważny jest network – poznanie podobnych do siebie ludzi, styk z ciekawymi praktykami, wykładowcami a także korzystanie z brandu Koźmińskiego, który jest znany globalnie – proszę mi wierzyć – mówię to jako Prorektor ds. Współpracy Uczelni z Zagranicą 😉

e1909ec6fac7920343a28bd0d48e0d65d25

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.ezarzadzanie.kozminski.edu.pl a w sprawie rekrutacji pisać na maila rekrutacja@kozminski.edu.pl.

Udostępnij: Zostań e-menedżerem na ALK

Informacje prasowe

Orange Polska współtworzy nowy kierunek studiów na Akademii Leona Koźmińskiego

27 czerwca 2013

Orange Polska współtworzy nowy kierunek studiów na Akademii Leona Koźmińskiego

Orange Polska zostało partnerem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego, jednej z najlepszych uczelni biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej współpracy powstanie nowy kierunek studiów magisterskich kształcący menedżerów e-biznesu. Specjaliści z Orange będą m.in. prowadzić wykłady i seminaria przedstawiając praktyczny aspekt omawianych zagadnień. Współpraca przewiduje również stypendia Orange oraz staże dla najlepszych studentów, a także wspólne badania naukowe i projekty z udziałem studentów i wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego.

– Studia Zarządzanie w wirtualnym środowisku są odpowiedzią na zapotrzebowanie firm polskich i zagranicznych na wysokiej klasy menedżerów i specjalistów w dziedzinie e-biznesu. Współpraca uczelni i biznesu gwarantuje, że sposób kształcenia studentów będzie spójny z najnowszymi trendami na rynku, a słuchacze otrzymają dokładnie taką wiedzę, jaką powinni posiadać aplikując dziś do pracy  – mówi Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska

– Studenci zdobędą konkretne kompetencje i umiejętności niezbędne w budowaniu kariery zawodowej w świecie, w którym Internet i zarządzanie w sieci odgrywa kluczowe znaczenie. Nauczą się m.in. jak zarządzać internetowym start-upem, jak tworzyć i komercjalizować innowacje, jak prowadzić działania e-marketingowe, poznają zachowania konsumentów w sieci, dowiedzą się, jak  wykorzystać Internet do budowania sukcesu firmy. W programie przewidziano także m.in. gry symulacyjne e-commerce czy laboratoria z wykorzystania mediów społecznościowych w działaniach marketingowych – mówi prof. Grzegorz Mazurek, opiekun studiów Zarządzanie w wirtualnym środowisku.

Dzięki współpracy z Orange Polska wybrani studenci będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce m.in. poprzez staże zawodowe. Na najlepszych czeka możliwość zatrudnienia w Orange Polska. Nowopowstały dwuletni kierunek studiów magisterskich jest skierowany do absolwentów studiów licencjackich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o biznesie w internecie. Studia magisterskie  z dziedziny zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego cieszą się  znakomitą reputacją w środowisku akademickim i znajdują się w czołówce europejskich rankingów.

* * *
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
22 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Orange Polska współtworzy nowy kierunek studiów na Akademii Leona Koźmińskiego

Informacje prasowe

Orange Polska najbardziej odpowiedzialną firmą telekomunikacyjną i medialną

25 kwietnia 2013

Orange Polska najbardziej odpowiedzialną firmą telekomunikacyjną i medialną

Orange Polska zajęła 1. miejsce wśród  spółek z branż telekomunikacja, technologia, media i rozrywka w  VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ranking przygotowały Gazeta Prawna, Akademia Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a audyt wyników przeprowadziła firma doradcza PricewaterhouseCoopers.

Eksperci opracowujący ranking brali pod uwagę odpowiedzialność firmy w szeroko rozumianych relacjach z otoczeniem – z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami, środowiskiem naturalnym oraz zaangażowanie społeczne.

Branżowymi liderami oprócz Orange Polska zostali: Bank BGZ (bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy), Kompania Piwowarska (dobra konsumpcyjne), GlaxoSmithKline Pharmaceuticals (farmacja i medycyna), PKN Orlen (paliwa, energetyka, wydobycie), Toyota Motor Manufacturing Poland (produkcja przemysłowa i chemiczna), Schenker (transport, usługi i handel).

Tegorocznym badaniem objęto kilkadziesiąt firm, które odpowiedziały na ankietę organizatorów. W sumie, w ciągu 7 lat w rankingu wzięło udział 150 firm, ale tylko 13 we wszystkich edycjach. Jest  wśród nich Orange Polska.

Orange Polska od lat traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako zasadę leżącą u podstaw codziennych praktyk i strategicznego planowania rozwoju. Firma sukcesywnie wdraża politykę CSR we wszystkich obszarach swojej działalności,w oparciu o długoterminową i kompleksową strategię CSR.  Wśród najważniejszych  wyzwań na których się koncentruje są: budowa społeczeństwa informacyjnego, przeciwdziałanie e-wykluczeniu, edukacja społeczeństwa w dziedzinie nowoczesnych technologii, zapewnienie bezpiecznych produktów i usług, promowania ekologicznych rozwiązań teleinformatycznych  a także dbałość o pracowników.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
22 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/

Udostępnij: Orange Polska najbardziej odpowiedzialną firmą telekomunikacyjną i medialną

Informacje prasowe

Kolejna edycja Twojej Perspektywy – startują Dni Orange na uczelniach

8 kwietnia 2013

Kolejna edycja Twojej Perspektywy – startują Dni Orange na uczelniach

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego rusza kolejna edycja programu Twoja Perspektywa. Na 15 wyższych uczelniach odbędą się Dni Orange, podczas których studenci będą mogli m.in. wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wygrać praktyki w Orange, przetestować usługi firmy czy porozmawiać z doradcą zawodowym. Pierwsze Dni Orange odbędą się 16 października w Warszawie na Akademii Leona Koźmińskiego.

Dni Orange to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach, poświęconych m.in. budowaniu własnego wizerunku, aplikacjom mobilnym, nowym usługom telekomunikacyjnym oraz wielu innym ciekawym dla studentów zagadnieniom. Na warsztaty można się zapisać rejestrując się na stronie programu www.twojaperspektywa.pl – na dwa tygodnie przed każdym Dniem Orange. W październiku odbędą się one na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (16.10.2013), Politechnice Krakowskiej (23.10.2013) i Politechnice Łódzkiej (24.10.2013).

Podczas Dni Orange odbędą się także konkursy, w których będzie można wygrać płatne praktyki w Orange Polska oraz nagrody rzeczowe. Dni Orange to także możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi oraz zgłoszenia swoich pomysłów na innowacyjne usługi do Innovations Farm.

Z kolei na multimedialnym stoisku Orange Polska będzie można będzie przetestować nowe rozwiązania technologiczne, porozmawiać z pracownikami firmy i dowiedzieć się więcej o możliwościach pracy i praktyk w Orange Polska. Przed uczelniami pojawi się mobilny punkt informacyjny Orange, w którym studenci będą mogli zapoznać się z nowymi technologiami i usługami firmy.

Program Twoja Perspektywa realizowany jest od 2008 roku dla studentów kierunków technicznych i ekonomicznych wybranych uczelni w Polsce. V edycja programu obejmuje zasięgiem 15 uczelni patronackich w 8 miastach: Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Twoja Perspektywa to nie tylko  Dni Orange, ale także Program Ambasadorski oraz Innovations Farm.

Szczegółowy kalendarz Dni Orange wraz z zapisami online na warsztaty znajduje się na stronie www.twojaperspektywa.pl

***
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
tel: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Kolejna edycja Twojej Perspektywy – startują Dni Orange na uczelniach

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej