Odpowiedzialny biznes

Ekipa z warszawskiego fablabu nagrodzona w Paryżu!

28 stycznia 2019

Ekipa z warszawskiego fablabu nagrodzona w Paryżu!

Mam dla Was gorące wieści prosto z Paryża. Nasza zaprzyjaźniona ekipa z warszawskiego fablabu odebrała nagrodę w konkursie #IMake4MyCity. Młodzi twórcy przeznaczą 10 000 € otrzymane od francuskiej Fundacji Orange na rozwój swojego projektu.

No dobrze, ale co to za idea?

To innowacyjna aplikacja, która pomoże w przetwarzaniu odpadów. Nazywa się ReCycle! i działa następująco:

  1. Skanujesz kod kreskowy produktu;
  2. Dostajesz informację, z czego składa się jego opakowanie i jak można je przetworzyć/ ponownie wykorzystać;
  3. Możesz dodawać kolejne produkty i wraz ze społecznością ReCycle! tworzyć bazę wiedzy.

Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Baza wiedzy będzie zawierać np. kreatywne pomysły upcyclingowe. Ze zwykłych butelek można zrobić wszystko, zobaczcie np. łódkę, karmnik czy mozaikę. Aplikacja pomoże Wam też znaleźć miejsca, które przyjmą niepotrzebne opakowania czy surowce. Wszystko to wydarzy się dzięki społeczności. Oznacza to, że każdy będzie mógł dodać do zasobów aplikacji swój nawet najbardziej szalony pomysł. Oczywiście pod warunkiem, że przyczynia się on do ponownego wykorzystania opakowań w duchu zero waste. Może już teraz coś przychodzi Wam do głowy?

Kto za tym stoi?

Autorzy aplikacji to ekipa, która spotkała się w FabLab powered by Orange przy Twardej w Warszawie. Są tam Maker Women oraz uczniowie szkół średnich, których połączył projekt Startup Jump. Karolina Guzek, Maciek Naskręt, Nadia Dobrowolska-Muszyńska, Piotrek Adamczyk, Adrian Szewczak, Marcel Kamiński, Mirella Murawska, Bruno Podsiadło, Konrad Wieczorek – to lista naszych zdolnych przyjaciół.

A inne projekty?

Warto powiedzieć też o innych nagrodzonych. Internautów zachwycił pomysł z Tunezji: Blockly farm, czyli cyfrowo sterowana uprawa warzyw i owoców, zaś nagrodę jury otrzymał projekt inteligentnego zlewu, który powstał w Demokratycznej Republice Konga. Dzięki zastosowaniu fotokomórek pomoże w zatrzymaniu chorób, które mogą rozprzestrzeniać się nawet przez dystrybutor do mydła czy kran.

W konkursie wzięło udział 16 ekip z 8 krajów: Demokratycznej Republiki Konga, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Kamerunu, Madagaskaru, Polski, Tunezji.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i pękamy z dumy!

Udostępnij: Ekipa z warszawskiego fablabu nagrodzona w Paryżu!

Informacje prasowe

Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach

22 stycznia 2019

Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach

Orange Polska zwiększył prędkość i pojemność sieci komórkowej na stokach narciarskich, w ich pobliżu oraz w miejscowościach turystycznych popularnych zimą. Operator udostępnił klientom 10 nowych stacji bazowych, 64 istniejące zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia, a w newralgicznych miejscach są ustawione 4 stacje tymczasowe.

W Sylwestra i Nowy Rok klienci Orange w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej przesłali ponad 22 TB danych, co przekłada się na… blisko 7 mln zdjęć. To znacznie więcej niż poza sezonem. Żeby zaspokoić rosnące potrzeby klientów – także podczas ferii – w 34 miejscowościach stacje bazowe zostały rozbudowane. Zmiany objęły miejscowości turystyczne np.: Rabkę Zdrój, Czarny Dunajec, Bukowinę i Szczawnicę. Równocześnie mobilne, rozstawione czasowo stacje bazowe znalazły się w Karpaczu, Zieleńcu, Białce Tatrzańskiej i na Czarnej Górze.

Pozwoli to klientom przesyłać dane szybciej, nawet gdy z jednej stacji bazowej korzysta dużo urządzeń. Dodatkowo w Zakopanem i Karpaczu uruchomiono usługi 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz, dostępnej do tej pory tylko w największych miastach w Polsce. Pozwoliło to na zwiększenie pojemności sieci odpowiednio o 45% i 60%.

W związku z zimową akcją ruszyła kampania w mediach społecznościowych oraz na bilbordach, które pojawią się w Zakopanem oraz Białce Tatrzańskiej. Operator zachęca w nich do dzielenia się zimowymi przeżyciami za pośrednictwem sieci komórkowej. Orange zaproponował też klientom konkurs, w którym do wygrania są 3 smartfony.

mapa rozbudowy sieci w gorach - biuro prasowe Orange Polska

Kliknij by powiększyć!

Więcej na temat przygotowań operatora do zimy przeczytasz na blogu Orange Polska (wideo).

Udostępnij: Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach

Inne

Huawei P Smart na konkursową rozgrzewkę

2 stycznia 2019

Huawei P Smart na konkursową rozgrzewkę

Już po świąteczno-noworocznej przerwie, byczeniu się i pierniczkach, więc czas na powrót do formy. Także tej konkursowej. Na rozgrzewkę zaczynamy od smartfonu, którego nazwa może i nie spowoduje palpitacji serca – solidnego, dobrego i sprawnego Huawei P Smart (2019). Sam mam wieloletnie doświadczenie z „budżetowcem” od Huawei i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

O Huawei P Smart 2019 pisałem już niedawno  na blogu, zwracając uwagę na niezły aparat, fajny wygląd, a przede wszystkim przyjemną dla oka i portfela cenę 😉 Nie zwróciłem jednak uwagi na jeden drobny element, który dla wielu z Was może mieć znaczenie, zostawiając go sobie właśnie na konkurs. Chodzi o nadzwyczaj dobry dźwięk ze słuchawek. Dlatego zadanie, które chciałbym przed Wami postawić brzmi tak:

Huawei P smart (2019) może się pochwalić bardzo dobrym dźwiękiem ze słuchawek. Przy pomocy jakiego utworu chcielibyście przetestować ich jakość i dlaczego.

Odpowiedź tradycyjnie poprzez formularz, nie dłuższa niż 300 znaków (ze spacjami). Zawrzyjcie w niej tytuł utworu i krótkie uzasadnienie, tym razem jednak nie bawimy się w zdjęcia, filmy i inne podobne formy wizualne 😉

Czasu na odpowiedź nie macie wiele – bawimy się bowiem do 11 stycznia. Znam jednak Waszą kreatywność i sądzę, że dacie sobie radę. Tym razem stawiamy na jakość, więc każdy z Was może dodać jedną odpowiedź.

Tutaj przeczytacie regulamin konkursu (jest on także nieco niżej). Samym telefonem też warto się zainteresować – to solidny produkt za niewielkie pieniądze.

Aktualizacja 1

@John zwrócił uwagę, że w regulaminie wkradł się błąd. Już go poprawiliśmy. Przepraszam.

Aktualizacja 2 – Wyniki

Dziękujemy za udział w konkursie. Po długiej dyskusji jury wskazało na odpowiedź Heni, opublikowaną 10 stycznia o godzinie 15:30. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, już niedługo kolejne.

 

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Artur 2019-01-11 23:54:10
Mamy karnawał, więc idealna będzie LAMBADA - utwór, który zawiera delikatnie wybijany rytm pozwalający sprawdzić jakość basów oraz dźwięki testujące wysokie tony. Poza tym zawsze potrafi poprawić nastrój i porwać do tańca.
komentarz
Karolina 2019-01-11 23:39:41
W pierwszej kolejności przesłucham utwory z tak zwanej Złotej Płyty, którą NASA wysłało w przestrzeń kosmiczną. Ciekawa jestem, czy dzięki Huawei P Smart rozpoznam wszystkie zawarte na niej odgłosy życia na Ziemi, nawet te niezwykle subtelne, jak dźwięk wyrabianego naczynia z gliny czy szelest ognia
komentarz
Dawid 2019-01-11 23:34:09
COMA - Leszek Żukowski. Ballada, która znalazła się na debiutanckiej płycie zespołu i jeden z pierwszych utworów, które pozwalały mi odkrywać wrażliwość muzyczną. Od jego premiery mija 15 lat, a nadal powoduje ciarki. Fantastycznie byłoby móc słuchać tego arcydzieła w na prawdę dobrej jakości
komentarz
Katarzyna 2019-01-11 23:20:36
Oddział Zamknięty - Horror. Mój tata włączał tą piosenkę w naszym pierwszym samochodzie, zawsze gdy gdzieś jechaliśmy we dwójkę. Fajnie było by powspominać stare dobre czasy i usłyszeć ją w dobrej jakości. 🙂
komentarz
Andrzej 2019-01-11 22:40:37
Enjoy the Silence Depeche Mode. Nowy Rok zawsze rozpoczynam utworem gwiazdy zeszłorocznej edycji Openera. Ta piosenka również najlepiej nadaje się na test nowego Huawei. To ten moment , gdy mogę na chwilę odłączyć się od świata i cieszyć się ciszą. Potem mój świat i telefon może się rozdzwonić…
komentarz
Jarek 2019-01-11 21:18:56
Sergei Prokofiev -Montagues and Capulets. W wykonaniu klasycznym (orkiestra symfoniczna). Także w "metalowej" oprawie - Epica. Dochodzą nowe instrumenty m.in gitara basowa. Naszego huaweia sprawdzimy muzycznie pod względem odwzorowania detali instrumentów, drobnych smaczków jak trójkątów w tle orkiestry czy innych wspólbrzmień. Przetestujemy sluchawki pod względem dynamiki jak i tonów niskich czy wysokich.
komentarz
Marian 2019-01-11 20:26:10
Sweet Child O' Mine - Guns N' Roses, lejący się dźwięk elektrycznej gitary puszczony na dobrym sprzęcie wywołuje ciary. Żywa piosenki rytmika to najlepszy test, czy jest dobra dźwięku dynamika. Myślę, że nie ma innej możliwości niż to, że Huawei P Smart dostarcza mnóstwo muzycznej radości 🙂
komentarz
Zbigniew 2019-01-11 14:15:14
Playlista plus buty sportowe na nogi i słuchawek z kieszeni rozplątanie. Nr 1 na liście Survivor - Eye Of The Tiger w uszach wybrzmiewa mięśnie moje cudownie rozgrzewa. Huawei-u gnaj na trening moje ciało tak od uszu by mu się chciało by czyste brzmienie mnie sponiewierało i wysyp endorfin dało.
komentarz
Bożena 2019-01-11 13:35:29
Nie tylko muzyka do ucha wpada, każdy dźwięk sprawdzić wypada. Przy literackim utworze słuchawki założę, przy „Panu Tadeuszu” kochanym, przez znanego aktora czytanym. Gdy przez Olbrychskiego gadana, Inwokacja będzie zrozumiana, to znak, iż słuchawki dobrą jakość mają i każdą muzę zawsze doskonale dają.
komentarz
Agnieszka 2019-01-10 21:22:43
Gdy słyszę Imagine Dragons, zaraz serce się raduje i co chwila podśpiewuje. Aby serce mogło tańczyć, to te małe nuteczki muszą przejść do słuchaweczki. By dźwięki tak mocno jak „Thunder” brzmiały, telefon musi być doskonały!
komentarz
Henia 2019-01-10 15:30:00
"Star Spangled Banner" Jimi Hendrixa bo jego technika pozwoliła uzyskać orkiestrowe brzmienie. Improwizacje tonalne urozmaicił efektami zwalniania naciągu strun i ich dostrajaniem. Vibrato palcowe, przesterowanie dźwięku i sprzężenia zwrotne jak tsunami poddadzą jakość ekstremalnej próbie.
komentarz
Dawid 2019-01-10 12:47:49
Utwór: Sergei Prokofiev - Montagues and Capulets Bardzo rozbudowany utwór symfonicznym, który pozwoli nam zmierzyć się z niezliczoną ilością instrumentów. Dzięki słuchawkom i dźwiękowi kilkunastoinstrumentowej orkiestry będziemy mogli poczuć się jak w Filharmonii.
komentarz
Kasia 2019-01-10 12:23:04
Najlepszym wyborem muzycznym wg.mnie jest Mike Oldfield,Platinum live,charakteryzujacy się wielowymiarowym brzmieniem dźwięków,głębokimi basami,wyrazistymi sopranami,dynamiką,wibracjami i efektami przejscia,przenikania warstw dźwięku-cóż tu mówić,muzyczna orgia.
komentarz
Maria Magdalena 2019-01-09 21:51:01
Pierwszą piosenką, która wybrzmiałaby na tym telefonie byłaby Alan Walker, Sofia Carson - Different World ze względu na jego świetny wydźwięk. Łagodne nuty, dynamiczne brzmienie Alana Walkera, a zarazem harmonijny i nastrojowy śpiew Sofii Carson, kwalifikuję tą piosenkę do najlepszych 2019 roku i na Huawei P Smart 2019! 😀
komentarz
Dawid 2019-01-09 13:45:09
Calvin Harris, Disciples How Deep Is Your Love „Jak głęboka jest Twoja miłość?” Ciekawe pytanie, na które każdy z nas chociaż raz w życiu musiał sobie odpowiedzieć... a co niektórzy nawet niejednokrotnie! Ja z tą piosenką wspominam świetny czas, podczas którego wraz z moją grupą znajomych bawiliśmy się w wakacje! Moc wspomnień! A teraz kiedy tylko słyszymy ten utwór w radiu, samochodzie, gdzieś gdzie jesteśmy...z uśmiechem nucąc sobie cześć refrenu „aaa uuu” wysyłamy do siebie nawzajem nagranie własnego wykonania tej piosenki! To chyba ten utwór który zawsze będzie nam towarzyszył!
komentarz
Kasia 2019-01-09 11:58:01
Jak przystało na osobę, którą energia rozpiera mój wybór będzie równie żywiołowy 🙂 Przetestowałabym jakość dźwięku z pomocą utworu "Jump Around" House od Pain. Jest idealny, by w mig wychwycić wszelkie możliwe szumy, trzaski etc i wydobyć z muzyki to, co w niej najlepsze. To co? Słuchawki w uszy i skaczemy! 🙂
komentarz
Daniel 2019-01-09 11:48:29
"Around The World" Red Hot Chili Peppers to utwór łączący stary rock, hard core, funk i jazz. Soulowa werwa i rockowa furia budują ostre, potężne i jędrne brzmienie, które wyciszane jest spokojnymi partiami wokalu. Zmienna amplituda natężenia dźwięków w tym utworze dogłębnie przetestuje ich jakość
komentarz
Edek 2019-01-09 10:23:25
„I will always love you” Whithey Houston. Jeśli zamknę oczy, poczuję jej fizyczną obecność to słuchawki będą najwyższej klasy. Pozwolą usłyszeć kilka oktaw głosu, drżące melizmaty, ozdobniki w końcówkach fraz, poczuć wyśpiewane emocje, dźwięki rozchylanych ust i mrużenia oczu... ok, przesadziłem.
komentarz
Marta 2019-01-08 23:24:00
Posłucham na nim składanki odgłosów przyrody: śpiewu ptaków, burzy z piorunami, szumu morza, świstu wiatru, kropel deszczu spadających w dżungli. I sprawdzę czy zamykając oczy odbędę dźwiękową podróż do różnych zakątków Ziemi,odczuwając relaks lub dreszcz emocji z każdym nowym dźwiękiem i każdą nutą
komentarz
Robert 2019-01-08 17:46:18
KIlka dni temu wpadł mi w ucho kawałek Nicka Cave "Push the sky away" no i... towarzyszy mi wszędzie brzęcząc swój rytm w mojej głowie, ciągle włączam go w samochodzie, na jutubie i oglądam teledysk koncertowy nagrany na dysku dekodera. Ciekawe jak ten fajny kawałek Nicka brzmiałby na nowiutkim PSmarcie?
komentarz
Maciej 2019-01-08 13:36:38
Mając na uszach słuchawki podłączone do Huawei'a P Smart (2019) mógłbym przetestować niesamowitą jakość dźwięku przy pomocy utworu Going To a Town w symfonicznym wykonaniu George'a Michael'a. Jest to niesamowicie liryczny utwór z pięknym wokalem i całym spektrum dźwięku, przez co nadaje się do tego zadania idealnie!
komentarz
Marta 2019-01-08 10:33:35
"Halka" Moniuszki - jeśli jakość będzie tak dobra, jak mówicie - dam ten telefon mężowi - będzie mógł sobie słuchać swojego ukochanego utworu ("Halki" właśnie) codziennie bez ryzyka, że przy kolejnej arii Jontka płynącej z głośników o 6.00 zacznę uzupełniać pozew rozwodowy... 😉
komentarz
Jan 2019-01-08 00:53:37
Z jakiegoś powodu niebieski kolor telefonu przypomina mi o latach 80. Miami, lata 80. Blekitne jak telefon morze. A z telefonu Hot Chocolate - Is Started With A Kiss. Plynacy po delikatnym, czekoladowym basie jak lipcowa bryza rytm niekończacego sie lata wprowadza w świat marzeń i snów oraz niesamowitego odprężenia ducha. To wszystko oczywiście tylko jeśli sprzęt odda to w najwyższej jakości dźwięku. Czy sprosta temu zadaniu? Czy w okresie zimowej, przeszywającej do szpiku zawieruchy zabierze mnie do lata? Jeśli się uda - zweryfikuję.
komentarz
Justyna 2019-01-07 18:36:39
Chciałabym posłuchać utworu zespołu Whitesnake pt. "Is this love" - móc zamknąć oczy, wsłuchać się w ten klimatyczny utwór i przenieść się w magiczne lata 80-te i znaleźć się na miejscu Tawny Kitaen przy boku Davida Coverdale'a - ach marzenie!
komentarz
Jarosław 2019-01-07 12:34:42
Utwór, który tryska energią, klasyk i jedyny w swoim rodzaju CONTRADANZA - Vanessa Mae. Jeżeli poradzi sobie z nim - poradzi sobie ze wszystkimi. Wtedy można będzie powiedzieć - jeden by rządzić wszystkimi - Huawei.
komentarz
Joanna 2019-01-07 04:22:37
Chciałabym przetestować jakość dźwięku tego telefonu słuchając ponadczasowego przeboju Queen, "We wil rock you", gdyż jest to piosenka dynamiczna, z "kopem", ale też są momenty ciszy miedzy dźwiękami, więc przy dobrym dźwięku to daje niesamowite wrażenie
komentarz
Zuzanna 2019-01-07 01:36:36
Słuchawki w uszy, miotła w ręce i jazda! Jaki utwór umili sobotnie porządki, przyspieszy codzienne mycie naczyń czy ułatwi prasowanie sterty prania? Mój ulubieniec ostatnich tygodni - Shotgun George'a Ezra. Dobry humor murowany!
komentarz
Agata 2019-01-06 17:18:33
A ja kocham muzykę z dużą dawką pozytywnej energii oraz uderzającym we mnie basem. Chętnie przetestuję Huwawei P smart i jego słuchaweczki. Ciekawe jak sobie poradzą ze starym wyjadaczem 50 Centem i jego "Candy Shop". Mam nadzieję, że muzyka płynąca z tych słuchawek będzie równie dobra jak proponowany utwór, a bass przeszyje całe ciało i pojawi się gęsia skórka. Let's do it now.
komentarz
Aneta 2019-01-05 20:43:30
Moim zdaniem najlepszy wybór to piosenka In The Air Tonight Phila Collinsa. Utwór utrzymany w mrocznym klimacie w ciągu swojego trwania wzmacnia swoją dynamikę, by wybuchnąć na początku ostatniego refrenu. Piosenka pozwala ocenić możliwości słuchawek i dostarcza niesamowitych wrażeń słuchaczowi 🙂
komentarz
Dawid 2019-01-05 20:08:36
Ja wybrałbym piosenkę AC/DC pod tytułem "Back In Black". Jest to nie tylko wybitny utwór muzyczny ale i doskonała melodia do testowania sprzętu audio. Kompozycja jest niezwykle dynamiczna. Zdarzyło mi się słyszeć jak używają jej profesjonaliści podczas przygotowywania sprzętu do koncertu w Spodku.
komentarz
Adam 2019-01-05 16:09:09
Po głośnej, karnawałowej imprezie Spokój odnalazłbym w dobrym jazzie: ,,Spain" to muzyczna podróż sprzeczności, Gdzie Chick Corea uderza w klawisze, Raz ledwo je muska, raz łamie kości I jedno i drugie trzeba usłyszeć!
komentarz
Paweł 2019-01-05 10:18:22
Procedurę testowania dźwięku wykonałbym na piosence Du Riechst So Gut, legendarnego, ale wciąż działającego niemieckiego zespołu Rammstein. Niemiecki język, głęboki bas, ostre riffy gitarowe i melodyjne dźwięki klawiszy to mieszanka która da odpowiedź na to, czy słuchawki spełniają swoją role.
komentarz
Szymon 2019-01-04 21:59:46
Money for nothing zespołu Dire Straits. Rosnące napięcie, jak w bardzo dobrym thrillerze. Od aksamitnego głosu Stinga przez bardzo mocno rozbudowaną perkusje i w końcu riffy gitarowe Marka Knopflera. Ciaarryyy!!!
komentarz
Marcin 2019-01-04 19:05:08
Jedynym słusznym sposobem oceny jakości dźwięku ze słuchawek jest odsłuch przez testera, który dysponujący odpowiednim punktem odniesienia to bardziej wiarygodne źródło niż cyfry, które często są po prostu elementem marketingu. Więc nie utwór, tylko profesjonalnie dobrana lista utworów do odsłuchu.
komentarz
Damian 2019-01-04 17:31:04
SKRILLEX - Bangarang feat. Sirah , głównie przez dużą ilość dźwięków występujących w utworze dynamikę, skoki częstotliwości dźwięku, które są w stanie zweryfikować jakość dźwięku w większości zakresów. Daje nam to jednoznaczną odpowiedź co do jakości danego sprzętu.
komentarz
Magdalena 2019-01-04 12:44:28
The Sound of Silence - Disturbed Dźwięk ciszy. Często słyszany wtedy, gdy po wielkim hałasie zapada błoga cisza. Jej dźwięk jest wymowny i wręcz chce się, by trwał wiecznie i nic go nie zakłóciło. U mnie często jest to cykanie zegara ściennego. To moja muzyka ciszy... Dla mnie o tym jest ta piosenka. O dziwo jest to piosenka całkiem głośna.
komentarz
Karol 2019-01-04 12:42:36
Shallow w wykonaniu Lady Gagi oraz Bradley'a Cooper'a jest utworem, który byłby idealnym do przetestowania dźwięku ze słuchawek w Huawei P smart. Utwór pochodzi z ścieżki filmu A Star Is Born, który moim zdaniem jest najlepszym filmem 2018 roku!. W związku z tym dla najlepszego utworu z najlepszego filmu potrzebny jest zestaw z NAJLEPSZYM dźwiękiem. :).
komentarz
daniel 2019-01-04 08:05:54
ACDC - Thunderstruck, gitara robi sieczkę z mózgu, perkusja rozbija czaszkę na pół i tak od samego początku a później jest już tylko lepiej.
komentarz
Marek 2019-01-04 03:15:28
Aby przetestować dźwięk smartfonika odpalę na nim kolędę sióstr Godlewskich, by na nowo ją odczarować, bo słuchając je pękły mi uszy dlatego ten telefon na nowo przywróci moc tej kolędy ;)po odsłuchaniu będę mógł spokojnie zasnąć bez obawy o koszmary nocne 😉
komentarz
Anna 2019-01-03 20:30:20
Tylko z "Addicted to you" Avicii mogę rozwinąć słuchawkowe wici i łącząc je z P smartem cieszyć się melodyjnym utworem
komentarz
Karolina 2019-01-03 18:20:44
Led Zeppelin - Stairway to heaven. Moja odpowiedź nie jest wyjątkowo oryginalna, ponieważ wiem jak wielu jest fanów tego zespołu i tej piosenki 🙂 jednak utwór ten ma wszystkie elementy, które sprawiają, że jest idealny - magiczny tekst, perkusję Johna Bonhama, głos Roberta Planta, no i najpiękniejsze solo gitarowe Jimmy'ega Page'a. Stąd byłoby miło posłuchać tej piosenki z pomocą telefonu Huawei P smart (2019)
komentarz
Jerzy 2019-01-03 15:34:21
Queen – We Are the Champions. Dlaczego? Tytuł mówi wszystko.
komentarz
Darek 2019-01-03 13:52:42
RADIOHEAD „The National Anthem” – wszystko, co potrzebne do testów, istna panorama. Treble, basy i średnie tony, dynamika, balans i przestrzenność, detale rytmu i timingu, plastyczność niczym substancja psychoaktywna. OSTRZEGAM. Dobry głośnik oderwie muzykę od membran, a słuchacza od rzeczywistości.
komentarz
Marta 2019-01-03 13:00:52
Jakość słuchawek w smartfonie Huawei chciałabym przetestować przy pomocy utworu An Angel - Kelly Family. Gdy byłam jeszcze młoda i piękna zakochałam się w tym utworze. Myślę że słuchając go na nowym urządzeniu poczułabym się jak "anioł" - niebiański kolor smartfona + cudowny dźwięk = love Huawei.
komentarz
Paweł 2019-01-02 22:25:34
Jakoś słuchawek w smartfonie Huawei P Smart chciałbym przetestować przy pomocy utworu grupy Scooter - How Much Is The Fish. Moje stare słuchawki przy tym utworze wysiadły - przegrzały się. Od tamtego momentu boję się ich używać by nie poparzyć uszu 😉
komentarz
Irek 2019-01-02 20:42:39
Z pomoca podloczonych sluchawek do nowego Huawei P smart (2019) chcialbym posluchac utworu Perfect - Chcemy byc soba , ponieważ nosi ze soba dobre wspomnienia i wedlug mnie odzwierciedla dzisiejsze czasy bo biegnac w maratonie pracy finiszujac w domu zapominamy ze nie jestesmy maszynami bez duszy ...
komentarz
Sławomir 2019-01-02 16:34:35
Jako, ze jestem trochę starszej daty, chętnie posłucham grupy Scorpions i ich " Wind of change" Pozdrawiam w Nowym Roku
komentarz
Renata 2019-01-02 16:06:10
No, słuchaweczki, czas na wyzwanie! "Acid Rain" Liquid Tension Experiment. Ten utwór nie bierze jeńców, jeśli jesteście tak dobre jak mówią przeniesiecie mnie do pełnego muzycznego szaleństwa i progresywnych cudów raju, i zostaniemy przyjaciółmi, a ja jeśli nie - skończycie w słuchawkowym piekle.
komentarz
Mikołaj 2019-01-02 15:44:36
Myślę, że nie ma lepszego testu, jak wykorzystanie wysokiej jakości dźwięku Huawei do udowodnienia, że w piosence Dawida Podsiadło - "Nie ma fal" są fale 🙂
komentarz
Jacek 2019-01-02 15:28:10
Oczywiście "Cztery pory roku" Vivaldiego. Za oknem mam piękną zimę ❄ wiec od "Zimy" bym zaczął. Potem po kolei wraz ze zmieniającymi się porami pod kocem z ciepłą herbatą.
komentarz
Katarzyna 2019-01-02 15:25:24
Naughty Boy - Runnin' (Lose It All) ft. Beyoncé, Arrow Benjamin - chcę sprawdzić jak szybko pobiegnę przy tej piosence 🙂 ps. słuchaweczki już mam od Mikołaja 😉
komentarz
Krzysiek 2019-01-02 14:01:11
„Smoke on the Water” Deep Purple Chciałbym idealnie posłuchać jak kilak akordów potrafi wpłynąć na utwór i sprawić aby był to hit na długie lata. Kilka akordów a już hit.
komentarz
Kamil 2019-01-02 13:13:15
Rob Bailey&The Hustle Standard - Beast. Daje mi niesamowitego kopa przy treningu. Moja motywacja sięgnęłaby zenitu, słysząc go z tego sprzętu.
komentarz
Karol 2019-01-02 12:44:07
LADY PANK - Wspinaczka. Nowy rok, to nowe podboje w Polskim Himalaizmie. Jadąc do pracy autobusem w mroźne dni, będę słuchał tego utworu i myślał o śmiałkach, co przesuwają granice ludzkich możliwości, gdzieś tam wysoko. Móc wyczuć każde zachrypnięcie wokalisty, każdą nutę z słuchawek-coś pięknego!
komentarz
Marcin 2019-01-02 12:33:09
W&W x Armin van Buuren – Ready To Rave, czyli muzyka klubowa (TRANCE), najlepsze możliwe dźwięki w słuchawkach i czystość komputerowa (strumień).
komentarz
Mateusz 2019-01-02 12:15:35
Bohemian Rhapsody – wyjątkowe połączenie a cappella, ballady operowej oraz rocka. Niepowtarzalna mieszanka skrajnie różnych dźwięków. Utwór Queen jest ucztą dla naszych uszu, która wymaga odpowiedniego podania. Za rolę talerza odpowiada przetwornik audio, a za sztućce głośniki. Smacznego!

 

Udostępnij: Huawei P Smart na konkursową rozgrzewkę

Reklama

Zapraszam Cię do Ekipy Orange

29 listopada 2018

Zapraszam Cię do Ekipy Orange

Czasem jak czytam Wasze komentarze pod naszymi blogowymi wpisami (zwłaszcza tymi o tematyce reklamowej) pojawiają się pytania o szansę na wystąpienia w kampaniach Orange Polska. Że owszem aktorzy z castingu fajna sprawa, ale może czasem warto pokazać prawdziwych ludzi. Takich, którzy korzystają z naszych usług i chętnie staną się ich ambasadorami. I nie będę ukrywać, że do mnie to trafia. Trafia tak, że dziś zapraszam na casting. 🙂 Serio. Casting do Ekipy Orange. Co to jest Ekipa Orange? Co można wygrać? Co trzeba zrobić, żeby wygrać? Uwaga, tłumaczę.

Ekipa Orange to osoby (idealnie jeśli znajdziemy takie dwie), które są pozytywnie zakręcone na punkcie technologii, lubią testować, sprawdzać, opowiadać, poszukiwać, porównywać… Fajnie jeśli te osoby lubią też (z wzajemnością) Social Media, bo zwycięzcy przejmą nasze kanały w mediach społecznościowych. I będą to robić zawodowo – w sensie za wypłacaną przez nas pensję. Ja wiem, że w branży telco to chyba pierwsza taka oferta, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Czujesz zew testera? W takim razie dołącz do Ekipy Orange i zacznij bawić się najnowszymi gadżetami zawodowo! Ja zapraszam i uważam, że to będzie fajna przygoda. Zdradzę tylko, że będę w trzyosobowej komisji, która wyłoni finalistów. 🙂 No właśnie, a co trzeba zrobić, aby nim zostać? Wystarczy wysłać nam film, w którym przedstawicie siebie i swoją pasję. Zapraszam Was na stronę www.orange.pl/view/orange-ekipa. Przeczytacie tam regulamin, który powinien odpowiedzieć na większość pytań, jakie przychodzą Wam do głowy. Stanowisko twórcy materiałów publikowanych na profilach społecznościowych Orange Polska czeka. Pamiętajcie – w czasie trwania akcji, każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden materiał. Prace możecie nadsyłać do 12 grudnia. My w terminie 10 dni roboczych od dnia zakończenia akcji opublikujemy listę  zwycięzców. Trzymam kciuki, żeby znalazło się na niej właśnie Twoje nazwisko! Do dzieła! 🙂

Udostępnij: Zapraszam Cię do Ekipy Orange

Inne

Samsung A7 do wygrania

7 listopada 2018

Samsung A7 do wygrania

Podziwiamy flagowce, ale większość z nas używa smartfonów ze średniej półki. Mamy więc dla Was kolejny konkurs, w którym do wygrania jest bardzo mocny średniak. Wszystko po to, by zapewnić Wam dobrą zabawę w te coraz krótsze, choć nadal słoneczne listopadowe dni. Dzięki uprzejmości Samsung Polska będziecie mogli wygrać w nim  Samsung A7, który niedawno wszedł do naszej oferty.

Zwróciłem wtedy uwagę, że to bardzo dobry telefon, z mocnymi podzespołami i aparatem, który znacznie przewyższa półkę cenową. Ma on sporo przydatnych opcji, których może i producent nie nazywa sztuczną inteligencją, lecz zapewniają one wiele dodatkowych możliwości. Wyposażony jest także w aparat szerokokątny. I to właśnie na nim chcemy się skupić w konkursie.

Galaxy A7 ma między innymi świetny szerokokątny aparat, który potrafi objąć nawet bardzo duże obiekty. Jaki jest największy obiekt, który kiedykolwiek udało Wam się ująć na zdjęciu w całości? Wrzućcie odpowiedź razem z linkiem do umieszczonego na Waszym profilu na mediach społecznościowych zdjęcia tego obiektu, który otagujecie #wygramSamsungA7 #konkursOrange.

Dokładnie tak brzmi zadanie konkursowe. Bawimy się do 16 listopada do końca dnia. Odpowiedzi dodawajcie w sekcji z odpowiedziami konkursowymi, tym razem możecie dodać tylko jedną. Idziemy w jakość, przecież to konkurs z Samsungiem!

Często pytacie także, szczególnie w weekendy: „dlaczego moja odpowiedź nie pojawiła się od razu?”. Sprawa dla stałych czytelników bloga jest dość oczywista, ale jeżeli nie zaglądacie tutaj zbyt często, to nie musicie o tym wiedzieć. Otóż blog jest moderowany. Chodzi o utrzymanie kultury wypowiedzi, upewnienie się, że nikt nie będzie spamował lub wrzucał niebezpiecznych treści. Nie używamy do tego botów, które często nie potrafią wyczuć subtelnych rozmów, miedzy chociażby krytyką z użyciem mocnych słów, a obrażaniem. Stosujemy więc „interface białkowy”, czyli człowieka, który chociażby śpi, czy też, właśnie w weekendy ma krótszy czas pracy. Jednak nie zmienia to faktu, że komentarze zapisują się w systemie i nie ma ryzyka, że gdzieś „wyparują”. Tyle tytułem ogłoszeń.

Bawcie się dobrze! Tutaj znajdziecie regulamin konkursu, który odpowie na wszystkie Wasze pytania. A jeżeli nie odpowie – pytajcie w komentarzach lub na maila. Oczywiście możecie także zadawać te pytania gdzieś indziej, choćby na Facebooku Orange Polska, ale gwarantuje Wam – one i tak wpadną na koniec do nas, a zajmie to tylko nieco więcej czasu 😉

Regulamin

Aktualizacja 17:15 22.11.2018

Konkurencja była duża, a poziom prac bardzo wyrównany. Choć nie było przełożenia jeden do jednego, między wielkością obiektu na zdjęciu a zwycięstwem to wygrała praca na której znajduje się jeden z największych obiektów, który można w całości sfotografować z naszej planety. Promień 1 737 km km, 7,347 673×1022 kg, odległość od ziemi 384 400 km czyli Księżyc. Jednak nie wielkość była brana pod uwagę, lecz kreatywność – w końcu niewielu wpadło na pomysł, by ująć na zdjęciu ciało niebieskie, a nie obiekt architektoniczny, czy cud natury Było to także bezapelacyjnie najpiękniejsze zdjęcie, które obejmowało fotografowany obiekt w całości, a jednocześnie w taki sposób, że był wyraźny, na co zwracaliśmy dużą uwagę. Gratulacje Jarosława, który opublikował swoją pracę w nocy ( w końcu Księżyc ;-)) o 22:21 7 listopada.

Aktualizacja 2 (12:20, 29.11.2018)

Otrzymaliśmy od autora pracy plik źródłowy, który wykorzystał w pracy. Faktycznie jego delikatnie obrobiona wersja jest pracą, która wygrała w tym etapie konkursu. Została wykonana aparatem DMC-FZ1000, czas ekspozycji 400s, ISO-125, 6 stycznia 2015 roku o nieco przed dwudziestą, dokładnie dzień po pełni Księżyca. Więc wszystko się zgadza. Zdjęcia, pomimo usilnych poszukiwań nie znaleźliśmy w tego samego zdjęcia w zasobach sieci, choć faktycznie podobnych zdjęć w internecie jest sporo.

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Marcin 2018-11-16 23:57:51
W Barcelonie udało mi się ująć dwa potężne obiekty https://www.facebook.com/photo.php?fbid=107502473601222&set=a.107502123601257&type=3&theater
komentarz
Katarzyna 2018-11-16 23:45:37
Turning Torso... i cóż, że ze Szwecji 🙂 Skandynawia nie słynie z najwyższych budynków, więc tego wieżowca nie można przeoczyć. https://www.instagram.com/p/BqQiAMXlliz/
komentarz
Katarzyna 2018-11-16 23:39:30
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1110341135795413&set=a.1067418723420988&type=3&theater
komentarz
Mateusz 2018-11-16 23:21:57
https://www.instagram.com/p/BqQfTj1H6CQ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1vu54kuxtmqbj
komentarz
Jacek 2018-11-16 23:09:41
Airbus A380 na jednym zdjęciu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=116136422727890&set=a.100791560929043&type=3&theater
komentarz
Wiktoria 2018-11-16 22:47:08
Bezcenny widok dla którego warto zatrzymać tak cenny w dzisiejszym świecie czas i chodź na chwile zobaczyć tak duże rzeczy,których wcześniej nie dostrzegaliśmy. https://twitter.com/wiktori54906080/status/1063545684694114311?s=21
komentarz
Joanna 2018-11-16 22:09:46
Smerek (1222 m), uchwycony z pod jego podnóża ze wsi o tej samej nazwie. Ogromne pokłady zieleni są wręcz hipnotyzujące, przypominając mi jak malutcy jesteśmy.
komentarz
Czesław 2018-11-16 21:35:05
Prom kosmiczny w całej okazałości 🙂 https://www.instagram.com/p/BqQTGQ9glyO/
komentarz
Marek 2018-11-16 20:20:50
Na setną rocznicę odzyskania niepodległości. https://www.instagram.com/p/BqQLG0LgGd9/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=145hh8s51mm0l
komentarz
Robert 2018-11-16 20:17:55
Zamek w pełnej krasie 🙂 https://www.instagram.com/p/BqQJ-I5ghh1/
komentarz
Wojciech 2018-11-16 20:10:04
Pałac Biskupów Krakowskich - Muzeum Narodowe w Kielcach. Jeden z większych obiektów w moim mieście na jednym zdjęciu. https://www.instagram.com/p/BqQJk9zFN7S/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=h9u5xlxr83fj
komentarz
Ewa 2018-11-16 19:56:04
https://twitter.com/ewa07513283/status/1063504342202884096?s=21
komentarz
Piotr 2018-11-16 19:31:49
Najwiesza gasienica na swiecie uchwycona w obiwktywie! https://www.instagram.com/p/BqQFY6KFw90/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=18icqlep76n5b
komentarz
Karol 2018-11-16 19:00:00
Uchwycić olbrzymi obiekt jakim jest natura - bezcenne. Szlak i Świnica - nasze Polskie Tatry, olbrzymi potencjał uchwycony smartfonem 🙂 https://twitter.com/NightOfCarnival/status/1063490987098603520
komentarz
Magdalena 2018-11-16 17:20:21
Największy, najpiękniejszy, po prostu Mój https://www.instagram.com/p/BqP1z0Kg3cv/
komentarz
Dominika 2018-11-16 16:50:36
https://www.instagram.com/p/BqPzCAyFRVl/
komentarz
Wiesław 2018-11-16 11:54:10
Obiekt zainteresowań filozofów i prostaczków, obiekt pożądań królów i żebraków, obiekt tematów filmów i poezji. Większa niż najwyższe góry, dłuższa niż najdłuższe rzeki. Miłość. Bez niej nie byłoby nic. Obiekt miłości ujęty w całości: https://www.instagram.com/p/BqO2-1fHikx/
komentarz
Natalia 2018-11-16 10:43:22
Mały, ale wielki. Wielki, ale mały. A do tego, to nie poezja, tylko nauka: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=582107825543075&id=100012315871651#!/photo.php?fbid=582106155543242&id=100012315871651&set=a.562043650882826&source=57&refid=52&__tn__=EH-R
komentarz
Ewelina 2018-11-15 21:06:06
Zdjęcie Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne. Przy okazji ostatniego Święta Niepodległości. Wysokość około 13m. Miałam szczęście z ustawieniem się odlatujacych ptaków 🙂 https://www.instagram.com/p/BqNqrJJl32Q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=msdh0km7m1f6
komentarz
Patryk 2018-11-15 20:39:24
Manhattan, to chyba największa rzecz jaką w życiu widziałem i bezcenny widok, który każdemu życzę. https://twitter.com/patologikaa/status/1063153375565541376
komentarz
LUCY 2018-11-15 19:04:12
Mój CAŁY ŚWIAT - w moich ramionach. https://www.instagram.com/p/BqNc4Azlv6F/
komentarz
Michał 2018-11-15 14:43:59
Największym pojedynczym obiektem, który udało mi się sfotografować był największy lodowiec Europy - Vatnajökull. Jego skala jest trudna do ogarnięcia. https://www.instagram.com/p/Bp7Tf3jBFZB/
komentarz
Bartłomiej 2018-11-15 10:40:25
Słońce, jakby nie patrzeć największy obiekt w Układzie Słonecznym. Choć z Ziemi wydaje się niewielki, tak przy zabawie z perspektywą można uzyskać świetny efekt i pokazać jego ogrom https://www.instagram.com/p/BqMjZHeAWj2/
komentarz
Dawid 2018-11-15 10:36:59
To jest cudo sfotografowane w całości https://twitter.com/dawids27/status/1063002449076723713?s=20
komentarz
Mateusz 2018-11-14 23:07:06
Największy obiekt jaki sfotografowałem? To mój "dom", mój cały świat, miejsce do którego zawsze wracam - Bieszczady! https://www.instagram.com/p/BqLTwobBhXh/
komentarz
Zbigniew 2018-11-14 22:19:06
https://www.instagram.com/p/BqLOin4BR2R/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=172s9zqzuco1v&fbclid=IwAR1WTOnc-d--b_n8K7FV5EAP7lvf17Al1sPFRMjX0wuNAs3rFIcl7AGRmZ0 Żeby telewizyjną wieżę retransmisyjną w całości sfotografować musiałem się do środka schować 😉
komentarz
Daniel 2018-11-14 21:36:05
może nie największy, ale z pewnością jeden z ciekawszych , umieszczony w Bułgarskich górach na szczycie budynek partii komunistycznej https://twitter.com/DanielWencel1/status/1062805791089008650
komentarz
Mirosław 2018-11-14 19:53:06
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fmirosaw75770383%2Fstatus%2F1062776460606427136%3Fs%3D12%26fbclid%3DIwAR00RWQnOifMhIZXCgMfl5YwVsAca63JDZ3kmy6iRpkNa1SkelJ_O4NvSFM&h=AT1c5BHXLf1YUgsdv0U7GuPDNPMrE2uP5g0cs69Ri7VF5w9DR_kFNapFqfpZEp_h5QZRZaGXAvldcyOSChQycAQRHtSg0tVRmDrY6bo9NKzcnTWWQwXLLNUiYURuUVerinp5uyDKSTrBR6E
komentarz
JaNusz 2018-11-14 10:46:23
https://www.instagram.com/p/BqJ_bIYl-s-/
komentarz
Anna 2018-11-14 08:42:11
https://twitter.com/xoGerardine/status/1062611300872830976 🙂
komentarz
Kamil 2018-11-13 23:58:31
Ja i cały mój "Świat" https://www.instagram.com/p/BqI1KJOnmER/
komentarz
Piotr 2018-11-13 21:57:30
Nad Osaką góruje najwyższy w Japonii drapacz chmur: Abeno Harukas. Obfotografowałem go z każdej strony i z różnych odległości, ale na tym jednym ujęciu widać, jak budynek płynnie łączy się z niebem. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1771349202977265&set=a.682621198516743&type=3&theater
komentarz
Artur 2018-11-13 21:24:26
Rozmiar ma znaczenie 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=945310915660531&set=a.945310978993858&type=3&theater
komentarz
Katarzyna 2018-11-12 21:18:44
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=345913969299015&set=a.238940669996346&type=3&theater Płetwal błękitny - największe żyjące zwierzę na Ziemi.
komentarz
Janusz 2018-11-12 00:37:55
Pomnik Pamięci Narodowej https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1970485416367936&l=be617fb381
komentarz
Jarek 2018-11-11 22:49:21
Na początku z pewnymi obawami. Ale potem udało ją się przekonać i wyszło całkiem fajne zdjęcie. Nigdy nie widziała (nie była) w takiej wielkiej paszczy. https://www.instagram.com/p/BqDjxVkjKuy/ A kolega schował się za krzakiem i nie udało się o namówić. Czy parki dinozaurów są na pewno dla wszystkich dzieci?
komentarz
Jarosław 2018-11-10 23:50:15
https://twitter.com/bryla_jarek/status/1061389975198097408?s=19
komentarz
Marcin 2018-11-10 19:56:07
Most zwodzony w Londynie - Tower Bridge. Warunki oświetleniowe dobre. Dużo mnie kosztowało aby na moście nie było turystów i aut. Ale warto było. Efekt cudowny. https://www.instagram.com/p/BqArMNrhmDu/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1rm33nd9rzl54
komentarz
Mikołaj 2018-11-09 18:09:41
Taaaaaaaaaki wielki diabelski młyn udało mi się sfotografować 😉 I nawet się kręcił i ładnie świecił. Samsungiem udałoby się sfotografować dwa takie naraz 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=324984864951007&set=a.316652399117587&type=3&theater
komentarz
Dawid 2018-11-08 09:33:23
Symbol jedności i niezależności Katalończyków czyli cztery kolumny wywierają niesamowite wrażenie! To miejsce wieczornych spotkań turystów i mieszkańców Barcelony, bo właśnie stąd najlepiej widać i czuć klimat podczas pokazu Magic Fountain. https://twitter.com/Dawid78121594/status/1060449692599885824?s=20
komentarz
Piotrek 2018-11-07 23:10:22
Wyparują
komentarz
Jarosław 2018-11-07 22:21:19
Księżyc (Luna, Selḗnē) naturalny satelita, drugie pod względem jasności ciało niebieskie widoczne z naszych podwórek, możemy je zobaczyć w nocy, ale i w dzień, może zmieniać nie tylko kształt, ale i kolor. Promień 1737 km, masa 7,347 673×1022 kg https://www.instagram.com/p/Bp5L0B1B3i4/
komentarz
Piotr 2018-11-07 13:07:30
Kontenerowiec z lotu ptaka 🙂 To walczymy "wujek" ;p https://www.facebook.com/Piotr.Wilczynski1998/posts/1683186721785143
komentarz
Paweł 2018-11-07 12:33:42
Fotografia to moja pasja, lubię fotografować w szczególności świat z lotu ptaka. Na zdjęciu grecka wyspa Kefalonia - http://instagram.com/p/Bp4KKynFGqq/

 

Udostępnij: Samsung A7 do wygrania

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej