Oferta

Jaki smartfon na komunię?

8 maja 2018

Jaki smartfon na komunię?

Smartfon na komunię to od kilku już lat popularny prezent. Ucieszy świętującego, a przy tym pozwoli na stały kontakt rodzica z dzieckiem.  Jeśli dziecko jeszcze go nie ma, a rodzice nie mają nic przeciwko, to dobry pomysł. Ważne, by w bezpieczny sposób dziecko przeglądało strony internetowe i korzystało z urządzenia. Pierwsza komórka wcale nie musi być droga, dodatkowo można zdecydować się np. na zakup w Pakiecie Optymalnym w Orange w płatnościach na raty (np. 24 płatności).
Przed nami jednak szereg decyzji: wybór najlepszego smartfona czyli czy jak duży ma mieć ekran, jak dobry aparat. Jeśli  szuka się prostego, dobrego urządzenia dla młodych użytkowników mam kilka podpowiedzi. Zaprezentowane modele różnią się między sobą, ale każdy z nich to solidny smartfon.
W Orange w Pakiecie Optymalnym dla nowych klientów polecam np. LG Q 6 za 31 zł miesięcznie. Ten sprzęt szczegółowo testował i opisywał Michał i polecał go szczególnie ze względu na duży ekran.
Motorola G5S ze słuchawkami Pulse za 30 zł miesięcznie to solidnie wykonany telefon z aluminiową obudową, dużym wyraźnym wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala. Więcej o tym telefonie możecie poczytać tutaj
Huawei P20 lite dual SIM za 56 zł miesięcznie, którego zresztą bardzo obszernie testował Michał, ma w założeniach „konkurować z najlepszymi flagowcami pod względem parametrów technicznych i jednocześnie zakasować je ceną”.
Można też zdecydować się na Sony Xperia XZ2 z Sony Playstation 4 Slim 500GB oraz 3 fantastycznymi grami: Ukryty plan, Wiedza to potęga i To jesteś ty). Tutaj płatność jest 799 zł i dodatkowo w 24 ratach po 92 zł miesięcznie.
A może tablet? Warto wybrać Orange Love i Tablet Lenovo  Tab 4 10 WiFi


Kiedy dziecko już otrzyma smartfon, wspólnie go uruchomcie i cieszcie się pierwszym selfie. Pamiętajcie, by dziecku zainstalować usługę Chroń Dzieci w Sieci. Zapewni ochronę przed nieodpowiednimi treściami i aplikacjami.

Udostępnij: Jaki smartfon na komunię?

Odpowiedzialny biznes

Ferie on-line

16 stycznia 2018

Ferie on-line

Zaczęły się ferie, ale nie wszyscy mają okazję wyjechać na zimowisko.

Dzieci z Warszawy i okolic zapraszamy do naszego kreatywnego miejsca – FabLabu – na bezpłatne warsztaty z szycia i modelowania, oczywiście z udziałem nowych technologii. Na pewno wiele dzieje się też w naszych Pracowniach Orange.

Pewnie część dzieci spędzi ferie on-line. Zadbajmy przede wszystkim o to, aby dzieci nie spędzały w interencie zbyt wiele czasu, a jeśli już korzystają z sieci, żeby były w niej bezpieczne. Może pomóc w tym nasza aplikacja Chroń dzieci w sieci. Dzięki niej w prosty sposób możesz ustawić godziny dostępu do internetu oraz czas korzystania z tabletu lub smartfonu swojego dziecka. Aplikacja zasugeruje Ci, do jakich treści w internecie dziecko powinno mieć dostęp. Od Ciebie zależy, czy zaakceptujesz ten wybór, czy w prosty sposób wprowadzisz zmiany dotyczące stron, jakie dziecko może oglądać.

Ważne są nie tylko narzędzia – ale przede wszystkim rozmowa z dzieckiem na temat zasad bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Jeśli chcesz się przygotować do takiej rozmowy i poznać najważniejsze zasady ochrony w sieci – skorzystaj z kursu dla rodziców Fundacji Orange.

Potem możecie wspólnie z dzieckiem zagrać w grę na temat bezpiecznych zachowań w sieci i nie musi to być gra on–line, ale zwykła karcianka. Wytnij załączone karty i bawcie się razem, wzajemnie losując pytania i odpowiadajcie na nie. A jeśli chcecie wrócić do mediów cyfrowych, polecamy gry i zabawy na stronie www.necio.pl lub na www.sieciaki.pl oraz kursy – e-learningowe.

Rodziców i dzieci zapraszamy również do naszej aplikacji z Psotnikiem, o której pisał Bartek – dobrze się bawiąc, dzieci uczą się mądrych i bezpiecznych zachowań w sieci i poza nią.

Ferie on-line też mogą być interesujące, jednak pod warunkiem, że zadbamy, aby były bezpieczne i rozwijające. Nie zmienia to jednak faktu, że warto iść na sanki i ulepić bałwana.

Udostępnij: Ferie on-line

Oferta

Gratisy od Orange, o których (nie)zapominamy

14 września 2017

Gratisy od Orange, o których (nie)zapominamy

W abonamencie (czy doładowaniu w przypadku prepaid) mieszczą się nie tylko nielimitowane rozmowy, SMS, MMS-y czy inne GB albo przykuwający uwagę wszystkich roaming. Są tam także usługi i rozwiązania, które być może nie są gwoździem programu, lecz często okazują są bardzo, ale to bardzo przydatne.

Zacznę od mojego ulubionego tematu, czyli…

WiFi Calling

WiFi Calling to usługa pozwalająca na dzwonienie z dowolnego miejsca na świecie w cenie połączeń realizowanych w Polsce. Zarówno z Bali, Chile jak i w samym sercu parku narodowego. Wystarczy, że jesteście podłączeni do Wi-Fi. Jest tak dzięki unikalnej aplikacji, którą uruchomiliśmy pod koniec lipca. Mogą z niej korzystać wszyscy klienci Orange, którzy posiadają telefony z Androidem w wersji 5.0 lub wyższej. Jednocześnie, posiadacze wybranych modeli Samsunga, iPhona, LG oraz Sony mają tę usługę wbudowaną w oprogramowanie telefonu. A lista ta będzie się poszerzać. Udoskonalamy także aplikację – dzisiaj weszła jej nowa wersja 1.1. Dzięki zgłoszeniom Klientów wiedzieliśmy, jakie elementy musimy poprawić w pierwszej kolejności. Sprawdźcie sami, tutaj link do aplikacji na Google Play.

Wygląd aplikacji WiFi Calling Orange Polska

WiFi Calling sprawdza się najlepiej to w dwóch przypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy jesteście w miejscu, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej – tam daje możliwość bezproblemowego wykonywania połączeń. Pomocna jest także wtedy, gdy jesteśmy za granicą i nie chcemy korzystać z lokalnej sieci. Oczywiście w całej Unii Europejskiej z „przyległościami” mamy teraz RLAH, jednak poza Europą obowiązują zupełnie inne ceny roamingowe i WiFi Calling może okazać się prawdziwym wybawieniem. Dzięki niemu możemy zadzwonić do Polski w ramach swojego pakietu no-limit. W przypadku klientów prepaid na razie WiFi Calling działa tylko w Polsce. Korzystanie z WiFi Calling jest darmowe i nie wpływa na Wasz pakiet danych.

Spotify Premium przez 6 miesięcy

Jeden z największych serwisów streamingowych w wersji premium jest teraz dostępny przez 6 miesięcy dla każdego, kto zdecyduje się na dowolny z nowych, prostych planów komórkowych w Orange – zarówno nową aktywację, jak przedłużenie umowy. Dlaczego warto? Opowiem na swoim przykładzie. Ostatnio byłem w domku, w górach, który wybrałem głównie dlatego, że nie było tam zasięgu internetu. Do pełni relaksu brakowałoby mi jednak mojej ulubionej muzyki, a ten problem rozwiązałem bardzo prosto – dzięki Spotify Premium. Po prostu pobrałem wcześniej całkiem spory pakiet ulubionych utworów – moich i hmmm… nie tylko. Druga sprawa – reklamy. W wersji premium po prostu ich nie ma. Uwierzcie – niewiele jest rzeczy bardziej irytujacych niż reklama w samym środku płyty „Dark Side of the Moon”, czy innego monumentalnego dzieła. Na nic wtedy najpiękniejsze okoliczności przyrody i odcięcie się od świata – nawet na bezludnej wyspie. Dodam tylko, że Spotify Premium normalnie kosztuje 19,99 zł, więc przez 6 miesięcy będziecie grubo ponad sto złotych do przodu.

„Gdzie jest dziecko?” i „Chroń dzieci w sieci”, czyli coś dla rodziców

Chorń dzieci w sieci - grafika prezentująca aplikację

Czasy się zmieniają, metody wychowawcze również powinny – serio. To już nie tylko kwestia wyboru. Szczególnie, że dzieci dużo lepiej niż rodzice radzą sobie w cyfrowym świecie, a napędzane ciekawością trafiają do tych jego obszarów, które nie są dla nich przeznaczone. Zresztą nie chodzi tylko o świat cyfrowy, bo i w świecie realnym czekają na nie różne pokusy i niebezpieczeństwa. Dlatego również warto posiłkować się nowoczesną technologią by zabezpieczyć dzieci.

Aplikacje są dwie – pierwsza pozwala zlokalizować dziecko, a w ten sposób określić, czy nie oddaliło się od miejsca, w którym powinno w danym momencie przebywać, na przykład szkoły. Pomoże także dziecku szybko skontaktować się z rodzicem czy opiekunem, w przypadku gdyby zgubiło się gdzieś w nieznanym miejscu lub z innego powodu potrzebowało pomocy. Wezwanie SOS jest wysyłane z aplikacji w telefonie dziecka i informuje automatycznie opiekuna o jego aktualnej lokalizacji z dokładnością nawet do 15 m. Do alertu może być dołączone zdjęcie lub video z miejsca, w którym się znajduje. Aplikacja jest darmowa przez pierwsze cztery miesiące po wyborze nowej lub przedłużeniu obecnej umowy. Potem zapłacicie za nią 6,15 zł miesięcznie przez resztę umowy. Oczywiście to tylko jej podstawowemożliwości – więcej dowiecie się tutaj.

O drugiej z aplikacji postanowiłem napisać, choć „gratisem” jest tylko przez 14 dni. „Chroń dzieci w sieci” pozwala kontrolować poczynania dziecka w internecie, co ważne także jeżeli łączy się z nim przez WiFi (nie każdy program to potrafi). Daje możliwość kontrolowania czasu korzystania z internetu, instalowanych aplikacji i odwiedzanych stron. Rodzic zarządza wszystkim z poziomu własnego telefonu, przy pomocy przygotowanej specjalnie dla niego apikacji. Korzystanie z całego systemu kosztuje 8 zł miesięcznie, można nim objąć do 4 urządzeń (i nieskończoną liczbę dzieci), a więcej na ten temat znajdziecie w tekstach: Chroń Dzieci w sieci – nowa aplikacja mobilna, jeszcze więcej wsparcia dla rodziców w salonach Orange oraz Premiera aplikacji Chroń dzieci w sieci.

Nawigacja Orange Optima

Nawigacja Orange jest ciekawą alternatywą dla Map Google. Zapewnia informacje o korkach, zawsze aktualne mapy, pozycje fotoradarów i miejsc kontroli, a także wiedzę o ograniczeniach prędkości. Korzystając z niej nie musicie się obawiać o transfer danych – nie będzie naliczany. O oczywistych oczywistościach jak choćby asystencie pasa ruchu, czy bazie miejsc parkingowych nie będę nawet wspominał. Nawigacje będziecie mieli za 0 zł przez pierwsze 2 miesiące po przedłużeniu swojej dotychczasowej umowy lub przy zakupie nowej aktywacji.

Orange Smart Care

Usługa serwisu telefonu, dzięki której naprawimy Wasz wyświetlacz z aparatem o obudową, gdy przez przypadek wypadnie Wam z rąk i rozbije się czy przez przypadek utopicie go na basenie lub w jeziorze. To nie ubezpieczenie, więc nie zastanawiamy się nad tym, w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia i kto je spowodował. Jeżeli wyświetlacz jest uszkodzony, odbierzemy go od Was i jeśli koszt naprawy nie przekroczy 800 zł, naprawiamy za darmo. Jeżeli naprawa będzie droższa lub do uszkodzenia doszło po raz kolejny i przekroczyliście roczny limit kosztów napraw wynoszący 800 zł – dopłacicie różnice. W dalszym ciągu lepiej zapłacić 8,99 zł miesięcznie (a przez pierwszy miesiąc 0 zł), niż potem, przez chwilę nieuwago stanąć przed tak dużym jednorazowym wydatkiem.

Więcej o usłudze pisałem niedawno na blogu. Zajrzyjcie tam, jeżeli jesteście nią zainteresowani.

P.S. Zdaję sobie sprawę, że WiFi Calling nie działało poprawnie przez ostatni weekend, ale teraz wszystko działa już bez zarzutu.

P.S. 2. … o Netflixie nie wspominając. Ale to za jakiś czas 😉

Udostępnij: Gratisy od Orange, o których (nie)zapominamy

Bezpieczeństwo

Chronimy dzieci w sieci

23 września 2016

Chronimy dzieci w sieci

W tym tygodniu uruchomiliśmy nową usługę – aplikację mobilną Chroń Dzieci w Sieci.  Widzicie pewien efekt końcowy, na który składa się wiele elementów. Myślę, że to ważne, aby pokazać ten produkt w szerszym kontekście, oddając nasz sposób myślenia o odpowiedzialności społecznej firmy.

Aplikacja Chroń Dzieci w Sieci to kolejna nasza usługa, która ma za zadanie zapewnić rodzicom odpowiednie narzędzia kontroli rodzicielskiej. Pierwszym takim produktem był Bezpieczny Starter, wprowadzony na rynek w 2014 roku.

Ważne, że oba te produkty powstały w odpowiedzi na konkretne wyzwania społeczne, które stoją przed rodzicami. Od kilku lat badamy, jak wygląda kwestia wykorzystania nowych technologii i internetu przez dzieci, sprawdzamy, jak korzystają z internetu, pytamy, czy znają zasady bezpieczeństwa i wiedzą co robić w sytuacji zagrożenia. Badamy również kompleksowo rodziców.

Najnowsze badania pokazują, że o ile rodzice mają kontrolę, a raczej poczucie kontroli, nad komputerem podłączonym do internetu w domu, to tylko 23% z nich kontroluje dostęp do internetu w smartfonie dziecka.  Na ten właśnie problem odpowiadają nasze usługi – Chroń Dzieci w Sieci czy Bezpieczny Starter.

Badania pokazują, że 32% rodziców nie jest przekonanych, że posiada odpowiednią wiedzę o niebezpieczeństwach, na które narażone są dzieci w interencie, a 89% chce poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. To dla takich właśnie rodziców przygotowaliśmy internetowy kurs Bezpiecznie Tu i Tam.

Ważne jest dla nas, aby same dzieci znały zasady mądrego i twórczego korzystania z internetu. Od ponad 10 lat współpracujemy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przy tworzeniu materiałów edukacyjnych dla dzieci na temat bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo znajduje się też wśród kompetencji cyfrowych, których uczymy dzieci ze świetlic szkolnych w programie MegaMisja. Zajęcia z bezpiecznego internetu są też obecne w Pracowniach Orange. Do współpracy zapraszamy również szkoły.

Kolejną istotną dla nas kwestią jest zaangażowanie pracowników. Z jednej strony to odpowienio przeszkoleni Doradcy, którzy służą swoja wiedzą naszym klientom w 200 salonach sprzedaży, z drugiej wolontariusze, którzy w szkołach prowadzą zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci. To również rodzice, którzy w trosce o mądry i bezpieczny rozwój swoich dzieci korzystają z materiałów edukacyjnych Fundacji Orange czy instalują na swoich telefonach usługę ochrony rodzicielskiej.

Istotnym elementem tej układanki są nasi partnerzy społeczni. Współpraca z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (wcześniej Fundacja Dzieci Niczyje) zaczęła się od pamiętnej kampanii z Wojtkiem, który „też ma 12 lat”. Przez kolejne  lata wspólnie pracowaliśmy nad tym, aby nauczyć dzieci i rodziców, jak radzić sobie z całym cyfrowym światem, także tym bardziej niebezpiecznym.
Ważnym partnerem w ocenie aplikacji Chroń Dzieci w Sieci jest Stowarzyszenie Twoja Sprawa, które zarzucało operatorom telekomunikacyjnym, że nie oferują należytych zabezpieczeń przed dostępem dzieci do pornografii. Dzięki współpracy udało nam się stworzyć produkt, który odpowiada na to wyzwanie i pomaga rodzicom odpowiednio zabezpieczyć telefon dziecka przed niepożądanymi treściami.

Te wszystkie działania składają się na jeden z celów strategii społecznej odpowiedzialności Orange Polska 2016 – 2020 „Zapewniamy dzieciom bezpieczne warunki korzystania z nowych technologii”. Zarówno bowiem nasi klienci, jak i opinia publiczna wymienili bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo dzieci w sieci, jako ważny obszar odpowiedzialnego społecznie operatora telekomunikacyjnego.

5af3d39b14b3a944cae558fbde1c1434cf5

Udostępnij: Chronimy dzieci w sieci

Bezpieczeństwo

Premiera aplikacji Chroń Dzieci w Sieci

22 września 2016

Premiera aplikacji Chroń Dzieci w Sieci

W z jednej strony kameralnej, z drugiej zaś pełnej technologicznych gadżetów atmosferze miała miejsce poniedziałkowa premiera naszej nowej aplikacji, Chroń Dzieci w Sieci. W sumie jakby nie patrzeć dobre miejsce – z jednej strony kwestie używania sieci przez dzieci rozpatrujemy raczej kameralnie, pod dachem w rodzinnym domu, z drugiej zaś, jakby nie patrzeć przyczyną powstania tej aplikacji jest to, że coraz istotniejszą rolę w naszym życiu pełnią gadżety.

A jak spisuje się aplikacja Chroń Dzieci w Sieci „w boju”? Ja z moim 10-letnim Kubą testujemy ją już od kilku miesięcy i szybko się przyzwyczailiśmy. Dla tych, którzy mają mało czasu, wystarczy kilka kliknięć, by wszystko działało, ale jeśli lubimy „tune’ować” takie rzeczy, to będziemy w swoim żywiole. Ważny jest też fakt, że – co kilkakrotnie powtarzałem podczas mojej środowej prezentacji na 10. Konferencji o Bezpieczeństwie Dzieci i Młodzieży w internecie – nic nie jest wyryte w kamieniu. Jeśli dziecko potrzebuje zgody na uruchomienie nowej aplikacji na telefonie, albo chciałoby pograć jeszcze trochę, a skończył się przydzielony na to czas, to kwestia kilku kliknięć. Dziecko na swojej aplikacji prosi o zgodę, a my na swojej akceptujemy (albo nie 😉 ).

A jak wyglądała premiera? Zobaczcie sami.

Udostępnij: Premiera aplikacji Chroń Dzieci w Sieci

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej