Informacje prasowe

Rusza III edycja Akademii Orange

1 września 2011

Rusza III edycja Akademii Orange

Fundacja Orange ogłasza III edycję ogólnopolskiego programu grantowego – Akademia Orange. Jego celem jest propagowanie nowoczesnej edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury. Do 30 września można zgłaszać ciekawe, kreatywne, innowacyjne projekty edukacyjne.

Organizacje, których propozycje działań zostaną najwyżej ocenione, otrzymają na ich realizację granty do 50 tysięcy złotych. Łączna pula grantów to 1,5 mln złotych.  W tej edycji została tez stworzona dodatkowa kategoria – Akademia Orange Inspiracje umożliwiająca realizację projektów inspirowanych pomysłami z poprzednich edycji Programu.

Fundacja Orange wspiera realizację projektów, które w kreatywny sposób budują umiejętności społeczne dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałają wykluczeniom. Premiowane będą inicjatywy wykorzystujące nowatorskie narzędzia i metody nauczania. Wszystkie projekty zgłaszane do Akademii Orange muszą być realizowane w partnerstwach. Program promuje także idee Creative Commons pozwalające twórcom, autorom i pomysłodawcom różnorodnych rozwiązań zachować pewne prawa autorskie i jednocześnie podzielić się swoją twórczością, pomysłami oraz wypracowanymi w trakcie trwania projektów materiałami edukacyjnymi.

O grant na projekt z zakresu edukacji kulturalnej mogą ubiegać się zarówno organizacje pozarządowe, instytucje kultury (teatry, galerie, muzea, biblioteki, etc), jak i placówki oświatowe. Wszystkie dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w Programie są dostępne na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl. Tam też znajduje się prosty formularz, który należy przesłać do Fundacji do 30 września 2011. Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu. Organizacje będą zrealizować swoje projekty do końca maja 2012 r.

W celu upowszechniania idei Akademii Orange otwieramy nową ścieżkę grantową – Akademia Orange Inspiracje. Umożliwi ona realizację projektów inspirowanych pomysłami z poprzednich edycji Programu. Maksymalna kwota dotacji, o którą może ubiegać się Wnioskodawca Akademii Orange Inspiracje to 20 000 zł. W tej kategorii zostanie wybranych maksymalnie 8 Wnioskodawców.

Wnioski w obydwu kategoriach oceni Kapituła Akademii Orange, w której pracach biorą udział uznane autorytety świata edukacji, nowych technologii, kultury i mediów: prof. dr hab. Barbara Fatyga – antropolog kultury, Jacek Michałowski – psycholog, szef Kancelarii Prezydenta RP, Wojciech Krukowski – historyk sztuki, menadżer kultury, wieloletni dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej, Ewa Zadrzyńska -Głowacka – reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, Edwin Bendyk – dziennikarz, specjalista od nowych technologii, dr Alek Tarkowski – socjolog, koordynator projektu Creative Commons Polska oraz Jadwiga Czartoryska – Prezes Fundacji Orange.

W ciągu dwóch pierwszych edycji Akademii Orange, 150 organizacji zrealizowało 80 nowoczesnych projektów edukacyjnych, w których uczestniczyło ponad 10 tys. dzieci i młodzieży.

Wśród nich znalazły się projekty edukacji regionalnej poprzez gry miejskie, hip-hopowe warsztaty akustyczne czy streetartowe rewitalizacje osiedli. Projekty wspierały integrację dzieci niepełnosprawnych z ich zdrowymi rówieśnikami poprzez wspólne zajęcia teatralne, zachęcały wnuki do twórczego spędzania czasu z dziadkami i poznawania z ich wsparciem dziedzictwa kulturowego, a także pokazywały, że nowe media mogą pomóc w przełamywaniu barier społecznych. W Akademii Orange został utworzony portal www.akademiaorange.pl Realizatorzy projektów umieszczają na nim filmy, zdjęcia, materiały edukacyjne, opisy działań, scenariusze zajęć i lekcji związane ze swoimi projektami. W zamierzeniu Fundacji strona Akademii Orange stanie się portalem społecznościowym, na którym prezentowane będą dobre praktyki edukacji kulturalnej.

Program Akademia Orange jest objęty patronatem medialnym portalu www.ngo.pl

Fundacja Orange

Fundacja Orange stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (Orange) pod nazwą Fundacja Grupy TP aktywnie uczestniczy w życiu społecznym prowadząc autorskie programy lub wspierając wartościowe działania innych organizacji pozarządowych w zakresie edukacji dzieci i młodzieży, ochrony zdrowia, krzewienia kultury oraz w zakresie pielęgnowania i ochrony dziedzictwa narodowego. Fundacja Orange dąży do tego, aby wprowadzać pozytywne zmiany w życie jej beneficjentów.

We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Grupy TP. Głównymi Programami Fundacji Orange są: „Akademia Orange”, „Akademia Orange dla Bibliotek”, „Dźwięki Marzeń”, „Edukacja z Internetem”, „Szkoła bez przemocy”, „Telefon do Mamy”.

Udostępnij: Rusza III edycja Akademii Orange

Informacje prasowe

III edycja konkursu Twoja Perspektywa rozstrzygnięta

30 maja 2011

III edycja konkursu Twoja Perspektywa rozstrzygnięta

20 tys. złotych i płatne praktyki w Grupie TP podzielili między sobą finaliści III edycji konkursu Twoja Perspektywa. Zwycięzcą został Artur Makutunowicz reprezentujący Politechnikę Gdańską. Organizatorem konkursu jest Grupa TP oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Dziewięciu finalistów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach – telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing.

– Popularność konkursu świadczy o tym, że praca w branży telekomunikacyjnej jest atrakcyjna dla młodych ludzi u progu swojej kariery zawodowej. Studenci stają się coraz bardziej  świadomi tego, że nabywanie nowych kompetencji i umiejętności jest konieczne do znalezienia atrakcyjnej pracy – powiedział Prezes Grupy TP Maciej Witucki.

– Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dowodzi to, że Twoją Perspektywą traktowana jest jako trampolina do kariery w branży telekomunikacyjnej – powiedział Prezes PSZK Piotr Palikowski.

Konkurs Twoja Perspektywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do bieżącej edycji Zgłosiła się rekordowa liczba 2,5 tys. studentów z całego kraju. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć łódzkich i warszawskich uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do trzynastu. Do uczelni partnerskich zaangażowanych w projekt w roku akademickim 2010/11, dołączyły uczelnie z Poznania, Krakowa, Katowic, Bydgoszczy, Lublina i Gdańska.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął swoją działalność w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogą wziąć udział w warsztatach oraz programie ambasadorskim na współpracujących uczelniach.

Udostępnij: III edycja konkursu Twoja Perspektywa rozstrzygnięta

Informacje prasowe

Twoja Perspektywa – rusza III edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

25 października 2010

Twoja Perspektywa – rusza III edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

Trzymiesięczne płatne praktyki, nagrody w wysokości nawet 10 tys. zł, staże w Grupie TP oraz cykl warsztatów czekają na studentów, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji programu Twoja Perspektywa. Organizatorami są Telekomunikacja Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Na program Twoja Perspektywa składają się: cykl warsztatów, program ambasadorski oraz konkurs. Celem programu jest pomoc w rozwijaniu kompetencji studentów tak, aby odpowiadały one potrzebom pracodawców, zbliżenie świata nauki i biznesu, a także zainteresowanie studentów karierą w branży telekomunikacyjnej.

– Jesteśmy przekonani, że Twoja Perspektywa ułatwi studentom wejście na rynek pracy, a jednocześnie poszerzy ich wiedzę na temat branży telekomunikacyjnej. To z kolei pomoże firmom – w tym również Grupie TP – w pozyskaniu dobrze przygotowanych i kreatywnych specjalistów – powiedział Zbigniew Krzysztoń, Dyrektor Departamentu Rekrutacji i Rozwoju Pracowników Grupy TP.

– Zainteresowanie poprzednimi edycjami programu było tak duże, że w tym roku postanowiliśmy zaprosić do udziału w nim siedem kolejnych uczelni technicznych i ekonomicznych – powiedział Marcin Kasperek, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. – Wierzymy, że dzięki obecności na tak wielu uczelniach specjalistów z Grupy TP, będziemy mogli przekazać młodym ludziom jak najwięcej praktycznej wiedzy biznesowej i specjalistycznej. Według studentów to właśnie takich praktycznych umiejętności najczęściej im brakuje – dodał.

Podczas warsztatów prowadzonych przez praktyków i trenerów z Grupy TP, studenci z 13 uczelni partnerskich będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z zakresu telekomunikacji czy ekonomii, ale też autoprezentacji lub prowadzenia negocjacji.

Twoja Perspektywa to także Program Ambasadorski Grupy TP, oparty na ścisłej współpracy firmy z uczelniami za pośrednictwem grupy ok. 30 ambasadorów. Ambasadorzy wyłonieni spośród studentów uczelni patronackich zyskują możliwość poznania Grupy TP od wewnątrz oraz odbycia płatnych praktyk dopasowanych do ich oczekiwań. Dodatkową ofertą są szkolenia e-learningowe oraz udział w wirtualnej grze biznesowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, również w tym roku odbędzie się  ogólnopolski konkurs dla studentów, których pasją są nowoczesne technologie, a także dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania. W konkursie mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni w Polsce, którzy ukończyli pierwszy rok studiów, ale nie ukończyli jeszcze 26 roku życia.

Poprzednie edycje programu realizowano na 6 uczelniach technicznych i ekonomicznych w całej Polsce. W bieżącej edycji weźmie udział już 13 uczelni. Z kolei w samym konkursie uczestniczyło 1300 studentów ze 160 uczelni (dla porównania w I edycji – 638 uczestników z 60 uczelni). W warsztatach zorganizowanych w poprzednich dwóch edycjach wzięło udział blisko 900 studentów.

Więcej informacji o III edycji programu znajduje się na stronie www.twojaperspektywa.pl

Na początku listopada na stronie internetowej programu zostanie opublikowany harmonogram warsztatów i rozpocznie się rejestracja on-line zainteresowanych studentów. Z kolei rejestracja on-line uczestników konkursu rozpocznie się w styczniu 2011 r. Studentów zainteresowanych udziałem w III edycji Programu Ambasadorskiego Grupy TP, którzy studiują na uczelniach partnerskich projektu, zapraszamy do kontaktu z Campus Recruiterem programu, Agnieszką Krawczyńską, agnieszka.krawczynska@pszk.org.pl , tel.  022 890 02 48.

Udostępnij: Twoja Perspektywa – rusza III edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej